شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-03 11:48 PM

سلام
خواهش میکنم برادر وظیفه بود
داداش اون سفارشی که فرمودید جریان داره اصلا طرفش نرو.

RE: نخجیر 3 - Kalashnikov - 2013-11-04 12:09 PM

(2013-11-03 11:32 PM)Intervention نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با عرض تشکر از اقای کیوان احمد پور که باعث شدند امروز با یکی از اسلحه فروشی های بزرگ اصفهان اشنا شوم
در مغازه انواع اسلحه های خان باریک و پهن را داشتند
در طی تحقیقاتم متوجه شدم اسلحه خان پهن واقعی برنو است با 4 میلیمتر پهنای خان
نخجیرهای سری قدیم دارای خان نیمه پهن هستند که پهنای خان حدود 2 میلیمتر است و لبه های خان بسیار تیز بوده و در لوله لبه تا لبه کاملا مشخص است
سری جدید دارای یک میلیمتر پهنا هستند و لبه های ان در لوله کاملا مشخص نیست
یک مدل تفنک نخجیر 270 سفارشی هم وجود دارد که دارای 70 سانتیمتر لوله و 18 میلیمتر ضخامت %D

مدل تفنک نخجیر 270 سفارشی كجا گير مياد ؟

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2013-11-04 05:59 PM

اون مدل سفارشی که گفتم 70 سانت طول لوله 18 میل قطر سر لوله اما متاسفانه خان باریکه همچنین قنداق به ظاهر قشنگ اما از لحاظ ارگونومیک افتضاح روشه به نحوی که قنداق به بدنه چفت نشده و لق میزند در کل اگر خان پهن بود من میخریدمش اما چون خان نازکه طرفش نرفتم اگر کسی خواست پیام شخصی بده تا ادرس را بهش بدم اما شخصا اونو توصیه نمیکنم

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-11-12 12:54 AM

دوستان امشب رو نخجیر3یکی از دوستان دوربین بستیم واخر کار به یک مشکل برخوردیم .گلن سلاح مماس با دوربین حرکت میکنه وکار خیلی باهاش سخت شده.دوربین لیپرز دهنه 56هست وپایه هم وارن .من فکر میکنم خم گلن باید اصلاح بشه .دوستان تجربه نصب دوربین واین مشکل رو داشتند؟

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2013-11-12 10:27 AM

در صورتی که از پایه یک تکه که محفظه پرش را میپوشونه و دوربینهایی مثل موپتا و سنتر پوینت استفاده کنید این مشکل به مراتب کمتر میشود اما این زاویه که فرمودید در کل کمی مشکل ساز است

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-12 02:04 PM

(2013-11-12 12:54 AM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان امشب رو نخجیر3یکی از دوستان دوربین بستیم واخر کار به یک مشکل برخوردیم .گلن سلاح مماس با دوربین حرکت میکنه وکار خیلی باهاش سخت شده.دوربین لیپرز دهنه 56هست وپایه هم وارن .من فکر میکنم خم گلن باید اصلاح بشه .دوستان تجربه نصب دوربین واین مشکل رو داشتند؟
مال منم همینطوری هست و مماس حرکت میکنه ولی باهاش مشکلی ندارم
اگر پایه بلندتر بندازید مشکلتون حل میشه اما باید پایه یک تکه لئوپولد با حلقه بلند بندازید
با تغییر خم گلن هم حل میشه که این کم هزینه ترینش هست

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-11-12 06:51 PM

ممنون کیوان جان .این تفنگ دوست من نقریبا کبنده واز اون سری های خان پهن هست .احساس میکنم گلنش کمی لغی داره جاش این طبیعیه؟همون ابتدا که کلن میدم بالا ومیخوام بکشم عقب یک تق ریزی میکنه وبعد حرکت میکنه این مورد هم باهاش روبرو شدی؟واینکه ضامن به دوربین گیر میکنه وامکان داره تو بیابون یهو برگرده سرجاش؟اقا شرمنده سوال زیاد شدKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-12 08:16 PM

سلام داداش دشمنت شرمنده وظیفست
اول اینکه اره داداش مال منم کمی لق هست چون اینا اصولا اهن روی اهن حرکت میکنه بلبرینگ یا چیزی که نداره اگه چفت باشه که دیگه حرکت نمیکنه و بیرون و داخل نمیره باید کمی جاش کشاد تر از گلن باشه که توش حرکت کنه ولی خوب زیاد هم نباید باشه
دیگه اینکه این گلن ها همه مال برنوهای قدیمی هستند و هیچکدوم نو نیستند اینا رو یکم تر تمیز میکنند و اگر سوزن نیاز داشته باشه تعویض میکنند و میگذارن روی تفنگ تازه میشه گلن رو تحویل بدی و یدونه گلن دیگه بگیری 250 هزار هم پول میگیرند
فکر کنم اون تقی که میفرمایید مال پوکه پرون باشه که وقتی گلن بالا میاد از فشار خارج میشه و صدا میکنه یا شاید موقع ازاد شدن یکم به جایی گیر باشه که با کشیدن ازاد بشه اگه مورد دوم باشه باید دقیقتر بررسی کنید که مطمئن بشی یوقت پوکه پرون رو نشکونه
بزرگترین مشکل نخجیر 3 همین ضامن هست که هنوز هم حل نشده و با بستن دوربین عملا ناکارامد میشه ولی وقتی نصفه بره بالا بازم روی ضامن هست ولی فکر نکنم خود به خود رها بشه چون من مکانیزم گلن رو تا کوچترین قطعه اوراق و جمع کردم وقتی ضامن میره بالا یه نیمدایره حلقه مانند میاد پشت قسمت انتهایی سوزن قرار میگیره و جلو حرک رو به جلوی سوزن رو میگیره و چون خودش هیچ فنری نداره و سوزن هم با تمام زور فنرش بهش فشار میاره فکر نمیکنم تکون بخوره همونطور که حتما شما هم دیدید موقع بالا و پایین کردن با زور حرکت میکنه یعنی میخوام بگم کاملا بالا بودن و نیمه بالا بودن در پایداری ضامن تاثیری نداره
راستی ضامن حالت سوم هم داره که با چرخش کامل به سمت چپ کلا کلا سوزن قفل میشه و گلن هم باز نمیشه که با بستن دوربین دیگه همچین چیزی نداریم
البته کل مشکل ضامن با حدود 500 خرج کردن و تعویض ضامن به بغل کاملا حل میشه که باز به نظر من هیچ احتیاجی به این خرج نیست
بازم سوالی بود در خدمتم
راستی داداش اون دوربینی که شما بستی حدود 1 کیلو وزن داره وزنش اذیت نمیکنه؟

RE: نخجیر 3 - کوهنورد - 2013-11-12 10:41 PM

(2013-11-12 06:51 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون کیوان جان .این تفنگ دوست من نقریبا کبنده واز اون سری های خان پهن هست .احساس میکنم گلنش کمی لغی داره جاش این طبیعیه؟همون ابتدا که کلن میدم بالا ومیخوام بکشم عقب یک تق ریزی میکنه وبعد حرکت میکنه این مورد هم باهاش روبرو شدی؟واینکه ضامن به دوربین گیر میکنه وامکان داره تو بیابون یهو برگرده سرجاش؟اقا شرمنده سوال زیاد شدKhansariha (8)
با سلام به همه دوستان :
با عرض شرمندگی از اقا کیوان گل , واینکه پریدم وسط حرف دوستان .
اقا رضا ، اینکه میگین گلنگدن لقی داره احتمالا وقتی که خزانه خالیه و داشتید برخورد دسته گلن به دوربین رو چک میکردید متوجه شدید ؟ قاعدتا نباید باشه ولی خوب اینجا ایرانه دیگه ماشین میخری نرسیده به میدون ازادی موتور میسوزونه !! ولی یه امتحان دیگه هم بکنید یکبار هم با پوکه خالی ولی بادگیری شده ، اگر موجود نیست با فشنگ ( ولی خودتون انجام بدید وبه صاحبش توصیه نکنید ) ببندید و باز کنید ببینید باز اون لقی رو حس میکنید ؟ اگر باشه علامت خوبی نیست به این فاصله (فاصله سر ) گفته میشه و اگر کم یا زیاد باشه هر دوتاش یه سری مشکل درست میکنه .لطفا چک کنید و همینجا هم اعلام کنید . با تشکر از هر دوی شما عزیزان (اقا کیوان گل و اقا رضا )

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-11-12 11:20 PM

مخلص کامران عزیز اختیار داری برادر استفاده میکنیم
منظور از لقی که من عرض کردم لقی موقعی هست که گلن جلو عقب میره که خوب با پوکه یا بی پوکه که فکر نمیکنم فرق داشته باشه من توی حداقل 20 تا اسلحه دیگه هم دیدم همشون کم و زیاد این لقی رو داشتن اما اگر منظور از لقی موقعی هست که گلن بسته میباشد که اصلا و کوچکترین لقی توی گلن نیست و نباید باشه.کامران جا لطفا کمی بیشتر توضیح بدید واسه منم جالب شد