شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2012-11-23 12:43 AM

یک سوال از اساتبد ماهیگیری :
در روزهای آینده قراره که اقامتی در ویلاهای سد شهید عباسپور داشته باشیم گفتم فرصت خوبیه که ساعاتی رو به ماهیگیری آماتوری بپردازم . اما یک سوال : اگه اشتباه نکنم ماهی های پشت سد زیاد در اعماق نیستند و بیشتر در سطح آب شنا می کنند . به نظرتون برای من که بدون لنسر و به صورت عشایری می خوام ماهی گیری کنم باید از سرب استفاده کنم که قلاب ها بره در اعماق یا از شناورهای موجود در بازار که در سطح آب ماهی گیری کنم ؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - amirjoon - 2012-11-23 01:36 AM

Khansariha (399)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - mohkam - 2012-11-23 04:34 AM

(2012-11-23 12:43 AM)kavehatm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک سوال از اساتبد ماهیگیری :
در روزهای آینده قراره که اقامتی در ویلاهای سد شهید عباسپور داشته باشیم گفتم فرصت خوبیه که ساعاتی رو به ماهیگیری آماتوری بپردازم . اما یک سوال : اگه اشتباه نکنم ماهی های پشت سد زیاد در اعماق نیستند و بیشتر در سطح آب شنا می کنند . به نظرتون برای من که بدون لنسر و به صورت عشایری می خوام ماهی گیری کنم باید از سرب استفاده کنم که قلاب ها بره در اعماق یا از شناورهای موجود در بازار که در سطح آب ماهی گیری کنم ؟

سلام دوست عزیز خوش به حالت بهترین جا برای ماهیگیریه به نظرم.من فروردین امسال اونجا بودم و 1 شیربت 2کیلویی گرفتم فقط به این خاطر که طعمه مناسب اونجا باهام نبود! توصیه میکنم حتما قلوه مرغ ببر و روده یا گنجشک! اونجا پر از ماهیه بزرگه.خمیر اصلا جواب نمیده...البته من بهار اونجا بودم الان ممکنه ذائقه ماهیا اونجا تغییر کرده باشه.راستی نخ ماهیگیریتم باید سایز بالا باشه و قلاب بزرگ و سربم 40 گرم خوبه.منتظر عکساتون هستیم! و در اخر:
سفرت به خیر اما ، تو و دوستی خدا را
چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی
به شکوفه ها به باران برسان سلام ما را...همینطور ماهیا!Khansariha (48)Khansariha (219)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adam - 2012-11-23 09:49 AM

(2012-11-22 11:25 PM)adam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-22 11:15 PM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-11-22 10:41 PM)adam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام. این در کل دومین پستیه که من میذارم.علتش هم اینه که قرار بود 7 ماه پیش یه چوب و چرخ بخرم که به دلایلی نشد و امروز دیگه رفتم خریدم.
تو بازر که قیمتها ایه مقدار بالا رفته بود(چی بالا نرفته).کل بودجه ی من واسه چوب و چرخ و نخ و یه لانسه حدود 100 تومان بود.که دقیقا با خریدی که کردم و تخفیف که گرفتم همین قدر شد.حالا میخواستم مارک اون چیزایی که خریدم رو بهتون بگم لطفا بهم بگید خوبه یا نه.چوب کروکودیل دو تکه تو پر به طول 1.80 و اکشن 30 تا 60 گرم.به قیمت 45(قیمتی که خودش گفت).چرخ توکوشیما مدل el 1002 با 2 بل بیرینگ به قیمت 50 تومان.این لوازم رو واسه قزل خریدم.البته میدونم که اکشن چوب زیاده ولی چاره ای نداشتم چون به غیر از این مدل چوب یه البا استار بود به قیمت 65 تومان که البته 2.10 متر بود.و بقیه چوبها بالای 100 تومان.چوب کروکدیل هم اکشن کمتر از این نداشت.به چندتا مغازه دار سر زدم همشون خیلی تعریف این چوب رو کردند.خیلی هم خم میشه و انگار از جنس فایبر گلاس هست.
دو تا از این چوب و قرقره خریدم.الان که به یکیشون نگاه کردم دیدم یکی از حلقه هاش یه عیبی داره.به این صورت که اون چسبی که روی نخ پیچیده شده دور حلقه هست ترک خورده و یه تکه ایش افتاده که باعث شده نخ زیرش پیدا بشه.به نظر شما چه طوری باید تعمیرش کنم؟چسب قطری ای خوبه؟چون فردا ممکنه برم ماهیگیری.لطفا سریع کمکم کنید.ممنونKhansariha (146)

سلام دوست عزیز
اون تکه ای که جدا شده یه تکه از اپوکسی بوده و مشکل نداره و همون چسب 123 کارش را انجام میده .
دوست عزیز من از چوب شما هم دارم ولی به هیچ وجه برای قزل آلا استفاده نمیکنم بلکه فقط برای ماهیگیری سنگین مثل جنوب و یا رود ارس برای اسپله از آن استفاده میکنم .

اگر میخوای قزال را مثلا در دریاچه و با کرم بگیرید شاید بشه بزور استفاده اش کرد ولی برای لانسه کشی که اطلا و فاجعه هست و بعد از 5 دقیقه منصرف میشید .

ممنون از جوابتون.

میشه بدونم چرا خوب نیست؟؟آخه هم یکی از دوستام هم فروشنده این رو پیشنهاد دادن.
میشه بیشتر توضیح بدین که چرا مناسب نیست؟به خاطر اکشنش؟

dagger عزیز ببخشید ولی چه طور باید عکس بذارم؟هر کاری کردم نشد.شما نظرتون راجع به چوب و چرخم چیه؟والا من و داداشم بعد چند سال هر کدوممون یکی یدونه از این چوب و چرخ خریدیم.حالا انگار میگید خوب نیست.یه خرده دپرس شدمKhansariha (108)این ست رو میخواستم واسه لانسه کشی تو زاینده رود.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - Saeed.black ops - 2012-11-23 10:28 AM

منم بر اساس تجربه خدمدتون عرض کنم که واسه شکار ماهی کپور تو فصول سرد بهتره از طعمه هایی با کربوهیدرات و پروتئین بالا (ذرت شیرین یا خمیر نون با ترکیب شیره خرما) استفاده کنید به جای طعمه هایی با آمینه اسید بالا (مثل کرم).
جای شما خالی ماهیگیری بودیم طرف دامغان با کرم هیچی نگرفتیم اما با اون طعمه ها چندتا بالای 3کیلو گرفتیم.البته به علت کباب شدن توسط فامیل ها و خونواده نتونستیم عکس بندازیم. Khansariha (290)
ایشال دفعه دیگه با عکس مییایم خدمتتون.Khansariha (214)
یا علی.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-23 12:27 PM

نقل قول :dagger عزیز ببخشید ولی چه طور باید عکس بذارم؟هر کاری کردم نشد.شما نظرتون راجع به چوب و چرخم چیه؟والا من و داداشم بعد چند سال هر کدوممون یکی یدونه از این چوب و چرخ خریدیم.حالا انگار میگید خوب نیست.یه خرده دپرس شدمKhansariha (108)این ست رو میخواستم واسه لانسه کشی تو زاینده رود.
دوست عزیز سلام
برای گزاشتن عکس باید اول تو بخش آپلود سنتر ثبت نام کنی که خیلی آسونه و بعد از ورود و وارد کردن آدرس عکس اونو آپلود کنی بعدش هم آدرس عکس رو تو بخش بالای صفحه ای که داری پاسخ رو مینویسی و شکل یه کوه توش هست وارد کنی (البته یکی ازآقایان مدیرا زحمت کشیده بودن بصورت گرافیکی همه رو توضیح دادن ولی الـآن نمیتونم لینکش رو پیدا کنم )

در مورد چوب ماهیگیری هم اصلآ ناراحت نباش اکشن چوبت یکمی بالاست و کلا این مارک چوب یکمی قدرتیه و هر ماهیگیری خلاصه برای شرایط محیطی متفاوت نیاز به چند تا چوب داره وایشالا بعد ها چوب ظریف هم میگیری خلاصه این چوب برای روش پرتابی و استفاده از وزنه سنگین به کارت میاد و خیلی از جا ها باید اینطوری ماهیگیری کنی

اون ترکش هم چیزی نیست بالا و پایین اون منطقه ترک رو با چسب کاغذی بپوشون و بعد یکمی چسب mdfبهش بزن وبعد هم سریع اسپری هاردنرش رو بپاش خشک میشه و سفیدی هاش رو هم با یه پارچه تمیز کن کار تمومه
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adam - 2012-11-23 02:14 PM

خیلی ممنون از راهنماییتون.

من که هرچی تو بازار گشتم که چوب بهتر از این پیدا کنم نبود.همه فروشنده ها یا همین رو داشتند یا خیلی گرون.حالا این مدل چوب نسبت به هم رده های خودش خوبه یا نه؟فروشنده ها که خیلی تعریفش رو میکردند.راستی نظرتون راجع به چرخ چیه؟طرف دوتا چرخ گذاشت جلوم.هر دوتاش توکوشیما بود ولی یکیش اسپول فلزی داشت و اون یکی اسپول غیر فلزی(فکر کنم گرافیتی)و یه اسپول اضافی هم تو جعبه ش بود.خودش گفت پیشنهاد میکنم دومی رو ببرید و ژاپنیه.منم دومی رو برداشتم.در ضمن چرخ اولی به نظر میومد واسه قزل مناسب نباشه.انگار شماره 6000 بود.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-23 02:17 PM

(2012-11-23 02:14 PM)adam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون از راهنماییتون.
من که هرچی تو بازار گشتم که چوب بهتر از این پیدا کنم نبود.همه فروشنده ها یا همین رو داشتند یا خیلی گرون.حالا این مدل چوب نسبت به هم رده های خودش خوبه یا نه؟فروشنده ها که خیلی تعریفش رو میکردند.راستی نظرتون راجع به چرخ چیه؟طرف دوتا چرخ گذاشت جلوم.هر دوتاش توکوشیما بود ولی یکیش اسپول فلزی داشت و اون یکی اسپول غیر فلزی(فکر کنم گرافیتی)و یه اسپول اضافی هم تو جعبه ش بود.خودش گفت پیشنهاد میکنم دومی رو ببرید و ژاپنیه.منم دومی رو برداشتم.در ضمن چرخ اولی به نظر میومد واسه قزل مناسب نباشه.انگار شماره 6000 بود.
آقا راستی ترک چسب اپوکسی خیلی نزدیک حلقه هست با دقت ببین شل نشده باشه بعد چسب بزن
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - adam - 2012-11-23 02:24 PM

نه شل نبود.اما اخرش درباره چرخ نظر ندادیدKhansariha (226)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-23 02:40 PM

(2012-11-23 02:24 PM)adam نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نه شل نبود.اما اخرش درباره چرخ نظر ندادیدKhansariha (226)
رفیق
ظاهرش که خوب نشون میده ولی نسبت gear ratioو حجم نخ گیریش رو نمیشه از عکس فهمید برای فهمیدن کیفیت کار
اسپول چرخ رو جدا کن و از محلی که شافت اصلی خارج شده یه عکس ازروبرو بزار بهت میگم چه جوریاستKhansariha (8)