شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - Kalashnikov - 2015-02-10 09:14 PM

(2015-02-10 07:22 PM)sajadm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-02-10 01:45 PM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کاملا درسته 200 متر مسافت معقول برای تفنگهای گوله زن و خصوصا دورزن هست.ولی هیچ تضمینی نیست که با این وضع بیابون رفتنو شکار پیدا کردن که با کوچکترین اشتباهی تا دو روزم بگردی پیداش نمیکنی حتما زیر 200 متر شکارش کنی الان دوستان با پی سی پی تو رنج 70 تا 100 متر اگر تمرکز کنن پرنده شکار میکنن اونوقت انتظار دارید کسی که 270 داره تا 200 متر تیراندازی کنه?شما یه سرچ تو نت بکن ببین تو چه فاصله هایی شکار میکنن از حداقل 500 متر بگیر تا 1500 متر با همین کالیبرهای دورزن که تو ایرانم هست.حال من نمیگم مث اونا چون اسلحه و مهمات اونارو نداریم ولی با دقت و مهمات و اسلحه سالم میشه تا 500 متر هم شکار زد.

سلام البته من فک نکنم که با 270 بیشتر از 300 متر بشه شکار زد برد مفیدش همون 300 متره بیشتر از اون دقتش خیلی میاد پایین.
توی یه مستند چند ماه پیش چند تا سلاح سازمانیه ایرانو آزمایش کرد که یکیش کلاشینکف بود و با اینکه برد مفیدش 400 متره اما توی 400 متری پرت میزد بعد ژ3 توی همون فاصله یه هدف 20*20 که بگفته ی مجری به زور معلوم بود رو لبه ی بالایشو زد(طرف تک تیرانداز بود) مهمات هم ایرانی بود به همین دلیل میگم 270 نمیتونه توی 500 متر دقیق بزنه چون وارد محدوده ی برد موثرش میشه و دقتش پایین میاد اما انرژیش گلوله خوبه. یاعلیKhansariha (256)شاید دوستان نظر دیگه ای داشته باشن

با سلام و احترام خدمت شما.

من معمولا فقط خواننده مطالب هستم و سعي مي كنم تا در مورد مطلبي كاملا اطمينان پيدا نكردم و خودم شخصا بررسي نكردم چيزي ننويسم ولي اين حرف شما جسارت نباشه خيلي خنده دار بود و از اون حرف ها بود !

فكر كنم دارين با دوستان شوخي مي كنيد !

شما تا الان با 270 در مسافتهاي بالا Long Range كار كردين ؟

با برنوي تركيده يكي از دوستان كه ديگه فكر نكنم خان درستي توش مونده باشه تا 280 متر داره خال ميزنه آن وقت با 270 فكر مي كنيد بيشتر از 300 متر نميشه بزني ! ؟

به حرفي كه زديد بيشتر فكر كنيد و كمي تامل كنيد چون ممكنه دوستي رو در تصميمش و يا كارش دچار مشكل جدي كنيد !

من الان 270 با دوربين لئوپورد 4.5 * 14 VX 3 تي دس اس دار دارم تا 600 متر با فشنگ خارجي اصل يك قوطي كوچك رو دارم ميزنم آن هم هنوز اونجور ميخوام تنظيم درست حسابي نكردم !

موفق باشيد.

RE: نخجیر 3 - shekarmi - 2015-02-10 09:24 PM

سلام جناب کلاشینکف با 270 ساخت اروپا و فشنگ خارجی و دوربین خوب میشه 600 متر رو زد

RE: نخجیر 3 - kuzey - 2015-02-10 10:27 PM

سلام
جناب کلاشینکف اگه ممکنه یه عکس از سلاحتون وفشنگای خارجی ویه عکسم از گروپ گیریتون بزارید
تا دل ما فقیر فقرا شاد بشه.
یاعلی

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-10 10:37 PM

باسلام.
دوستان خواهشا درمورد اینطور چیزها عدد قطعی نگید!!!
سجاد جان منظورم از شکلک این بود که آخه این چه استدلالیه نوکرتم ؟؟!!!!!
تمام دنیا این قانون منطقی و کلی و واقعا درست رو واسه شکار با تمام گلوله زنی ها قید میکنن که : حد نهایی و قابل قبول فاصله واسه شکار (در هرجای دنیا و هر گونه ی شکاری) 400 یارده. حالا ما تو ایران عادت داریم بیشترش کنیم میگیم 400 متر . و قبول!
پشت این قانون منطقی هم بیشمار دلایل درست و منطقی هست که کم و بیش همه بهش واقفیم و در آن هیچ بحثی نیست و خلاص...
اینا همه در مورد شکاره
اما
هدف زنی / و توانایی یک سلاح یا یک کالیبر خاص واسه هدف زنی یک مقوله ی کاملا جدا با قوانین و شرایط مختص به خودشه و هیچ ربطی به شکار نداره !!!!
در مورد 270 وینچستر هم فک نکنم نیازی به بازگوکردن تکراریه بالستیک بی نظیرش در فواصل مختلف باشه ...
چندتا مثال میگم تا منظورمو بهتر عنوان کنم:
با همین نخجیر 3 و البته فشنگهای مناسب خارجی و مرمیهای هالوپوینت سیرا و دوربین امانتی با بزرگنمایی بالا بنده در فاصله ی 700 متر هدفی باندازه ی 20 ×20 سانتیمتر رو زدم و بازم میزنم!
در شهر ما یک دکتر دندانسازتجربی بنام دکتر د. هستن که دوست بنده اند و بهشون ارادت دارم / ایشون بارها با نخجیر 3 خودشون که تیون شده به سلیقه ی خودشون هست و البته دوربین بینظیری که دارن (با بزرگنمایی 24) بارها در 800 متری هدف زنی های موفقی داشتن و اکثرا همشهریها و بعضا هم استانیهای عزیزم ایشونو میشناسن و باین واقفن .
این مثالها درمورد نخجیر270 / در مورد برنو هم بنده شخصا هدف زنیهای بالای 500 متر داشتم و تماما موفق بودن (البته با شرایط خاص خودش از قبیل دوربین و مهمات مناسب) /پدر بنده با برنو وسط بدون دوربین و با مهمات سهمیه ای یک کاشی 15×15 س رو در 200 متری چندین بار زده و میزنه/ حتی درمورد شکار هم بنده شاهد تیراندازیهای موفق تا 600 متر هم بودم ...
ولی با همه ی این تفاسیر با قاطعیت اعلام میکنم که شکار با هر سلاح گلوله زنی بالاتر از 350 متر کاریست بسیار ناشیانه و بیهوده...(دیگه لغت زشت احمقانه رو بکار نمیبرم!!!) دلیلشم خودتون برید امتحان کنید بهش میرسید. والله برید با رنج فایندر تو کوهستان فاصله های 300-400 متری رو تست کنید میبینید چقدر دور بنظر میاد/ من الان با این دوربینی که رو اسلحه م هست بزور تا 250 متری رو میبینم چه برسه بخوام تا 300 _400 متر هوس کنم تیر بندازم!!!! البته از اونجایی که بقول دوستانم ادعام تو شکار زیاده حتما باید برم رو کله ی شکار بعد تیر بندازم !!!! که با این اوضاع و احوال و جمعیت کم چهارپایان معمولا ناموفق بودم و به چهارتا عکس و یه چایی و نون پنیر در شکارگاه قانع شدم...
ولی در مورد هدف زنی اگه یکی بهم بگه با پی سی پی در فاصله ی مثلا 300 متر هدف رو میزنه بنده باور میکنم چون واقعا غیرممکن نیست!!! شما با مهمات خوب و البته دوربین مناسب میتونید با هر گلوله زنی ای در فواصل بالا (بسته به بالستیک کالیبر و مهمات) هدف زنی کنید.
تمام اینارو عرض کردم که برسم به همون جمله ی اولم که خواهشا عدد قطعی ای در مورد اینطور مسائل ندیم!!! چراکه متغییرات زیادی دراین امر دخیله و نمیشه با یک مثال و یک نظر به کل اون مساله تعمیم داد و قانون درست کرد. والسلام.
با تشکر.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - KRALMAGNUM - 2015-02-10 11:01 PM

با سلام دوستان توجه داشته باشین در این حرف کاملا حق با اقا رضا هست ما خودمون در سپاه برد مفید اسلحه کلاش رو در قانون جدید 300 متر زدن یعنی چی؟ یعنی اینکه تیرانداز باید بتونه هدف یک متر در یک متر رو در 300 متر بتونه بزنه که اونم خیلی ها داریم نمیتونن بزنن و کسیم نگفته نمیشه با 270 تا 800 هدف زد . و این رو در خاطر داشته باشید گروپ گیری با هدف زنی و شکار زمین تا اسمون با هم فرق دارن.در شکار تیر انداز باید تا میتونه به شکارش نزدیک بشه و در تیر راس شکارش قرار بگیره اگه قرار باشه در 800 متری به یه حیوون بیچاره شلیک کنی و گلوله در جای حساس نخوابه اون زبون بسته زخمی میشه و جایی میره تلف میشه که دست هیچ بنی بشری بهش نمیرسه اینو نمیدونین بدونین.
یا علی

RE: نخجیر 3 - Kalashnikov - 2015-02-10 11:18 PM

(2015-02-10 09:24 PM)shekarmi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام جناب کلاشینکف با 270 ساخت اروپا و فشنگ خارجی و دوربین خوب میشه 600 متر رو زد

با سلام و احترام.

آقا يك لطف مي كنيد فرق 270 اروپايي و ايراني رو اينجا بنويسيد ؟

بله ميشه زد .

ممنونم.

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2015-02-11 12:23 AM

٦٠٠ متر چند متره ؟؟؟!!!!!!! خخخخخخخ

RE: نخجیر 3 - cornet - 2015-02-11 12:48 AM

(2015-02-11 12:23 AM)مهدى١٣٦١ نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
٦٠٠ متر چند متره ؟؟؟!!!!!!! خخخخخخخ

خیلییییی!!! هیئهیییییKhansariha (32)

RE: نخجیر 3 - FMJ - 2015-02-11 12:56 AM

ایولله آقا مهدی گل گلاب / چه عجب داداش ...
اینو گفتی یاد یه مطلب افتادم که گفتم عرض کنم خالی از فایده نیست!!!
از وقتی خیلی کوچکتر بودم همیشه از پدر و عموهام و رفقای شکارشون که خونمون میومدن و با هم گپ میزدن میشنیدم که تو فاصله های 700 / 800و 1000 متر شکار میکردن و .....!!!!
اینا همه گذشت... بماند که من خودم هم چقدر با آب و تاب اینارو واسه دوستام نقل قول میکردم و بعضی موقع ها هم کار به قسم و آیه و دعوا و ... کشیده میشد!!!!
تا اینکه بالاخره بزرگتر شدیم و یکم عاقل تر !! یه روز با پدرم و یکی از عموهام رفته بودم بقول معروف بیابون گردی !!!! منم طبق معمول که هرجا میرم کل تجهیزاتمو کولم میگیرم میبرم رنج فایندری که تازه خریده بودم همراه داشتم ....
توی کوهستانهای بالای کلاته بودیم و مشغول درست کردن چای و ... که من به پدرم گفتم این فاصله ای که میگی با فلانی رفتی شکار و توی 700 متری زدین چقدره که من دستم بیاد تو کوهستان با چشم تخمین مسافت کنم/ یک کوه جلوی ما بود پدرم بهم نشون داد و گفت نوکش تا اینجا میشه 600 تا 700 متر!!! عموم میگفت نه بابا حداقل یک کیلومتره !!!! هیچی آقا جر و بحث بالا گرفت و هنوزم که هنوزه بعداز n سال سر اون فاصله بحث دارن!!! جالب اینجاست که رنج فایندر منو هم قبول نداشتن و ندارن!!! فقط اینو بهتون بگم که عددی که اونروز رنج فایندر من نشون میداد 325متر بود!!!!
نه این یک مورد بلکه بالای بیست مورد اینجوری واسه م پیش اومده !!! کسایی که یک عمره با گلوله زنی میرن شکار و تیرشونم ردخور نداره تو گفتن فاصله به متر دچار خطاهای عجیب غریب میشن!!!
طرف دقیقا میدونه گلوله ش تو چه فاصله ی چشمی ای چقدر سر میکنه یا افت داره و تیراندازیهاش هم بی نقصه ولی میخواد همون فاصله رو به متر بگه یدفه یه چیز خفنی میگه که شاخ درمیاری !!! البته در مورد شکارچی هایی مث ابوی عزیزم و عموهای گرامیم علاوه براین مساله مورد چاخان و غلو رو هم باید اضافه کرد که در سنجش فاصله به متر تاثیر فاحشی داره !!!!
چاکر همه ی شکارچیا که اگه روزی یه چاخان نگن روزشون شب نمیشه !!

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2015-02-11 01:24 AM

عمو رضا هستيم ، مطالب رو هميشه ميخونم ، تيرانداز بودن يه چيزه ، شكار زدن يه چيز ديگه ، خيلى ها تو ٣٠٠ متر يه قوطى كنسرو و ميزنن ، تو ١٠٠ متر يه قوچ ٩ سال رو نميتونن بزنن ، ولى تمرين و ممارست تو هر كارى لازمه ، تيراندازى هم از اين قاعده مستثنى نيست ، ولى تجربه ١٤ ساله من ميگه ، يك شكارچى بايد بتونه هدفش رو با توجه به تمام مشكلات كوه مثل خستگى راه و گرفتگى عضلات و غيره از ٢٠٠ تا نهايتا ٣٠٠ متر بتونه بزنه ، تيراندازى هم يك هنر و يك فن هست ، استعداد و سرمايه هم خيلى دخيله ، ولى به نظر من حد وسط هم داره ، يعنى به نظر من بيشتر تفنگ دارها با تمرين ميتونن تو ٢٥٠ متر بيشتر تير هاشون رو به هدف بشونن ولى ٣٠٠ متر به بالا واقعا استعداد ، هزينه كردن وقت و سرمايه ميخواهد ، مسلما ماشه خوب ، فشنگ خوب ، دوربين خوب و قنداق خوب تأثير بسزايى داره ، از همه مهمتر استعداد هست ، واقعا بعضى ها نابغه هستن ، همانطور كه تو درس و كنكور هم يك عده نابغه هستن ، تو رانندگى و دست فرمان هم يكى ميشه شوماخر ، تيراندازى هم همينه ، من دوستم اينجوره ، ايشون نابغه تيراندازى هست ، من هنوز نديدم تيرش نخوره ، سربالا و سرپايين و هدف از ور واستاده يا از روبه رو واسش فرق نميكنه ، بيشترين فاصله ايى كه جلوى من زده ٧٥٠ متر بود ، ٤٨٠ متر هم تو دو زده جلوى خودم ، ٣٠٠ متر به بالا هم بارهاى بار ، البته ايشون بالاى ٥٠٠٠ تير با گلوله زن و تفنگ خودش انداخته با فشنگ كاملا استاندارد نه مثل برنو و فشنگ ٢٧٠ ما ، واقعا ٥٠٠٠ تا فشنگ انداخته ، ماحصل حرفم اينه دوستان به جاى صحبت از فاصله هاى ٦٠٠ متر و ٥٠٠ متر ، تمرين و تمركز رو تو همين فاصله ٢٠٠ تا ٣٠٠ متر كه معقول و منطقيه بذارن كه شدنى و قابل دست بافتن واسه بيشتر مردم هست و ٩٠ درصد شكارها تو اين فاصله زده ميشه بزارن ، و اون ١٠ درصد أهداف بالاى ٣٠٠ تا ٦٠٠ متر رو نزن و خبر بدن اين رفيق ما بزنه خخخخخخخ ، تمرين و تمركز رو فاصله ٢٠٠ متر تا ٣٠٠ متر ، مطمئن باشيد اعتماد به نفس بالا ونتائج بسيار مثبت به همراه خواهد داشت ،٦٠٠ متر و ٧٠٠ متر بماند ، از قديم گفتن سنگ بزرگ نشانه نزدن هست