شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Tomcat14 - 2013-05-01 12:35 PM

سلامKhansariha (8)
اولا عذر میخوام که سوالاتی در حد زیر مبتدی میپرسم!چون دیروز نزدیک به 20صفحه خوندم ولی چیزه زیادی دستگیرم نشد!
اینم سوالات ما:
1-فصل ماهیگیری کی هست؟از کی شروع میشه و کی پایان میپذیره؟
2-اگه ممکنه یه توضیحی درباره ی چوب بدید و اصلا اکشن و ...چیه؟
3-واسه ماهیگیری تو رودخونه و سد چه چوبی باید بگیرم؟
4-چرخ و قلاب ونخ چی بگیرم البته تو این چن صفحه اول که خونده بودم فهمیدم واسه هر ماهی یه قلاب خاصی نیازه و اصلا از کجا میشه فهمید که سد یا رودخونه چه ماهیایی داره؟Khansariha (214)مثلا واسه قزل الا چه قلابی باید گرفت؟
منم میخوام یواش یواش شروع کنم!حیف که تو این دو-سه ساله این تاپیک از نظرم مخفی مونده!!یعنی میدیم ها ولی میگفت ماهیگیری کیلو چند؟!اما دیشب که یکم خوندم وسوسه شدم که......Khansariha (219)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-01 03:17 PM

سلام خدمت اساتید
چند عکس از قزل های ترفه اولی صید دوست خوبمون فرامرز نویدی در دریاچه امام علی یه وزن 11.600 گرم
[تصویر: 13674084552.jpg]
[تصویر: 13674087231.jpg]
اینم رکورد قزل جهان توسط شان کورنات به وزن 21.770
[تصویر: 13674084553.jpg]
[تصویر: 13674084554.jpg]
من تاجایی که اطلاع دارم رکورد ایران 16 کیلو بوده و با توجه به رونق پرورش قزل در ایران احتمال صید بزرگتر هم زیاده
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
[تصویر: 13674096721.jpg]
[تصویر: 13674096722.jpg]
[تصویر: 13674096723.jpg]
[تصویر: 13674096724.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - شکارگر - 2013-05-01 03:58 PM

با سلام
میبینم که بحث جالبی و پیش کشیدم و شاید حرف دل خیلی هارو زدم که تا حالا با رودربایستی از کنارش رد میشدن و چیزی نمیگفتن
مسیح دقیقا جمله قشنگی گفت که همین کل کل ها و خالی بندی هاست که فضای شکار و ماهیگیری و جذاب تر میکنه و عطش مارو برای رفتن 2 چندان
دوست عزیزم آقا مهدی گل با صید خوبی که داشتی از سد شهید یعقوبی، آقا ما ارادتمندیم، باز دم شما گرم یه عکس قشنگ گرفتی، اسم محل صید رو هم گفتی ما 2 تا چیز یاد گرفتیمKhansariha (8)
مسیح جان واقعا دلم میخواد یه برنامه مرتب با هم بریم، هفته آتی که در راهه من باید 4 روز شاگردامو ببرم گیلان برای بازدید.... ولی دلیجان پیشنهاد خوبیه و کم کم فصل صید کپور و سوف اونجا داره شروع میشه. شایان می گفت که بهترین وقتش اوائل خرداده و تو این فصل اونجا کپورهای خوبی هم گرفته...حتما هماهنگ میشیم یه فراخوانم میدیم دوستان سایت یه 2 روز بیان سد دلیجان همدیگرو ببینیم. هم فاله هم تماشا

محسن عزیز، ارادت داریم داداش، تو ماهیگیری پرچم شما بالاست و ما شاگردیم. شاید دوستان دیگه ندونن که آقا محسن ( hellboy ) یه ماهیگیره حرفه ای و خیلی مجهزه و در این زمینه اطلاعات بسیار خوبی داره و میتونم بگم یکی از اساتید واقعی ماهیگیری در این سایتهKhansariha (256)
در مورد قزل های رکوردی هم که عکس گذاشتی محسن جان اون قزل امام زاده علی عکس واقعیش اینه
[تصویر: n2n4kklba7iksqdvnv.jpg]
همونطور که گفتی این قزل و فرامرز نویدی گرفته و وزنشم همون حدوده، ولی میبینی که تو عکسها و زاویه های مختلف سایز ماهی با هم فرق میکنه
در مورد عکس های دیگه ای هم که گزاشتی اینا همه سالمون هستند یعنی از تیره آزاد ماهیانند ولی قزل رنگین کمان ما نیستن

درهر صورت امیدوارم این بحث ختم به خیر بشه و از این به بعد ماهیگیر های عزیز هم عکس خوب بگیرن و هم دقیقا ماهی و با ترازو وزن کنن و بریم به سمتی که همه نگن هر چی شکارچی و ماهیگیره خالی بنده Khansariha (215)

اینم یکی از روزهای خوب ماهیگیری تقدیم به ماهیگیرهای عزیز
[تصویر: uoyud5ihgawriiy0elcs.jpg]
تیغ برا

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2013-05-01 04:00 PM

سلام محسن جان

دادا این لینک اصلی‌ آقای فرامرز نویدی هست که خودش گفت وزن ۱۰ کیلو که به نظر من آماتور این ماهی‌ بیشتر از ۵ یا ۶ کیلو نیست دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و این لینک سایت ایران فیشینگ هست که همون عکسو گذاشته و به نقل از ایشون گفتن که ۱۱.۶۰۰ دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و اینم بگم سایت ایران فیشینگ خیلی‌ معتبر نیست چون عکس آرین پسر عمه بنده که تو ارس اسبله رو صید کرد ماهم عکسشو تو همین تاپیک هم گذاشتیم بر داشتن و وزنشو زدن ۲۵ کیلو که وزن اون ماهیو ما با ترازوی آقای بلمکی کشیدیم و ۱۷.۲۰۰ بود و تو همین سایت هم اعلام کردیم میتونید مراجعه کنید و ببینید
مخلص همگی‌

یا علی‌Khansariha (48)Khansariha (48)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - nobody2000 - 2013-05-01 06:14 PM

من طبق عادت همشه وزنه دیجیتان همراهم هست تا اگر ماهی بزرگ گرفتم بتونم دقیق وزنش را داشته باشم (تا 40 کیلو جواب میده با دقت بالا .ارزون هم گرفتم از یه سایت چینی .برای خودم تابحال موارد زیر رکورد ماهی هام بوده :

ماهی کپور سد ساوه به وزن دقیق 4500 گرم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ماهی قزل آلا رنگین کمان در یکی از رودخانه های شهر کرد به وزن 6900 گرم

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ماهی شیر در خلیج فارس و جزیره کیش به وزن 22 کیلو (شاید براتون جالب باشه بدونید نگه داشتن یه ماهی 22 کیلویی اونم با چنگک برای وزن کردن واقعا زور بازو میخواد البته من در این مورد برای چک کردن وزن از ترازو مغازه ای دیجیتال هم استفاده کردم)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Tomcat14 - 2013-05-01 08:52 PM

(2013-05-01 12:35 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
اولا عذر میخوام که سوالاتی در حد زیر مبتدی میپرسم!چون دیروز نزدیک به 20صفحه خوندم ولی چیزه زیادی دستگیرم نشد!
اینم سوالات ما:
4-چرخ و قلاب ونخ چی بگیرم البته تو این چن صفحه اول که خونده بودم فهمیدم واسه هر ماهی یه قلاب خاصی نیازه و اصلا از کجا میشه فهمید که سد یا رودخونه چه ماهیایی داره؟Khansariha (214)مثلا واسه قزل الا چه قلابی باید گرفت؟
منم میخوام یواش یواش شروع کنم!حیف که تو این دو-سه ساله این تاپیک از نظرم مخفی مونده!!یعنی میدیم ها ولی میگفت ماهیگیری کیلو چند؟!اما دیشب که یکم خوندم وسوسه شدم که......Khansariha (219)
به به!چه استقبالیKhansariha (367)
خودم فهمیدم!باید 128صفحه رو خودم بخونمKhansariha (226)ممنون از لطف دوستانKhansariha (399)
Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (290)Khansariha (290)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2013-05-01 09:13 PM

(2013-05-01 08:52 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-05-01 12:35 PM)Tomcat14 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلامKhansariha (8)
اینم سوالات ما:
به به!چه استقبالیKhansariha (367)
خودم فهمیدم!باید 128صفحه رو خودم بخونمKhansariha (226)ممنون از لطف دوستانKhansariha (399)
Khansariha (367)Khansariha (367)Khansariha (290)Khansariha (290)

با سلام

عزیزم من خیلی‌ مختصر میگم و در حد اطلاعات کمه خودم

ماهی‌ها اصولا بخاطر خون سرد بودنشون وقتی‌ آب گرم می‌شه فعالیتشون بیشتر می‌شه بجز ماهیهای سرد آبی مثل قزل پس از اردیبهشت ماه تا اوایل مهر بهترین زمان ماهیگیری تو مناطق معتدل هست

در مورد چوب توصیه می‌کنم یه چوب ۲ یا ۳ تیکه با مارکای معروف مثلD.A.M /cormoran/Lineafee که مخصوص کپور باشه اصطلاحاKARP میگن بهشون تهیه کنید یکم قیمتشن بالاست ولی‌ مثل کاعت شلوار مشکی‌ می‌مونه هم تو عزا هم تو عروسی‌ می‌شه پوشیدش.چوب‌های KARP قابلیت‌های زیادی دارن و وقتی‌ که حالت تلسکپی نداشته, باشن که دیگه یه عمر چوب هستن براتون

چوب سد با چوب رودخونه فرق می‌کنه چوب سد از ۴ متر تا ۵.۶۰ و چوب رودخونه نهایتان ۳.۸ اگر اشتباه نکنم

فقط شما که میخواین تازه شروع کنید من یه نظری دارم اونم اینه که اول جای ماهیگیریتون و نوع ماهی‌ رو مشخص کنید بد اینجا بفرماید که دوستان توضیحات چوب و چرخ و قلاب و طعمهٔ همون ماهی‌ رو بهتون بدن

و اینکه ۹۰% ماهیگیری تجربی‌ هست

یا علی‌

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - masih.hunter - 2013-05-02 11:00 AM

سلام بهنام جان پس برنامه ریزی با شما . Khansariha (8)

محسن جان دادا شما به دل نگیر اقا بهنام منظورشون شما نبودی. بی تعارف میگیم شما یکی از اساتید ماهیگیری هستی که من خیلی چیزها ازش یاد گرفتم .

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-05-02 11:55 AM

سلام مسیح جان من نوکر شما و تمام دوستان هستم خودتم خوب میدونی از روز اول فقط هدفم راهنمایی هرچند کوچیک به دوستان بود بهنام که همیشه استاد من بوده و هست من خیلی کوچیکتر از اونم که از دست کسی دل خور بشم چه برسه که دادا بهنام خودم باشه شمام که استاد منی خودتم خوب میدونی که چه اخلاقی دارم دادا و کسی نیستم که بخام حرفی الکی بزنم بخدا اگه از اون برنامه ماهیگیری عکس داشتم اول توی همین تاپیک میزاشتم اگه تو تاپیک اصفهان گزاشتم چون به خودت زنگ زدم گوشی خاموش بود اونجا نوشتم که شمام در جریان باشی شاید با دوستان تا دیر نشده یه برنامه بزاریم بریم که اینجوری شد من بعد از اون مسابقه لعنتی دیگه تصمیم داشتم توی ترویج ماهی گیری هیچ فعالیتی نکنم اون موقه هم کلی با خودت صحبت کردم و بازم به خاطر گل روی خودت و دیگر دوستان بازم دارم پست میدم
درکل من کوچیک همه بچه های گل سایتم هستم و اگه چیزی گفتم خدا شاهده از روی دلخوری یای لجبازی نبوده بازم شرمنده ازهمه مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - aghajoon - 2013-05-02 12:39 PM

این 2 روز اخیر به لطف اساتید بزرگ در رشته ماهیگیری مثل آقا محسن ، آقا بهنام ، آقا شایان ،آقا امیر و مسیح عزیز این تاپیک خیلی پربار و زیبا شد ، از همه این عزیزان تشکر ویژه دارم و امیدوارم این روال مثبت ادامه پیدا کنه .

یه سوال مبتدی هم من دارم
یکی از طعمه های محبوب انواع ماهی به خصوص قزل کرم خاکیه ، توی شهر ما هم ماشااله ماهیگیر زیاد و عصر پنجشنبه که میشه جوانهای زیادی را میشه دید که بیلچه بدست توی جوبهای آب و باغچه ها در حال جستجوی کرم هستند و تصورش را بکنید که چه صحنه خنده داری هم میشه . خخخخ .
میخاستم ببینم دوستان راه حلی برای این مورد سراغ ندارند ، مثلا آیا میشه کرم خاکی را پرورش داد و اگه میشه ، چطور ؟؟