شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-03-07 11:14 AM

دوستان پایه وارن به همراه سلاحهای جدید صفر باید تحویل بشه
روی این تفنگ که می خواهم تحویل بگیرم یک جفت پایه در سر و ته کپ هست که هر پایه ای را میشه روش بست در اصل ایجاد یک شیار میکنه ولی فروشنده می گفت پایه یک تکه وارن همراهش نیست .

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2014-03-07 12:52 PM

(2014-03-07 11:14 AM)Intervention نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان پایه وارن به همراه سلاحهای جدید صفر باید تحویل بشه
روی این تفنگ که می خواهم تحویل بگیرم یک جفت پایه در سر و ته کپ هست که هر پایه ای را میشه روش بست در اصل ایجاد یک شیار میکنه ولی فروشنده می گفت پایه یک تکه وارن همراهش نیست .
دوست عزیز پایه وارن که همراه سلاح داده میشه 2تیکه یک اینچ هست والبته قسمت زیرین پایه هم روی سلاح نصب شده است

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2014-03-07 12:58 PM

پایه های وارن دوتکه هستند اون شیارها که دیدین احتمالا همون جای بستن پایه وارن هست دو تا پایه تو اون شیارها بسته میشه البته وارن بودن یا طرح وارن بودن مطرحه چون از امریکا چیزی واسه اسلحه ها وارد نمیکنن پایه های یک تکه قبلی هم دقیقا شکل وطرح پایه لئوپولد بودن ولی پایه لئوپولد اصل روی هیچکدوم نبود واسه همین احتمال میدم اینا رو هم خودشون تولید میکنند و طرح پایه وارن باشه تا وارن اصل اما اطلاع موثقی ندارم و پایه وارن اصلی هم ندیدم که با اینا مقایسه کنم

اما اگه منظور از شیار اون شیاری هست که میشه پایه های 11و22 میلیمتری تفنگهای بادی را روش بست تا حالا ندیدم ولی اگه باشه مشکل چپ و راست شدن داره چون هم پایه های وارن و هم لئوپولد قابلیت جابجایی به طرفین رو دارن

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-03-07 07:24 PM

رو اسلحه های قبلی یک پایه وجود داشت که با جای بستن دوربین در جلو و عقب یک تکه بود و با پیچ به اسلحه بسته میشد
حالا این که من دیدن دو تکه فلزی هستش که شیار 11 میل روی ان زده شده و پایه دوربین روی ان بسته میشه و میشه اونها را باز کرد و همون ورژن قبلی را روش بست و جای دوربین نداره در اکثر اسلحه های دقیق از همون پایه یک تکه استفاده می کنند .

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-03-08 08:31 PM

دوستان بیشترین فاصله ای که در اون با اطمینان میتونید یک شیشه ایستک را بزنید چقدره

RE: نخجیر 3 - azimia - 2014-03-17 10:36 PM

دلستر با طعم هلو از فاصله 70 متری تست کردم شاید بیشترم بزنم با برنو

RE: نخجیر 3 - RAK - 2014-03-19 10:09 PM

با سلام.[align=right]چندتا عکس از نوع لوله و خان اسلحه 270 خودم آپ کردم به پهنای خان و قطر لول توجه کنید.که با دایره قرمز مشخصه.[تصویر: 13952538793.jpg][تصویر: 13952538781.jpg][تصویر: 13952538782.jpg][تصویر: 13952538794.jpg]

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-03-20 12:33 PM

پهنای خان در بسیاری از برنوها 4 میل و در نخجیر خان پهن 2 میل و در سری جدید حدود یک میلیمتره البته اینها را من چمشی متوجه شدم و کولیس دم دست نداشتم.
جناب rak عزیز شما تا بحال با تفنگتون گروپ گرفتید.
بخاطر بحث گرانی فشنگ کمتر اقدام به گروپ گیری میشه اما این پارامتر مهمی برای هر اسلحه به شمار می اید .
البته در این کار دوربین هم نقش به سزایی داره و اگر بشود دوستان تصاویر و گروپهای مختلف از اسلحه هاشون با خانها و لوله های مختلف بگذارند مرجع علمی خوبی ایجاد خواهد شد.

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2014-03-20 01:09 PM

با سلام :
اتفاقا من هم میخواستم به این اشاره کنم ، تفنگ شما ، اقای راک بنظر من هم خان پهن اومد و با دو سه تا لکه در لوله که یکی در اول لوله بنظر میرسه . امیدوارم فقط تو عکس باشه .
تا حالا توجه کردید بیشترین اثر سایش یا رد گلوله تو لوله ، کجا دیده میشه ؟ تا اونجایی که من دیدم تو تفنگهای مختلف با هم متفاوته ، مخصوصا با توجه به سر گلوله مصرفی . بعضی ها روی لبه خان ، بعضی در وسط برجستگی و......................
نظر شما دوستان چیه ؟

RE: نخجیر 3 - RAK - 2014-03-20 01:46 PM

با سلام خدمت دوستان .
اسلحه من از نوع خان پهن و قطر لول 18 میلیمتر و اون لکه فقط تو عکسه و خان اسلحه مثل اینه میدرخشه و اگه تونستم یه عکس از خان آپ میکنم منظور از سائیدگی گلوله یا لوله چیه متوجه نمیشم
یه گروپ از اسلحه 270 با فشنگ 130گرین مهام در فاصله 183متری بدون دوربین با شیار و مگسک در وضعیت دراز کش ..در ارتفاع 1560متر از سطح دریا رطوبت هوا بالای 50درصد دمای هوا 7درجه سانتیگراد دید مستقیم شیب صفر[تصویر: 13898063661.jpeg][تصویر: 13898063662.jpeg]
[/quote]

[/quote]