شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2013-06-30 11:23 PM

خوب فعلا این عکسها تحفه سفر من به لرستان تقدیم به دوستان تا عکسهای اصلی برسه دستم

بزرگترین ماهی صید شده.این رودخانه با توجه به شیب تند و کمی آب و همچنین نژاد قزل آلای خال قرمز دارای سایزهای محدودی هست که این بزرگترین صید بودKhansariha (399)

[تصویر: 13726216701.jpg]

ماهی ها آماده طبخ Khansariha (6)

[تصویر: 13726216702.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alaolmolk - 2013-07-01 08:39 AM

دوستان طبق آخرین اخبار موثق ماهیگیری تو لار از 24/4/92 شروع میشه و فقط دوشنبه ها پروانه میدن, رودخانه کرج هم امسال پروانه نمیدن و دریاچه سد کرج هم فقط 5 شنبه و جمعه ها.
شماره تلفن محیط زیست تهران:77355781-021 الی 3
شماره تلفن محیط زیست کرج: 02632504905
شماره تلفن محیط زیست پورکان: 02635353385

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - noactive - 2013-07-01 03:33 PM

(2013-06-26 06:20 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید و تشکر از عزیزانی که راهنمایی کردند.واقعا مفید و آموزنده بود.
این منطقه ای که من میرم به دلیل اینکه مکان عمومی نیست اکثر مواقع ماهی های درشتی گیر میاد (بین 2 تا 4 یا 5 کیلو) خودم یه روز کنار یکی از افراد محلی اونجا وایساده بودم و به چشم خودم دیدم که توی 1 ساعت 5 تا ماهی خوب و بزرگ گرفت !!!
فقط یه نکته این منطقه چون به تاج سد بسیار نزدیکه هم خیلی سریع عمق آب زیاد میشه (مثل ساحل دریا نیست) هم خیلی سنگ و تخته سنگ و ناهموار هست و اکثر مواقع قلاب گیر میکنه و مجبور به بردین نخ میشیم.
من سوالم اینه که برای این مشکل چه راه حلی هست؟
با تشکر از راهنمایی دوستانKhansariha (8)

سلام

ما که ماهیگر حرفه ای نیستیم اما گاهی برای تفریح میریم سد ﺩﺭﻭﺩﺯﻥ

گاهی دست خالی برمیگریدم گاهی هم سد ﺩﺭﻭﺩﺯﻥ سخاوت خودش رو نشون میده Khansariha (219)

ابتدا اینکه ما در نزدیکی های تاج سد که عمق بیستری داره ماهیگیری میکنیم و همانطور که خود شما عرض کردید شیب بسیار تندی داره و عمق سد به سرعت زیاد میشود

معمولا ما حدود 10 تا قلاب میندازیم و میریم پاسور بازی

وقتی قلاب رو نزدیک پرتاب کنی ماهی های کوچک چیزی از طعمه باقی نخواهند گذاشت با افزایش مسافت از شر ماهی های کوچک رهایی پیدا میکنید اما عیبی که داره اینکه دیر متوجه میشوید ماهی در قلاب گیر کرده و گاهی نخ رو پاره میکنه

ما برای رفع این مشکل از زنگوله های کوچکی استفاده میکنیم به محض اینکه صدای زنگوله ای بلند بشود متوجه خواهیم شد ماهی قلاب رو گرفته مانند شکل زیر
[attachment=782]

[attachment=783]

و نکته اخر اینکه زمان جمع کردن قلاب باید با تمام سرعت نخ رو جمع کنید اگر به صورت اهسته نخ جمع شود احتمال گیر کردن بسیار زیاد هست

اما اگر قلاب گیر کرد قایق بادی میتواند کمک کند حتما باید توجه داشته باشید در زمان استفاده از قایق باید قلاب خلاف جهت کشیده شود
[attachment=784]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-07-01 04:13 PM

(2013-07-01 03:33 PM)noactive نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-26 06:20 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و خسته نباشید و تشکر از عزیزانی که راهنمایی کردند.واقعا مفید و آموزنده بود.
این منطقه ای که من میرم به دلیل اینکه مکان عمومی نیست اکثر مواقع ماهی های درشتی گیر میاد (بین 2 تا 4 یا 5 کیلو) خودم یه روز کنار یکی از افراد محلی اونجا وایساده بودم و به چشم خودم دیدم که توی 1 ساعت 5 تا ماهی خوب و بزرگ گرفت !!!
فقط یه نکته این منطقه چون به تاج سد بسیار نزدیکه هم خیلی سریع عمق آب زیاد میشه (مثل ساحل دریا نیست) هم خیلی سنگ و تخته سنگ و ناهموار هست و اکثر مواقع قلاب گیر میکنه و مجبور به بردین نخ میشیم.

سلام

گاهی دست خالی برمیگریدم گاهی هم سد ﺩﺭﻭﺩﺯﻥ سخاوت خودش رو نشون میده Khansariha (219)

ابتدا اینکه ما در نزدیکی های تاج سد که عمق بیستری داره ماهیگیری میکنیم و همانطور که خود شما عرض کردید شیب بسیار تندی داره و عمق سد به سرعت زیاد میشود

وقتی قلاب رو نزدیک پرتاب کنی ماهی های کوچک چیزی از طعمه باقی نخواهند گذاشت با افزایش مسافت از شر ماهی های کوچک رهایی پیدا میکنید اما عیبی که داره اینکه دیر متوجه میشوید ماهی در قلاب گیر کرده و گاهی نخ رو پاره میکنه

ما برای رفع این مشکل از زنگوله های کوچکی استفاده میکنیم به محض اینکه صدای زنگوله ای بلند بشود متوجه خواهیم شد ماهی قلاب رو گرفته مانند شکل زیر

و نکته اخر اینکه زمان جمع کردن قلاب باید با تمام سرعت نخ رو جمع کنید اگر به صورت اهسته نخ جمع شود احتمال گیر کردن بسیار زیاد هست

اما اگر قلاب گیر کرد قایق بادی میتواند کمک کند حتما باید توجه داشته باشید در زمان استفاده از قایق باید قلاب خلاف جهت کشیده شود

سلام
چند نکته اول اینکه کپور در فصول مختلف در عمقهای مختلف زندگی میکنه هرچی هوا گرمتر باشه بیشتر به ساحل و عمق کمتر میاد
دوم بیشتر سرب هست که گیر میکنه تا قلاب چون سطح تماس بیشتری داره برای جبران این کار باید از سرب متحرک استفاده بشه یااستفاده از ریسه ای که اگه سرب گیر کرد سرب راحت جدا بشه
سوم جمع کردن سریع نخ چند مشکل اساسی داره اول اینکه احتمال پاره شدن زیاده دوم کشش زیاد ماهی ممکنه لب ماهیرو پاره کنه و ماهی فرار کنه
چهارم در بستر شنی بهتره از طعمه های شناور استفاده بشه تا قلاب بین سنگ گیر نکنه و طعمه هم دردسترس ماهی باشه نه اینکه لابلای سنگها گم بشه
و نکته اخر روش استفاده از شناوره که طول ریسه با توجه به عمق اب بایدکمو زیاد بشه
مخلصیم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - noactive - 2013-07-01 04:45 PM

(2013-07-01 04:13 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-01 03:33 PM)noactive نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام

سلام
چند نکته اول اینکه کپور در فصول مختلف در عمقهای مختلف زندگی میکنه هرچی هوا گرمتر باشه بیشتر به ساحل و عمق کمتر میاد
دوم بیشتر سرب هست که گیر میکنه تا قلاب چون سطح تماس بیشتری داره برای جبران این کار باید از سرب متحرک استفاده بشه یااستفاده از ریسه ای که اگه سرب گیر کرد سرب راحت جدا بشه
سوم جمع کردن سریع نخ چند مشکل اساسی داره اول اینکه احتمال پاره شدن زیاده دوم کشش زیاد ماهی ممکنه لب ماهیرو پاره کنه و ماهی فرار کنه
چهارم در بستر شنی بهتره از طعمه های شناور استفاده بشه تا قلاب بین سنگ گیر نکنه و طعمه هم دردسترس ماهی باشه نه اینکه لابلای سنگها گم بشه
و نکته اخر روش استفاده از شناوره که طول ریسه با توجه به عمق اب بایدکمو زیاد بشه
مخلصیم
سلام

ممنون از اطلاعاتتون Khansariha (8)

عرض کردم که ما ماهیگیر حرفه ای نیستم بیشتر برای تفریح میریم سد

در مورد سریع جمع کردن نخ : من منظورم این نبود که وقتی ماهی به قلاب افتاد سریع جمع کنید بلکه منظورم زمانی بود که قراره کلا قلاب رو به هر دلیل از اب بکشیم بیرون - این کار نیاز به کمی تمرین داره تا فوت کار دست ماهیگیر بیاد

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2013-07-01 06:48 PM

ممنون از دوستان راهنمایی های مفیدی بود.
پس من یه ریسه جدا برای سرب با مقاومت کمتر در نظر میگیرم که در صورت گیر کردن قلاب حفظ بشه.
دوم :در محیط های که سنگی و شیب زیاده بهتره از شناور استافده بشه که طعمه در آب معلق بمونه و به کف نرسه که بخواد لا به لای سنگها گیر کنه.
سوم:حتی المقدور در جایی که عمق آب خیلی نیست و عمق به صورت تدریجی زیاد بشه اقدام به ماهیگیری کنم.
و ...

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-07-06 04:54 PM

دوستان من چند وقته برای ماهیگیری میرم سد 15 خرداد ولی چیزی نصیبمون نیمشه چون شباش خیلی باد میاد
تا شعاع 200 300 کیلونری بیرون تهران دوستان با تجربه کجارو پیشنهاد میدن که ما دست خالی بر نیگردیم کپورهای خوبی هم داشته باشه یه چیزی تو مایه های ماهیهای 15 خرداد البته نه امسال

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-07-06 05:51 PM

دوست عزیز یه سر به سد ساوه هم بزنید .کپور و زردپر داره البته ماهیگیری همیشه گرفتن ماهی نیست و ما هم خیلی اوقات دست خالی بر میگردیم ولی همین که کنار دوستان و در جوار آب هستیم خودش لذت داره .
در مورد سد 15 خرداد هم عجیب هست که چیزی نگرفتید البته اونجا کف سد خار و گیاه داره و درصد گیر کردن قلاب زیاد هست .

سد منجیل و سفید رود هز تعریفش را زیاد شندیم ولی فرصت نشده برم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2013-07-06 06:01 PM

این ورم زیاد خبری نیست اینجاها دوره داره یهو میبنی 1هفته بکوپ ماهی میزنه اونم ماهی درشت ولی همون جوری یهو هم ساکت میشهKhansariha (226)
الان تو سد منجیل تنها جای که ماهی میوفته پشت جزیره هست کنار جاده هست جزیرش. من چند وقت پیش رفتم بد نبود وقت ماهی گیریشم از 6 صبح تا 10 صبح خوب میزنهKhansariha (8)
سمت چپ جزیره ماهی میزنه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2013-07-06 06:34 PM

(2013-07-06 04:54 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من چند وقته برای ماهیگیری میرم سد 15 خرداد ولی چیزی نصیبمون نیمشه چون شباش خیلی باد میاد
تا شعاع 200 300 کیلونری بیرون تهران دوستان با تجربه کجارو پیشنهاد میدن که ما دست خالی بر نیگردیم کپورهای خوبی هم داشته باشه یه چیزی تو مایه های ماهیهای 15 خرداد البته نه امسال

خیلی عجیبه چیزی صید نکردید !!!!!.برای15 خرداد برنامتون باید حتما" دو روزه باشه 1 روز طعمه پاشی و 1 روز ماهیگیری .