شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-11-13 12:19 AM

ممنون از دوستان عزیز اقا کیوان واقاکامران
لقی گلن رو بیشتر در اواسط خروج گلن حس میشه وهمه این موارد بدون فشنگ یا پوکه بوده.من قبلا خیلی زیاد با سلاح های مختلف تیراندازی کردم واین لقی یا نبوده یا کم بوده ومن حس نمیکردم .کامران جان قبل نصب دوربین هم حسش کرده بودم .طبق فرمایش شما چک میکنم واطلاع میدم
صدا تق ریز هم بعد از بالا اوردن گلن وموقع عقب کشیدن ایجاد میشه وبعدش گلن روانتر حرکت میکنه.
کیوان جان دوربین دید وخوشش اومد .گزینه های بهتری وجود داشت ولی فکر کنم از قد.قواره دوربین خوشش اومد تا سایر مسائل

RE: نخجیر 3 - masih.hunter - 2013-11-13 02:34 PM

ممنون از دوستان.

رضا جان این مشگل اگه موقعه بسته شدن گلن نباشه چیز مهمی نیست . من این لقی رو چندین بار دیدم توی اسلحه های مختلف ولی خیلی کم بوده به هر صورت چیز مهمی نیست .

و در خصوص جمله اقا کیوان خودمون که گفته بود اینها همون گلنگدن برنوهای قدیمی هستش من 1بار هم حضوری بهشون گفتم اینها گلنگدن برنو چک یا المان نیستن اینها ساخت جنگ افزارن گفتم این موضوع رو به اشتراک بگذارم تا دوستان دیگه هم نظر بدن . Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-13 04:12 PM

سلام مسیح جون
اره اتفاقا الان موقع خوبیه که تکلیف اینا معلوم بشه
اقا رضا گلن روی تفنگ شما به نظرتون نو و تازه ساخته شده هست یا کارکرده و تر تمیز شده هست چون اسلحه فرمودین اک هست

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-11-13 07:03 PM

(2013-11-13 04:12 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام مسیح جون
اره اتفاقا الان موقع خوبیه که تکلیف اینا معلوم بشه
اقا رضا گلن روی تفنگ شما به نظرتون نو و تازه ساخته شده هست یا کارکرده و تر تمیز شده هست چون اسلحه فرمودین اک هست
سال 83 یک نخجیر3دیدم یکی از دوستام که خیلی وارد بود گلنشو باز کرد وکلمه "ت"رو تمام تیکه های گلن بود .دوستم میگفت این گلن ساخت چک هست .این سلاح جدید به نظر میاد گلن تازه ساز باشه ،اولین فرصت میخوایم بریم تیراندازی بیشتر چک میکنمش .ولی قنداق هم خیلی مشکل فنی داره .گونه قنداق خیلی پائینه به نظر من ودوربین سریع تو چشم نمیاد

RE: نخجیر 3 - asman - 2013-11-14 09:17 PM

سلام به همگی ببخشید دوستان اگه بنده اشتباه میکنم بگید سلاح نخجیر 3 به صورت اکبنددر 4کالیبر مختلف اول270دوم 57*8سوم 308چهارم06-30تولید وتوزیع شده درسته یانه هرکدوم از دوستان که نخجیر3 باکالیبر 57*8یاهمون برنو خودمون دارن اگه امکانش هست عکس بزارید ودر مورد کیفیتش مطالبی رو بیان بفرمایید ممنون از کمکتون /یاحق/Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-15 12:12 AM

8*57 نخیر 3 یا همون کالیبر برنو همین الان هم تولید میشه و اکبندش موجوده از لحاظ شکل ظاهری هم هیچ تفاوتی با کالیبر 270 نداره کلا تا توی لول رو نبینید متوجه نمیشید همه چیزشون غیر از کالیبر لوله مثل هم هست

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2013-11-16 09:28 PM

با سلام :
دوستان ببخشید یه چند روز نبودم سر رشته بحث در رفت ...........
در مورد این (HEAD SPACE) من یه تجربه ای داشتم سال گذشته . من میدونستم توسلاحهای نظامی که لوله قابل باز و بسته کردنه واسه اینکار ابزار هم وجود داره ولی اینجا با اینهمه محدودیت خدا به دادمون برسه .... این فاصله سر به فاصله بین لوله و پیشانی جنگی ( اونجایی که پوکه میشینه ) گفته میشه و از اونجایی که دوستان میدونند پوکه های گلوله زنی تا انتها در لوله جای نمیگیرند و تقریبا نیم سانتشون بیرون از لوله است این فاصله خیلی مهم میشه و اون نیم سانت بخاطرایجاد زه در ته پوکه و ناخن فشنگ کش گلنگدن ایجاد میشه و این نیم سانت در دهانه گلن قرار میگیره و گلن هم توسط زائده هاش در نشیمنگاهش قفل میشه . اگر لوله لوله از اسلحه باز بشه (به هر دلیلی ) دوباره باید به دقت فاصله بین سر گلن و ته لول تنظیم بشه . اگر فاصله کم بشه گلن خوب بسته نمیشه اگر زیاد بشه ته پوکه (بعد از قسمت تو پرش که محل زه و چاشنی و کانال احتراق هست ) باد میکنه یا حتی قیچی میشه و به طبع اون چون پوکه در هنگام اتش کمی عقب میاد باد هم میکنه و بد درمیاد در این حالت اگر فشنگ شلیک نشده رو گلن بزنید و دربیارید متوجه لق زدن گلن میشید . البته تفنگهای شما عزیزان این مشکل رو نداره و اون یه کم لقی کاملا طبیعیه .
( الان که فکر میکنم میبینم شاید مشکل کاربر ارنولد که تفنگش برنو کوتاه بود و تجاری شده بود ، همین بوده )
توجه داشته باشید این فاصله ها که گفتم در حد نیم میلیمتر یا 75 صدم میلیمتر است ولی خیلی موثره .این اشکال در تفنگهای نو ایرانی هم دیده میشه (بعلت بی دقتی در مونتاژ ) بخاطر داشته باشید باز کردن لوله گلوله زن زیاد سخت نیست ولی قلق های خودش رو داره پس تفنگتون رو دست هر به اصطلاح تعمیر کار ندید این مطلبی رو که شما الان میدونید شاید خیلی هاشون ندونن ، امتحان کنید!!!!!!!!!!!!!!

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-16 10:38 PM

سلام کامران جان
جای دقیق لوله رو میشه با زدن 2 تا سنبه واسه همیشه معلوم کرد اما اگه ممکنه طریقه باز کردن لوله رو بگی ممنون میشم من تا حالا فکر میکردم توی کپ جوش شده وباز نمیشه

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-11-16 11:06 PM

(2013-11-16 10:38 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام کامران جان
جای دقیق لوله رو میشه با زدن 2 تا سنبه واسه همیشه معلوم کرد اما اگه ممکنه طریقه باز کردن لوله رو بگی ممنون میشم من تا حالا فکر میکردم توی کپ جوش شده وباز نمیشه
من چندبار باز کردن لوله رو دیدم ،یک اچار دست ساز لوله باز کن درست کرده بودن وبسته میشد دور قسمت خزانه فکرکنم ولوله باز میشد .لوله ها همه رزوه شدند داخل کپ سلاح Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2013-11-16 11:50 PM

با سلام :
خدمت شما عزیزان عرض کنم همانطور که اقا رضا فرمودن با بستن کپ به گیره و اچار لوله گیر ( البته نه از این اچار ها که دو میل جای دندانه رو لول میندازه !!!) لوله رو باز میکنند گاهی هم برعکس لوله رو به گیره میبندند که این روش رو من بیشتر میپسندم برای اینکه با اسیب کمتری میشه کپ رو باز کرد . در مورد نشان گذاری حرف اقا کیوان کاملا درسته و علمی . ولی اگر سلاح دارای اشکال در هد اسپیس باشد نشانه گذاری نشه بهتره . در بلاد کفر یک نوع فشنگ های فولادی یکپارچه وجود دارد که با ان سلاح رو فیلر میکنند هم از نظر هد اسپیس ، هم تغذیه ، هم پوکه پرانی . متاسفانه در تسلیحات یک عدد از این فیلر ها پیدا نمیشود برای همین اکثر تفنگها که بیرون میاید دارای اشکال است چون با یک وسیله استاندارد فیلر نمیشود . روش دیگه استفاده از یک فشنگ کامل در یک وزن بخصوص که بیشتر مورد استفاده سلاح شماست ( روشهای ایرانی !!!!!!!!!) مثلا 130 گرین . البته طول پوکه همگی باید دقیق اندازه گیری شود و در هنگام بستن لول با همه فشنگها بار گذاری و تست شود ضمن اینکه پشت لبه های قفل کننده گلن با ماژیک رنگ بشه بعد از سفت کردن لوله ، با فشنگ گذاری گلن بسته و باز بشه تا هم از نظر روانی کارکرد و هم پاک شدن ماژیک (که نشونه فشار بیش از حده ) چک بشه خلاصه بستنش از باز کردنش سخت تره . ضمن اینکه تفنگهای قدیمی خیلی سفت میشن و بد باز میشن .یه چیز خیلی مهم یادم رفت : گاهی بعد از تمام این کارها ، در تفنگهایی که مگسک و درجه دارن میبینید جای صحیح لوله جایی است که الات نشانه روی 30 درجه کج شده !!!!!