شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-07 08:50 AM

سلام
حرف دوستان درست اما با شناخت نژاد کپور و خسایس رفتاری اون میشه سرعت صید رو بالا برد برای هر کدوم از حرفهای دوستان دلایل علمی وجود داره
1.اول اینکه شما توی برنامتون موفق به صید نمیشین به چند دلیل برمیگرده مثلا عدم طعمهپاشی یا طعمه پاشی نامناسب که این یعنی اینکه شمابه شانس و اقبال رو اوردین و منتظر یه کپور رهگزر میشینید که احتمالش در این حجم اب خیلی کمه یا استفاده از طعمه نامناسب که ماهی میلی به خوردن اون نداره
2.در مورد تجمع ماهیان در یک منطقه ارتباط مستقیم با میزان اکسیژن اب طعمه در دسترس عمق مناسب و امنیت بالا داره که به هر دلیل اگه یکی از این موارد دچار اختلال بشه ماهیان نقل مکان میکنن یعنی چی یعنی اینکه مثلا اگه شما با افراد زیادی یه هفته در اون منطقه با سرو صدای زیاد ماهیگیری کنید هفته بعد دیگه خبری از ماهی نیست یا اگه یک شک ناگهانی دردمای محیط ایجاد بشه یا خیلی چیزای دیگه.........
3.در مورد حرفدادا مسیح کاملا درسته اما اگه موقعیت چند روز ماهیگیری ندارید بهترین راه استفاده از طعمه پاشی به میزان کم و با اسانس و بوی تند و زیاده که ماهی زودتر جزب بشه
اگه جسارتی شد ببخشید مخلصیم Khansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-07-07 06:16 PM

برای 15 خرداد چطوری میشه طعمع پاشی کرد من قایق ندارم طعمه پاشی هم نمیدونم چی بریزم اگر یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-08 10:40 AM

(2013-07-07 06:16 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای 15 خرداد چطوری میشه طعمع پاشی کرد من قایق ندارم طعمه پاشی هم نمیدونم چی بریزم اگر یکی از دوستان راهنمایی کنه ممنون میشم

سلام
دادا در همین تاپیک به کرات گفته شده اما بازم به روی چشم
مواد مختلفی میتونین استفاده کنید مثل:
شاهدانه پخته شده و یکی دو روز مونده
ذرت کنسرو یا ذرت خیس خورده
پودر قهوه اما متوسط
شکر و نمک
کنسرو نخود یا خیس خورده
ارد ذرت یا سفید یا سمولینا
اگه از بویله استفاده میکنید یکم اسانس با همون طعم یا پودر ژله
و .............
نیازیم به قایق نیست با موشک بویله یا تیرکمون یا اگه نبود گلوله بزرگ درست کن و در فاصله مناسب مثل یک بادبزن پخش کن و طعمرو قبل اون قرار بده
در سد ساوه بهتره طعمه از بستر چند سانت بالا بیاد گه لابلای سنگ گیر نکنه
اگه بویله میزنی که خوبه اگه نه از ذرت یا کرم استفاده کن حتمآ جواب میگیری
بویله رابین رد و تایگرناتس رو من تست کردم جواب میده
دوستان با ذرت و کرم و گوشت صدف و میگو هم جواب گرفتن
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-08 06:19 PM

دوستان این فروشگاه کلدون نمیخواد وسیله بیاره مثل اینکه
Khansariha (226)
من تقریبا تمامی وسایل کپور حتی بویله رو دارم به غیر از چوب و چرخش
:D

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shahsavar - 2013-07-08 06:53 PM

خوب به جاش لوازم D.A.M آلمان بگیر . خیلی هم با کیفیت تره .Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-07-08 07:37 PM

(2013-07-08 10:40 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-07 06:16 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام
دادا در همین تاپیک به کرات گفته شده اما بازم به روی چشم
مواد مختلفی میتونین استفاده کنید مثل:
شاهدانه پخته شده و یکی دو روز مونده
ذرت کنسرو یا ذرت خیس خورده
پودر قهوه اما متوسط
شکر و نمک
کنسرو نخود یا خیس خورده
ارد ذرت یا سفید یا سمولینا
اگه از بویله استفاده میکنید یکم اسانس با همون طعم یا پودر ژله
و .............
نیازیم به قایق نیست با موشک بویله یا تیرکمون یا اگه نبود گلوله بزرگ درست کن و در فاصله مناسب مثل یک بادبزن پخش کن و طعمرو قبل اون قرار بده
در سد ساوه بهتره طعمه از بستر چند سانت بالا بیاد گه لابلای سنگ گیر نکنه
اگه بویله میزنی که خوبه اگه نه از ذرت یا کرم استفاده کن حتمآ جواب میگیری
بویله رابین رد و تایگرناتس رو من تست کردم جواب میده
دوستان با ذرت و کرم و گوشت صدف و میگو هم جواب گرفتن
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

سلام
دوست من اینایی که نوشتید همرو باید با هم قاطی کنم؟
بعد اینکه از سمت ساحل به سمت وسط قلابو بعد از طعمه پاش به سمت وسط بندازم درسته؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-08 08:01 PM

(2013-07-08 06:53 PM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آخه میگن D.A.M توی کپور ضعیفه داداش
میگن برا کپور کی کارپ حرف اولو میزنه

دوستان کسی در مورد بازر اسپرو اطلاعات نداره که خوبه بده چجوریه؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-07-08 08:12 PM

(2013-07-08 08:01 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-08 06:53 PM)shahsavar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

آخه میگن D.A.M توی کپور ضعیفه داداش
میگن برا کپور کی کارپ حرف اولو میزنه

دوستان کسی در مورد بازر اسپرو اطلاعات نداره که خوبه بده چجوریه؟

دوست عزیز الان بیش از 10 سال هست حرفه ای ماهیگیری میکنم و حدود 20 تا هم چوب حرفه ای ماهیگیری دارم البته هنوز وقتی بعضی دوستان رو میبینم میفهمم بسیار تازه کار هستم پیششون .برای کپور به مارک نگاه نکن (در ایران) .چوب را باید دست بگیری و ببینی چی هست البته من هم مثل شما چوبهای D.A.M را برای کپور قبول ندارم .

الان یه چوب خوب برای کپور قیمتش 200 300 به بالا هست البته چوب خوب و درجه یک وگرنه چوب 150 تومانی یا کمتر هم هست .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2013-07-08 08:27 PM

دوست عزیز الان بیش از 10 سال هست حرفه ای ماهیگیری میکنم و حدود 20 تا هم چوب حرفه ای ماهیگیری دارم البته هنوز وقتی بعضی دوستان رو میبینم میفهمم بسیار تازه کار هستم پیششون .برای کپور به مارک نگاه نکن (در ایران) .چوب را باید دست بگیری و ببینی چی هست البته من هم مثل شما چوبهای D.A.M را برای کپور قبول ندارم .

الان یه چوب خوب برای کپور قیمتش 200 300 به بالا هست البته چوب خوب و درجه یک وگرنه چوب 150 تومانی یا کمتر هم هست .
[/quote]

ممنون که جواب دادید
آقا برای چوب این چوب مد نظرم هست:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

برای چرخ هم این چرخ:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اما این آقای خدادادی از مهر پارساله که تو سایتش زده به زودی اما هیچ خبری نیست
Khansariha (226)

در مورد بازر نمیتونید کمکم کنید؟
بازر های اسپرو چجورین؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - salehsniper - 2013-07-08 09:49 PM

با سلام آقای hellboy پدر من ماهیگیر حرفه ای بود اما الآن دیگه ماهیگیری نمیره و همیشه هم با طعمه پاشی مخالف بود و میگفت بعد از طعمه پاشی ماهی دیگه نمیزنه و راست هم میگفت من خودم چند بار امتحان کردم حدود یک ساعت قبل از ماهیگیری طعمه پاشی کردم ولی هیچ وقت نتیجه نداده ولی پدرم به جای ذرت یا نون و خمیر و.... توی آب آرد سفید یا آرد ذرت میریخت و میگفت خوبی آرد این هست که توی آب بوی زیادی میده و ماهی میکشونه طرفت ولی ماهی را سیر نمیکنه یعنی اصلا نمیتونه با آرد سیر بشه و جالب اینجاست که پدرم چوب و چرخ های خیلی گرون و وسایل خیلی گرون نمیخرید وبا وسایل در حد متوسط به ماهیگیری میرفت و نتیجه هم میگرفت اینم چند تا عکس از پدرم.

متاسفانه از ماهیگیری پدرم همین یه عکس را دارم ولی یادمه وقتی بچه بودم پدرم که از ماهیگیری با دست پر برمیگشت. همین یه عکس هم موقع برگشتن از آنجا توی باغ یکی از دوستای پدرم گرفتن.
مکان: رودخانه خرسان (بازفت)
طعمه: ماهی زنده کوچک
نوع ریسه: انتظاری
(عکس ها را از روی صفحه مانیتور گرفتم چون به خاطر فرمتش آپلود نمیشد.)