شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-03-20 12:18 AM

آقا سجاد عزیز به جدول تراژکتری اشاره کردن یک نکته رو لازم دونستم واسه دوستان عزیز عرض کنم/ بخدا کالیبر 308 ایران با این شرایط لوله ی بکار رفته در سلاح و مهمات موجود و دردسترس و البته این قیمت مسخره ی فضایی دوریال نمیارزه !!!!
دوستان؟ تازه این اعداد و ارقامی که درمورد ویژگیهای بالستیکی کالیبر 308وینچستر درجداول معتبر میبینید اصلا هیچ ربط و سنخیتی با این 308 ایران ( هم سلاح و هم مهماتش) نداره و به کل یک چیز دیگه ست!!!!
بله اگه اینجور حساب کنیم الان بهترین و معتبرترین سلاحهای تک تیراندازی دنیا کالیبر 308وینچستر ه ولی بهیچوجه نمیتونه مثال مناسبی باشه واسه قیاس 308ایران با کالیبرهای دیگه ی ایرانی!
تازه اگه همون فشنگهای خارجی و به روز 308 رو گیر بیاری بازم با اون لوله ی نخجیر308 نمیتونه شلیک فوق العاده ای ارائه بده!!
خیالتونو راحت کنم : گرفتن 308 حتی واسه افراد عادی هم باوجود پول هیچ کاری نداره و همه میتونن بگیرن ولی شما اگه از شکارچیان و تیراندازان قدیمی که وضع مالی خوبی هم دارن و اتفاقا اکثرا امکان تهیه ی 308 هم دارن پرس و جو کنید همگی میگن خرید نخجیر3 کالیبر 308 و البته 06_30! درایران با این مشخصات و شرایط سلاح و مهمات اشتباه محضه.
حالا شاید یکی باتوجه به امکانات دردسترسش تونسته باشه یه 308 سفارشی و مشدی از همین اسلحه مهمات ایران تحویل گرفته باشه و از کانالهایی مهمات به روز 308 هم تهیه کرده باشه ! ولی اولا مطمئنا همچین فردی سلاحشو قرار نیست بفروشه در ثانی آخرش دربهترین حالت نهایتا میشه امثال همین جداول بالستیکی که نسبت به کالیبرهایی مثل 270 ازهمه نظر پایینتر قرار میگیره!!!
حالا با شرایط و موارد فوق و صدالبته قیمتی که باید واسش بپردازید قضاوت با خودتون.
بقول یکی از دوستان که میگفت شرایط و مشخصات نخجیر308 مثل شرایط و قیمت پراید ه در بازار خودروی ایران ! ... الان صفرش 22-23 تومن میارزه و دوزارم ارزش نداره و همه هم آرزوشو دارن بخرن!!!Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Kalashnikov - 2015-03-20 12:32 AM

(2015-03-19 11:51 PM)bastami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوباره خدمت همه ی دوستانKhansariha (8)
آقایون به عرض برسونم که این واسطه ی رفیقمون گفته اگه میخوای کالیبر ٣٠٨برات میگیرم ولی باید بری مصاحبه !!قضیش چیه؟گفته باید از پس مصاحبه بر بیایی،راست گفته؟یعنی گیر میدن- میشه مصاحبه رو قبول شد؟؟برنامه چیه؟؟ راست گفته یا کلا سرکاریه
با سپاس
Khansariha (48)
Khansariha (256)

با سلام و احترام.

آقا این واسطه ی رفیقتون كلا مشكل داره و شما رو گذاشته سر كار !

اين حرف ها چي هست دوست عزيز ؟

من با جرات مي تونم بگم تو بعضي چيزها ميشه پارتي بازي كرد غير از سلاح چون از كانالهاي معتبري بشدت كنترل ميشه .

بری مصاحبه و .... ديگه چه حرفي هست ؟

مگه ميخواهي استخدام بشي ؟

به شما يا 308 ميدن و يا نميدن كه با توجه به شرايط بسيار بعيده بدن چون نظامي نيستي و چند تا شرايط ديگه هم نداري .

تمام شد و رفت !

ضمنا يك نصيحت برادرانه اگر هزينه فشنگ برات مهم نيست و دقت و كشندگي ميخواهي يك 270 بگير و برو حال كن.

دور اين حرف هايي هم كه بالا زدي يك خط قرمز بكش يه وقت ميبيني جايي درز كرد بعد بايد بري جواب بدي و هزارتا بدبختي ديگر.

موفق باشي.

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-03-20 01:25 AM

به نظر من دوستان بعضی از مطالب را اصلا جواب ندهید این بهترین کاره

RE: نخجیر 3 - bastami - 2015-03-20 02:34 PM

از تمامی دوستان که پاسخ حقیر رو دادند سپاسگزارمKhansariha (8)Khansariha (48)
کاربر محترم Intervention اگر منظور شما سوال این حقیر بود،باید به عرض برسانم که ندانستن عیب نیست و نپرسیدن عیب هست،و بهتر از من میدانید که زکات علم ،نشر علم هست.اگر قرار باشه دیدگاه شما در این سایت وزین حاکم بشه،خیلی از افراد مثل بنده ،مجالی برای افزایش اطلاعات یا تصحیح اطلاعاتشون پیدا نمیکنند،و در این بازار آشفته حسابی تیغشون میزنند.ممکنه یک مطلب برای شخصی کاملا واضح باشه در حالتی که دیگری از آن هیچگونه اطلاعی نداشته باشد،به هر شکل با راهنمایی دوستان در این انجمن من به دوستم در این مورد اطلاع رسانی کردم ،حواسش باشه که طرف سرش کلاه نذاره ومصاحبه در این مورد موضوعیتی ندارد و واسطه ی دوستمون خالی بندی کرده.والسلام
قبلا از این باقالی کاری عذر خواهی میکنم.((ارادتمند همه ی دوستان بخصوص جناب Intervention))
Khansariha (48)
Khansariha (256)

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-03-20 03:44 PM

سلام دوستان
سلام به همگی دوستان
من الان عضو شدم وخوشحالم از اینکه میتونم از تجارب وعلم شما استفاده ببرم بنده تا به حال چندین تفنگ با کالیبرهای 22-7/62.54 روس،308-8/57 داشتم که به دلایلی فروختمشون ودو سه روزه که 270 گرفتم وهنوز تجربه عملی لانگ رنج یا شکار باهاش ندارم البته چند باری با تفنگ دوستان تیر انداختم اونم یکی دو تا فرصتی نشده که چم وخم کار بیاد دستم اما هفت مگنوم روگر با هاش خیلی کار کردم نمیدونم تفاوت 270 با بقیه کالیبر ها در بالستیک بصورت عملی چقدره جدول بالستیکیشو مطالعه کردم مقدار کمی با هفت مگنوم فرق داره خیلی دلم میخواد زودتر اماده شلیک بشه تا با نظرات شما 270 داران عزیز به نتیجه مطلوب برسم

RE: نخجیر 3 - asman - 2015-03-20 09:59 PM

جناب اینترونشن باکمال احترام این تفکرشما تفکر صحیحی نیست
حسین جان ضمن خیرمقدم خوشحالیم ک ازتجربیاتتون بهره ببریم

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-03-20 11:37 PM

ضمن تشکر از خوش امد گویی شما اسمان عزیز بنده محتاج اموزش پیش استادانی همچون شما هستم وتشنه یادگیری
ایا از دوستان کسی هست که جهت راهنمایی بنده بگه توی فشنگهای با برند جگ ،وینچستر،ریمینگتون،فدرال، فیوجی کدامیک بالستیک بهتر همراه با تخریب بیشتر روداره در کالیبر 270?

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-03-21 12:56 AM

دوستان بنده شروع به خواندن مطالب تایپیک
کردم وبه مشکلات خاصی که برای دوستان پیش امده بود برخورد کردم واز انجا که خیلی از این مشکلات در گذشته برای خودم نیز پیش اومده بود ومتحمل هزینه های گزافی برای رفع مشکلاتم شدم بد ندانستم اندک دانسته ای را که دارم به دوستانی که تمایل به رفع مشکل اسلحه خود دارند انتقال بدم یکی از دوستان نوشته بود تفنگ دقیقی داشته که بعداز 500 فشنک دقتش از بین رفت وخودش میگه ما که نفهمیدیم اخر چرا اینطوری شد و ناچار به تعویض لول شد برای من هم پیش اومد که بصورت اتفاقی پی به مشکل بردم وبه راحتی درست شد ولی با سوخت تقریبا 100 فشنگ دیگر اینکه تمامی تفنگهای ایرانی قریب به اتفاق دارای این مشکل کوچک هستند که گروپ تیر خوبی ندارند و چنانچه این مشکل حل شود گروپ تیر در صد متر به نیم تا حدود یک سانت میرسد چیزی که برای من باورش سخت بود و گاهی تیرهای شلیک شده حتی منطبق بر هم میشدن بنده تا قبل از رفع مشکل اسلحه خودم در صد متر گروپ تیر سه سانت را بصورت مثلث داشتم و به این باور رسیده بودم که تمامی تفنگها بصورت مثلث گروپ میدهند ومرکز مثلث میشود میانگین تنظیم دوربین سوار شده بر اسلحه حتی کتابی را مطالعه کردم به قلم سرهنگ داریوش ازادی که نوشته بود سه تیر شلیک کنید که سه نقطه به شما میدهد. نقطه ها را با ماژیک به هم وصل کنید که بصورت مثلث در می اید ومرکز مثلث میانگین تنظیم شماست ومن هم به همین باور رسیده بودم اما بعد از رفع عیب اسلحه خودم دیدم میشود با دقت در تیر اندازی در صد متر تیر ها را کنار هم نشاند وگاهی منطبق بر هم

RE: نخجیر 3 - asman - 2015-03-21 06:32 AM

حسین جان لطفاراه حل مشکلو بیان کنید،دمت گرم
سلاحی که مشکلشو رفع کردید چه مارکی بود وچه کالیبری داشت

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2015-03-21 11:50 AM

فک کنم اصل کاری رو یادت رفت بگی!