شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - BERETA - 2014-12-01 07:13 PM

سلام به همه دوستان دوست عزیزمن مشکل کلی شو تو پست اول گفتم چون چندنفرازدوستام این اسلحه رو دارند وباتیراندازی وتجربه بااین سلاح پست فرستادم من که نمی خوام خدانکرده باعث گمراهی کسی بشم راستی 8/57که قبلاتولیدنمیشدفکرکنم حدود2ساله که تولیدمیشه تاچندوقت دیگه خودم یک 8/57 بدستم میرسه

اینم تقدیم به شمادوست عزیز Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-12-01 09:20 PM

الان يه صحبت كلى ميخواهم بكنم منظورم به هيچ كس خاصى نيست ولى از اين به بعد اگه كسى عنوان كنه در ٤ چوب قوانين سايت و احترام كامل و متقابل جوابش رو ميدم ، چون اين مطالب كه درباره سلاح گلوله زن يا ساچمه زن عنوان بشه و راهنمايى هاى در موردش شوخى بردار نيست و با سلامتى و جان أفراد سروكار داره ، تو بعضى از پست ها ميبينم بعضى از دوستان كه سلاح گلوله زن ندارن از تجربه هاى بالاى دوستان شون كه سلاح دارن و حتى خودشون كه با تفنگ هاى انها تيراندازى كردن مانور ميدن و به عنوان استدلال استفاده ميكنن ، از قديم گفتن گيرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو چرا حاصل ؟؟!!! من از خودم شروع ميكنم و نقد ميكنم كه جاى حرفى نباشه ، من نه پدرم نه پدربزرگ نه عمو نه دايى نه هيچ كس و كارم تفنگ نداشته نه شكارچى بوده ، لگد به گربه هم نزده بودن , خودم به خاطر علاقه شخصى رفتم دنبالش ، ٣٢ سالمه ، در سن ١٩ سالگى سلاح ٢ لول خريدم ، در سن ٢١ سالگى گلوله زن ( برنو) در سن ٢٥ سالگى خفيف ، يعنى ١٤ ساله تفنگ شكارى دارم كه نسبت به سن يه ادم ٣٢ ساله تقريبا ميشه نصف عمر ، هنوزم هيچى نيستم ، كوله كشم نيستم ، شكارچى جاى خود ، حالا اگه بعضى ها دوستاشون تفنگ دارن و عزيزان باهاشون تمرين كردن و تيرانداز شدن ، دست مريضاد ، چون من كه تو اين راه مبتدى هم نيستم ، تشنه اموختن و يادگرفتنم ، دست تك تك دوستان با تجربه رو هم به گرمى ميفشارم ، ازشون خواهش ميكنم تجربيات خودشون رو از ما دريغ نكنن ، چون بايد هم عمر صرف بشه هم پول فراوان تا اين تجربه ها بدست بياد و بدون هيچ چشم داشتى در اختيار أمثال من قرار بگيره ، اميدوارم با همكارى و همفكرى هم اين تاپيك پويا و حتى يك منبع خوب و كامل براى ساير اعضا و حتى سايت هاى ديگه قرار بگيره ، با كمال تشكر و احترام به عزيزان

RE: نخجیر 3 - ilka - 2014-12-01 10:33 PM

لگد به گربه هم نزده بودن Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)

RE: نخجیر 3 - BERETA - 2014-12-01 10:36 PM

سلام به همه دوستان دوست عزیز من تجربه ای که به واسطه چندسال تیراندازی با این سلاح کسب کرده بودم وچون میخواستم این سلاح روخریداری کنم خیلی درموردش تحقیق کردم و ازدوستم که تعمیرگاه مجازو فروشگاه مجازدارنددرمورد این سلاح ومشکلاتی که برای سلاح پیش میاد چندین مرتبه گفتگوکردم برای همین میام تواین تاپیک پست میزارم اگرنه که چه دلیلی داره بیخودی بیام پست بزارم ما تو این سایت دورهم جمع شدیم که ازتجربیات هم دیگه استفاده کنیم نه اینکه به خاطرتعصبات شخصی کل کل کنیم من نمیدونم چراشما ازاین پست هایی که من گذاشتم انقدرناراحت شدید.
بهتره دیگه این بحث همین جا تموم بشه تا تاپیک به بیراهه کشیده نشه متشکرم .
اینم تقدیم به همه دوستان به خصوص شمادوست عزیزKhansariha (8)
اراتمندشما:bereta

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-12-01 11:02 PM

برتا جان ممنون ، قصد كل كل نبود ، از هم بايد ياد بگيريم ، با تشكر از لطف شما

RE: نخجیر 3 - mhrSB - 2014-12-02 12:25 AM

یک سوالی توی ذهنم به وجود امده بود.
لوله های کالیبر 270 نخجیر 3 عمر مفیدشون چند شلیک هست؟![تصویر: 7.gif][تصویر: 7.gif][تصویر: 7.gif]
مثلا گفته میشه لوله فلان اسلحه عمر مفیدش مثلا 10 هزار شلیک هست.و بعد از ان باید لوله عوض بشه(تا دقت و ... باقی بمانه)حالا برای لوله های 270 ایرانی(چه خان باریک و چه خان پهن)عمر مفیدشون چقدر هست؟
چون نخجیر 3 پلت فرم اصلیش همون برنو هست،برای من مقایسه کیفیتی این 2 جلب توجه کنندست.Khansariha (226)
سپاسKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2014-12-02 12:58 AM

محراب جون این صحبتها مال جایی هست که وقتی شما اسلحه میخری تمام اطلاعات و مشخصات و کاتالوگ کامل در اختیارتون باشه نه اینجا که حتی دفترچه سلاح نخجیر ۳ مثل نقاشی بچه دبستانی ها میمونه،بگذریم
این صحبت اول از همه به مهمات مورد استفاده و همچنین تمیزکاری و نگهداری از لول برمیگرده که معمولا شرکت سازنده میگه که اگر از فلان مهمات مورد تایید من استفاده کنید و طبق دستورالعمل تمیز کاری و نگهداری از اسلحه انجام بشه حدود این مقدار شلیک لوله دوام میاره که خوب مسلما اینجا از این خبر ها نیست
اما یکی از اقوام که تازه نخجیر ۳ کالیبر ۲۷۰ را داده و وینچستر ۲۷۰ گرفته هفته پیش بحث بود میگفت نخجیر ۳ حداکثر هزار تا فشنگ جواب میده قبل از فروختن نخجیر هم لولش رو عوض کرده بود حالا دیگه چقدر درست یا دقیق گفته نمیدونم

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-12-02 09:44 AM

معمولا طول عمرى كه واسه يك لول استاندارد با كيفيت كاليبر ٢٧٠ در نظر ميگيرن ٥٠٠٠ شليك هست ، ولى دوستان در نظر داشته باشن عواملى در اين وسط نقش بسيار مهمى بازى ميكنند كه باعث استهلاك سريعتر لول ميشوند : اول ازهمه شليك هاى پشت سرهم و بدون وقفه ، خيلى ها رو ديدم كه وقتى ميرن پاى سيبل شروع ميكنن به شليك و ظرف چند دقيقه ١٠ ، ١٥، تا فشنگ مياندازن كه هم فشار بسيار بالايى بر روى خان و لول ميزاره هم بعد از تير سوم و ٤ كم كم گروپ تير باز ميشه به خاطر داغ كردن لول ، عامل بسيار مهم ديگه تميز نكردن سريع و به موقع لول بعد تيراندازى هست كه به مرور زمان باعث فراسايش و خورردگى لول از داخل ميشه ، عامل بعدى استفاده از فشنگ غير استاندارد هست ، لول سلاح نخجير از كيفيت بسيار بالايى برخورداره و به راحتى و ١٠٠٠ تا بيشتر خراب نميشه ، مگه ببينى چه جور ازش كار كشيدن ، بله شما ٣ بار برى پاى سيبل و هر دفعه ٢٠ تا تير پشت سرهم بزنى اينكه لول نخجير هست ، لول زاور المان هم باشه پدرش ميسوزه ، تازه بهترين و مهمترين حسن تفنگ نخجير اينه كه ساخت داخله ، هروقت أراده كردى با يك مبلغ كم برو يك لول نو ببند رو تفنگت ، اينكه ديگه غصه نداره بگى لول وينچسترم و از دست دادم و مجبور شدم لول ايرانى ببندم ، اتفاقا يك مرتبه با اقاى گل مشكى صحبت همين لول بود ، ميگفت همين نخجير واسه مملكت ما خوبه ، لولش خراب بشه با ٦٠٠ تومان ( اون روز ) عوض ميشه ، يه تفنگ ٢٧٠ خارجى بخرى ٤٠ مليون كمتر يا بيشتر ( اون روز ) لولش اخ بگه ميخواهى چه خاكئ به سرت بريزى !!!!

RE: نخجیر 3 - asman - 2014-12-03 11:25 AM

سلام بنده تجربه ای درمورد سلاح وینچستر گلوله زن یا اروپایی گلوله زن ندارم واز نزدیک ندیدم اما با یه تفنگ گلوله زن شکاری اگه نشه ظرف چند دقیقه چند شلیک داشت مثلا هر یک دقیقه یک گلوله حالا چه واسه شکار باشه چه واسه تنطیم باشه چه واسه تفریح باشه دیگه چه دلی بهش خوش بکنی بنده یه برنو 1317 بلند سالم دارم طرفای ما شکار بزرگ وجود نداره من فقط به خاطر هدف زنی وعشق به گلوله زنی خریدمش وموقع تمرین گوشیمو که میزارم واسه محافظت از شنواییم ظرف 10 دقیقه حداقل15-20شلیک دارم لوله گرم میشه ولی نمیدونم که در اینده اسیب خواهد دید یانه راستشو بخاید حال نمیده یه شلیک داشته باشی چندین دقیقه صبر کنی بعد یه شلیک دیگه -شاید برنو جنگی الیاز مقاومتری نسبت به گلوله زن شکاری داشته باشه/ راستی ای کاش فشنگای داخل کشور یه دست بود که متاسفانه نیست فشنگای نوک تیز عشایری یه عادت وگروپ میده فشنگای سرسربی مهام یه جور دیگه سیلر بلوت سرسربی یه چیز دیگه قول 20تا rws رو بهم دادن مجبوریم فروشنده هرچی داشت بخریم بزنیم وحق انتخاب نداریم میشه گلوله هارو یه دست کرد اما بلد نیستم وحوصلشو ندارم راستی چی میشه که همون الیازو که برای اسلحه های گلوله زن جنگی که نواخت تیر بالایی دارن وتحملشون به چند صد تیر در دقیقه میرسه ویه جنگو با سربلندی تموم میکنن واخ هم نمیگن واسه گلوله زن شکاری بکار ببرن -پرحرفی بنده رو ببخشید -شاگرد همه شما اساتید گلم هستم//یاحق Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-12-03 12:53 PM

اسمان ممنون از اين متن خيلى ساده خودمانى شما ، به دل من واقعا نشست ، دوست محترم كيفيت قطعات هر وسيله ايى بر اساس كارايى و نياز و عملكردش طراحى و ساخته ميشه ، واسه يك سلاح جنگى لازم هست كه از الياژ خوب و مستحكم و مقاوم استفاده بشه ، چون تو ميدان جنگ شايد يه سلاح در يك روز بالاى ١٠٠٠ تا شليك داشته باشه ، ولى واقعا يك سلاح شكارى همچين كارى قراره انجام بده ؟؟؟؟؟؟!!!!! سلاح شكارى براى شكار ساخته شده ، از قنداق ارگونوميك ، پايه دوربين ، ماشه حساس بگير تا انواع مهمات و سرگلوله با أوزان و مارك هاى مختلف ، كه هيچ كدوم اين ظرافتهاو دقتها در سلاح جنگى نيست ، در سلاح شكارى حتى قنداق سلاح رو بر اساس فيزيك بدنى شما پرو ميكنن و ميسازن ، شما دچار يك تناقض در صحبت هاتون شديد كه من اشاره بهش ميكنم : شما گفتين اگه واسه هر شليك با سلاح شكارى يك دقيقه ( يا بيشتر ) صبر كنيد اين تيراندازى چه فايده داره ، يا مثلا يكسان كردن مهمات حوصله ميخواهد و سلاح جنگى خوبه ميشه مثلا يه خشاب ژ٣ رو تو ١ دقيقه زد !!! ولى دوست محترم اتفاقان تمام لذت سلاح شكارى به همين مسائلى هست كه از نظر شما سخته يا عيبه ، در مقوله شكار و سلاح شكارى فقط كيفيت مطرح هست نه كميت ، براى همينه ما انواع كاليبرها و انواع مهمات و انواع دوربين ها و أدوات مختلف رو داريم ، به خاطر اينكه هر كدومشون محسنات و برترى هاى خودشون و البته ضعف خودشون رو نسبت به ساير كاليبرها دارن ، الان سرعت و دقت و بالستيك بهتر و افت كمتر و خط تير صاف تر و مهمات شكارى كاليبر ٢٧٠ باعث برتريش نسبت به كاليبر ٨/٥٧ هست ، وگرنه كه گلوله برنو هم شكار و ميكشه ، ديگه چه نياز به پرداخت اين همه پول فشنگ و ماشه حساس و قنداق و دوربين هست ؟؟ جواب دست بافتن به راندمان بالاتر كه به طبع باعث بالا رفتن شانس موفقيت در شكار ميشه ، چون شكار ورزش هست ، تا به اين ديد نرسيم هيچ بهبود وضعيتى در زمينه سلاح و مهمات حاصل نميشه ، شما وقتى با سلاح شكارى خودتون كه با ماشه خوب و دوربين خوب و مهمات گرون و خوب ميرى واسه تنظيم يا تمرين و گروپ و گيرى
قا كيفيت تيراندازى و إصلاح پوزيشن هست ، پس بايد با حوصله و دقت و صرف زمان انجام بشه ، نه اينكه پشت سرهم و رگبارى اين كارو كرد ، وقتى تو فاصله ٣٠٠ متر به طرف سيبل شليك ميكنى بايد كاملا با تمركز و دقت و ارامش انجام بشه ، شليك دوم بايد با بررسى شليك اول و أصابت گلوله انجام بشه ، وسواس ميخواهد و دقت ، چون وقتى شما پروانه شكار گرفتى و رفتى شكار ، ديگه وقت تمرين و قلق گيرى نيست ، شكار ٣٤٠ مترى شما مشغول چراهست ، شما بايد يك تير دقيق و كارى باندازى ، حالا ايا شما در ميدان جنگ يك همچين وضعيتى دارى ؟؟؟!!! در جنگ شليك ها بدون دقت و نشانه گيرى و انجام ميشه و هجم اتش شليك مهمه ، براى همين هست فشنگ ژ٣ كه در ارتش استفاده ميشه همش يك شكله ، يك مدله و مشخصات وزن سرگلوله و باروتش ذكر نميشه چون لازم نيست سرباز بدونه ، چون گزينه ديگه ايى جز اين نداره ، به خواهيم يك نتيجه گيرى كنيم داستان سلاح شكارى با سلاح جنگى بسيار از هم متفاوته ، در مورد وضعيت مهمات اين مشكل مختص شما نيست و هركى تفنگ داره باهاش درگيره ، ٢ تا راه حل داره : يا بايد خرج زياد نكنى و با همين توليدات داخل كنار بياى و صبور باشى ، يا بايد پول داشته باشى فشنگ خارجى بخرى يا برى سراغ ريلود كه اينها با اين شرايط اقتصادى مملكت از هركسى بر نمياد تعارف هم باهم نداريم ، اون كسى كه پول زياد داره مطمئن باش مشكل فشنگ نداره ، ياد يه خاطره افتادم ،٦٠ تا فشنگ rws ٢٧٠ خريده بودم داشتم چك و چونه ميزدم ، يه مشتري اماد جلوى چشم خودم ٣٠٠ تا خريد درجا چكشم داد و يك كلام چونه هم نزد و گرفت و رفت ، به قول قديمى ها دارندگى برازندگى