شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
Evanix AR6 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده اوانيكس Evanix products (/forumdisplay.php?fid=47)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=77)
+---- موضوع: Evanix AR6 (/showthread.php?tid=44)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: Evanix AR6 - Chia - 2015-05-30 09:03 PM

سلام

دوستان Khansariha (215)تو دومدل تفنگ موندم Khansariha (226) ( قبلا تصمیمم قطعی بود ولی تاپک این مدلو بررسی کردم مردد شدم Khansariha (367)) اگه اطلاع دارین جواب سوالا زیرو بدین که بنده انتخاب نهایمو انجام بدم Khansariha (48)

سوالام درمورد قدرت ( واسه این این گرینا رو گفتم هدفم شکاره بیشتر در زمینه شکار نه گروپ گیری ) و دقت این تفنگه چون کیفیت و ... تقریبا میدونم Khansariha (290)

1.این ار 6 با ساچمه 25 گرین جی اس و بارکودا و ... با مخزن پر. 200 بار همون دوخشاب ( یا یه خشاب ) حداکثر با این گرین چند ژول قدرت داره

حدودا ؟

2.حالا با ساچمه 32 گرین سامیانگ با همون شرایط بالا ( با مخزن پر. 200 بار همون دوخشاب ( یا یه خشاب ) اگه جا نرفت تک تیر جا بزنیم )

حداکثر با این گرین چند ژول قدرت داره حدودا ؟

3. از نظر دقت مشابه کدوم مدلاست نسبت به ای تی 44 که معرف حضور همه ست Khansariha (214)چطوره ؟

ممنون Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: Evanix AR6 - کوهنورد - 2015-05-30 11:15 PM

با سلام :
البته از حضور همه دوستان خصوصا اساتید عذر میخوام که در مورد پی-سی-پی اظهار نظر میکنم (چون دوستان وارد تر از بنده خیلی هاهستند )
و اما ای-آر 6 .....................
مقایسه این تفنگ و ای-تی 44 مثل مقایسه پراید و پرادو است !!!!!! هردو ماشین اند اما این کجا و آن کجا !!!!!!!!
تا اونجایی که من برخورد داشتم ، ای-تی یه تفنگ ارزون قیمته که مثل دیانا 35هر کاری ازش برمیاد و همه جوره جور تیرانداز رو میکشه و با هر ساچمه ای ایرانی و خارجی میسازه و مصرف بادشم کمه نسبتا سبکه هر جور دوربینی بهش بندازی کسی نمیگه این چیه بستی و خداییش از نظر استهلاک و کارکرد عالیه همه چی اش هم پیدا میشه و ارزونه . خشابش نهایتا 40-50 تومنه مخزنه فابریک کارخونه ای شو با مانومتر و ولو بخوای جداگانه تهیه کنی 250 تومنه !!!!!!!!
از صبح تا شب دستت باشه و تیربزنی آخ نمیگه کسی رو هم آزار نمیده نه با صداش نه با قدرت زیاد و کمانه کردنهاش و........
از همه مهمتر گروپ تیرش بد نیست و با کمی تیون حتی دوستان تو مسابقه باهاش شرکت کردن .
اما ای-آر 6 تفنگی نیست که بخوای زیاد باهاش تیر بزنی چون یک خشاب که خالی کنی چه تو شهر چه روستا همه میریزن تو کوچه و باغ و ....ببینن این صدای توپ از کجا درمیاد !!!!!!!!! سایلنسر هم روش جواب نمیده خیالتون رو راحت کنم لوازمش هم خب گرونه چون آوانیکسه دیگه . از نظر دقت هم (اگر استثنا ها رو کنار بگذاریم ) اصلا با یک تفنگ متوسط قابل قیاس نیست و خیلی باید باهاش تیراندازی کرده باشی که بدونی ساچمه شماره 11که از 200 بار شروع کردی به تیراندازی ، الان باید چقدر بالا پایین هدف بگیری که بهش بخوره .....................کلا تلورانس شاتها بالاست و گروپ خوبی نداره وباز میزنه
وقتی هم که شارژ کردی دوتا خشاب 6 تایی که زدی باید دوباره شارژ کنی تا پرت و پلا نزنه یعنی اگر داری میری بیابون باید کپسولت رو کولت باشه هی شارژ کنی و گریه کنی .............خخخخخخخخ
روش هم نوشته هانتینگ مستر . یعنی چی ؟؟ یعنی اگر دستت میگیری مثل برنو نهایتا همون 10-12 تا تیر رو باید در روز بزنی . با برنو که 400 تا تیر در روز نمیزنن ولی با ای-تی من یک روز 800 تا تیر زدم
ولی با همه اینها خوشگله و من عاشقشم . بعنوان تفنگ دوم یا سوم خوبه داشته باشی و گاهی باهاش حال کنی .
نکته خیلی مهم : بعد از خرید پشیمونی سودی نداره چون بهت میفروشن 3400 ولی ازت میخرن 1300-1400 دقیقا نصف .وقتی میخوای بخری ضدهوایی اورلیکن هست وقتی میخوای بفروشی مغازه دار بهت میگه : کی از اینها میخره ؟؟؟ بدرد نمیخوره !!!!
ولی با همه اینها من تو را خواهم خرید ای (ای-آر 6 ) پر دردسر ولی دوست داشتنی Khansariha (8)Khansariha (8)
ببخشید پرحرفی کردم .
راستی برای این دوستمون هم باید بگم طراحی این سلاح طوریه که نمیشه تک تیر جا بزنی و حتما باید خشاب باشه چون مسقیما از داخل خشاب شلیک میشه برای همین هم مثل رولور ها نشتی باد داره

RE: Evanix AR6 - Chia - 2015-05-31 01:19 PM

کوهنورد عزیز ممنون که وقت گذاشتین و توضیح دادین Khansariha (8)Khansariha (8)

صحبتایه شما صحیحه

ولی بنده قصد مقایسه نداشتم بنده بخاطر گفتم دقتش نسبت به ای تی 44 چطوره واسه این بود که همه اساتید فن و دوستایهاینجا اکثرا مدتی این تفنگ دستشون بوده و همگی از دقت این تفنگ ارزون و مناسب و...... خبر دارن ووقتی میگی دقت یل مثلا قدرت ای تی همه یه گروپ و یه قدرت تو ذهنشون به صورت FULL HD Khansariha (266) میادمن یه مدته دارم تاپیکایه تفنگای که تو انخابم بودن رو اینجا و چندسایت دیگه میخونم ولی مدلایه دیگه هر کدوم از صاحبان تفنگا یه نوع گروپو رو میکنن و یکی شاکیه و یکی هم میگه عالیه (شاعر میفرمایدKhansariha (273) : من چقد خوشحالم همه چی ارمه ) و فقط از ای تی به عنوان پایه یعنی اینکه اگه دقت ای تی 44 رو هرچی که باشه پایه قرار بدیم این چند پله بالا تره وگرنه بنده هم از تفاوت این دو که شما به درستی مقایسه کردین کم و بیش از نوشته هایه اساتید ( اقایون محراب . میلاد و .... ) مطلعم ( فقط یه نکته ظریف : اون پرایدو پرادو مال قدیم بود که پراید 5 تومن بود الان پراید نزدیکه 30 تومنه و به طبع بالا رفتن سرسام اور قیمت این تابوت زیبا Khansariha (219)که ارزویه اکثر مردم ایرانه اسمشم عوض شده و پرایدو شده Khansariha (214))

بهرحال اگه دوستان از سوالات بالا هم پاسخ بدن ممنونشون هستیم دربست (فقط بنزین گرون شده به مقدارخیلی ناچیز کرایه رو 50% با شیب بسسسسسسیار ملایم افزایش دادم گفتم دربیست سوار میشید از هزینه هم مطلع باشینKhansariha (273) )

1.این ار 6 با ساچمه 25 گرین جی اس و بارکودا و ... با مخزن پر. 200 بار همون دوخشاب ( یا یه خشاب ) حداکثر با این گرین چند ژول قدرت داره

حدودا ؟

2.حالا با ساچمه 32 گرین سامیانگ با همون شرایط بالا ( با مخزن پر. 200 بار همون دوخشاب ( یا یه خشاب ) حداکثر با این گرین چند ژول قدرت داره حدودا ؟

RE: Evanix AR6 - romin - 2015-05-31 11:45 PM

جناب اقای کوهنورد از توضیحات که در مورد هر دو سلاح فرمودیید بسیار متشکرم و بسنده نکردم به کلیک تشکر زرد رنگ باعث خوشهالی ست که دوستانی مانند شما ودوستانی که اکثرا سعی بر کمک در انتخاب دوستان دارند . دوست قدیمی

RE: Evanix AR6 - garshasb - 2015-06-19 12:23 PM

حدودا ؟

2.حالا با ساچمه 32 گرین سامیانگ با همون شرایط بالا ( با مخزن پر. 200 بار همون دوخشاب ( یا یه خشاب ) حداکثر با این گرین چند ژول قدرت داره حدودا ؟
[/quote]
سلام دوست عزیز یه ویدیو از ar6 بود تو سایته پیرامید و الان چون دیگه محصولشو نداره ، برداشته، من save داشتم اعدادشو میزارم
با سامیانگ ۲۸/۴گرین
خشاب اول
۹۹۳/۴۳
۹۸۹/۵۹
۹۸۶/۶۳
۹۸۶/۴۷
۹۸۰/۸۳
۹۸۲
که در بیشترین حالت ۸۴/۵ژول قدرت داره و ازخشاب دوم به میانگین ۷۰ ژول میرسه و بیشینه خشاب دوم ۹۴۸fps هست
در یوتوب سرچ کن Sumatra vs evanix یک ویدیو به زبان اسپانیایی یا فکر کنم اروپایه شرقی هست که از ساچمه ۳۲گرین استفاده میکنه و این اعداد رو میده، ۹۸۲/۹ ۹۷۳/۸. ۹۶۲/۱. ۹۵۱/۰
دوستان یه سوال داشتم جایی خوندم اوانیکس نمایندگی تو ایران داره و یه دوست بسیار عزیزه اصفهانی رویه این موضوع تاکید داشتن، میخوام از اینجا به هر دوستی که با نمایندگی اشناییت داره بپرسه دلیله اختلاف قیمت داخل و خارج evanix چیه ؟ مثلا تفنگی با قیمت ۷۰۰ دلار که اینجا نمایندگی داره قیمتش زیر دو تومانه ولی تفنگ ar6 اینجا بالای ۳ تومانه،؟
اگه میشد نمایندگی اوانیکس به قیمت پایین تر میداد دیگه کسی تو ایران که عشقه ژول باشه سراغه برند دیگه ای نمیرفت

RE: Evanix AR6 - nemesisprogram - 2015-09-13 09:25 PM

سلام دوستان

با 200 بار تا خالی شدن مخزن چند شلیک میشه داشت

من اسن سلاح رو واسع تخریب میخوام ایا خوبه

مدلهای رین استورم و بیلزاد خوب هستند

RE: Evanix AR6 - MILADSOBHI - 2015-10-26 12:02 AM

دوستان قدرت اوانیکسk550باar6برابره..........ممنون................

RE: Evanix AR6 - garshasb - 2015-10-26 02:39 AM

(2015-10-26 12:02 AM)MILADSOBHI نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان قدرت اوانیکسk550باar6برابره..........ممنون................

نخیر برابر نیست، چون طول فنر چکش در دو سلاح متفاوت هست. حدود 20 ژول با سامیانگ فرق دارند.

RE: Evanix AR6 - MILADSOBHI - 2015-10-26 09:27 AM

اقا محمد ممنونم.... پس تقریبا60 ژول باید باشه ...فنر چکش همون فنر زیر چخماخه؟؟...میشه اون رو تعویض کرد....؟؟

RE: Evanix AR6 - garshasb - 2015-10-26 03:15 PM

ارادت اقا میلاد
خودم تاحالا فنرشو عوض نکردم منتهی جای خیلی کمی داره و از ماکس قدرت فنر بهره میبره که یعنی فکر نکنم اگه فنر بزرگتر باشه بتونه مسلح بشه، و همچنین بخاطر ساختار چخماخی چکش به فکر زور شصت دست هم باید بود.
کلا بشخصه ساخت و عملکرد تفنگهای کره ای رو نمیپسندم ولی ویندی سیتی لول شرودد بنظرم از همشون سر تر هست، هم بلاحاظ عملکرد هم بلحاظ تعداد اورینگها و تعمیرات، حالا یخورده بیشتر روش فکر کن دادا
ارادت
Khansariha (8)