شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - RAK - 2014-01-23 03:44 PM

(2014-01-21 03:34 PM)ln 1 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان این قضیه پهن و نازک شدن خانها برای کالیبر 8 mm نخجیر 3 هم اتفاق افتاده یا فقط شامل 270 میشه ؟
یه سوال دیگه در شرایط برابر قیمتی در نخجیر 3 اولویت خرید با 270 هست یا کالیبر 8 mm . خیلی دنبال 308 بودم که مشهد پیدا نکردم .
با سلام دوست عزیز اگه شما میخوای یه گلوله زن برای خودت بگیری استان شما اسلحه های بهتر از این هم هست اگر ما مشکل مهمات با کیفیت را نداشتیم 270 بهترین گزینه برای شکار معمول تو ایرانه ولی با واقعیتهای موجود که هر ساله سهمیه فشنگ کمتروکمتر میشه مشکل ما علاوه به نوع شکار و انتظاراتی که از اسلحه خود اعم از برد زیاد افت کم قدرت متناسب و دوام واستقامت بالای لوله وگلن تامین مهمات اسلحه را هم باید در نظر بگیری در بین اغلب اسلحه های که تو ایران وجود داره و عمومیت بیشتر داره مثل برنو -270 - پنجتیر روسی و 303 به منظر من پنج تیر روسی بهترین گزینه محسوب میشه چرا که اول از همه از نظر برد و سرعت و افت بالاتر از برنو قرار میگیره دوما از نظر مهمات هیچ مشکلی نداری سوما لوازم اون هم زیاده و اکثرا لول جنگی دارند که لول جنگی هم مرگ نداره 270 برای شکار عالیه ولی کمبود مهمات مشکل بزرگیه اسلحه برنو هم دیگه مثل قبل فشنگش به فراوانی پیدا نمیشه و قیمتش هم خیلی زیاد شده ولی در دیگر موارد به غیر از تنبلی کالیبر از پنج تیر روسی کمتر نیست 303که تفنگ استان شماست و از نظر قیمت هم نسبت به دیگر اسلحه ها خیلی مناسب تره و این هم مشکل مهمات داره ولی از نظر لوله و نرمی کالیبر چیزی کم نداره من در شرایط فعلی برای خودم پنج تیر روسی را انتخاب میکردم با دوستان هروقت میزنیم بیرون من با 270 نظاره گر شلیکهای اونا با این اسلحه هستم که در هر دوره راحت20تا30تیر در فاصله 100 تا 600 متری گروپ میگیرند و من هم نهایتا دل به دریا بزنم یکی دو تیر بندازم که واقعا در شکارگاه و رفتار شناسی کالیبر این تکرور در شلیک خودشو نشون میده

RE: نخجیر 3 - ln 1 - 2014-01-25 12:16 AM

ممنون از توضیحات مفیدتون. در مورد 5 تیر روسی متاسفانه هنوز مدلی که تمیز و سالم باشه پیدا نکردم . تجربه استفاده هم ندارم . ولی عموما به دلیل استفاده از مهمات تیربارهای گرینوف لوله های فرسوده ای دارن . کم کار و تمیزش هم فروشنده نیستن . هستن افرادی که لوله قناصه به جای لوله 5تیر بستن و کلی تعریف و تمجید از دقت تیر و ... به نظر من کالیبر 8 به اندازه کافی سرعت و دقت داره ( مسلما با فشنگهای عشایری نه ) در فاصله معمول شکار . این موردی که من پیدا کردم اکبنده ( مزیتش برای من همینه ) در غیر این صورت میشه با 4 تومن 303 بگیرم که یک سوم نخجیر 3 تموم میشه دقت و افت تیرش کاملا برتری داره بر برنو

RE: نخجیر 3 - RAK - 2014-01-25 12:31 AM

با سلام دوست عزیز .لول پنجتیر روسی راحت گیر میاد و به این سادگیها هم خراب نمیشه میشه در یک ساعت صدها تیر باهش شلیک کرد بدون هیچ دلهوره ای و مهمات اون نسبت به برنو هم ارزانتر و هم فراوانتر و هم از تنوع بیشتری برخورداره باز هم خودت با هرچه حال میکنی همونو بگیر ببین دلت چی میگه در ضمن فشنگ 303 اگر اسلحه فروشهای سمت شما دارند بی زحمت یه قیمت بگیر مدارک بیارم بگیرم سمت ما خیلی کم گیر میاد با تشکر از شما

RE: نخجیر 3 - kuzey - 2014-01-27 11:33 PM

سلام
یه اشنایی داریم که از ارامنه عزیز هستن ایشون 270 دارن وشکارچی ماهری هستن ازش راهنمایی خواستم در مورد کیفیت وقیمت از 270 خیلی راضی بود .در ضمن گفت لولش مال اتریشه گفت قیمت اکبندش 12میلیون واست اب میخوره البته لول اتریشی!!

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2014-01-28 12:09 AM

(2014-01-25 12:31 AM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام دوست عزیز .لول پنجتیر روسی راحت گیر میاد و به این سادگیها هم خراب نمیشه میشه در یک ساعت صدها تیر باهش شلیک کرد بدون هیچ دلهوره ای و مهمات اون نسبت به برنو هم ارزانتر و هم فراوانتر و هم از تنوع بیشتری برخورداره باز هم خودت با هرچه حال میکنی همونو بگیر ببین دلت چی میگه در ضمن فشنگ 303 اگر اسلحه فروشهای سمت شما دارند بی زحمت یه قیمت بگیر مدارک بیارم بگیرم سمت ما خیلی کم گیر میاد با تشکر از شما
دوست عزیز لول 5تیر روسی که گیر میاد غیر قانونی هست واز شما انتظار نداریم در بخش عمومی این موارد رو بیان کنید یا به کسی پیشنهاد بدید .

(2014-01-27 11:33 PM)kuzey نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
یه اشنایی داریم که از ارامنه عزیز هستن ایشون 270 دارن وشکارچی ماهری هستن ازش راهنمایی خواستم در مورد کیفیت وقیمت از 270 خیلی راضی بود .در ضمن گفت لولش مال اتریشه گفت قیمت اکبندش 12میلیون واست اب میخوره البته لول اتریشی!!
دوست عزیز کالیبر270 کالیبر بسیار عالی هست .مشکل تهیه مهمات هست که قیمت بالایی داره .

RE: نخجیر 3 - RAK - 2014-01-28 12:45 AM

با سلام و عرض ارادت
دوست عزیز دوستان در این انجمن همه از اسلحه مجاز استفاده میکنند و پیشنهاد من هم به دوستمون خرید اسلحه با مجوز بوده و کسی که اسلحه با مجوز به نامش میشه قطعا صلاحیت اون هم تائید میشه حالا اینکه لول پنجتیر روسی به راحتی گیر میاد منظور اینه چون این کالیبر به صورت گسترده هم به صورت شکاری و هم به صورت جنگی استفاده میشه اسلحه مهمات همیشه موجود داره و اکثرا هم نو و دارای کیفیت خیلی بالایی هستند چون این لولها معمولا برای نواخت تیر بالا طراحی و ساخته شدند و اگر لول پنجتیر روسی شما یک در هزار دچار مشکل بشه به راحتی و بدن دغدغه میبری و برای شما عوض میکنند و دیگه نگران کیفیت لول و آلیاژ و نوع خان اون نیستی چون به صورت فابریک کیفیت بالایی داره و کسی که اسلحه با مجوز داره دیگه نیازی نیست به دنبال اینجور کارها بره برای خودش درد سر درست کنه و در ضمن شما چطور میتونی لول اسلحه ای که برای یه سلاح دیگه هست را روی قبضه اسلحت نسب کنی باید ببری اسلحه مهمات چون باید ارم وسنبه بشه تایر ماشین نیست برادر.اگر در پست قبلیم نتونستم مطلب رو خوب برسونم از دوستان پوزش میخوام

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2014-01-28 09:00 AM

دوست عزیز ظاهرا اطلاعات نادرست به شما دادند.اسلحه مهمات فقط لوله 270و7.92 والان 308 نصب میکنه ویک مورد هم نبوده لوله 5تیرروسی نصب بشه .5تیرروسی لولش خراب باشه مجبوری از کالیبرهای بالا یکی رو بعنوان لول انتخاب کنی .
اون لوله فراوان که بحثش هست لوله های تیربار که وفتی بصورت نتراشیده هست میشه برای هرسلاحی اماده نصب کرد .کپ گلن سلاح ها که اکثرا همون موزر98هست البته به جز مواردی مثل 5تیرروسی و....

RE: نخجیر 3 - peisaz - 2014-01-30 09:03 AM

سلام
تمام کالیبرهای جنگی اتوماتیک 7.62x54R دارای یک سوراخ در لول جهت عبور گاز باروت هستند. مثلا دراگانوف در بالا و گرینف در زیر. لذا به نظر من امکان استفاده از لول جنگی با فرض حل کردن تمام مسائل قانونی امکان پذیر نیست.
البته در 308 قضیه متفاوت است. چون نوع جنگی این سلاح با فشار مستقیم گاز باروت مسلح میشود.

RE: نخجیر 3 - ln 1 - 2014-01-30 01:17 PM

تا جایی که اطلاعات من یاری میکنه در دراگانف میشه مسیر انحرافی گاز را باتوجه به مسافت تیراندازی یا تمیزی و الودگی تفنگ به طور کلی مسدود کرد به این شکل دقت تیراندازی بالاتر خواهد رفت . تجربه شخصی ندارم ولی دوستان مطلع بهتر میتوانند تشریح کنند .

RE: نخجیر 3 - arka - 2014-01-30 10:44 PM

با سلام
دوست عزیز یکی از دوستان بنده 5 تیر روسی داره و در بدر دنبال سر گلوله تجاری هست ولی پیدا نمیکنه هرچی هست جنگی و شکارو زخمی میکنه اگر منظور شما از فراوانی سر گلوله کالیبر 308 هست که با روسی متفاوته چون کالیبر روسی 308 نیست یعنی 62/7 واقعی نیست کمی بزرگتره فکر کنم 311 هست