شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-09-15 08:44 PM

(2012-09-15 05:41 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-09 08:32 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست.برای بحث 2 تیکه و 3 تیکه کلا هرچه تعداد تکه های چوب کمتر باشه قدرت چوب بیشتر هست.ولی نباید از طول قطعات هم گذشت.کلا در بعضی مواقع انتخاب ها سلیقه ای هست
علی آقا بازم ببخشید مزاحمت شدم
این قسمت از جملتونو که دزباره انتخاب بین دو چوب گفتید متوجه نشدم
با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست
یعنی اینجاشو متوجه نشدم:
با توجه به رکوردهای موجود در ایران
ببخشید ناشی هستیم دیگه
بعد یه سوال دیگه هم داشتم
یه نخ کپور دایوا گرفتم به ضخامت 0.33 با تحمل وزن 8.5kg
یعنی اگه ماهی که به قلاب میوفته سنگینتر از 8.5kg باشه نخم پاره میشه؟
بعد تو سایت کلدون نخ لیدر کورموران رو وزن تحملشو زده 25kg
مگه نخ لیدر یا همون ریسه نباید ضخامتش و تحمل وزنش از نخ اصلی کمتر باشه؟
ممنونم

دوست عزیز منظورم رکوردهای صید تروفه کپور هست.رکورد صید الان کپور 27 کیلویی در دریاچه اوان هست.معمول صید کپور زیر 15 کیلو هست و با توجه به این اوزان این چوب مناسب هست
نخ مناسب برای کپور حدود.0.40 و 0.45 هست.نخ 0.33 کمی ضعیف هست.
پارگی نخ بستگی به قدرت شما در کنترل ماهی و پمپاژ ماهی داره.با مهارت میشه با نخ 0.25با تست 5 کیلو ماهی 15 کیلویی رو صید کرد
نخ ریسه یا به اصطلاح ریسه مویی معمولا از نخ براید هست.ریسه باید نازکتر از نخ اصلی باشه ولی باید در نخ براید تست نخ بیشتر باشه.علتش بر میگرده به خاصیت نخ.نخ منو خاصیت ارتجاعی داره و این در طول بلند خودش رو نشون میده ولی براید این خاصیت رو نداره و چون کوتاه هست امکان داره در شوکهای اولیه پاره بشه پس با توجه به ضخامت کمتر باید توان مقابله با این فشار رو داشته باشه.برای همین از براید با تست نخ بالاتر استفاده میشه

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-09-15 10:12 PM

(2012-09-11 09:36 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
این هفته میخوام برم زنجان واسه ماهیگیری(گلابر)
چند تا سوال داشتم
1-کسی تازگی ها رفته سد گلابر؟ اگه اره وضع ماهی چطور بود؟
2-مجوز واسه اونجا ندارم . من زمستان پارسال خیلی رفتم ولی خبری از محیط زیست نبود.الان چطور؟
3-میگن تو این فصل مار اونجا زیاده .راهی هست که مار ها رو از خودمون دور نگه داریم (با توجه به بوی جگر و ...)؟ ( به جز روشهای پوشیدن لباس و.. ماده خاصی هست ؟)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-09-16 01:26 AM

(2012-09-15 08:44 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-15 05:41 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-09 08:32 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست.برای بحث 2 تیکه و 3 تیکه کلا هرچه تعداد تکه های چوب کمتر باشه قدرت چوب بیشتر هست.ولی نباید از طول قطعات هم گذشت.کلا در بعضی مواقع انتخاب ها سلیقه ای هست
علی آقا بازم ببخشید مزاحمت شدم
این قسمت از جملتونو که دزباره انتخاب بین دو چوب گفتید متوجه نشدم
با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست
یعنی اینجاشو متوجه نشدم:
با توجه به رکوردهای موجود در ایران
ببخشید ناشی هستیم دیگه
بعد یه سوال دیگه هم داشتم
یه نخ کپور دایوا گرفتم به ضخامت 0.33 با تحمل وزن 8.5kg
یعنی اگه ماهی که به قلاب میوفته سنگینتر از 8.5kg باشه نخم پاره میشه؟
بعد تو سایت کلدون نخ لیدر کورموران رو وزن تحملشو زده 25kg
مگه نخ لیدر یا همون ریسه نباید ضخامتش و تحمل وزنش از نخ اصلی کمتر باشه؟
ممنونم

دوست عزیز منظورم رکوردهای صید تروفه کپور هست.رکورد صید الان کپور 27 کیلویی در دریاچه اوان هست.معمول صید کپور زیر 15 کیلو هست و با توجه به این اوزان این چوب مناسب هست
نخ مناسب برای کپور حدود.0.40 و 0.45 هست.نخ 0.33 کمی ضعیف هست.
پارگی نخ بستگی به قدرت شما در کنترل ماهی و پمپاژ ماهی داره.با مهارت میشه با نخ 0.25با تست 5 کیلو ماهی 15 کیلویی رو صید کرد
نخ ریسه یا به اصطلاح ریسه مویی معمولا از نخ براید هست.ریسه باید نازکتر از نخ اصلی باشه ولی باید در نخ براید تست نخ بیشتر باشه.علتش بر میگرده به خاصیت نخ.نخ منو خاصیت ارتجاعی داره و این در طول بلند خودش رو نشون میده ولی براید این خاصیت رو نداره و چون کوتاه هست امکان داره در شوکهای اولیه پاره بشه پس با توجه به ضخامت کمتر باید توان مقابله با این فشار رو داشته باشه.برای همین از براید با تست نخ بالاتر استفاده میشه
ممنون علی جان
خیلی گلی
آقا اینی که رو کلاچ چرخ نوشته slow یا fast و میچرخه به چه درد میخوره؟
چه کارایی داره؟
اون محافظ سرب که تو سایت هست چجوری عمل میکنه؟
راستی با راهنمایی های خوبی که شما کردید خورده ریزهایی که فهمیدم لازمم میشه رو از آقا رضا خدادادی از تو سایت کلدون خریدم
فوقالعاده آدم متین و خوبی بودن
وسایلم حدود 900 تومن شد
الان فقط چوب و چرخ و بازر و کاور چوب مونده بخرم که اونم فعلا تموم کرده بود گفت بار جدیدش اوایل آذر ماه میاد
اگه راهنمایی های خوب شما نبود واقعا نمیدونستم باید چکار کنم و چی بخرم
بازم ازتون ممنونم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - sadra9496 - 2012-09-16 07:48 AM

دوست عزیز کار کلاچ ایجاد مقاومت بر روی اسپول چرخ هست.برای مبارزه طولانی و جلوگیری از فشار بیش از حد به نخ وچوب و چرخ، کلاج به انتخاب شما در وضعیتی قرار میگیره که هرگاه فشار بیش از حد بود بجای پاره شدن نخ یا شکستن چوب یا از همه بدتر بریدن فک ماهی ،نخ از روی اسپول چرخ به میزان اون فشار باز بشه.این عمل به دفعات زیاد همون جنگیدن با ماهی هست و ماهی رو خسته و تسلیم میکنه.برای همین عرض کردم با مهارت که انتخاب درست مقدار کلاچ هم جزئی از اون هست میشه با نخ ضعیف هم ماهی سنگین صید کرد
حالت slow یعنی کلاچ شل هست و با فشار کمی هم نخ از روش باز میشه
حالت fast یعنی کلاچ سفت تر و فشار بیشتری لازم هست که نخ از رو اسپول باز بشه.
شما باید با توجه به قدرت چوب و نخ و وزن ماهی(حتی نوع ماهی از نظر جنگندگی متفاوت هست.مثلا فشاری که یک اردک ماهی 3 کیلویی وارد میکنه قابل مقایسه با یک کپور 10 کیلویی نیست)حالتی بین این 2 رو انتخاب کنید
در مورد محافظ سرب منظورتون رو متوجه نشدم.ولی اگر منظورتون سربهایی هست که یک کارابین پلاستیکی بهش هست اونها برای این هستند که زمانی که شما در حال مبارزه با ماهی هستید امکان داره سرب که بر روی نخ هست لای سنگی چیزی بره و یا شما ماهی رو در این زمان از دست بدید و یا بدتر نخ پاره بشه و ماهی بروی قلاب با مقداری نخ که سرب اون به زیر سنگی رفته گیر بیوفته و ماهی طی زمان زیاد زجرکش بشه
این سرب و کارابین به در صورت گیر کردن به راحتی از نخ جدا میشه و هم صید رو راحت تر و هم مطمئن تر میکنه

خواهش میکنم این تنها کاریه که از دست ما برای دوستان بر میاد.البته تقاضا میکنم دوستان دیگه آقا سعید -دوست عزیزمون هلبوی و مخصوصا جناب حسنی(کاربری تازه وارد اسکندر) که از اساتید کپور گیری هستند بیشتر راهنمایی کنند.چون من مدتهاست سیستم کپور رو کنار گذاشتم و شاید اطلاعاتم به روز نباشه و سوخته باشه.مطمئنن عزیزانی که نام بردم میتوانند مفیدتر از بنده واقع بشن

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-09-16 12:43 PM

(2012-09-16 07:48 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز کار کلاچ ایجاد مقاومت بر روی اسپول چرخ هست.برای مبارزه طولانی و جلوگیری از فشار بیش از حد به نخ وچوب و چرخ، کلاج به انتخاب شما در وضعیتی قرار میگیره که هرگاه فشار بیش از حد بود بجای پاره شدن نخ یا شکستن چوب یا از همه بدتر بریدن فک ماهی ،نخ از روی اسپول چرخ به میزان اون فشار باز بشه.این عمل به دفعات زیاد همون جنگیدن با ماهی هست و ماهی رو خسته و تسلیم میکنه.برای همین عرض کردم با مهارت که انتخاب درست مقدار کلاچ هم جزئی از اون هست میشه با نخ ضعیف هم ماهی سنگین صید کرد
حالت slow یعنی کلاچ شل هست و با فشار کمی هم نخ از روش باز میشه
حالت fast یعنی کلاچ سفت تر و فشار بیشتری لازم هست که نخ از رو اسپول باز بشه.
شما باید با توجه به قدرت چوب و نخ و وزن ماهی(حتی نوع ماهی از نظر جنگندگی متفاوت هست.مثلا فشاری که یک اردک ماهی 3 کیلویی وارد میکنه قابل مقایسه با یک کپور 10 کیلویی نیست)حالتی بین این 2 رو انتخاب کنید
در مورد محافظ سرب منظورتون رو متوجه نشدم.ولی اگر منظورتون سربهایی هست که یک کارابین پلاستیکی بهش هست اونها برای این هستند که زمانی که شما در حال مبارزه با ماهی هستید امکان داره سرب که بر روی نخ هست لای سنگی چیزی بره و یا شما ماهی رو در این زمان از دست بدید و یا بدتر نخ پاره بشه و ماهی بروی قلاب با مقداری نخ که سرب اون به زیر سنگی رفته گیر بیوفته و ماهی طی زمان زیاد زجرکش بشه
این سرب و کارابین به در صورت گیر کردن به راحتی از نخ جدا میشه و هم صید رو راحت تر و هم مطمئن تر میکنه

خواهش میکنم این تنها کاریه که از دست ما برای دوستان بر میاد.البته تقاضا میکنم دوستان دیگه آقا سعید -دوست عزیزمون هلبوی و مخصوصا جناب حسنی(کاربری تازه وارد اسکندر) که از اساتید کپور گیری هستند بیشتر راهنمایی کنند.چون من مدتهاست سیستم کپور رو کنار گذاشتم و شاید اطلاعاتم به روز نباشه و سوخته باشه.مطمئنن عزیزانی که نام بردم میتوانند مفیدتر از بنده واقع بشن
به روی چشم علی آقا
بازم از راهنمایی های خوبتون ممنونم

وقتی بازر میخریم بازم باید لاین دنسر بخریم؟
اصلا کار لاین دنسر چی هست؟

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-09-16 01:09 PM

سلام
ببخشید که من جواب میدم سوالتون رو چون توضیحات علی جان کاملتره اما با اجازه ایشون
نحوه کار بازر اینه که با کشیده شدن نخ روی ریل اون به صدا در میاد وقتی ماهی طعمرو برداره و رو به جلو حرکت کنه با کشیده شدن نخ بازر به صدا در میاد اما اگه حرکت ماهی به سمت شما باشه فقط نخ شل میشه و روی بازر حرکتی نداره و شما متوجه نمیشید
لاین دنسر کار اصلیش اینه که وقتی ماهی طعمرو بر میداره و به سمت شما حرکت میکنه با کشیدن نخ اضافی به پایین باعث به صدا درومدن بازر میکنه چون اگه لاین دنسر نباشه نخ ازاد میشه اما حرکتی نداره که بازر رو به صدا در بیاره از لاین دنسر استفاده میشه
لاین دنسر رو باید جدا بخرید و همراه بازر نیست
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-16 07:07 PM

دریاچه هفت برم

دریاچه‎ هفت برم نام یکی از دریاچه‌های استان فارس می‌باشد.
این دریاچه در ۵۵ کیلومتری باختر شیراز و شمال شرقی منطقه حفاظت شده ارژن و پریشان و همچنین مختصات جغرافیایی ۲۹ درجه و ۵ دقیقه عرض شمالی واقع شده و ۱۹۵۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. این دریاچه دارای چشم اندازهای بسیار زیبا از تپه ماهورها و برم‌های چند گانه است. آب و هوای آن در زمستان‌ها سرد و خشک و در تابستان‌ها معتدل است. نزدیکی این منطقه به شیراز، تنوع چشم اندازها و آب و هوای مطبوع آن سبب شده است که در اکثر فصل‌های سال با وجود کمبود امکانات خدماتی و رفاهی، بسیاری از اهالی شهرستان‌های شیراز، کازرون و سپیدان به این مکان مسافرت کنند. دسترسی به این گردشگاه از طریق جاده‌ای شوسه که تا جاده اصلی شیراز - کازرون ۱۲ کیلومتر فاصله دارد صورت می گیرد.

[تصویر: haft_barm.jpg]

یکی از اکوسیستم‌های آب شیرین استان فارس، دریاچه‌های هفت برم می باشد که شامل ۳ آبگیر دائمی و سه آبگیر فصلی است مساحتهای پهنه‌های آبی آبگیرهای دائمی بیش از ۲۰ هکتار نمی‌باشند. مجموعه دریاچه‌های هفت برم به دلیل دارا بودن شرایط مناسب زیستگاهی و حضور عوامل اکولوژیکی مساعد نظیر پوشش گیاهی و آب شیرین از مناطق جذب و تجمع پرندگان آبزی مهاجر می باشد. آب دریاچه‌های هفت برم از ریزشهای جوی و چشمه‌های پیرامون آنها تأمین می شود. لیکن باید اشاره نمود که به دلیل دخل و تصرفات انجام شده توسط اهالی و تبدیل اراضی مرتعی حاشیه آبگیرها، منطقه دچار فرسایش خاک شده، رسوبات وارده سبب تغییر شرایط اکولوژیک در این اکوسیستم‌ها گردیده اند که در کاهش سطح آبی این منابع تأثیر گذارده‌اند.

از چند گونه ماهي ( كپور وحشي و پرورشي . ماهي سوف . ماهي آمور . ماهي قزل آلاي رنگين كمان و ...) كه در اين درياچه موجود بودند به دلايل مختلف متاسفانه فقط ماهي كپور باقي مانده است كه ظاهرا مانند خود درياچه ها به باد فراموشي خواهند رفت .
هنوز بهترين درياچه در اين منطقه براي صيد برم يك مي باشد گرچه به واسطه ماهيگيري بي رويه و غير اصولي بعضي گروه ها ماهي هاي بزرگ آن صيد شده اما هنوز با كمي شانس مي توان ماهيهاي قابل توجهي صيد كرد
در برم 3 مي توان ماهي گيري كرد اما به دليل رشد بي رويه ني زارها در آن مشكل مي باشد و بايد سعي در استفاده از چوبهاي بلند و ريسه هاي تك قلاب كرد و در هنگام جمع كردن آن با سرعت و كشش بلند تا احتمال گير كردن آن به ني ها كمتر شود
در اين محل بهتر است از طعمه هاي خمير آغشته به زردچوبه و مانند آن و يا كرم هاي خاكي خود منطقه استفاده شود

[تصویر: barm_1.jpg]
[تصویر: barm_2.jpg]
[تصویر: barm_3.jpg]
[تصویر: flyfishing_11_.jpg]
[تصویر: 1000.jpg]
[تصویر: 101.jpg]
[تصویر: 102.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-09-17 07:59 PM

(2012-09-16 07:56 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 06:13 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 01:09 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ببخشید که من جواب میدم سوالتون رو چون توضیحات علی جان کاملتره اما با اجازه ایشون
نحوه کار بازر اینه که با کشیده شدن نخ روی ریل اون به صدا در میاد وقتی ماهی طعمرو برداره و رو به جلو حرکت کنه با کشیده شدن نخ بازر به صدا در میاد اما اگه حرکت ماهی به سمت شما باشه فقط نخ شل میشه و روی بازر حرکتی نداره و شما متوجه نمیشید
لاین دنسر کار اصلیش اینه که وقتی ماهی طعمرو بر میداره و به سمت شما حرکت میکنه با کشیدن نخ اضافی به پایین باعث به صدا درومدن بازر میکنه چون اگه لاین دنسر نباشه نخ ازاد میشه اما حرکتی نداره که بازر رو به صدا در بیاره از لاین دنسر استفاده میشه
ممنونم دوست عزیز
خیلی لطف کردید
یعنی به صورت الکترونیکی کار میکنه؟
بعد کار بک لید هم مثل لاین دنسر هست؟
اگر نه بی زحمت طرز کار اونو برام توضیح بدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من بویله آماده سورس از محصولات داینامیت بایت رو خریدم
میشه راهنماییم کنید چجوری میتونم شناورش کنم؟
ممنونم
Khansariha (8)

دوست عزیز احتیاجی نیست پستی رو دو بار تکرار کنید تا دوستان جواب بدن.تا حالا باید متوجه این مسئله شده باشین.من پست بالاییتون رو که با این پست یکی بود حذف کردم.لطفا اگر هم می خواین پستی رو تکرار کنید اون پست قبلی رو خودتون حذف کنید تا در یک صفحه دو بار یه موضوع ارسال نشه.ممنونم.
به روی چشم آقا
Khansariha (8)
دوستان هیچکس جواب منو نمیده؟
:-(

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-09-17 08:06 PM

۱ ساعت ماهیگیری در آبگیر‌های سیاه کل
[تصویر: DSC01688.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - crossbow - 2012-09-17 08:25 PM

(2012-09-17 07:59 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 07:56 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 06:13 PM)darkman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-16 01:09 PM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ممنونم دوست عزیز
خیلی لطف کردید
یعنی به صورت الکترونیکی کار میکنه؟
بعد کار بک لید هم مثل لاین دنسر هست؟
اگر نه بی زحمت طرز کار اونو برام توضیح بدید
یه سوال دیگه هم داشتم
من بویله آماده سورس از محصولات داینامیت بایت رو خریدم
میشه راهنماییم کنید چجوری میتونم شناورش کنم؟
ممنونم
Khansariha (8)

دوست عزیز احتیاجی نیست پستی رو دو بار تکرار کنید تا دوستان جواب بدن.تا حالا باید متوجه این مسئله شده باشین.من پست بالاییتون رو که با این پست یکی بود حذف کردم.لطفا اگر هم می خواین پستی رو تکرار کنید اون پست قبلی رو خودتون حذف کنید تا در یک صفحه دو بار یه موضوع ارسال نشه.ممنونم.
به روی چشم آقا
Khansariha (8)
دوستان هیچکس جواب منو نمیده؟
:-(

سلام

در مورد بک لید : کارش اینه که باعث می‌شه نخ به صورت کامل به کفه دریاچه بخوابه و وقتی‌ ماهی‌ میاد سراغ طعمه متوجه نخ نشه یا دمو تنش به نخ گیر نکنئو فرار کنه

لین دنسر : کارش اینه که یه وزنه پشت بوزر رو نخ قرار بده که اگه ماهی‌ تومارو بر دشت بر عکس جهت یعنی‌ به سمتی‌ که شما چوبو چرختنو کاشتین آورد بوذر صدا بده اگه اون نباشه وقتی‌ ماهی‌ خلاف جهت شنا کنه شما متوجه حضورش نمیشیدو اونم فرار می‌کنه

و در مورد شناور کردن بویله یه سری ذرت هست که جنسش تقریبا مثل فوم میمونه و زیر بویله قرار میگیره و باعث می‌شه بویله بالاتر از کفّ قرار بگیره

البته شما میتونید از بویله‌هایpop upاستفاده کنید که خودش بالاتر قرار میگیرئو نیازی به اضافه کردن چیزای دیگه نیست