شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2014-02-04 09:40 PM

همرا سلاح پایه دوربین برند وارن امریکا هم بایست بهت داده بشه .برای تیوپ یک اینچی .

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2014-02-04 09:42 PM

سهمیه معمولی 3600 هست اگه نقشو نگار داشته باشه و به قول خودشون s و p باشه قیمتش از 5 یه مقدار بالاتر هست بیشتر از این قیمتها پول اضافی داره میگیره

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-02-05 01:55 PM

به نظرتون چرا به مرور قطر خانها از 5 میلدر برنو به مرور تا یک میل در اسلحه های جدید افت کرده
طبق گفته بسیاری از دوستان این سایت و بررسی هایی که خودم انجام دادم متوجه شدم خان نازکهای جدید چندان هم از لحاظ دقت بد نیستند
و بعضیشون بسیار هم عالی با دقت زیر 1 موا قرار دارند و اسلحه خراب هم در نسل پیش و هم در امروزی ها وجود دارد

RE: نخجیر 3 - arka - 2014-02-05 03:09 PM

(2014-02-02 12:18 AM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-02-01 12:41 PM)arka نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
واقعیت نمی خواستم اینو بنویسم ولیبگم بهتره ببینین دوستان بحث اسلحه های جنگی ( ماوزر-موشن ناگانت- 303 -انفیلد )و ساخته شدن برای هدف خاصی که مطمئنا دقت اولینش نبوده فقط تیری در بره و اصابت به هدف حالا کجاش مهم نیست ولی سلاحهای شکاری دقت اولین هست یعنی شکارچی در 500 متری تنگ بغل رو میگیره 7-8-سانت اختلاف میزنه اونم حداکثر ولی با برنو یا هرکدوم دیگه تنگ بغلو بگیری یهو رون عقبو بزنی نمیتونیم بگیم شکارو در این فاصله زدیم ولی از قدیم گفتن وقتی مادر نیست باید با زن بابا ساخت
با درود و عرض ارادت.
دوست عزیز در یک شلیک موفق چند عامل موثره 1- تیرانداز 2 -ابزار (در اینجا اسلحه و مهمات اونه ) 3-شرایط (جوی- توپوگرافی و...)حالا ما فقط در مورد اسلحه و مهمات که شما اشاره کردید بحث میکنیم من با تمامی اسلحه های اشاره شده در بالا شلیک کردم و همشون هم از نوع جنگی بوده اگر کسی اسلحه و کالیبر خودشو بشناسه و نسبت به رفتارهای اونو در شرایط مختلف آگاه باشه البته با مهمات مناسب قطعا یک شلیک موفق داره من از نظر دقت در اسلحه های جنگی با شما موافق نیستم اگر از اسلحه های تجاری بالاتر نباشه کمتر نیست و یک سری مزیتهای داره که لوله تجاری نداره و اون مقاومت وسرسختی و نواخت تیر بالاست دوست عزیز شما در شلیک پیاپی مثلا 10 شلیک از یک اسلحه تجاری در شلیکهای اخر نمیتونی انتظار دقت داشته باشی چون لوله داغ میشه ولی اسلحه جنگی ساخته شده برای شلیک 1000تیر در روز الیاژ و دقت در طراحی بکار رفته در اسلحه های جنگی قابل قیاس با تجاری نیست دقت در اسلحه های جنگی هم اصل مهمی که با جان سرباز در ارتباطه یک کشور سعی میکنه برای ارتش خودش بهترین اسلحه را بسازه وگرنه اگه یه اسلحه بسازه که فقط سر سخت باشه و صدا بده که نمیشه. نمیخواد بره ترقه بازی یا دشمنو بترسونه اگر اینجوری باشه همون اول شکست میخوره شما نباید دقت در اسلحه های هجومی را با اسلحه های گلن گدنی مقایسه کنی به عنوان مثال قناصه و تیربار هر دو از یک فشنگ استفاده میکنند و هر دو هم جنگیند این کجا و ان کجا اینکه در اسلحه جنگی یک تیری در بره و به یه جای هدف بخوره درست نیست چون گاهی اون هدف در فاصله دور و ممکنه فقط پیشانی یه دشمن باشه و اسلحه های جنگی بنا به کاربریشون دقتهای متفاوت ممکنه داشته باشند چرا که از یک اسلحه مثل کلاش نمیتونی انتظار زدن یه نعلبکی را تو 400متری داشته باشی اصلا برای این منظور ساخته نشده و در بعضی مواقع هم اسلحه های نظامی در عین سرسختی و خوش دستی و سبکی دقت بی نظیری دارند که تک تیراندازها انها را مورد استفاده قرار میدهند در سلاحهای شکاری یکی از ایتمهای مثبت دقته نه اولینش ایتمهای دیگر مثل وزن سلاح زیبای و خیلی موارد لوکس دیگه لحاظ میشه اسلحه شکاری که سنگین باشه و دقتش هم خیلی خوب باشه طرفدار نداره من دیدم که با همین پنجتیر روسی هدف رو در چه فاصله های دقیق هدف قرار دادند یک کلیپ تو نت هم هست که تقریبا اگه درست یادم باشه تو 1000 یاردی چندین شلیک خوب داره به گفته دوستان اسلحه نظامی بنا به شرایط ممکنه که در بحث ماشه یه کم مشکل داشته باشه که اون هم با تیرانداز خوب قابل حله چه بسا کالیبر 303 P14 جنگی یکی از بهترین سیستمهای چکاننده و ضامن ذا داره که رمینگتون مدل 700 از ان الگو برداری شده به نظر من ممکنه اسلحه های نظامی زیبا و خوش
دست و سبک نباشند ولی در دقت با تجاریها برابر و در سرسختی تجاری به گرد جنگی نمیرسه شما با بهترین اسلحه تجاری همین تعداد تیرهای که همین برنو های که دست دوستان هست شلیک میکردید از اسلحه چیزی باقی نمیموند

با سلام واقعیت این نظر بنده نیست چون خودمو صاحب نظر نمیدونم دوست عزیز بحث شکار با جنگ کاملا متفاوت هست شما در شکار چه چیزی بالاتر از دقت دارید؟ تمامی اجزا و طراحی ها برای بالابردن دقت می باشد و همین العان تمامی تک تیر اندازان از ورژنهای اسلحه های شکاری استفاده میکنند بحث مسابقات بنچ رست هم که کاملا موضوع متفاوتی هست در هر صورت بنده اصراری در این بحث ندارم خودم برنو دارم برای بنده جوابگو هست ولی این نیست که بگم اگه از اسلحه های جدید چیزی کم نداره

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-02-10 02:25 PM

دوستان من در این چند وقت تعدادی اسلحه 83 و 84 دیدم که از 9 تا 18 قیمتشون بود و اکثرا بسیار کار کرده بودند و لقی های جزئی گلنگدن در
انها دیده میشد یک مدل لول 18 هم دیدم از نوعی که خانش درون لوله در اسلحه های صفر مثل ائینه می درخشد
اما این اسلحه که مدل 83 داشت انقدر کار کرده بود که روی پهنایخان شیارهای صدم میلیمتری بوجود امده بود

بنابر این مردد بودم تا اینکه یکی دونفر از دوستهام را دیدم که با اسلحه های خان نازک جدید و استفاده از فشنگ خارجی دقت های باور نکردنی بدست اورده بودند و همینطور مطالب اقا مسیح و دیگر دوستان این سایت
در نهایت جهت خرید از همین اسلحه های جدید اقدام کردم حداقلش اینه که صفرند و گارنتی دارند
در نهایت در بزگترین اسلحه فروشی اصفهان ازبین چندین و چند تا اسلحه که زیر و رو کردم یکی را انتخاب کرده و تصمیمم را گرفته و با نام خدا خرید کردم
زاج لولش عالی بود و هیچ خطی نداشت خانش از سر لوله هم به خوبی واضح و پیداست و اسلحه سفارشی یکی از مدیران سپاه اصفهان بود
یک ماشه timney هم خریدم
دقیقا شبیه لینک زیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در نهایت از اقا مسیح عزیز یا دیگر دوستان خواستارم با توجه به زحمتی که به جهت تست دقت کشیدند در صورت داشتن امکانات کرنو گرافی یک تست هم از اسلحه های جدید و خان پهنها بگیرند
با توجه به کرنو گرافی از پی سی پی هاو تفنگهای بادی مختلف کرنو گرافی گلوله زنی و بررسی اسلحه های جدید در بین کل سایتهای ایرانی بی سابقه بوده و برای بسیاری منبع علمی به شمار خواهد رفت
در ضمن امادگی خودم را هم جهت تست اسلحه ویا تهیه فشنگ جهت تست در همینجا اعلام می نمایم
البته جواز موقت اسلحه هنوز صادر نشده ولی انشاالله تا دوهفته اینده صادر خواهد شد

RE: نخجیر 3 - azimia - 2014-02-14 12:30 AM

با سلام اینو تو سایت نخجیر دیدم گفتم بی ربط نیست بزاریم تفنک js800
کالیبر
( سفارشی 308 , 06-30 ) win 270
خشاب
5 تیری
طول کلی سلاح
1120 میلیمتر
ارتفاع
182 میلیمتر
برد موثر با دوربین
700 متر
برد موثر بدون دوربین
300 متر
برد نهایی
3000 متر
وزن
3600 گرم
[تصویر: 13923248351.jpg]

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-02-22 01:27 PM

در تایپیکی یکی از دوستان در باره گام متغیر نوشته بودند جهت ایجاد حرکت دورانی با یک گام متغیر از کند به تند می توان از ایجاد اثرات مخرب در درون مرمی و جدا شدن سرب از پوسته و ایجاد دقت بالاتر استفاده کرد اما این طرح هم مضرات مخصوص به خود را دارد که از جمله انها میتوان به پهن شدن و خراش جای خان بر بدنه مرمی اشاره کرد.
در یک سایت خارجی هم اورده شده بود حتی سه خان هم به خوبی از پس چرخاندن مرمی بر می اید وارجحیت بر تعداد بالاتر تعداد خان به علت ایجاد اصطحکاک کمتر و نیاز کمتر به نظافت دارد.
به نظر من فلسفه باریک کردن خانها در تولیدات جدیتر از برنو گرفته تا 270 به همین مسائل بر می گرده.
چون در لحظه انفجار باروت با فشار کمتری مرمی به راه می افته و هنگام در گیری با خان کمتر دچار دفرمگی میشه و سرعتش در چند سانت ابتدایی به النسبه کمتره و بعد با افزایش فشار سرعت بیشتری گرفته و در حقیقت همان کار گام متغییر انجام میشه.
اما در اسلحه هایی با خان پهنتر مرمی در برابر حرکت مقاومت کرده و فشار به میزان زیادی بالا رفته و ناگهان با سرعت زیاد با خان در گیر میشود.
همچنین خانهای نازکتر با عث ایجاد فشار کمتر در جان اسلحه در لحظه اولیه شلیک میشود و مرمی می تواند به طرز صحیحتری وارد لوله شود و ممکن است بتوان از باروت کمی اضافه تر در ان استفاده کرد.

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2014-02-26 02:32 PM

اسلحه هاي با خان نازك از دقت و قدرت فوقاالعاده اي برخوردارند از جمله نخجير هاي جديد

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2014-02-27 10:54 AM

(2014-02-26 02:32 PM)SHAYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اسلحه هاي با خان نازك از دقت و قدرت فوقاالعاده اي برخوردارند از جمله نخجير هاي جديد
دوست عزیز این مطلب را بر اساس تجربه میگی یا منبع خاصی مثل فرومهای خارجی چیزی در این باره دیدید

در تئوری به نظر می اید 270 های جدید با فشنگهای پر سرعتی مثل sst 130 هماهنگی بیشتری داشته باشند .

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2014-03-05 07:56 AM

دور بردم اسلحه مهمات ولوله را تعويض كردم عالي شد[/align] من اسلحه 270 ايراني دارم توليد1388 خان پهن . به دليل خطا زدن درفاصله