شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - serussam - 2015-02-13 10:03 PM

با تشکر از دوستانی که جواب دادنKhansariha (8)
دوستان یعنی با فشنگ ایرانی تا ۳۰۰ متر هم نمیشه روش حساب کرد؟! در ضمن دوربین هم meopta meopro 3-9x42 رتیکل bdc . دوستمون هم تو فاصله ۳۰ متری صفر کرده با این حساب صفر دوم میشه ۲۰۰ متر؟ و خط دومی رتیکل ۳۰۰متر؟
ممنونKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - shekari - 2015-02-14 12:08 PM

(2015-02-13 06:30 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام.میخواستم بپرسم کسی میتونه وزن دقیق نخجیر3( گلوله زنی270)وبرنو متوسط رو اعلام کنه؟

دوستان کسی نبود؟ می خواستم ببینم کدومشون سبک تره.

RE: نخجیر 3 - shekarmi - 2015-02-14 01:14 PM

سلام جناب shekari نمیشه بگی کدوم سبک تر و کدوم سنگینتره ...برنو بلنو با برنو کوتا ه یا برنو وسط اختلاف وزن دارن و حالا اون به کنار برنو قنداق جنگی با برنو قنداق تجاری هم وزنشون خیلی فرق داره ...برنو دیدم 4 کیلو بوده برنو هم دیدم 5 کیلو وزن داشته

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-14 08:35 PM

(2015-02-14 12:08 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-02-13 06:30 PM)shekari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام.میخواستم بپرسم کسی میتونه وزن دقیق نخجیر3( گلوله زنی270)وبرنو متوسط رو اعلام کنه؟

دوستان کسی نبود؟ می خواستم ببینم کدومشون سبک تره.

باسلام.
تشکر از سید محمد عزیز واسه توضیحاتشون...
دوست عزیز وزن برنووسط بدون هیچ تجهیزاتی (فابریک و خالص) و قنداق جنگی قدیمی 4200 گرم / و نخجیر3 هم بین 3800 تا 3900 گرم(این تفاوت وزن در قنداقهای مختلف این مدله). ولی بقول آقاسیدمحمد اگه وزنهای متفاوتی غیر از این هم دیدید تعجب نکنید چون امکانش هست.
بطور کلی اگه بخوای وزن این دو رو قیاس بگیری تقریبا هم وزن هستن.
باتشکر.Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-14 10:30 PM

باسلام.
امروز رفته بودیم دوربین جدید یکی از دوستان رو تنظیم کنیم که وسط کار کشیک بود باهاش تماس گرفتن ول کرد رفت سرکارش.... کلی هم اعصاب خردی واسه بنده خدا ایجاد شد و ....!!! در هر حال قبل از اینکه جمع کنم برگردم خونه دوتا شلیک با اسلحه ی خودم و فشنگهای وطنی icig انجام دادم و کلی جاتون خالی بقول خودمون صفا کردیم!!!......
حقیقتش چون درکل 15 تا فشنگ داشتم و میخوام یکدستشون کنم دوتا بیشتر سهمیه امروز برنداشته بودم وگرنه اگه میدونستم توفیقی میشه عکسشو واستون بذارم حتما دوتا فشنگ دیگه برمیداشتم و در دوفاصله ی دیگه هم تیر مینداختم ! (از اونجایی که طبق تجربه میدونم که اینطور مواقع هرچی فشنگ بردارم فقط پوکه هاش برمیگرده خونه 2 تا همینجوری با خودم بردمKhansariha (226)) عیب نداره اگه زنده بودیم و موفق به ریلود مناسب فشنگها شدم حتما یک تست دقت میگیرم و با مشخصات کامل فشنگ براتون میذارم . انشاءالله...
این عکس فشنگهایی که انداختم:
[تصویر: 14239393041.jpg]
[تصویر: 14239393641.jpg]
اینم عکس سیبل خوشگلم!!!! :
[تصویر: 14239394441.jpg]
اون دوتا زرد و نارنجیه شلیکهای منه.
100 متر :6/5سانت بالا / 3 سانت راست
200 متر : روی خط صفر/8 سانت راست
خال قهوه ای مرکز سیبل و نشانه رویه !
حالت نشسته سردست (چون فاصله ها نزدیک بود و تیراندازی تفننی بود ادعا گل کرد و در این حالت تیر انداختم!!!)
دوربین هم چندروز پیش با همین فشنگ ها تنظیم شده بود.
نتیجه : با اینکه زیاد از تنظیم دوربینم با این فشنگها دل خوشی نداشتم و بهش بی اعتماد بودم ولی باتوجه به شرایط قابل قبول بود.../ اگه به تنظیم دوربین و تیراندازی امروز م صددرصد مطمئن بودم یک تا دو کلیک سمت دوربین رو اصلاح میکردم ولی فعلا بهش دست نزدم تا فشنگهای مورد اعتماد تهیه بشه و انشالله یه تنظیم و تست دقیق انجام بدم.
با تشکر.

RE: نخجیر 3 - shekarmi - 2015-02-14 10:53 PM

آقا رضا تفنگت عالی میزنه حرف ندارهKhansariha (48)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-15 03:42 AM

(2015-02-14 10:53 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا رضا تفنگت عالی میزنه حرف ندارهKhansariha (48)

ممنون آقا سید محمد../ ولی انقدرا هم خوب نیست !!! / از دید شکارچی نگاه کنی آزه کار راه اندازه ولی اگه از دید فنی و تیراندازیه دقیق بسنجی بقول دوستان این فشنگها دقتشون اصلا اطمینانی نیست ! والله با برنو و 303 قبلیم من بهتر میزدم ...
بنظرمن همینطور که دوستان میگن واسه 270 این تیر اصلا خوب نیست! بدترین عیبش اینه که انقدر هر دفعه تفاوتهای عجیب و غریب میبینی که همش دو به شکی و اطمینان خاطر نداری! احساسی که واسه ارزون قیمت ترین فشنگهای خارجی به آدم دست نمیده... ولی خب چه کنیم ؟! وقتی توان آدم بیشتر از این نیست مجبوریم با همینا بسازیم.. قیمتش یه طرف/ کمیاب بودنش طرف دیگه !!!
درمورد به راست زدن یک نکته بود یادم رفت عرض کنم /دوس داشتم نظر دوستان رو بدونم/ جالبه که با همه ی سلاحهای قبلیم تک لول دولول برنو و 303 و حتی بادی همیشه دستم به راست میزد !!! نمیدونم این واسه من تلقین شده یا از نظر علمی و عملی همچین چیزی وجود داره و واسه هرکس یه جوره !!!؟ حتی با فیکس ترین حالات هم که تیراندازی میکردم اکثرا چندسانتی انحراف به راست داشتم ! واسه همین در تیراندازیهای معمول (غیر تست) همیشه جنب چپ هدفو میگیرم...! البته ماشه های جنگی و معمولی سلاح هایی که داشتم هم مطمئنا در این امر بی تاثیر نبوده ...
در هرحال انشالله این مرمیهای هورنادی که قول گرفتیم برسه بعد با مشورت دوستان چند دیتیل مناسب واسه نخجیر3 های جدید و قدیم لود کنیم و بقول معروف حالشو ببریم !!! شکار مکار که خبری نیست حداقل چهارتا تیر مشدی بقول اینوری ها گل بدیم !!!
شب بخیر.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - esmaeelkia - 2015-02-15 03:18 PM

آقا رضا این دو تارو که عالی زده قربونت فکر نکنم فشنگ خارجی از این بهتر بزنه البته مطمینان تو 300 متر از میل دات استفاده کردی و دمت گرم که سردست اینطوری میزنی پس با ساپورت چه میکنی ایکاش چند تا دونه دیگه داشتی میزدی اگر اونارم همیتجور میزد که فوق العاده بود.منم مرمی اس اس تی هورنادی دارم هر وقت یه بنده خدایی برام پر کرد تستاشو در اختیار دوستان قرار میدم با فشنگ ام 1 پر کردم ولی اصن خوب نمیزد بعد این یکی دوستمون گفت فشنگای جنگی باروتشون تند سوزه و دقت نمیده به خصوص در زمستون و همینطور چاشنی هم گفت که مهمه شکاری باشه البته من خیلی از این قضیه تند سوز و کند سوز بودن سر در نیاوردم که چرا دقت یکی کمتره ولی دیگه ایندفه میخام با باروت وچاشنی شکاری ریلود کنم ببینم چی میشه.
ببخشید فکر کردم 300 متری زدید ولی خوب تو 200 مترم با توجه به راست زدن تفنگتون درست زده

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-02-15 06:16 PM

فکر کنم یکی از دقیقترین مرمی های 270 که در دسترسه سیرا باشه و مرمی های هرنادی هم از زیبایی و ظرافت فوق العاده هستند
یکری از بهترین وزنهایی که برای 270 زیاد از ان نام برده میشه 130 گرینه که ظاهرا سرعت این مرمی با گام خان باعث بهترین دقت در این اسلحه میشه

RE: نخجیر 3 - guilanshekar - 2015-02-15 06:57 PM

[تصویر: 14129338723.jpg]

درگیر این ضامنو قیمتشم
550

دوستان همچین اپالوی هم نیست

نمیشه درستش کرد?

تراشکار ماهر میخواد