شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - meysamkainy - 2013-05-18 02:00 PM

با سلام خدمت دوستان.
ماهی ها وقتی شبیه هم هستن هم اسم نیستن.
این ماهی ها بر روی اسکله تفریحی کیش گرفته شده.
عکس اول و دوم درسته مربوط به ماهی گیش یا همان جاش گیش است.
عکس سوم به اسمه ماهی نیزه است.
عکس 4/5/6 مربوط به باراکودا است.
عکس 7 / 8 مربوط به ماهی شیر نقره ای است .
تو این تصاویر عکسی از ماهی جت نیست دوستان .
اینم دو تا عکس از گربه ماهی جنوب و ماهی شهری معروف [img]file:///C:/Users/Meysam/Desktop/New%20folder%20(8)/New%20folder%20(2)/IMAG0095.jpg[/img]
file:///C:/Users/Meysam/Desktop/New%20folder%20(8)/New%20folder%20(2)/IMAG0125.jpg
با سلام خدمت دوستان.
ماهی ها وقتی شبیه هم هستن هم اسم نیستن.
این ماهی ها بر روی اسکله تفریحی کیش گرفته شده.
عکس اول و دوم درسته مربوط به ماهی گیش یا همان جاش گیش است.
عکس سوم به اسمه ماهی نیزه است.
عکس 4/5/6 مربوط به باراکودا است.
عکس 7 / 8 مربوط به ماهی شیر نقره ای است .
تو این تصاویر عکسی از ماهی جت نیست دوستان .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-18 02:06 PM

دادا من که زیاد ماهیگیر نیستم و شما حتمن بهتر میدونین من فک میکردم جت یا باراکودا یکین فقط با گویشهای متفاوت میشه لطف کنی یه عکسم ازجت بزاری که بهتر متوجه بشم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-05-18 07:39 PM

تا اونجایی که من هم خبر دارم در هر محلی هر ماهی ای امکان داره یک اسم محلی داشته باشه مثلا همانطور که دوست عزیز Hellboy که البته من نامشون را نمیدونم اعلام کردند در کیش ماهی باراکودا به اسم جت شناخته میشه .Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - عمو - 2013-05-19 10:34 PM

بالاخره خوندن 131 صفحه واسم تموم شد.مطالب بسیار جالبی بود و خیلی چیزهای مفیدی هم آموختم.من 15 سال در استان هرمزگان وبندر جاسک زندگی کردم.هل بوی عزیز ماهی آخری که اسمش معمولا همه جا شیره ولی قبل آخری رو در جاسک که یکی از قطب های ماهیگیری کشوره به اون کودر میگن که دندان های تیزی داره و حتما باید قلاب رو اول به سیم ببندی بعد به نخ.قدرت جنگندگی بسیار بالایی داره و باوزن 2کیلویی زور یک ماهی 10 کیلویی رو میزنه البته در اعماق زیاد آب.
من تجربه گرفتن ماهیان عجیب بزرگی همچون همین کودر ، شیر ، سفره ماهی بزرگ ،مار ماهی ، گلو ماهی ، کوسه و لاک پشت رو هم دارم.البته در وسط دریا در اعماق بین 25 تا 45 متری.
اما نکته جالب اینجاست که این نکاتی که دوستان متخصص تو 130 صفحه قبل عنوان کرده بودند رو من نه میدونستم نه بیشترشون رو عمل کردم و بیشتر از طریق مردم بومی اونجا و بصورت تجربی یاد گرفتم ولی حالا میبینم که فوت های استادی زیادی داره .البته بیشتر اطلاعات دوستان مربوط به سد ، دریاچه و رودخونه هست و دریا کمتره.
جمله آخر اینکه به دوستان توصیه میکنم حتما به ماهیگیری دریا هم بروند مخصوصا دریای جنوب و باز هم مخصوصا دریای عمان.چون هم ماهی هایش تنوع بیشتری داره ( به اقیانوس هند مرتبطه ) هم سایزهاشون متفاوته.
تنها روشی هم که همیشه با اون ماهیگیری میکردم بدون چوب و چرخ و هرزه گرد و شناور بود و فقط با یک نخ شماره 70 تا 100 و یک وزنه و یک قلاب به سر نخ.به پایین ترین قسمت نخ قلاب و بعد ازاون به فاصله 50 سانت وزنه رو وصل میکردم.البته در ماهیگیری لب ساحل فاصله قلاب و نخ رو 20 یا 25 سانت میکردم چون ماهی هاش کوچیکتره و زودتر بتونم نوک زدنشون رو متوجه بشم.
موفق باشید دوستانKhansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - I.V.O - 2013-05-20 08:07 PM

سلام دوستان نمیدونم انجا جاش هست یا نهKhansariha (8)
می خواستم در مورد چوب بپرسم . برای دریاچه چوب کشویی بهتره یا دو تکه.Khansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smartgun - 2013-05-23 09:26 AM

شما باید مشخص کنی چوب را برای چه کاری میخوای ولی در کل چوبهای تیکه ای بهتر هستند

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Saeed.black ops - 2013-05-23 11:19 AM

(2013-05-20 08:07 PM)mor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان نمیدونم انجا جاش هست یا نهKhansariha (8)
می خواستم در مورد چوب بپرسم . برای دریاچه چوب کشویی بهتره یا دو تکه.Khansariha (226)

اگه بودجت میرسه دو تیکه بخری بهتره. چون چوب های تکه ای همونطور که دوستمون فرمودند بهتر از تلسکوپیه.
البته تو مدل های تلسکوپی هم چیز های بسیار قوی و فوق العاده ای هست. ولی اول شما باید نوع ماهی ای که قصد صید دارید و حداکثر وزنش رو بفرمایید تا بشه دقیقتر تصمیم گرفت.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-23 11:43 AM

سلام
دوستان علت اینکه چوبهای چند تکه نسبت به تلسکپی کارایی بهتری دارن به چند عامل برمیگرده
1.تعداد شکستهای زیاد در چوبت لسکپی بشدت اکشن چوب رو پایین میاره و این به این معناست که توانایی پرتاب بلند رو میگیره و از ترفی هنگام پمپ کردن کارایی رو پایین میاره چوب قدرت ماهی به چندین قسمت از چوب وارد میشه و هنگام پرتاب هم همین تقسیم نیرو باعث میشه که نیرویه کمتری به وزنه وارد بشه و پرتاب ضعیف میشه
2.احتمال شکست قطعات بالاتره چوب قطعات بطور کامل فیت نمیشن و همین فضای هرچند کوچیک در شک ماهی بشدت اسیب پزیر هستند مخصوصا حلقهای اول و دوم
اما در کل در بعضی از شرایت مجبورین از چوب تلسکپی استفاده کنین و مهمترین دلیل هم کم جابودن اونه
چند پیشنهاد:
1. اگه چوب قزل میخاین تا جایی که راهداره دو تکه بگیرین چون طول زیادی نداره و در پرتاب لانسه بهتر عمل میکنه
2.برای کپور اسبله امور یا ماهیان اینچنینی از چوب 3 تکه استفاده کنید هرچند 2 تکهخیلی بهتره اماحمل و نقلش دردسره
3.برای دریا وماهی سنگین از چوبیک تکه تو پر استفاده کنید که خیلی بهتره
در مورد هزینه هم باید بگم که اگه بخاین یه چوب خوب تهیه کنید برای قزل بین 100 تا 300 تومن
برای کپور ماهیان و اسبله زرد پر و .........بین 200 تا 400
که این قیمت برای چوبهای تلسکپی و چند تکه اندکی تفاوت داره که چشمگیر نیست
در اخرم اگه میخاین از ماهیگیری زده نشین و پولتون رو دور نریزین با انتخاب درستماهی صید شده یه چوب خوب بخرین و ازش لذت ببرین
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-05-23 02:12 PM

من هم موافق هستم که اگر کسی میخواد برای ماهیگیری و تجهیزات هزینه کنه از همون اول هزینه خوب برای تجهیزات خوب بکنه .
معمولا لوازم ماهیگیری خوب برای ما سالها میمانند و چه بسا به فرزندان ما هم میرسند .در مورد پدران ما که این موضوع صدق میکرده.Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - I.V.O - 2013-05-23 08:14 PM

از راهنمایی دوستان ممنون هستم
یا حق Khansariha (8)