شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-26 11:41 AM

فيتوفاگ

[تصویر: image037.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-09-29 03:04 PM

دروود !
دوستان ماهیه فیتوفاک بود ، امروز موفق شدم این رو از دوست عزیزم بپرسم ، اینم یک عکس دیگه !

[تصویر: x1r08xi9ao5tgtfhyn9h.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-09-29 05:59 PM

دوستان جاتون خالی دیروز سد خان آباد الیگودرز بودیم
تمام کپورها زیر 500 گرم بودن
حدود 8 تا کپور گرفتیم که به دلیل کوچیک بودن همشون برگشتن به آغوش گرم خانواده
Khansariha (219)
دیروز یعنی 91/07/07 حدود 40 تا چوب داخل آب بود که کلا 7 تا کپور بین 1کیلو تا 2کیلو گرفته شد
تمام کپورها زیر 500 گرم بودن که متاسفانه یه عده تمام اون بچه کپورهارو بردن
Khansariha (367)
ای کاش یه کوچولو فرهنگ داشتیم
Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alborzshop - 2012-10-02 09:50 PM

سلام به همه دوستان
راستش مي خوام براي اولين بار برم انزلي واسه اردك ماهي ولي نه تجربه اين كارو دارم نه ميدونم كجا محل خوبيه.
اگه دوستان در مورد بهترين طعمه ، محل و زمان اردك گيري اطلاعات دارن منو راهنمايي كنن.
قبل از اين تجربه قزل گيري ، كپور ، زردك ، سوف و ... را داشتم و خيلي دوست دارم اردك را هم تجربه كنم.

ممنون

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-10-02 10:08 PM

با سلام . دوست عزيز من تجربه اردك ماهي رو در انزلي و درياچه ولشت دارم در اين دو درياچه اردكهاي خوبي براي صيد وجود داره صيد اردك بسيار لذت داره چرا كه بسيار جنگنده است و براحتي صيد نميشه مگر كوچك باشه بعضي ها بهش كوسه آب شيريت ميگن بسيار قوي هست و فرارهاي محكمي داره از اين رو بايد از چوب و ريسمان و قلاب بزرگ استفاده كني تا بتوني خستش كني از طعمه هاي زيادي هم مي توني استفاده كني از دل و روده گرفته تا پرنده كوچك و حتي ماهيان كوچك و غيره .
اميدوارم دست پر برگرديKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alborzshop - 2012-10-02 10:13 PM

آقا سعيد ميتوني محل خاصي در انزلي يا اطراف اون معرفي كني كه امكان دسترسي داشته باشه؟
جواز صيد هم مي خواد؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-10-02 10:18 PM

والا البرز جان چندين ساله كه نرفتم ولي انزلي بزرگه و جاهاي زيادي داره كه ميتوني بري از اهالي اونجا سوال كني نشونت ميدن در مورد جواز هم فكر نمكنم من هم همينجوري مثل خود بچه هاي شمال رفتم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-10-03 02:51 PM

سلام
البرز شاپ عزیز جسارتن من چند نکترو در تکمیل فرماشات سعید عزیز میگم البته بعد یکم دردودل ببخشید
من یه مدت تسمیم گرفتم که دیگه فعالیت در خصوص ماهیگیری ورزشی نداشته باشم و اون هم بر میگرده به مسابقه ای که در سد شیرین سوی همدان برگزار شد به خدا صید با تور و موتور برق خیلی بهتر از برگراری مسابقه هستش که نسل ماهیان یک سد رو منقرض کنه مسابقه ای که یک مکان که میتونست در چند سال اینده به پای اوان برسه و محیطی ایده ال برای ماهیگیران باشه ولی به خاطر یه عده که خودشون رو مسعول میدونند به کل نابود شد
من دیروز یه سر به این سد زدم و با چنان صحنهای مواجح شدم که شرم اول ساحلی پر از کپورهای بزرگ که به خاطر یک مسابقه جونشون رو از دست دادن امیدوارم بقیه سدهایی که درشون مسابقه برقرار میشه به این روز نیوفتن که دیگه فاتحه ماهیگیری خوندست
در مورد اردک ماهی
به دو روش قابل صید هست
1. سیستم ورزشی که با لانسه و قاشقک ماهی نما یا پشه صید میشه
اما بهترینشون قاشقک هست که مدل ساده و براقش مهبوبترین نوعش محسوب میشه
سایز قاشقک رو زیاد بزرگ نگیرید
از چوب اسپینینگ با اکشن متوسط استفاده کنید
سایز نخ نحایتن 35 با رنگ شفاف و جنس خوب عالیه
مراقب شکهای ناگهانی ماهی هم باشید
2. استفاده از طعمه طبیعی که بهترین طعمه ماهی زنده هست که خودتون میتونید به راحتی از روی اسکله با یک قلاب ریز و خمیر و شناور صید کنید و اونارو زنده نگه دارید و به سر قلاب بزنید جوری که زنده بمونن و توانایی حرکت رو داشته باشد و از دو قلاب استفاده کنید که به دو قسمت ماهی متصل میشه و یک شناور بزرگ که ماهیرو در سطح نگه داره
پیشبند سیمی فراموش نشه که ماهیرو از دست ندید
حتما برای خارج کردن قلاب از دهن ماهی یک پنس همراه داشته باشید
بندر انزلی جاهای زیادی برای صید اردک داره خودم سه هفته پیش اونجا بودم بهتره به یکی از قایق داران بگید شمارو به یکی از جزایر کوچیک ببره و قروب برگرده دنبالتون
اطراف نی ها جای مناسبی برای صید اردکه یادتون باشه
ببخسید اگه ناقصه
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alborzshop - 2012-10-03 03:54 PM

ممنون hellboy جان
من هم ماهيگيري ورزشي انجام ميدم و هر چي ماهي بگيرم دوباره به آب برميگردونم مگر اينكه ماهي آسيب ديده باشه و امكان زنده موندن براش نمونده باشه.
از مسابقه همدان هم شنيدم ولي خودم كار داشتم و نتونستم برم. با اين توصيفات شما خوب شد كه نرفتم و شاهدچنين صحنه هايي نبودم. Khansariha (367)
در حال حاضر همه به دنبال منافع شخصي هستن و كسي به فكر طبيعت و محيط زيست نيست. وظيفه ماهست كه حداقل به اندازه توانايي خودمون در حفظ محيط زيست كوشا باشيم.
از راهنمايي در مورد اردك ماهي هم ممنونم و اميدوارم كه اگه رفتم بتونم يه تجربه خوب به تجربياتم اضافه كنم. Khansariha (256)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-10-03 04:26 PM

ممنون البرز جان شرمنده اسمتون رو نمیدونم
من جزع شرکت کنندگان اون به ظاهر مسابقه بودم حمل بر خود ستایی نشه اما تا روز مسابقه امید داشتم نفر اول اون روز باشم نه به خاطر اینکه من بهترینم نه به خدا من به گرد پای ماهیگیران خوب کشور هم نمیرسم و حالا حالا ها باید ازشون درس بگیرم چه برسه بخوام خودمو در حد رقابت باهاشون بدونم اما به این جهت امید اول شدن رو داشتم چون مدت زیادیه در اون سد ماهیگیری میکن و تمتم نقاتشو خوب میشناسم عمق اب طعمه های مهم و..... به جرعت میگم جزع معدود جاهای همدان که به راحتی میشه با بویله صید کرد و اونم فقط به خاطر اینکه بیش از یکساله من به بویله عادتشون دادم و کلی وقت و هزینه واسه این کار کردم
و جزع رکورد داران این سد هم هستم من کپور 14.100 گرمی ازش گرفتم و تا حالا ندیدم و نشنیدم کسی بزرگترش رو گرفته باشه چون با محیت بانهای اونجا دوستم و من رو در جریان وقایع اونجا میزارن.
نمیدونم چه کسی و با چه اصولی افرادیرو برای سازمان دادن به ماهیگیری در استانهای مختلف انتخاب میکنه اما انتخواب کسی که فقط به حرف خودش رو بهترین میدونه و با علم روز دنیا سر جنگ داره و ادعاهای جالبی داره مثل اینکه بویله های داینامیت مفت گرون و محال بشه باهاش کپور گرفت و حتی ریسه بویله منحصربفرد خودش رو داره و برای اولین بار من سیستم بویله با دو قلاب رو از ایشون دیدم با تول ریسه حدود 1 متر و دو انشعاب که صرب ته بسته شدو بود با نخ براید نمره 40 و بویله دست سازی که از سنگ سفت تر بود و با مته سوراخ شده بود و سایزش حدود 25 بود که به کل متحیر شدم و فردی با این مشخصات رییش کمیته ماهیگیری شده و چنین فاجعه رو ببار اورده
من بحثم روی سروصدا یا ایجاد پیست موتور سواری بجای مسابقه ماهیگیری نیست به خدا من حرفم اینه اگه قرار مسابقه برگزار بشه چرا برگزار کنندگان باید طعمه پاشی کنن اونم به مدت 4 روز در فاصله 10 متری و اونم جوی کامل و نیمه خیس خورده به مقداری که برای مصرف یکسال یک دامداری کافیه خوب یه دفه قلابو چرخ و ریسه و طعمه هم خودشون میدادن که ما فقط بریم نخ رو جمع کنیم . مسابقه یعنی هر کس از دانش خودش استفاده کنه تا معلوم بشه کدوم روش کدوم طعمه و....... موثر تره
دوستان من به یقین این فاجعه زیست محیطی هیچ دلیلی نداره بجز استفاده زیاد از جو به خدا اگه اسب ابی هم در این دریاچه زندگی میکرد به خاطر این همه جو میمیره نمیدونم شنیدید یا نه که یک گاو بخاطر مصرف زیاد جو با کنه و بمیره یا نه اون گاوه چه برسه به کپور
من دیروز تازه متوجه شدم چه بلایی سر این سد اومده رنگ اب کامل قرمز شده من دور صد رو کامل قدم زدم و حتی یک ماهی زنده ندیدم یا ندیدم یک ماهی به هوا بپره در حالی که در فصل زمستان وقتی بیشتر دریاچه یخ زده بود هم موفق به صید کپور شده بودم هم ماهی کنار اب دیده میشد
گفتن بیفایدست و من که دیگه از همچین افرادی دیگه انتظاری ندارم به خدا من دوسال جاهایی میرم ماهیگیری که هر روز با متر برق رودخونرو شخم میزنن اما بازم ماهیان خوبی توش پیدا میشه همین دیروز یکی از دوستام توی همچین رودخونهای قزل 8 کیلوی گرفته ولی در من که به کل دیگه قید این دریاچرو فعلا زدم تا ببینم بعد یه مدت چی میشه
ببخشید سرتون رو درد اوردم شاد و پیروز باشیدKhansariha (48)Khansariha (8)