شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - ARASH - 2011-12-20 08:00 AM

دوستان سلام من توی پستهای قبلی دیدم بعضی از دوستان راجب بی دقت بودن 270 در هدف گیری نوشتن ایا این مطلب صحت داره یعنی بخایم با برنو مقایسه کنیم برنو دقیقتر میزنه
راستی یادم رفت این سوال رو بپرسم ایا گلوله های ایرانی باعث اسیب رسوندن به خانهای 270 میشه یا نه . ممنون از راهنمایی شما عزیزان

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2011-12-20 01:59 PM

دوست عزیز در مورد دقت باید عرض کنم که بنده هم با برنو ی متوسط و هم با نخجیر خودم تیراندازی کردم توی 200 متر اول برنو دقیقتره ولی توی 200 تا 300 نخجیر و علتش هم باریک بودن فشنگ های کالیبر 270 نسبت به کالیبر برنو 8*57و برد بیشتر و حالت آیرودینامیک بهتر البته برای مسافت دور،
و اما در مورد خان باید بگم که جنس خان از فولاد قوی و ابدیده است و مرمی سربی و مسی هیچ تاثیری در این جنس نمیتواند داشته باشد،حتی اگر شما فشنگ برنو هم در ان بگذارید البته این کارو نکنید ولی یکی از دوستان اشتباهی فشنگ برنو را با زور جا زده بود ولی بعد از شلیک با 270 فشنگ به راحتی عبور کرد،علت ان هم نرمی سرب نسبت به جنس خان است در ضمن فشنگ هاش کمه همین ایرانیشم نگیری از دستت میرهKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - ARASH - 2011-12-20 04:27 PM

دوست عزیز از راهنمایی خوب شما سپاسگزارم. من به تازگی این تفنگ را تهیه کردم و تا حالا نتونستم امتحانس کنم . برد مفیدش یعنی جایی که بتواند جسم را متلاشی کند چه حدی است وایا کیفیتش طوری هست که مثل برنو بتوان 80 سال عمر کند

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2011-12-20 07:05 PM

(2011-12-20 04:27 PM)ARASH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز از راهنمایی خوب شما سپاسگزارم. من به تازگی این تفنگ را تهیه کردم و تا حالا نتونستم امتحانس کنم . برد مفیدش یعنی جایی که بتواند جسم را متلاشی کند چه حدی است وایا کیفیتش طوری هست که مثل برنو بتوان 80 سال عمر کند

دوست عزیز در دفترچه ی داخل کیف اسلحه نوشته شده است،برد مفید 300 متر برد نهایی 2 کیلومترKhansariha (8)

سری های اول که لوله ان وارد میشد و با قنداق برنو ترکیب میشد خیلی خوب از اب دراومده و من دارم وراضی هستم ولی سری جدید مثله اینکه ایران خودش میزنه ولی در کل اسلحه ی عالی و خوبیه.

شما ازش خوب نگهداری کنKhansariha (8)به موقع روغن کاری و به موقع اسپری بزن به زاجش قنداقشو حفاظ بزن و کلا عروسکش کن ایشالا ماشش خوب واست بچکهKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - ARASH - 2011-12-20 07:20 PM

اما روی سایت و همینطور در نمایشگاه برد نهای را 3000متر و برد مفید را زده بود 700متر ضمنا تفنگ من دفترچه نداشت و با چند بار گلنگدن کشیدن مقداری از رنگ گلنگدن برداشته شد به همین خاطر مقدار کیفییت تفنگ شما را سوال کردم.و همچنین فکر میکنم از برنو قویتر باشه

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2011-12-20 07:37 PM

دوست عزیز تمامی تجربه های اسلحه شناسی بنده و همچنین مقالات اذعان دارند که تیر پس از 200 متر افت میکند،و علت ان هم خب بر همگان مشخص است،

بنده مقاله ی ای خوندم و به این ترتیب نوشته شده بود ،

بعد از شلیک تیر به علت فشار و نیروی باروت حد مرمی کمی بالاتر از هدف حرکت میکند چندیدن سانت بالا تا صد متری و بعد از صد متری افت میکند و درست در دویست متری برابر خط اتش شما و خط مستقیم میشود.یعنی موازی لوله ی شما و بعد از دویست متر هم افت خواهد کرد،شما اگر دقت کرده باشید حتی اسنایپرهای ارتش امریکا هم تا 500 متری با کلی تجهیزات و اسلحه های ان چنانی و دوربین های محاسبه ی افت باز هم از پس این عراقی ها برنمیانKhansariha (214)خخخخخخخخخخخ
چه خبره 700 متر بابا،مگه میخوای جان اف کندی ترور کنی،شوخی

راستش توی شکار اگه وارد باشی و اداب شکار سنگین را رعایت کنی میتونی تا 20 متریش بریKhansariha (8)

ولی مدل های جدید شنیدم که اصلاحاتی خوبی در قنداق و گلنگدن ان ایجاد شده،فقط مساله ساخت لوله ی توسط ایران است که ان هم با رعایت و عدم زدن فشنگ های غیراستاندارد مشکلی پیش نخواهد امد.

همین 270 من که عکسش روی این قوچ هست اگر دقت کنی همشو نوار پیچی کردم ودوربینشو هم بستم اینم عکسش.

یه دونه دو پایه هم بگیری بزاری زیرش میشه نور علی نورKhansariha (8)

البته این عکسو من میخواستم تو تصاویر شکار و تیراندازی بزارم ولی مثله اینکه قسمت شما بودKhansariha (8)

[تصویر: 20101120059.jpg]

موفق و پیروزKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - ARASH - 2011-12-21 07:58 AM

دست گلت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی برادر عزیزم

RE: نخجیر 3 - Hunter - 2011-12-21 11:05 AM

(2011-12-21 07:58 AM)ARASH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دست گلت درد نکنه خیلی زحمت کشیدی برادر عزیزم

دوست عزیز به قول یکی از اساتیدمون،

زکات علم یاد دادن آن علم استKhansariha (8)

البته ما که نه علمی داریم و نه سواد درست و حسابیKhansariha (147)

ولی اگر سوالی بود در خدمتمKhansariha (8)

موفق و پیروزKhansariha (256)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2011-12-22 11:28 AM

(2011-12-20 04:27 PM)ARASH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام دوست عزيز مبارک باشه
منتظر اطلاعات شما از اين تفنگ هستيم
اميدوارم ماشه اش برات بچکانه و تيرش به هدف بخوره و فقط گرگ بکشه.

RE: نخجیر 3 - AIRKING - 2011-12-22 07:52 PM

من با 270 تیر انداختم به نظرم تفنگ دقیقی میاد و کیفیت خوبی هم داره.