شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart - 2013-05-13 12:00 AM

سلام "هل بوي جان" Khansariha (8)

ميشه لطفا اسم ماهي هايي كه صيد مي كني بالاش بنويسي؟اگه يه وقتي درمورد ماهي كه صيد كرديم و نميشناسيم سوالي داشتيم بتونيم اسمش بگيم

درضمن كارت حرف نداره ايولKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-13 07:26 AM

سلام دادا
اولی گیش ماهیه که جنوب بهش شنگ میگن
3 منقار ماهی که جنوب بهش چینگو میگن
4و5و6 باراکوداست که جنوب بهش شیر نیزه یا جت گفته میشه
بعدی شیر ماهی
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amin.faraji - 2013-05-14 11:20 AM

دوستان سد منجیلو از دیروز زیراب زدن Khansariha (8)
جمعیت انبوهی از همه جا امدن برای صید ماهی البته خودم هنوز وقت نکردم برم پارسال که زیراب زدن یه هفته این وضع ادامه داشت این بارو نمیدونم چند وقت باز دریچهارو باز نگه میدارن دوستانی که از دیروز رفتن خیلی ماهی گرفته بودن وسایل مورد نیازشم یه تور دستی بلنده که وقتی ماهی داره رد میشه از رو سطح اب با تور راحت بگیرینش البته بعضی وقتهام انقد از نزدیک ادم رد میشن که راحت با دست خالی میشه ماهیارو از اب گرفت

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mhrSB - 2013-05-15 11:28 PM

از اساتید رشته ماهیگیری یک سوال داشتم.
دوشنبه رفتیم و برای شوهر خالم وسایل ماهیگیری خریدم و امشب من براش نخ را دور چرخ بستم.
ولی دوتا نکته عجیب توی چوب دیدم.
1-این که اون حلقه ای که باید بیاد و از پایین چرخ را محار کنه کج بسته میشه(و انگار درست پرس نخورده)ولی مشکلی به وجود نیاورده و احتمال هم نمیدم در اینده دور مشکلی به وجود بیاره.
2-این که بدون هیچ فشار خاصی حلقه اولی(از جلو)یکم کج شد و اگه همین جوری پیش بره نگرانم کنده بشه(کج شدن و صاف کردن).Khansariha (226)
حالا این دو مورد را چی کارش کنم؟
و برای امسال کجا ها مجوز ماهیگیری میدن و از کی هست(نزدیک تهران)؟اگه وضع ماهیهاش هم خوب باشه چه بهتر
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
البته طرف یه جورایی عمده فروش بود و همچنین قبلا ازش خرید کرده بودم(قطعات تفنگ)و جنس های خوبی داشت و قیمت مناسب و همچنین انصاف.ولی نگران که یک وقت این(چوب)بد باشه ، خراب بشه و کسی را که تازه اغفال کرده بودم ناامید بشه و یک وقت کلا از این رشته برهKhansariha (172)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-16 09:01 AM

سلام
دادا این پیچش رو من در بعضی از چوبهای تلسکپی دیدم اگه در حدی باشه که بعد از سفت کردن چرخ ثابت بمونه مشکلی ایجاد نمیکنه
برای صاف کردن حلقه هم یکم با فندک گرمش کن و صافش کن فقط زیاد حرارت ندین فندک اتمی هم بخاطر شعله متمرکزش بهتره که جای دیگرو نسوزونه
کاش یا یه عکس از چوب میزاشتین یا مشخصاتش رو میگفتین اینجوری بهتر بود
مخلصمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mhrSB - 2013-05-16 11:19 AM

(2013-05-16 09:01 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دادا این پیچش رو من در بعضی از چوبهای تلسکپی دیدم اگه در حدی باشه که بعد از سفت کردن چرخ ثابت بمونه مشکلی ایجاد نمیکنه
برای صاف کردن حلقه هم یکم با فندک گرمش کن و صافش کن فقط زیاد حرارت ندین فندک اتمی هم بخاطر شعله متمرکزش بهتره که جای دیگرو نسوزونه
کاش یا یه عکس از چوب میزاشتین یا مشخصاتش رو میگفتین اینجوری بهتر بود
مخلصمKhansariha (48)Khansariha (8)

سلام
بله اون پیچش در حد کامل میگره(فقط یکم مهره زیرش درست تمیز نشده)منم گفتم مشکلی نیست ولی اون طرف فکر میکرد که نکنه یک وقت مشکلی باشه.
چشم،برای سرش هم این کار را میکنم،اگر هم شکست میرم فردوسی و یک حلقه دیگه میخرم و روش نصب میکنم(فقط یادم رفته چه جوری باید نصبش کرد)Khansariha (226)
بله،ببخشید یادم رفته بود بگم.چوب 3.6 متر(10،30گرمی)و فکر کنم کربن دار هست.(تلسکوپی)
من نگرانیم از این هست که خدایی نکرده یه وقت مشکلی پیش بیاد و اون طرف از ماهیگیری و شکار زده بشه(چون خودم این بنده خدا را اغفالش کردم)
عکسش را هم میگیرم و میزارم(امروز قبل از این که تحویلشون بدم عکس میگیرم)
بازم متشکرKhansariha (8)
یک سوال هم جدای از این چوب(شوهر خالم)داشتم.
کلاج چرخم انگار کار نمیکنه و یا من هرکاری کردم نشد کار کنه(حتی یک نفر دیگه هم امد تست کرد و نشد)ولی اون یکی که گرفتم راحت کلاجش کار میکنه.
امدم عکس میزارم.
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-16 11:26 AM

دادا برای تعویض سر چوب اونو گرم گن تا چسب ول کنه بعد سر جدید رو با چسب جایگزین کن
کلاج کجاش مشکل داره و نوع چرخ چیه شاید قابل تعمیر باشه دادا

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2013-05-16 03:24 PM

محراب جان سوالتون رو اینجا مطرح کنید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2013-05-17 03:22 PM

خدمت دوستانKhansariha (8)

[تصویر: 13687915061.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehdi4591 - 2013-05-18 09:15 AM

با سلام خدمت دوستان.خوش به حالشون
[تصویر: 03313514476079761717.jpg]

[تصویر: 58325414820109890670.jpg]

[تصویر: 79357926189582731715.jpg]