شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehranaram - 2013-03-08 01:46 AM

سلام. یه سوال داشتم برای گرفتن یک ماهی 700 گرم تا 2 کیلو چه نخی باید استفاده کنم.چه دمارکی واگه قیمت رو هم بگین ممنون میشم . من چند روز قبل سد ساوه بودم ماهی های اونجا واقعا زیاد شده بودن. اونجا یک مشکلی برای ماهی گیری وجود داره اون هم وجود درختچه ها و علف های زیادی هست که زیر آب وجود داره اگه کسی روش خوبی برای ماهی گیری تو همچین شرایطی رو بلده خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنه. چون تو اونجا طعمه های مصنوعی زیادی رو از دست دادم. این رو هم بگم اونجا کپور فراوونه ولی نمیشه از روش کف خواب استفاده کرد.چون گیر میکنه . رااااااااااااا هنماااااااااااااییییی.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2013-03-08 01:31 PM

(2013-03-08 01:46 AM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. یه سوال داشتم برای گرفتن یک ماهی 700 گرم تا 2 کیلو چه نخی باید استفاده کنم.چه دمارکی واگه قیمت رو هم بگین ممنون میشم . من چند روز قبل سد ساوه بودم ماهی های اونجا واقعا زیاد شده بودن. اونجا یک مشکلی برای ماهی گیری وجود داره اون هم وجود درختچه ها و علف های زیادی هست که زیر آب وجود داره اگه کسی روش خوبی برای ماهی گیری تو همچین شرایطی رو بلده خیلی ممنون میشم که راهنمایی کنه. چون تو اونجا طعمه های مصنوعی زیادی رو از دست دادم. این رو هم بگم اونجا کپور فراوونه ولی نمیشه از روش کف خواب استفاده کرد.چون گیر میکنه . رااااااااااااا هنماااااااااااااییییی.
دوست عزيزKhansariha (8)
نخ نمره 0.25 الي 0.35 برا كارت مناسبه و جايي هم كه گير قلاب زياده و احتمال از دست دادنش هست از روش شناور و رو آبي استفاده كن بهتر جواب ميده اگه فصله كمه با چوب معمولي و بدون چرخ و اگه فاصله بيشتره با چرخ بهترهKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehranaram - 2013-03-08 03:06 PM

(2013-03-08 01:31 PM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[

دوست عزيزKhansariha (8)
نخ نمره 0.25 الي 0.35 برا كارت مناسبه و جايي هم كه گير قلاب زياده و احتمال از دست دادنش هست از روش شناور و رو آبي استفاده كن بهتر جواب ميده اگه فصله كمه با چوب معمولي و بدون چرخ و اگه فاصله بيشتره با چرخ بهترهKhansariha (256)

یعنی سرب نباید به کف برسه وباید معلق باشه.؟؟شناور باید آزاد باشه یا سابت؟؟
این رو هم بگم که برای ماهی کپور میشه از روش شناور روی آب استفاده کرد؟؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-03-08 04:43 PM

سلام دوستان عزیز Khansariha (48)
قراره برای عید یه سر به سدهای کارون بزنیم (یک ، سه و چهار :D ) تجربه زیادی توی ماهیگیری آب شیرین ندارم . سد کارون 3 که آبش بین کوها جمع میشه و باید حتما از شناور استفاده کنیم وگرنه با همون پرتاب اول به احتمال 90% قلاب گیر میکنه ! یه 2 تا ریسه آماده کردم عکسشو میزارم ، بنظر شما کدومش بهتر جواب میده ؟ از عید تا پاییز ماهیا اونطرف زیاد روی سطح آب میان
[تصویر: z9613_untitled.jpg]
اون منطقه بیشتر قزل و سونگ و شیربت و سفید داره ، بنظر شما از کدوم مدل قلاب استفاده کنم بهتره ؟ عکس چندتاش میزارم .
[تصویر: y6447_08032013233.jpg]
برای نخ اصلی شماره 50 بزارم و برای ریسه از شماره 40 نامریی استفاده کنم خوبه ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arsallann - 2013-03-08 08:38 PM

[align=right]با سلام خدمت دوستان، من يك هفته پيش يك چوب و چرخ خريدم (چوب 80000 و چرخ 55000) عكس هاي آنها را گذاشتم كه دوستان من را در مورد كيفيت و استفاده مناسب از آنها براي ماهيگيري در استان خوزستان راهنمايي كنند البته من تمامي صفحات گذشته را خواندم و از اطلاعات دوستان لذت بردم ولي افسوس كه بعد از خريد با اين سايت آشنا شدم. اندازه چوب 4 مترو چرخ سه بلبرينگ مي باشد. هردو چيني هستند. با تشكر

[تصویر: 13627613501.jpg]
[تصویر: 13627615641.jpg]
[تصویر: 13627617621.jpg]
[تصویر: 13627620191.jpg]
[تصویر: 13627623261.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavian - 2013-03-09 03:22 PM

(2013-03-08 01:46 AM)mehranaram نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست من
اگر مطمئن هستيد منطقه عاري از هرگونه مانع مي باشد و ماهي منطقه زير 2 كيلو هست، از روش ريسه انشعابي كف خواب (از پايين به بالا: وزنه + ريسه + هرزگرد + نخ اصلي) با ريسه 1 متري و نخ 30 با 2 انشعاب به فاصله 20 سانتي متر و فاصله 50 سانت از وزنه و با نخ اصلي 35. ريسه ترجيحاً فلوروكربن و برندهاي معتبر. برندها، مختلف و متنوع هستند كه با سرچ اينترنتي مي توانيد آنها را مشاهده فرمائيد. من تجربه سدساوه رو دارم در اين زمان (اواسط تا اواخر زمستان) پيشنهادم فقط ريسه انشعابي است با پرتاب بلند. مي توانيد براي ريسه از نخ فلوروكربن 0.30 مارك K9 (ميتسوبيشي) استفاده كنيد با تحمل وزن 8 كيلو و با كشش لازم، حين جنگ با ماهي و مقاومت بيش از حد ماهي. استفاده از ريسه شناوري بسيار عالي و بهتر از انشعابي كف خواب جواب مي دهد ولي در تابستان! ضمناً با ريسه هاي شناوري امكان صيد همه نوع ماهي وجود دارد ولي در ريسه هاي انشعابي كف خواب، بيشتر كپور و زردپر صيد خواهد شد. يكي از مشكلات ريسه هاي شناوري اين است كه حتي با وجود استفاده از چرخ، مسافت زيادي را پوشش نمي دهند (مگر استفاده از شناورهاي بزرگ، حباب و روش هاي متفرقه كه فراگير نيستند و مشكلات خاص خود را دارند). در مورد سد ساوه بايد عرض كنم همه منطقه گير آنچناني ندارد بنابراين مشكل خاصي ايجاد نمي كند. وزنه بيشتر از يك و نيم نزنيد چون براي كپورها بهتر است كمي ريسه آزاد باشد تا ماهي بهتر و مطمئن تر طعمه را بردارد! توجه داشته باشيد كه در 2 حالت ريسه را جمع كنيد: يا وقتي كه مطمئن هستيد طعمه روي قلاب مانده است تا كمتر درگير فرو رفتن قلاب در شاخ و برگ شود و حالت ديگر اينكه سريعاً اقدام به جمع كردن نخ كنيد تا وزنه از كف آب فاصله ناگهاني بگيرد و با سرعت جمع كردن بالاتر مي آيد توجه داشته باشيد كه در اينگونه موارد تيزي قلاب يا بقول معروف نيش آن، درون طعمه مستتر باشد هرچند كه اين روش همينك منسوخ شده است. هميشه در مواقعي كه گير زير آب زياد است از ريسه + هرزگرد كوچك + نخ اصلي استفاده كنيد، تجربه نشان داده است با اين روش در اين گونه مواقع كمتر به چوب صدمه مي رسد (بدليل از دست رفتن ريسه هنگام گير كردن). نكته مهم اينكه گيركردن ريسه ماهيگيران در طول سالها خود بنوعي لايروبي محسوب مي شود و باعث مي شود شاخ و برگها و مواردي از اين قبيل متلاشي شده و صرفاً هنگام جمع كردن مقداري از آنها را با خود به كنار آب مي آوريد خصوصاً در درياچه هاي معروف و با توجه به قلاب هاي زده شده در سد ساوه بعيد مي دانم گير آنچناني در زير آب باشد و سد محكمي ايجاد نمايد.

با احترام
كاويان اميني

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - shang - 2013-03-09 03:49 PM

ماهیگیری از 15 اسفند تا 15 اردیبهشت 92 در خوزستان به دلیل تخم ریزی در تمام دریاچه ها و رودها ممنوعه!
جهت اطلاعKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - xoncegame - 2013-03-09 07:43 PM

یه جاهایی تو خوزستان هست که آدمیزاد سالی 1 بار رد میشه و جون میده واسه ماهیگیری :D همین رود کارون از سد کارون 4 تا کارون 1 کلی جای مناسب داره و ماهیایه تپل مپل Khansariha (399)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mehranaram - 2013-03-09 11:11 PM

(2013-03-09 03:22 PM)kavian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست من
اگر مطمئن هستيد منطقه عاري از هرگونه مانع مي باشد و ماهي منطقه زير 2 كيلو هست، از روش ريسه انشعابي كف خواب (از پايين به بالا: وزنه + ريسه + هرزگرد + نخ اصلي) با ريسه 1 متري و نخ 30 با 2 انشعاب به فاصله 20 سانتي متر و فاصله 50 سانت از وزنه و با نخ اصلي 35. ريسه ترجيحاً فلوروكربن و برندهاي معتبر. برندها، مختلف و متنوع هستند كه با سرچ اينترنتي مي توانيد آنها را مشاهده فرمائيد. من تجربه سدساوه رو دارم در اين زمان (اواسط تا اواخر زمستان) پيشنهادم فقط ريسه انشعابي است با پرتاب بلند. مي توانيد براي ريسه از نخ فلوروكربن 0.30 مارك K9 (ميتسوبيشي) استفاده كنيد با تحمل وزن 8 كيلو و با كشش لازم، حين جنگ با ماهي و مقاومت بيش از حد ماهي. استفاده از ريسه شناوري بسيار عالي و بهتر از انشعابي كف خواب جواب مي دهد ولي در تابستان! ضمناً با ريسه هاي شناوري امكان صيد همه نوع ماهي وجود دارد ولي در ريسه هاي انشعابي كف خواب، بيشتر كپور و زردپر صيد خواهد شد. يكي از مشكلات ريسه هاي شناوري اين است كه حتي با وجود استفاده از چرخ، مسافت زيادي را پوشش نمي دهند (مگر استفاده از شناورهاي بزرگ، حباب و روش هاي متفرقه كه فراگير نيستند و مشكلات خاص خود را دارند). در مورد سد ساوه بايد عرض كنم همه منطقه گير آنچناني ندارد بنابراين مشكل خاصي ايجاد نمي كند. وزنه بيشتر از يك و نيم نزنيد چون براي كپورها بهتر است كمي ريسه آزاد باشد تا ماهي بهتر و مطمئن تر طعمه را بردارد! توجه داشته باشيد كه در 2 حالت ريسه را جمع كنيد: يا وقتي كه مطمئن هستيد طعمه روي قلاب مانده است تا كمتر درگير فرو رفتن قلاب در شاخ و برگ شود و حالت ديگر اينكه سريعاً اقدام به جمع كردن نخ كنيد تا وزنه از كف آب فاصله ناگهاني بگيرد و با سرعت جمع كردن بالاتر مي آيد توجه داشته باشيد كه در اينگونه موارد تيزي قلاب يا بقول معروف نيش آن، درون طعمه مستتر باشد هرچند كه اين روش همينك منسوخ شده است. هميشه در مواقعي كه گير زير آب زياد است از ريسه + هرزگرد كوچك + نخ اصلي استفاده كنيد، تجربه نشان داده است با اين روش در اين گونه مواقع كمتر به چوب صدمه مي رسد (بدليل از دست رفتن ريسه هنگام گير كردن). نكته مهم اينكه گيركردن ريسه ماهيگيران در طول سالها خود بنوعي لايروبي محسوب مي شود و باعث مي شود شاخ و برگها و مواردي از اين قبيل متلاشي شده و صرفاً هنگام جمع كردن مقداري از آنها را با خود به كنار آب مي آوريد خصوصاً در درياچه هاي معروف و با توجه به قلاب هاي زده شده در سد ساوه بعيد مي دانم گير آنچناني در زير آب باشد و سد محكمي ايجاد نمايد.

با احترام
كاويان اميني
سلام کاویان جان از این روش ریسه که میگی میتونی یه عکس ازش بزاری.
سد ساوه زیر آب درختچه های کوچیک زیادی داره یا حد اقل اونجاهایی که من رفتم اینجوری بوده حتی یک دفعه یک کپوره
حدودا 4 کیلویی رو به خاطر گیر کردن قلاب یا سرب از دست دادم. خیلی دوست دارم یک روش خوب برای این مشکل پیدا کنم.
با تشکر.

اینم چند تا عکس از سد ساوه با طعمه زنده آماده. البته اونجا ماهی ریز زیاد وجود داره ولی خودم بزرگ ترین ماهی که تو اونجا گرفتم گپور 3کیلو و 300 گرم بوده که تو شب گرفتم. با همین طعمه های صدف.
[تصویر: 13628592161.jpg]
[تصویر: 13628592172.jpg]
[تصویر: 13628592175.jpg]
[تصویر: 13628592174.jpg]
[تصویر: 13628593901.jpg]

البته 99% صدف هارو دوباره به آب انداختیم.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2013-03-10 09:27 AM

سلام مهران جان توی سد ساوه بهترین روش روش فلوتینگه که اونم چوب مخصوص میخاد اما با شناور کردن طعمه هم میشه مشکل رو حل کرد که میشه با یه تیکه اسفنج این کاروانجام داد مثل این عکس ها
[تصویر: 13628944661.jpg]
[تصویر: 13628944662.jpg]
[تصویر: 13628944663.jpg]
[تصویر: 13628944664.jpg]
[تصویر: 13628944665.jpg]
در مورد گیر کردن سرب هم این روش کارامده
[تصویر: 13628948371.jpg]
[تصویر: 13628948372.jpg]
[تصویر: 13628948373.jpg]
[تصویر: 13628948373.jpg]
[تصویر: 13628948375.jpg]
[تصویر: 13628949911.jpg]