شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-06-20 10:29 PM

سلام دوستان.
کسی از دوستان تجربه ماهیگری توی اروند رود رو داره؟ میخواستم بدونم اونجا چه طعمه ای جواب میده و باید از چه ریسه ای استفاده کنیم ، چون فکر نکنم کف خواب جواب بده اونجا Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2013-06-24 11:36 AM

آقا مغز ما اینه‌ها به خدا....Khansariha (215)Khansariha (48)
[تصویر: 386620_445754492146806_1747499621_n.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - lockal - 2013-06-24 09:28 PM

دوستان کسی از سد لار خبر نداره کی جواز میدن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alaolmolk - 2013-06-25 12:22 PM

(2013-06-24 09:28 PM)lockal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی از سد لار خبر نداره کی جواز میدن

ظاهرا از 24 تیر ولی نمیدونم چه روزی تو هفته

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-06-25 02:28 PM

(2013-06-09 11:19 AM)alaolmolk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان کسی از تاریخ شروع ماهیگیری تو سد لار و رودخانه کرج خبر داره؟ منظورم اینه که از کی پروانه میدن؟
با تشکرKhansariha (8)

سلام دوست من
لار ظاهرا از 15 تير باز مي شود.
قطعا با اولين خبر رسمي، سريعاً اطلاع رساني خواهد شد. بهرحال بهشت ماهيگيران است ..

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - AIRKING - 2013-06-25 08:36 PM

با عرض سلام و خسته نباشید.
به شدت هوای ماهیگیری دارم.اونم سد دورودزن. دارم برنامه ردیف میکنم هر جوری شده برم ماهیگیری.
ببخشید اگگه تکراری هست.من تا الان توی خمیر از نمک و زدرچوبه استفاده میکردم که نتیجه قابل توجهی نگرفتم بنا به پیشنهاد دوستان اینبار قصد دارم به جای نمک از شکر و عسل استفاده کنم و حتما قبلش یه مقدار جو و گندم و ذرت خیش خورده که بو ترش میده تو محل برای جمع شدن ماهیا برزیم .امیدوارم این راهکار ها مفید باشه.دوستان اگه پیشنهاد دیگه دارن بفرمایند تا بلاخره ما هم یه ماهی درشت بگیریم.
فقط یه نکته که منو خیلی عذاب میده.من تو پرتاب کردن بدک نیستم یعنی نخ و قلاب و میتونم تا تقریبا 50 یا 60 متر بندازم اما وقتی فاصله خیلی از ساحل دور باشه هر چی میشینم حتی یه نوک ساده هم به قلاب زده نمیشه به نظرتون این عادی هست ؟ بعد از مدتی چون هیچی احساس نمیکنم و خسته میشم رو میارم به نزدیک انداخت قلاب تا حداقل چند تا ماهی کوچیک بگیرم.در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
یا علیKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mtjmaster - 2013-06-25 09:10 PM

سلام
من در همچین موقعیتی معمولا 4-5 تا لنسر دارم و با ریسه کف خواب کار میکنم
وقتی هم که کپور به قلاب میزنه از صدای چرخ متوجه میشم
نوی این مدت هم با کاسی ماهی کوچیک میگیرم Khansariha (48)
کلی هم حال میده Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - fishing - 2013-06-25 09:13 PM

(2013-06-25 08:36 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به شدت هوای ماهیگیری دارم.اونم سد دورودزن. دارم برنامه ردیف میکنم هر جوری شده برم ماهیگیری.
ببخشید اگگه تکراری هست.من تا الان توی خمیر از نمک و زدرچوبه استفاده میکردم که نتیجه قابل توجهی نگرفتم بنا به پیشنهاد دوستان اینبار قصد دارم به جای نمک از شکر و عسل استفاده کنم و حتما قبلش یه مقدار جو و گندم و ذرت خیش خورده که بو ترش میده تو محل برای جمع شدن ماهیا برزیم .امیدوارم این راهکار ها مفید باشه.دوستان اگه پیشنهاد دیگه دارن بفرمایند تا بلاخره ما هم یه ماهی درشت بگیریم.
فقط یه نکته که منو خیلی عذاب میده.من تو پرتاب کردن بدک نیستم یعنی نخ و قلاب و میتونم تا تقریبا 50 یا 60 متر بندازم اما وقتی فاصله خیلی از ساحل دور باشه هر چی میشینم حتی یه نوک ساده هم به قلاب زده نمیشه به نظرتون این عادی هست ؟ بعد از مدتی چون هیچی احساس نمیکنم و خسته میشم رو میارم به نزدیک انداخت قلاب تا حداقل چند تا ماهی کوچیک بگیرم.در این خصوص هم راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
یا علیKhansariha (8)
سلام اگه می‌خوای ماهی‌ درشت بگیری اینکارارو بکن.

۱.تقریبا اولأی سد برو

۲.برای طمعه کرم قوطی ذورت خمیر و بیله ببر اگه دم سد میگو یا خرچنگ بود حتما استفاده کن

۳.برای طعمپاشی از ۵یا ۱۰ کیلو دونه پارس استفاده کن

۴.فقط صبر داشته باش همون جایی‌ که تمپشی میکنی‌ تمتو بنداز،بقلب ۱ فنره ریز بزن یا تو خمیرت پنبه بزن

فقط من نمیتونم برای کسی‌ بدم اگه درست بود ۱ راه حل توپ بهت می‌گفتم که حتما می‌گرفتی

(2013-06-25 09:13 PM)fishing نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-06-25 08:36 PM)airking نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یا علیKhansariha (8)
سلام اگه می‌خوای ماهی‌ درشت بگیری اینکارارو بکن.

۱.تقریبا اولأی سد برو

۲.برای طمعه کرم -قوطی ذرت- خمیر و بیله ببر اگه دم سد میگو یا خرچنگ بود حتما استفاده کن

۳.برای طعمه پاشی از ۵یا ۱۰ کیلو دونه پارس استفاده کن

۴.فقط صبر داشته باش همون جایی‌ که طعمه پاشی میکنی‌ طعمه بنداز،به قلاب ۱ فنره ریز بزن یا تو خمیرت پنبه بزن

فقط من نمیتونم برای کسی‌ pm بدم اگه درست بود ۱ راه حل توپ بهت می‌گفتم که حتما می‌گرفتی

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2013-06-25 09:45 PM

سلام آقا جلال
در مورد پرتاب دور و يا نزديك براي در امان ماندن طعمه از دست ماهيهاي كوچك تا حدودي دور پرتاب كردن امري طبيعي است اما هيچ دليلي نداره كه با پرتاب دورتر بشه ماهي درشت تري گرفت و بيشتر بايد محل تجمع ماهيها رو پيدا كرد و يا با روش طعمه پاشي اونها رو يه جا متمركز كرد
و قتي خيلي مسافت پرتاب دور باشه بسته به روش ماهيگيري رسيدن لرزشهاي نوك زدن ماهي هم سختتر ميشه بايد حساستر عمل نمود
( از چوبهايي كه داراي انتهاي باريكتري هستند استفاده بشه)

براي طعمه هم ميتونيد زرت كنسروي رو كه با مقدار خيلي جزيي زرد چوبه و به اندازه يه قاشق عسل يه دقيقه تو آب جوش قل خورده براي كپور و زردپر و ساير ماهياي مشابه طعمه خوبيه امتحان كنيد
[تصویر: Canned_Vacuum_Sweet_Corn.jpg]

براي گرفتن ماهي بزرگ هم من بيشتر به طعمه زنده و طبيعي معتقدم مثلا اين طعمه كه در پايين عكسشو ميبينين يه نوع خر خاكي بزرگه كه تا حد اين عكس رشد ميكنه و معمولا تو كشتزار هاي طرفهاي ما هست زمين رو سوراخ ميكنه و نغب ميزنه يه نوع آفته ولي طعمه بسيار خوبي براي ماهيهاي درشت هست و ازش صرفنظر نميكنن و روش به قلاب زدنش هم مثل عكس پايينيه پاهاش رو بكنيد بزنيد به قلاب (اگر هم اينا نيست ملخ رو ميتونيد استفاده كنيد)

[تصویر: kapish_fix_b2.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-06-26 08:58 AM

(2013-06-25 09:45 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام آقا جلال
در مورد پرتاب دور و يا نزديك براي در امان ماندن طعمه از دست ماهيهاي كوچك تا حدودي دور پرتاب كردن امري طبيعي است اما هيچ دليلي نداره كه با پرتاب دورتر بشه ماهي درشت تري گرفت و بيشتر بايد محل تجمع ماهيها رو پيدا كرد و يا با روش طعمه پاشي اونها رو يه جا متمركز كرد
و قتي خيلي مسافت پرتاب دور باشه بسته به روش ماهيگيري رسيدن لرزشهاي نوك زدن ماهي هم سختتر ميشه بايد حساستر عمل نمود
( از چوبهايي كه داراي انتهاي باريكتري هستند استفاده بشه)

براي طعمه هم ميتونيد زرت كنسروي رو كه با مقدار خيلي جزيي زرد چوبه و به اندازه يه قاشق عسل يه دقيقه تو آب جوش قل خورده براي كپور و زردپر و ساير ماهياي مشابه طعمه خوبيه امتحان كنيد
[تصویر: Canned_Vacuum_Sweet_Corn.jpg]

براي گرفتن ماهي بزرگ هم من بيشتر به طعمه زنده و طبيعي معتقدم مثلا اين طعمه كه در پايين عكسشو ميبينين يه نوع خر خاكي بزرگه كه تا حد اين عكس رشد ميكنه و معمولا تو كشتزار هاي طرفهاي ما هست زمين رو سوراخ ميكنه و نغب ميزنه يه نوع آفته ولي طعمه بسيار خوبي براي ماهيهاي درشت هست و ازش صرفنظر نميكنن و روش به قلاب زدنش هم مثل عكس پايينيه پاهاش رو بكنيد بزنيد به قلاب (اگر هم اينا نيست ملخ رو ميتونيد استفاده كنيد)

[تصویر: kapish_fix_b2.jpg]

سلام دوست من
تقريباً همه در پرتاب هاي دور اين مشكل را دارند و چاره نازكي سرچوب نيست!! چون چوب هايي كه سر نازك دارند اصولا بدرد اين كار نمي خورد و در بازي با ماهي درشت بسرعت مي شكنند .. ضربه زدن به چوب در پرتاب هاي دور تقريباً عملي نيست و ناممكن مي باشد به اين دليل كه تا زمان رسيدن نوك زدن ماهي به طعمه و عكس العمل شما، ماهي هدف كار خود را كرده است! اما چاره: 1- بايد صبر كنيد تا خود ماهي به دام افتد و چنانچه چوب حداقل دوبار تكان شديد بخورد شما سريعاً وارد عمل شويد (در اين حالت چون با زاويه 45 درجه يا 60 مي باشد بستگي به ماهي هدف يعني اگر زردپر باشد زاويه كمي كمتر و اگر كپور باشد بهتر است زاويه صفر و چوب خوابيده و كلاج باز باشد) 2- از طعمه هاي با پايداري بيشتر مثل بويله يا ذرت استفاده كنيد و منتظر بمانيد 3- چوب را با زاويه صفر بخوابانيد و منتظر شنيدن صداي باز شدن كلاج باشيد و اگر از يك سرب زيتوني بين 2 استاپر يا 2 هرزگرد استفاده نمائيد نيازي به ضربه زدن نيست و به محض رسيدن سرب به بالاترين هرزگرد، خودش عمل ضربه زدن را انجام داده و شما فقط با خيال راحت به سمتش مي رويد و ماهي نازنين را به سمت خود هدايت مي كنيد (در اين حالت خرامان و بسيار ريلكس حركت كنيد چون ماهي در دام افتاده و كارش تمام است) 3- اين روش ها بدون طعمه پاشي تقريباً شانسي است و به ندرت ماهي مي زند بهتر است طعمه پاشي كنيد (در نزديكي) و يا با قايق طعمه پاشي كنيد و سر قلاب ها را از ساحل با خود درون قايق حمل كنيد (در حالي كه چوب در ساحل است) و در آن نقطه قرار دهيد. 4- از گلوله هاي طعمه بصورت بازشو و خميري شكل استفاده كنيد تا پس از پرتاب درون آب وا رفته و باز شود در اين حالت مي توانيد از نزديك ماهي بزرگ هم بگيريد فقط فاصله پرتاب ها را زياد كنيد تا سروصداي زيادي ايجاد نشود و ماهي مشكوك نشده و نترسد.
اما در مورد تصوير فوق، اين تصوير يك آبدزدك مي باشد، بسيار نادر است و به سختي مي توان آنرا يافت، درشت است و بسيار بدن سفت و محكمي دارد و قلاب به اين راحتي وارد بدنش نمي شود البته اگر بتوانيد آنرا بگيريد چون به محض ديدن شما سريعاً در اعماق (معمولا چمن) فرو مي روند. آنقدر بدن محكمي دارد كه با پا نمي توانيد آنرا له كنيد!!
در كل ماهي سايز، بسيار كم است و غارت شده است و هرازگاهي مي توان شانسي صيد نمود بنابراين ارزش وقت گذاشتن را ندارد. تمام درياچه ها، سدها و رودخانه ها توسط توركش ها غارت شده اند و چيزي براي صيد نيست و يا اگر هم باشد به ندرت يافت مي شود و يا آنقدر بزرگ هستند كه گرفتنشان به اين راحتي نيست و خساراتي به تجهيزات شما وارد خواهد شد.
بنابراين بجاي پرتاب بلند و از دست دادن زمان بدون نتيجه، شانسان را در پرتاب هاي نزديك و گرفتن ماهيان كوچكتر امتحان كنيد قطعاً روز بهتري خواهيد داشت. اما اگر زمان داريد، بهترين كار كمپ زدن در كنار سد مي باشد و ماهيان سايز معمولا شب ها به دام مي افتند. از همان ريسه اي استفاده كنيد كه عرض كردم يعني بويله سر قلاب باشد (در اين حالت نيازي به طعمه پاشي نيست چون شانس شما شب تا صبح بسيار زياد است) و سرب زيتوني مابين دو عدد هرزگرد باشد تا شما بخواهيد از خواب بلند شويد و به چوب برسيد ماهي در دام باشد (كلاج نه سفت باشد و نه شل) و چوب آنقدري سفت باشد تا به آب وارد نشود و ماهي آنرا با خود نبرد.
طعمه دوستمون هم خوب است يعني ذرت جوشانده با عسل البته بهتر خواهد شد اگر حالت تخميري داشته باشد يعني بويي شبيه الكل داشته باشيد (ذرت جوشانده را درون درب بسته پلاستيكي قرار داده و 2 روز جلوي آفتاب قرار دهيد همين).
موفق باشيد
ارادتمند
كاويان