شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ماهیگیری و تجربیات دوستان - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: جاذبه های طبیعی،حیات وحش و شکار (/forumdisplay.php?fid=21)
+--- انجمن: ماهیگیری (/forumdisplay.php?fid=101)
+---- انجمن: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/forumdisplay.php?fid=107)
+---- موضوع: ماهیگیری و تجربیات دوستان (/showthread.php?tid=444)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - arashrezvani - 2012-09-12 05:09 PM

(2012-09-11 09:36 PM)arashrezvani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان
این هفته میخوام برم زنجان واسه ماهیگیری(گلابر)
چند تا سوال داشتم
1-کسی تازگی ها رفته سد گلابر؟ اگه اره وضع ماهی چطور بود؟
2-مجوز واسه اونجا ندارم . من زمستان پارسال خیلی رفتم ولی خبری از محیط زیست نبود.الان چطور؟
3-میگن تو این فصل مار اونجا زیاده .راهی هست که مار ها رو از خودمون دور نگه داریم (با توجه به بوی جگر و ...)؟ ( به جز روشهای پوشیدن لباس و.. ماده خاصی هست ؟)

با سلام
برنامه این هفته موکول شد به هفته اینده . خوشحال می شم تو این مدت اگه اطلاعی دارین بدین.
با سپاس

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-09-12 06:01 PM

دروود !
بنده باز دست خالی برگشتم ، منتها این بهشت رو در مازندران دیدم !

[تصویر: xx9k9cn4ejncpyevpv0yo.jpg]
[تصویر: xn2oihihld8c4g6nm61mn.jpg]

این عکس رو هم به آقا سعید گل تقدیم میکنم ، این مکان دقیقاً همون جائی هستش که تو نقشه واسم مشخص کردی ، متاسفانه حوصله و وقت اندک ما فرصت ماهیگیری در این مکان بکر رو از ما گرفت.

[تصویر: xvgqtd99f1b4iq7spnf1s.jpg]
[تصویر: xugokg72ynub6x633nkf.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - alborzshop - 2012-09-13 08:16 AM

اينجا محل خيلي قشنگيه.من چندبار رفتم.
ولي فكركنم الان ماهي نداشته باشه.چون يك ماه پيش كه اونجا بودم خبري از ماهي نبود.
وقتي از مسئولين اونجا سئوال كردم گفتند كه پيمانكار همه ماهيهارو با تور جمع كرده و بايد دوباره ماهي بريزن.
در كل اليمالات جاي باحاليه و ارزش رفتن داره حتي اگه ماهي هم نگيري... Khansariha (214)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-13 09:44 AM

باسلام . اسمارت جان اتفاقا من 3 هفته پيش اونجا بودم ولي چون خانوادگي رفته بوديم وقصد ماهيگيري نداشتيم ماهي نگرفتم ولي سال پيش همين موقع ماهي گرفتم البته چون بعضي قسمت هاي دور درياچه گل آلود هست و درختها مزاحم هستن نميشه رفت بهترين منطقه كه آرومه منتها اليه سمت راست درياچه هست . Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-13 10:49 AM

رود سیمره

رود سیمره از سرشاخه‌ های مهم رودخانه کرخه است که از بلندی ‌های برف ‌گیر شمال غربی ایرانسرچشمه رودخانه سیمره در بین رشته کوه ‌های زاگرس ، در ناحیه شمال غرب رودخانه " قره سو "در ناحیه شمال شرق حوضه آبریز رودخانه گاماسیاب واقع است سیمره به هیچ دریا و اقیانوسی نمی‌ریزد

این رودخانه بزرگ که از حاشیه شرقی استان ایلام عبور می کند جزء حوزه کرخه محسوب می شود. شاخه های اصلی این رودخانه عبارتند از: رودخانه های گاماسیاب، قره سو و شعبه دیگری که از ارتفاعات کامیاران و ماهی دشت سرچشمه گرفته و در 80 کیلومتری شرق کرمانشاه به شاخه های اصلی متصل می گردد. این رودخانه از محل اتصال قره سو و گاماسیاب به نام سمیره خوانده می شود و تا انتهای حوزه کرخه 650 کیلومتر طول دارد. شعبه اصلی دیگر این رودخانه به نام چناره از ارتفاعات کرند و چردوال و آسمان آباد سرچشمه می گیرد و در شمال شیروان به سمیره ملحق می شود. رودخانه کشکان از ارتفاعات خرم آباد و الشتر سرچشمه می گیرد و در چم مهره به سمیره متصل می گردد و پس از آن کرخه نامیده می شود.
شيربت و زردپر و ترنج در اين محل صيد مي شود

[تصویر: %D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%...%D9%87.jpg]
[تصویر: image006.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - hellboy - 2012-09-13 11:20 AM

سلان سعید جان در مورد رود سیمره اینارم بدونید بد نیست
یکی از نقاطی هست که سونگ های بزرگی داره و از یک ماه دیگه میشه صید کرد من خودم سونگ 15 کیلویی گرفتم ازش اما همون روز 2 تا سونگ 50 تا 60 کیلو گرفته شد البته این قضیه مال چند سال پیشه ولی امسال هم دوستانم سونگ های 36 کیلویی گرفتند بعد عید
در کل اگه کسی اینجا میره ماهیگیری از چوبهای مقاوم و نخ های قوی استفاده کنه وگرنه قید چوبش رو بزنه من خودم یک چوب رو همینجا از دست دادم البته نه اینکه بشکنه ها یکجا با چرخ و پاشه پرت شد توی اب و الفاتهه
خودم شاهد بریده شدن نخ DAIWA شماره 120 بودم پس کلی هواستون رو جمع کنید
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-14 12:56 AM

رودخانه كوهرنگ

آب کوهرنگ یکی از سرچشمه‌های کارون بود. پیوستن آن به زاینده‌رود بخاطر نزدیکی سرچشمه این دورود از گذشته در نظر بوده است. در ۹۹۶ ه.ق. شاه طهماسب اول ماموریت پیوستن این دو رود را به میرفضل‌الله شهرستانی حاکم اصفهان سپرد. قرار بود که با کندن مسیری در کوه کارکنان این کار انجام شود. ولی بخاطر تحولاتی این کار به سرانجام نرسید. در دوره شاه عباس اول نیز کوششی شد و آن نیز ناتمام ماند. قزل و زردك از ماهيان اين رود است

[تصویر: %D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%...%DA%AF.jpg]
[تصویر: 800px_Kohrang.jpg]
[تصویر: p_028851114.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - said - 2012-09-15 02:12 PM

سد تبارک

روستا و منطقه تبارک در ۲۰ کیلومتری شمال شرقی قوچان واقع شده است . وجود آب و هوای مستعد و باغات و اشجار فراوان و در نتیجه اقلیم مناسب که یکی از دلایل آن عبور دائمی رودخانه اترک و ارتفاعات نسبتاً بلند آن است سبب گردیده پراکنش انواع گیاهان دارویی ، پرندگان مهاجر و ماهیان رودخانه ای در سد تبارک و محوطه ی پیرامون آن ایجاد گردد . و همین خصوصیات اقلیمی و محیط زیست باعث شده که این مکان به صورت یک جاذبه طبیعی پذیرای مسافران و گردشگران ورودی به این منطقه باشد. وجود رود خانه ای دائمی در روستای تبارک آباد و قرار گیری آن در کنار کوه های برافراشته یادآور چالوس می شود بیخود نیست که چالوس خراسان را به این منطقه نسبت داده اند. این منطقه دارای آب و هوای سرد و مرطوب است عمده دلیل وجود این آب و هوای متنوع، عبور دایمی رودخانه اترک و ارتفاعات نسبتا بلند آن است که سبب تنوع گیاهی دارویی و سنتی و همچنین زیستگاه پرندگان مهاجر و ماهیان رودخانه ای شده است.
سرشاخه اصلی رودخانه اترک که به دریای خزر می ریزد در قوچان قرار دارد که اخیرا سد تبارک بر روی آن ساخته شده است. سد منظره زیبایی دارد و مردم بسیاری در اطراف آن به تفریح و گردش و البته ماهیگیری می پردازند. آبگیری سد تبارک در سال 1383 آغاز شده و از جمله اهداف احداث این سد تامین سالانه 10 میلیون متر مکعب آب شرب شهر قوچان ، تامین 4 میلیون متر مکعب آب در سال در بخش صنعت و 1816 هکتار جهت نیازهای آبی اراضی کشاورزی و کنترل سیلابهای فصلی رودخانه تبارک می باشد.

نا گفته نماند كه به علت تقليل آب درياچه به يك دهم ظرفيت اصلي دچار آلودگي و انگلي شدن ماهيان موجود در آن شده كه به لحاظ بهداشتي مصرف آنها توصيه نمي شود .

[تصویر: Tabarak_Dam_Around_Quchan_26_.jpg]
[تصویر: Tabarak_Dam_Around_Quchan_31_.jpg]
[تصویر: Tabarak_Dam_Around_Quchan_32_.jpg]
[تصویر: Tabarak_Dam_Around_Quchan_57_.jpg]

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - darkman - 2012-09-15 05:41 PM

(2012-09-09 08:32 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست.برای بحث 2 تیکه و 3 تیکه کلا هرچه تعداد تکه های چوب کمتر باشه قدرت چوب بیشتر هست.ولی نباید از طول قطعات هم گذشت.کلا در بعضی مواقع انتخاب ها سلیقه ای هست
علی آقا بازم ببخشید مزاحمت شدم
این قسمت از جملتونو که دزباره انتخاب بین دو چوب گفتید متوجه نشدم
با توجه به رکوردهای موجود در ایران نظر من به چوب AKX MULTI SECTION CARP معقولتر هست
یعنی اینجاشو متوجه نشدم:
با توجه به رکوردهای موجود در ایران
ببخشید ناشی هستیم دیگه
بعد یه سوال دیگه هم داشتم
یه نخ کپور دایوا گرفتم به ضخامت 0.33 با تحمل وزن 8.5kg
یعنی اگه ماهی که به قلاب میوفته سنگینتر از 8.5kg باشه نخم پاره میشه؟
بعد تو سایت کلدون نخ لیدر کورموران رو وزن تحملشو زده 25kg
مگه نخ لیدر یا همون ریسه نباید ضخامتش و تحمل وزنش از نخ اصلی کمتر باشه؟
ممنونم

RE: ماهیگیری و تجربیات دوستان - smart.pro - 2012-09-15 07:41 PM

دروود !
دوستان من یک ماهی کپور 5 سانتی انداختیم تو این اکواریوممون ، ماهی جوان ، سرحال و سالم به نظر میومد ، تحرک خوبی هم داشت ، 20 روز بیشتر پهلو ما زندگی نکرد ، حالا اینها همه به کنار ، امروز که به دیار باقی شتافت ، کف آکواریوم رو کلاً کرم زد ، یعنی ازش کلی کرم بیرون اومد ! واسم سوال پیش اومد آیا این طبیعیه ! یعنی همه ماهیهایی که ما تو این سد صید کردیم زدیم به بدن آلوده بودن !؟
مخلص !