شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - ALIANA-54-T06 - 2012-11-05 12:00 PM

یادآوری
باتوجه به پرسشهای دوستان مبنی بر دسته بندی مطالب و آموزشهای ماهیگیری برای علاقه مندان فایل آموزش و اصول ماهیگیری که توسط دوست عزیزمون hellboy تنظیم گردیده خدمت دوستان ارائه میگردد. Khansariha (8)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - kavehatm - 2012-11-05 08:13 PM

فرصتی دست داد تا با تعدادی از دوستان به ماهیگیری آماتور بپردازیم . این هم حاصل کار :

ماهی کپور تقریبا یک کیلویی

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-11-06 12:10 AM

دروود !
جمعه که واسه ماهیگیری رفتیم به این سد نزدیک شهرمون یک نکته ای خیلی واسم جالب بود . . .
به دلیل سرد شدن هوا و سرد بودن آب ماهی ها مثل قبلاً که واسه صیدشون میرفتیم از خودشون مقاومت نشون نمی دادند و خیلی راحت از آب بیرون کشیده میشدند.
نمیدونم کسی تجربشو داره یا نه ، ولی واقعاً واسم اتفاق افتاد !
مخلص !

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-06 12:26 AM

(2012-11-06 12:10 AM)smart.pro نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دروود !
جمعه که واسه ماهیگیری رفتیم به این سد نزدیک شهرمون یک نکته ای خیلی واسم جالب بود . . .
به دلیل سرد شدن هوا و سرد بودن آب ماهی ها مثل قبلاً که واسه صیدشون میرفتیم از خودشون مقاومت نشون نمی دادند و خیلی راحت از آب بیرون کشیده میشدند.
نمیدونم کسی تجربشو داره یا نه ، ولی واقعاً واسم اتفاق افتاد !
مخلص !
دوست گرامی ماهی موجودی خونسرده وبا کاهش دما توان و فعالیتش اش کم میشه البته این در ماهی هایی که ما داریم(ماهی های گرم آبی) بیشتر محسوسه ولی ماهی های ابهای سرد این مشکل رو ندارن مثل ماهی آزادKhansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sh-a - 2012-11-11 11:03 PM

جمعه 4 صبح با قایق یکی از دوستان زدیم به دریای نیلگون جنوب. ضلع شرقی جزیره لارک . این میش ماهی وقتی از عمق 50 متری کشیدمش بالا از تعجب زبونش زده بود بیرون !

[تصویر: 76389375469430607046.jpg]

البته دوستم هفته قبل این ماهی سه کله رو به وزن 23 کیلو با هزار بدبختی آورد بالا

[تصویر: 69917299219667061321.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-12 02:43 PM

(2012-11-11 08:17 PM)pedramz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر همگی
یکی از دوستان بنده قصد خرید چوب و چرخ ماهیگیری جهت استفاده در رودخانه و مرداب برای ماهی زردپر و کپور تا وزن 6 کیلوگرم رو داره.
دوستان محترم لطفا چند مدل چوب و چرخ با درج حدودی قیمت معرفی کنید.
سپاس Khansariha (8)
با سلام اقا پدرام
شما باید یه لانس از حدود3.60 الی4.50 متر بسته به نوع محل ماهیگیری و با توجه به وزنی که اعلان کردید اکشن متوسط به بالا باشه انتخاب کنید
چرخ ماهیگیری هم چون چوب رو انتخاب کردید با توجه به اون باید حد اقل 150 متر نخ0.35یاصدمتر نخ 0.45 رو بگیره وبرای بهتر عمل کردن 15%هم فضای خالی داشته باشه
و نسبت (gear ratio)هم از 4.5یا 5.5به 1 عالیه
مارک خاصی هم پیشنهاد نمیکنم چون خرید مارک دلیل بر اصل بودن نمیشه ولی بادقت تو ساختش و اسپول یا همون قرقره و کمان و عملکردش راحت میشه کیفیت ساختش رو فهمید و کلآ اجزای یه چرخ ماهیگیری خوب نباید لقی و صدای اضافه داشته باشه و کمان اون باید براحتی باز وپس از پرتاب سر جاش بیاد و رولیک یا همون قرقره کوچیکی که نخ رو دور قرقره بزگ میپیچه براحتی بچرخه وموقع جمع کردن نخ سایش ایجاد نکنه برای قرقره های قدرتی هم کلاچ جلو بهتره ودوام بیشتری از قرقره های کلاچ عقب داره و قفل آنتی ریورز اون هم راحت عمل کنه و دم دست باشه
قیمت هم باتوجه به خواسته های شما و وضع فعلی بازار حدودآ از 150 الی 200تومن به بالاباتوجه به کیفیت میشه دوتاشو ردیف کرد
امیدوارم مفید باشه
اگر هم کاستی بود اساتید اصلاح بفرمایندKhansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-11-12 03:57 PM

سلام دراگون عزیز ممنون از توضیحاتتون
اما چند نکته اول من منظورتون رو از 15 درصد فضای خالی متوجه نشدم با تجربه من اگه اسپول پر نباشه نمیشه پرتاب بلند انجام داد چون نخ موقع باز شدن با مقاومت روبرو میشه
در مورد پدرام عزیز هم باید بگم اگه دنبال چوب مارک دار میگردی چوب با کیفیت برای انجام هر دو کار پیدا نمیکی پس مجبوری یا یه چوب همه کاره برداری یا ببینی کدوم ماهیرو بیشتر مد نظرت هست و چوب مناسب اون رو بگیری و در کنارش به صید ماهی دیگه هم بپردازی
توصیه من هم اینه اگه میخواین به طور حرفه ای ماهیگیری کنید پولتون رو برای جنس بی کیفیت هدر ندید چون مثل تفنگ نیست که هر زمان که خواستین بتونید بفروشیرش و یه عمر دست خودتونه
یکم بیشتر هزینه کنید که پشیمون نشید

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - DAGGER - 2012-11-12 04:50 PM

(2012-11-12 03:57 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دراگون عزیز ممنون از توضیحاتتون
اما چند نکته اول من منظورتون رو از 15 درصد فضای خالی متوجه نشدم با تجربه من اگه اسپول پر نباشه نمیشه پرتاب بلند انجام داد چون نخ موقع باز شدن با مقاومت روبرو میشه
در مورد پدرام عزیز هم باید بگم اگه دنبال چوب مارک دار میگردی چوب با کیفیت برای انجام هر دو کار پیدا نمیکی پس مجبوری یا یه چوب همه کاره برداری یا ببینی کدوم ماهیرو بیشتر مد نظرت هست و چوب مناسب اون رو بگیری و در کنارش به صید ماهی دیگه هم بپردازی
توصیه من هم اینه اگه میخواین به طور حرفه ای ماهیگیری کنید پولتون رو برای جنس بی کیفیت هدر ندید چون مثل تفنگ نیست که هر زمان که خواستین بتونید بفروشیرش و یه عمر دست خودتونه
یکم بیشتر هزینه کنید که پشیمون نشید
جناب:'hellboy
از اینکه منو به درجهDRAGON ارتقاع دادین متشکرم!Khansariha (8)
در ادامه بگم فرمایشات حضرتعالی در خصوص پر بودن قرقره برای پرتاب بالا کاملا صحیح هست و من فقط به جهت سلامت نخ و پیشگیری از آسیب فیزیکی این کارو میکنم این در مورد چرخ های نسل قبل صدق میکنه ولی در قرقره های نسل جدید به عوض قطر زیاد از طول بیشتر(LONG CAST) و ایجاد زاویه در قرقره استفاده شده " و محل تماسش با لبه قرقره در موقع پرتاب هم کونیک هست مقاومت بسیار کمی داره چون جنس قرقره ها هم عمومآ گرافیت یا آلومنیوم آنودایزه و تو عکس زیر هم براتون تو شکل میزارم" من با این قرقره که بدلیل پاره شدن نخ از 15% هم بیشتر خالیه براحتی 70 الی 80 متر پرتاب دارم ولی در هر حال این یه کار سلیقه ای هست واصل کلی نیست!
[تصویر: 13527260301.jpg]
Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-11-13 08:54 AM

سلام
ممنون داگر عزیز پوزش بابت اشتباه در پست قبل
و ممنون از توضیحات خوبتون
Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - pedramz - 2012-11-13 01:02 PM

دوستان عزیز ممنونم از توضیحات خوبتون
صید بیشتر روی کپور متمرکز میشه و محل صید رودخانه و مرداب.
مشکل اینجاست که بنده تجربه صید ماهی ندارم و فروشگاه های شهرمون هم جنس اعلا ندارن که بفروشن.
ماکزیمم بودجه بین 500 تا 600 در نظر گرفته شده که اگر پیشنهاد بهتری بود قابل افزایشه.
بدلیل اینکه باید از شهر دیگری تهیه کنم اگر بتونید طبق تجربه ای که دارین یک مدل با مشخصات کامل معرفی کنید ممنون میشم.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)