شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - karbakhsh - 2014-08-04 09:58 AM

ممنون از تمام دوستان
من در حدود سال 71 (دقیق یادم نیست) با یه تفنگ وینچستر که از بالا مثل برنو پر میشد و مثل 44مگنوم کابویی با حفاظ ماشه
از زیر مسلح میشد و اگر اشتباه نکنم 270 بود شلیک کردم. در بهاباد یزد شکار زدم فاصله دور و دقت این تفنگ هنوز توی سر من
مونده و با اینکه با گلوله زنی غریبه نیستم ولی چیز دیگری بود و تخریب فشنگش در حد بالایی بود.(اگر دوستان در موردش اطلاعاتی
دارن بنویسند) یاد دوران جاهلیت بخیر که همه دوستان تجربه کردن. انشالله تا سه ماه اینده مسیله مالی قضیه حل میشه بعد اگه
خدا بخاد ما هم کوچکترین عضو بزرگان270 دار میشیم. Mkkkk

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-08-04 11:02 AM

اگه با سيستم lever action مسلح ميشد ، تا اونجايى كه من ميدونم اين نوع سلاح ها از فشنگ هاى با طول پوكه كوتاه شبيه كلت تغذيه ميشن مثل كاليبر ٣٠.٣٠ وينچستر و كاليبر ٤٥ ، كه كاليبر ٤٥ اين تفنگ تخريب خيلى زيادى داره ، در كل چون اين كاليبرها از فشنگ هاى كه طول پوكه كوتاه دارن تغذيه ميشن برد زيادى ندارن و براى شكار جنگل مورد استفاده قرار ميگيرن

RE: نخجیر 3 - Kalashnikov - 2014-08-04 08:40 PM

با سلام خدمت همه دوستان عزيز و گرامي.

آقا تصميم نهايي خودم رو گرفتم !

قصد تهيه يك 270 را دارم .

صبحي كه از مسافرت رسيدم با اينكه خيلي خسته بودم مستقيم رفتم اسلحه فروشي دو تا از دوستان.

يكي از اسلحه فروش ها مي گفت 270 صفر برات ميارم فقط بايد بعد از خريد قنداق آن را عوض كني و روي كپ را براي نصب دوربين سوراخ كني و خلاصه خيلي اصلاحاتش وقت ميگيره ! يك سالي درگيرشي !

يكي ديگر از دوستان اسلحه فروش مي گفت 270 صفر برات ميارم فقط روش دوربين نصب كن و تنظيم كن و برو بتركون !

دو تا سوال مهم دارم :

1. بعد از خريد 270 صفر اصلا اصلاحات مي خواد و يا خير ؟

2. با همون قنداق اورجينال خودش و نصب و تنظيم دوربين ما نميگويم تا 500 متر تا 300 متر رو عالي جواب ميده ؟

شاد و سلامت و موفق باشيد.

ارادتمند شما.

يك دنيا ممنونم.

Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - NEMESIS - 2014-08-04 08:49 PM

دوست عزیز نیاز داشتن به این اصلاحات همش بستگی به خود شما داره که با این مشکلات بتونی کنار بیای یا نه
دوست من این اسلحه رو داره و با همون قنداق و همون پایه دوربین و فقط با اضافه کردن یک دوربین توی فاصله ۵۰۰ متری کارایی قابل قبولی داره که اگر این اصلاحات انجام بشه بهتر هم میشه

البته نتیجه نهایی کار به خیلی چیزهای دیگه هم بستگی داره،مثل مهمات و تجربه در تیراندازی
به نظر من شما این نوع مشکلات رو زیاد جدی نگیرید چون کم کم رفع میشن و اگر در تهیه مهمات خوب مشکلی ندارین اسلحه بدی نیست

RE: نخجیر 3 - مهدى١٣٦١ - 2014-08-05 08:47 AM

اگر در تهیه مهمات خوب مشکلی ندارین اسلحه بدی نیست
[/quote]
جان كلام رو دوست محترم گفتن ، اين اگه خيلى خيلى مهمه يعنى حداقل واسه يك بسته فشنگ ( ٢٠ تايى ) رو ٦٠٠ هزار تومان حساب كن

RE: نخجیر 3 - ilka - 2014-08-05 09:13 AM

قیمت چند میگفت؟

RE: نخجیر 3 - karbakhsh - 2014-08-05 11:00 AM

سلام
من مطمـین هستم چون باهاش تیراندازی کردم. میدونم رول اکشن بخاطرپشت هم قرار گرفتن فشنگ نباید
فشنگهاش نوک نیز باشن و مثل 44مگنوم یا 45 یا. . . . و این کالیبرها برد انچنانی ندارن ولی تخریب خوبی دارن
این اسلحه اول متعلق به یکی از مهندهای معدن چادرملو یزد بود و بعد دوست ما خریدن و من باهاش شکار هم
زدم مثل برنو از بالا پر و مثل پسر زرد معروف یانکیها از زیر مسلح میشد و کالیبرش 270 (95% میگم) بردش عالی
و زیاد و تخریب خوبه خوب و فقط بلندتر از رول اکشن های معمول بود و مارک وینچستر روش خود نمایی میکرد
یاد ان دوران بخیر. این صحبت مال سالهای حدود 70 به بالا میشه. بگذریم 270 ایرانی تا جایی که من میدونم تغیر
دادنش جهت بالا بردن کاراییشه والا بدون اونم خوبه فشنگ خوب و عالی به همراه تیرانداز خوب و عالی بعضی
از معایب برطرف میکنه. کسایی که میگن تا 800 متر میخان بزنن این کار واقعا تیرانداز ماهر و مهمات عالی میطلبه
و کوچکترین ضعف باعث هدر رفتن تمام زحماته. به نظر من در یک سال 10_15 فشنگ کفایت میکنه و بهتر از نوع
خوبش باشه. کم بزن و خوب بزن. خیلی حرف زدمmkkkk

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-08-14 01:26 PM

270 های ایرانی یا نخجیر 3 که جدیدا تولید میشوند دارای دوسوراخ در قسمت جلویی کپ و دوسوراخ هم در قسمت تحتانی هستند و روی انها هم دو جای پایه دوربین امریکایی نصب میشه وپایه انواع دوربینها بدون نیاز به تغییراتی روی ان نصب می شود در مدلهای قدیمی تر در قسمت تحتانی یک سوراخ زده شده و با پایه یک تکه مخصوص ان هر دوربین با تیوب 25 میلیمتری قابل استفاده است.
همچنین با فشنگهای 130 و 150 سازگاری داره و نیاز به تعمیر کار نیست اما قنداق استفاده شده بسیار ضایع است و باعث افت شدید در نمای ظاهر تفنگ شده و پس از تعویض کلی تفنگ رو میاد.

RE: نخجیر 3 - KRALMAGNUM - 2014-08-14 02:10 PM

سلام. دوستان من جیزی شنیدم نمیدونم چقدر صحت داره راسته فشنگ کالیبر 270 دو زمانست ؟
منظورم اینه میگن وقتی به هدفی میخوره مثه تخته سنگ مرمی منفجر میشه.
اگر کسی اطلاعی داره ممنون میشم اینجا بگه.
یا علی

RE: نخجیر 3 - 300WSM - 2014-08-14 02:25 PM

فشنگ انفجاری در مهمات شکاری مفهومی نداردد.احتمالا منظور گلوله های هالوپوینت یا سر سربی هستند که هنگام برخورد با شکار شکفته شده و جراحت و تخریب زیادی به بار می آورند مثل این:(تصویر مربوط به فشگ سلاح کمری می باشد)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.