شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-12-31 11:18 AM

(2014-12-30 11:41 PM)bakhtiari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چون این ها در واقع همون برنوهای نو توی انبارن که قنداق عوض میشه من اینجوری فک میکنم که لول های برنو چون 8.57 هستن و منطبق با قطعات بهترن.
البته استدلال این بنده حقیر نیاز به بررسی دوستان صاحب نظر داره.امیدوارم موجبات رنجش کسی رو فراهم نکرده باشمKhansariha (8)

لوله های برنو کلا متفاوتند و بخاطر نوع قنداق به صورت پله ای تراش خورده اند و بعیده که لوله را دوباره تراش داده و با قنداق جدید ارائه کنند چون با همان شکل و شمائل قدیمیش خواهان بسیاری دارد.

در مورد قدرت دقت و توانایی حفظ انرژی بیشتر 270 نسبت به کالیبر های هم رده شک نکنید ولی 8.57 هم کالیبر بسیار خوبیه و از انرژی باروت حداکثر استفاده را میکنه و در فواصل کوتاه بسیار خوب عمل می کنه جالبه قبلا کلیپی را در همین سایت دیدم که طرف با یک ایر فورس کندور که نهایتا 100 ژول انرژی داره یک گاو را تنها با یک شلیک به سینه از پای در میاره به نظر من دقت در اسلحه های قدرتمند حرف اول را میزنه
بنابر این با فشنگهای معمولی تقریبا هردو برابرند و فراوانتر بودن فشنگهای 8.57 کپه را به نفع ان سنگینتر می کنه اما با توجه به در دسترس بودن مرمی ها و فشنگهای کیفیت بالای و تراجکتوری بهتر 270 شخصا این کالیبر را انتخاب کردم.

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2014-12-31 02:32 PM

خوب برادر عزیز منظورتون اینه که لول ها ی 270همون لول های برنواند که اصلاح شدند یا اینکه کلا لول هر دو کالیبر جدیده؟Khansariha (8)
منبع موثقه و با کارخانه ساخت در ارتباطه و لااقل از من بیشتر میدونه.Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Colt - 2014-12-31 03:09 PM

سلام دوستان
بنده هم منبع معتبري براي اين مسئله كه نخجير ٣ در كاليبر ٨ همون برنوهاي تغيير شكل يافته قديم هستند ندارم اما به اين مسئله خيلي مشكوك هستم چون روي تفنگ خودم يك سري نشانه هايي از اين مسئله ديدم مثلا روي كپ يك حاله خيلي كمرنگ از يك سري اعداد بود كه پاك شده بودن و يا مثلا روي لوله دقيقا در محلي كه برنوهاي متوسط داراي پله هستند يك حاله كمرنگ از اين پله ديده ميشه. البته شايد من اشتباه ميكنم و دچار توهم شدم

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-12-31 03:15 PM

بنده تصورم اینه که لوله ها ی نخجیر 3 جدید بوده و متفاوت از برنوهای قدیمی است و تنها از کپ و گلنگدن برنو های قدیمی استفاده می کنند
و انچه که مرا به این فکر واداشته دیدن اسلحه های سفارشی است که لوله 70 سانت دارند یا قطر لوله شان بیشتر از 16 یا 18 میل و در حد اسلحه های بنچ رست است
اما این مسئله را هم رد نمی کنم که نخجیر مقید به اصول خاصی نیست و ممکنه لوله های قدیمی را هم تراش بده چون ساخت قنداقهای قدیمی نسبت به قنداقهای بی کیفیت جدید برایشان از هوا کردن اپو لو هم سختر است

RE: نخجیر 3 - ahmadE - 2014-12-31 11:19 PM

سلام
دوستان این اسلحه سهمیه هم میدن؟؟
Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - ahmadE - 2014-12-31 11:38 PM

ببخشید جنتا سوال دارم شاید اینجا جاش نباشه ولی تای‍‍‍پی در مورد مقایسه اسلحه گلوله زنی پیدا نکردم
کالیبر ۲۷۰ و۳۰۸ ؟
تیر ر۳واسه ۳۰۸ خوبه؟
حقیقتش یکی از دوستام ۳۰۸ گرفته فشنگش گیرنمیاد
چقد هزینه میگیرن واسه تعویضش؟؟

RE: نخجیر 3 - AKKR - 2015-01-01 12:20 AM

سلام دوست عزیز سهمیه میدن ولی در صورتی که شما یه اسلحه گلوله زن یا خفیف اوراق البته با جواز تحویل بدی موفق Khansariha (8)باشی

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-01 09:39 AM

دوستان به نظر من کم لطفی میشه در حق 270 ایرانی.از کپ و گلنگدن برنو که بهتریت و مطمین ترینه بعد از یه قرن تا قنداق چوب گردوی ایرانی که بهترین چوبه.و دستگاه های خان زنی و تراش rwsکه حرف برای گفتن دارن.صد البته نواقص هست و این نواقص همه جا هست.مهمترین مساله اینه که ما باید از تولیدات وطن هر چند کم کیفیت دفاع کنیمKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - bakhtiari - 2015-01-01 12:19 PM

برنوهای ایرانی که توی دنیا معروفن persian mauser.ساخت همین قطعات و ابزار هستن.Khansariha (131)Khansariha (131)

RE: نخجیر 3 - shekarmi - 2015-01-01 12:28 PM

(2015-01-01 12:20 AM)AKKR نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز سهمیه میدن ولی در صورتی که شما یه اسلحه گلوله زن یا خفیف اوراق البته با جواز تحویل بدی موفق Khansariha (8)باشی

سلام یه نکته به اگر تفنگ خفیف به عنوان اوراق تحویل بدی گلوله زنی شاملش نمیشه .. فقط به جای گلوله زنی اسقاط نخجیر 3 میدن .. متاسفانه ما یه تک تیر خفیف داشتیم تحویل دادیم ارتش گفت گلوله زن شاملش نمیشه و باید حواله ساچمه زن بگیرید ...Khansariha (226)