شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
Evanix AR6 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده اوانيكس Evanix products (/forumdisplay.php?fid=47)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=77)
+---- موضوع: Evanix AR6 (/showthread.php?tid=44)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

RE: Evanix AR6 - xantia - 2013-01-05 03:00 AM

کی گفته فلز-رو-فلز آببندی نمیشه ؟ اگه بنده آب-بندی کردم چی ؟Khansariha (8)

اورینگ برای آببندی نیست عزیز جان ..اورینگ برای مهار مولکولهای گاز هست که مثلا 200بار رو 1سال در جایی حفظ کنید !

نظرات شما محترم هست ولی در حد یک کاربر با اطلاعات روتین .این اسلحه ها طوری طراحی شدند که خیلی تغییرات مهندسی میشه روش انجام داد تا بهینه عمل کنند.
در مورد تعداد شات و افت سرعت و روی سیبل نیومدن شلیکها به اندازه مدلهایی مثل بلیزارد و غیره حق با شماست .البته این تفنگ بنا به تعریف برای شکار معرفی شده و شلیکهای محدود از خصایص اون هست.

RE: Evanix AR6 - morteza - 2013-01-05 03:34 PM

آفایون شاید تفنگ این دوستمون ایراد داشته وخیلی اذیتش کردهو دوست عزیز اولین پی سی پی من همین AR6 هستش که هنوزهم دارمش وقتی هم شارژش میکنم سه تا خشاب ر ا راحت و با دقت مناسب میزنم ولی ازش کم استفاده میکنم چون مورد استفاذه این اسلحه بقول اونوریها برای تلق تولوق نیست که به هرچی دم دستت بود شلیک کنی و یا تفریحی هدف زنی کنی .
بنظر من این اسلحه فقط برا شکار خوبه یعنی یک خشاب پر+12 عدد ساچمه اضافه +لوازم پخت و پز .به همین سادگی وبه همون خوشمزگی.Khansariha (214)

RE: Evanix AR6 - abbasi - 2013-01-05 11:04 PM

(2013-01-04 10:52 PM)kamil نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا سعید میخواستید پست من رو هم ویرایش کنید چرا پاک کردید نیم ساعت داشتم مینوشتم و فقط جواب ایشون رو دادم
خلاصه عرض میکنم دوستان ممکن نیست هیچ نوع 4 پا در 20-30 متری شما بایستد که شما شکارش کنید و اگر به هر طریقی این اتفاق افتاد هیچ نیازی به ar6 نیست و با همه pcpهای موجود در بازار میشه تو این فاصله سر یا گردن یه 4پا کوچک رو هدف گرفته و بندازینش.
خشاب و لوله به صورت اهن رو اهن هستش و به هیچ وجه اب بندی نمیشه حتی اگر لوله را به خشاب بچسبونید و خشاب رو گیر بندازید که تکون نخوره اخه واشر و اورینگ که نداره اهن رو اهن هم در همه حالت نشتی داره و این درست شدنی نیست.
مشکل دیگه اینکه ماشه بسیار سفتی داره مخصوصا اگر بخواهید از دبل اکشن استفاده کنید و قنداق بسیار اسیب پذیری داره با کوچکترین ضربه خط میافته که برای یه اسلحه شکاری عیب بزرگی هستش چون توی شکار هی به این طرف و اون طرف میخوره من که از ترسم هر وقت میرفتم شکار روزنامه پیچ میکردم بازم خط می افتاد

دوستان وقتی نوشتم 5 شات بدرد بخور بیشتر نمیده یعنی اینکه بعد از 5 شلیک صفر دوربین بهم میخوره و جابجا میشه و بقیه شلیکها دیگه فایده نداره و باید دوباره شارز بشه.کلا اسلحه پر خرج و بدون کارایی هستش.
دوستان من نه خریدارم و نه فروشنده اگر مطلبی اینجا مینویسم فقط و فقط واسه روشن کردن اذهان دوستان در مورد این اسلحه هستش چون مطالب بسیار خوبی از نوشته های بقیه اینجا خوندم خواستم دونسته های خودم در مورد این اسلحه بنویسم که دوستان فریب تبلیغات غیر واقعی در مورد این اسلحه رو نخورند و پولشون رو واسه خرید اسلحه به درد بخور خرج کنند و مثل من 2 میلیون ضرر نکنند.من فقط نظریات و تجربه های خودم از این اسلحه رو اینجا نوشتم

شما که خیلی تو شکار مهارت داری تو 4پا میرن کمین نه ... .......
مشکل اورینگ و آببندی هم که حل شد میمونه دوربینت ، که اونم ایشالا متوجه میشی pcp لگد نداره که بخواد دوربین و بهم بریزه .. ملت رو رنجر 155 دوربین میذارن یه عمر باهاش زندگی میکنن اونوقت شما دوست گرامی وقتی با pcp دوربینت بهم میریزه خدا به داد گلوله زنی برسه ....

RE: Evanix AR6 - sadra9496 - 2013-01-06 12:16 AM

دوست عزیز جناب عباسی همه ما اینجا جمع شدیم اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.بهتر هست اجازه ندیم کدورت های کوچیک مارو از هدفمون دور کنه.این دوستمون منظورش از بهم ریختن صفر دوربین این نبود که با لگد بهم میریزه.منظورشون این بود با تغییر قدرت سلاح صفر دوربین جابجا میشه که کاملا هم صحیح فرمودند.بحث سر تعداد شات هست.امیدوارم دیگه شاهد خطاب های کدورت آمیز نباشیم

RE: Evanix AR6 - kamil - 2013-01-12 10:48 PM

حیوانات 4 پا بوی انسان رو میگیرند و اصلا نزدیک نمیشوند اگر هم بشوند ... (تذکر مدیر : بهیچ عنوان ذکری از شکار حیوانات 4 پا را با بادیهای کالیبر 5.5 نکنید . هرگونه قدرت نمائی و نامبردن از شکارهای غیر مجاز و خارج از عرف اخطار را بهمراه داره )
دوستان نشتی هوا ar6 درست شدنی نیست اگر هم کسی هنگام فروش همچین ادعایی کرد بگین اول درستش کن بعد چند تا تیر باهاش بزنید اگر خشاب چرخید و هوا هم نشت نکرد اونوقت راست میگه اگر یک بار امتحان کنید به حرف من میرسید
دوستی در یکی از تاپیکها پرسیده بودند ضرر این اسلحه چقدر هست باید عرض کنم اگر خیلی خیلی سالم باشه فروشگاه نهایت 1800 تا 2000 میلیون ازتون میخره

RE: Evanix AR6 - imanmasoumi - 2013-01-12 11:24 PM

کاهش نشت هوای فشرده از کنار خشاب در این اسلحه ممکن است ، اما نیاز به عملیات ماشینکاری دقیق دارد . البته این نشت هوای فشرده ، هزینه ایست که طراح بابت عملکرد نیمه اتوماتیک اسلحه ، پرداخت نموده است . کاربر هم با توجه به نوع استفاده ، میبایستی در انتخاب اسلحه دقت نماید .

RE: Evanix AR6 - abbasi - 2013-01-13 09:34 PM

(2013-01-06 12:16 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز جناب عباسی همه ما اینجا جمع شدیم اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم.بهتر هست اجازه ندیم کدورت های کوچیک مارو از هدفمون دور کنه.این دوستمون منظورش از بهم ریختن صفر دوربین این نبود که با لگد بهم میریزه.منظورشون این بود با تغییر قدرت سلاح صفر دوربین جابجا میشه که کاملا هم صحیح فرمودند.بحث سر تعداد شات هست.امیدوارم دیگه شاهد خطاب های کدورت آمیز نباشیم

صدرا جان این دوستمون باتوجه به گفته های خودشون (اگه مثبت فکر کنیم) خیلی اطلاعات داره حتما میدونه بهم خوردن صفر دوربین با محاسبه فاصله و حجم باد مخزن و .. باید از میلدات ها استفاده کنه و مطمئنا اسلحه که در 50 متری صفر میشه معلومه که در فاصله کم تر یا بیشتر بالا پایی ن میزنه .

این دوستمون نمیخواد قبول کنه بدون تحقیق و نیاز اقدام به خرید اسلحه کرده و همین اشتباه بزرگ باعث شده که نسبت به یک مدل خوب اینطوری جبهه گیری کنه ..
یا علی برادر

RE: Evanix AR6 - ALIANA-54-T06 - 2013-01-13 10:30 PM

(2013-01-12 10:48 PM)kamil نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حیوانات 4 پا بوی انسان رو میگیرند و اصلا نزدیک نمیشوند اگر هم بشوند ... (تذکر مدیر : بهیچ عنوان ذکری از شکار حیوانات 4 پا را با بادیهای کالیبر 5.5 نکنید . هرگونه قدرت نمائی و نامبردن از شکارهای غیر مجاز و خارج از عرف اخطار را بهمراه داره )
دوستان نشتی هوا ar6 درست شدنی نیست اگر هم کسی هنگام فروش همچین ادعایی کرد بگین اول درستش کن بعد چند تا تیر باهاش بزنید اگر خشاب چرخید و هوا هم نشت نکرد اونوقت راست میگه اگر یک بار امتحان کنید به حرف من میرسید
دوستی در یکی از تاپیکها پرسیده بودند ضرر این اسلحه چقدر هست باید عرض کنم اگر خیلی خیلی سالم باشه فروشگاه نهایت 1800 تا 2000 میلیون ازتون میخره

دوست عزیز میفرمائید ((اگر خشاب چرخید و هوا نشت نکرد ..))این یعنی چی ؟!!!
یعنی موقع چرخش خشاب هوا نشت میکند خب اینکه صحیح نیست
نشتی هوای آنچنانی در خشاب وجود نداره که بخواهند درستش کنند ؟!!! Khansariha (226)
من نمیدونم چرا بعضی دوستان بدون بررسی فنی و شناخت از سیستمهای پنوماتیک مرتب این موضوع را بعنوان نقص AR6 بیانش میکنند .
برای روشن شدن موضوع اول باید به چند سئوال جواب داد. Khansariha (214)
آیا واقعا میدانیم که چه میزان فشار و ضربه به ساچمه وارد میشه ؟
آیا واقعا برای هرشلیک چه حجمی از هوا آزاد میشه ؟
آیا واقعا چه مقدار از این حجم هوا هدر رفته و یا بقول بعضی دوستان پرتی هواست و از اطراف خشاب هدر میره ؟
اگر دوستان همین چند مورد را بدونند متوجه میشوند که اصلا نشتی بعد از شلیک ar6 در واقع در کار نیست که بخواهند جلویش رابگیرند .
اما دلایل
اول باید بدونیم که هر شلیک معادل 4.3 بار از مخزن کم میشود یعنی بعد از 12 شلیک فشار بار از 200 حدودا میاد روی 148 بار اتمسفر
دوم حجم باد این مقدار برای هر بار شلیک معادل 10 بار تلمبه زدن هست که شاید بتوان به اندازه حجم یک بادکنک 1000 سی سی در نظر گرفت (تجربه خودم برای هر بار تلمبه زدن حدود 100 سی سی برای بادکنک هست)
سوم شدت ضربه اول به ساچمه بقدری زیاده که خیلی از حجم باد از لوله بعد از خروج ساچمه بصورت پرتی قلمداد میشه (این برای تمام PCP های پرقدرت صادقه) که شاید بصورت خوشبینانه بتوان گفت حداکثر یکصدم از این حجم باد هم میتونه بصورت پرتی از خشاب هم باشه که براحتی ازش صرف نظر میشه
دوستان میدونند که شدت برخورد هوا به ساچمه موقع باز شدن والو و ازاد شدن هوا بقدری زیاده که باعث وارد شدن ضربه سنگینی به ساچمه در درون خشاب میشه و دیگه ساچمه بیشترین نیروی لازم را همون اول دریافت کرده برای اینکه بصورت ازمایشی هم بتوانید این مورد را تجربه کنید کافیه موقع شلیک تمام اطراف خشاب را ببندید مثلا گل بگیرید (شوخی میکنم) ولی بهرصورت تقریبا هیچ اختلافی در سرعت شلیکها پیدا نمیکنید . Khansariha (8)

RE: Evanix AR6 - dieselpower - 2013-01-14 01:37 AM

(2012-12-28 12:04 AM)abbasi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا اسلحه بادی نهایتش 100متر هست ولی بازم اساتید میگن 70-80 متر
دوم منم میگم (اگه از نظر مسئولین اشکال داره ویرایش کنن) اگه برا 4پا میخوای میشه استفاده کرد به شرطی که مهندس توجه کن به شرطی که نری فیل بزنی باهاش 4پا در حد نهایت 20-30 کیلویی اونم تا 30متری ...
یکم فکر کنی خودت جواب خودت و دادی
بنده چند وقتی هست این مطالب رو دنبال میکنم یه چیزی واسم جالب شده آقای عباسی هم اینجا و هم توی فروم خودشون واسه تبلیغ فروش اسلحه صحبت از شکارچهار پا کردند که این یکی موجوده و اونجا هم بدلیل شلوغ شدن تاپیک پاک شده آقای کامیل تا یادمه صحبتشون این بود که اینها تبلیغ هست و مثل من گول نخورید اگر قرار بود واسه این به کسی اخطار داده بشه باید به آقای عباسی هم اخطار داده میشد حتی یادمه که آقا سعید پستآقای کامیل رو پاک کرده بودند الغرض میخوام بگم این شکل برخورد دوگانه واسه تازه واردها و افراد سابقه دار تر زیاد صورت خوشی نداره حتی افراد دیگه ای هم توی این سایت راجع به این قضیه صحبت کردند ولی اونجا هم صحبتی از اخطار نبوده من راجع به درستی یا نادرستی این قضیه بحثی ندارم ولی میگم هر چی که هست برای همه یکسان باشه

RE: Evanix AR6 - ALIANA-54-T06 - 2013-01-14 01:32 PM

(2013-01-14 01:37 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-12-28 12:04 AM)abbasi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اولا اسلحه بادی نهایتش 100متر هست ولی بازم اساتید میگن 70-80 متر
دوم منم میگم (اگه از نظر مسئولین اشکال داره ویرایش کنن) اگه برا 4پا میخوای میشه استفاده کرد به شرطی که مهندس توجه کن به شرطی که نری فیل بزنی باهاش 4پا در حد نهایت 20-30 کیلویی اونم تا 30متری ...
یکم فکر کنی خودت جواب خودت و دادی
بنده چند وقتی هست این مطالب رو دنبال میکنم یه چیزی واسم جالب شده آقای عباسی هم اینجا و هم توی فروم خودشون واسه تبلیغ فروش اسلحه صحبت از شکارچهار پا کردند که این یکی موجوده و اونجا هم بدلیل شلوغ شدن تاپیک پاک شده آقای کامیل تا یادمه صحبتشون این بود که اینها تبلیغ هست و مثل من گول نخورید اگر قرار بود واسه این به کسی اخطار داده بشه باید به آقای عباسی هم اخطار داده میشد حتی یادمه که آقا سعید پستآقای کامیل رو پاک کرده بودند الغرض میخوام بگم این شکل برخورد دوگانه واسه تازه واردها و افراد سابقه دار تر زیاد صورت خوشی نداره حتی افراد دیگه ای هم توی این سایت راجع به این قضیه صحبت کردند ولی اونجا هم صحبتی از اخطار نبوده من راجع به درستی یا نادرستی این قضیه بحثی ندارم ولی میگم هر چی که هست برای همه یکسان باشه
دوست من ممنون از دقت نظر شما Khansariha (8)
ولی ما مدیران مطمئن باشید به عمد کسی را تافته جدا بافته نمیکنیم و واقعا سعی میکنیم قوانین را برای همه یکسان اجرا کنیم .
البته مستحضر هستید که همون تاپیک فروش AR6 اقای عباسی را مدیران (آقا اسماعیل)‌ پاکسازی کردند و مواردی را که دیده بودند حذف و یا تذکر دادند و برای ما فرقی نمیکنه طرف قدیمی باشه و یا جدید باز مستحضر هستید همین چند وقت پیش چندتا از دوستان قدیمی اخطار و حتی اخراج شدند .
البته اینم بگم معمولا دوستان جدیدالورود از روی کم اطلاعی از شیوه کار انجمن گاها دیده میشه که پستهای اسپم دارند لذا تذکر مدیر بنظرم در این افراد بیشتر بچشم میاد و باز بنظرم طبیعی هست ولی درکل هرجا که دوستان موردی را گزارش کردند مدیران رسیدگی کردند و منم قبول دارم ممکنه جاهائی هم کم اهمیت قلمداد شده و یا از دستمون در رفته که انشالله دوستان به بزرگی خودشون میبخشند . باز ممنون Khansariha (8)