شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - KRALMAGNUM - 2013-08-18 12:24 PM

(2013-08-18 12:17 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تا چه سالی نخجیر 3 خوب تولید شده ؟من تو فکربودم یک 57*8 داغون چک بخرم وبدم لوله 270 نصب کنند که جوازش چک باشه .با این تعاریف که بایست بیخیال بشم .یکی از دوستان سال 90 لوله تعویض کرد خیلی دقیق میزنه با فشنگ خارجی .من گروپ هاشو گذاشتم کسی باور نکرد .اون مورد شانسی بوده یا سال 90ها هم خوبند؟Khansariha (8)

دوست عزیز مام یکی داریم سال 90 خیلی دقیق میزنه قدرتشم عالیه دیگه نمیدونم بقیه چجورین.

RE: نخجیر 3 - سید علی - 2013-08-18 01:02 PM

سلام
آقا ما از زمانی که گرفتیم عالی بوده اگرم مشکلی پیش بیاد تهران صنایع جنگ افزار ایران تعمیرش میکنه

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-08-18 07:10 PM

سلام ميخواستم از دوستاني كه با 270 شليك كردن و از دقتش راضين بپرسم با دوربين چك كردين يا بدون دوربين

RE: نخجیر 3 - سید علی - 2013-08-18 07:17 PM

سلام با دوربین تاسکو ساخت ژاپن Khansariha (48)

RE: نخجیر 3 - esmaeelkia - 2013-08-18 07:37 PM

در تایید حرف دوستم اقا کیوان باید بگم که من سهمیه امسال رو گرفتم که فقط 7 تا دونشو تونستم شلیک کنم ما بقی اصلا وارد خزانه اسلحه نمیشه دوستان اگر میتونن از فشنگ خارجی استفاده کنند در ضمن چاشنی های فشنگ ایرانی گاهی وقتا درست عمل نمیکنن و اتیش لازم برای انفجار باروت تولید نمیشه خلاصه اینها فشنگی نیستن که شما بخوای باهاش شکار بزنی.دنیا روز به روز پیشرفت میکنه حالا ما ...

RE: نخجیر 3 - arashghaderi - 2013-09-10 12:03 PM

سلام
دوستان اگر کسی از موقع اومدن فشنگ سهمیه 270 اطلاعی پیدا کرد اینجا اعلام کنه که ما هم از این فشنگ درب و داغون ها بی نصیب نمونیم . ممنون Khansariha (219)
فشنگ ایرانی برای شلیک تفریحی هست به نظر من و برای شکار با صرف این همه هزینه و وقت باید فشنگ خارجی تهیه کرد وگرنه توی شکار ممکنه در دقیقه ی 90 ضد حال بزرگی بخورید Khansariha (367)Khansariha (367)
ضمنا دوستان میدونن سهمیه امسال چندتاست ؟ واسه ی ساچمه زنی رو که نصف پارسال دادن !!!!!!!!!!!! Khansariha (367)

RE: نخجیر 3 - RAK - 2013-09-11 11:04 PM

(2013-08-18 07:10 PM)SHAYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ميخواستم از دوستاني كه با 270 شليك كردن و از دقتش راضين بپرسم با دوربين چك كردين يا بدون دوربين

با سلام .... من تفنگمو سال 87 از کسی که به اون اهداء شده بود نو گرفتم ضخامته لوله خیلی بیشتر از نوع معمولیه وخان تفنگ خیلی تمیزه و با کیفیت به قول خودش سفارشی تا بحال 25تیر فشنگ وینچستر 130گرین انداختم خیلی دقیقه12تیر با فشنگ ایرانی هم انداختم به غیر از یکی که دو مرحله ای شلیک شد تو دقت در 340متری کم نداشت حالا فاصله های بالاتر نمیدونم قدرت تخریبش هم بالاست که این زیاد خوب نیست فشنگهای ایرانی هم توی جان گیر نمیکنه و گلن خوب بسته میشه البته یکی میگوفت فشنگ ایرانی لوله رو خراب مینکه یعنی لولو زود صاف میکنه که شایدم راست بگه چون جنس (از نظر سختی و الیاژ) و ضخامت روکش سرگلوله که از مس تهیه میشه باید استاندارد باشه این بماند حالا دوستان گفتن(در رابطه با سهمیه امسال که 20 تیره)قطر سرگلوله استاندارد نیست و باید کولیس زد که لول نترکه ........من هم بدون دوربین تیر انداختم و هم با دوربین البته پایه لئوپلد و دوربین ردفیلد اصل آمریکا در عین اینکه قدیمیه نو ودقیق هم هست مشکلی نداشتم

RE: نخجیر 3 - rezajf - 2013-09-12 12:19 AM

يكي از دلايل اصلي گير كردن فشنگ در خزانه كثيف بودن آن است و دليل ديگر برخي اوقات هنگام استفاده از فشنگ هاي نوك سربي در هنگام ادخال گلوله به خزانه نوك سربي در تماس با سطح شيب دار و ناوداني جان لوله قدري پليسه شده و اين خرده پليسه ها مانع باز و بسته شدن گلن گدن به راحتي مي شوند و همين پليسه شده خطاي گلوله را بالا مي برد

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-09-12 07:22 AM

(2013-09-11 11:04 PM)RAK نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام .... من تفنگمو سال 87 از کسی که به اون اهداء شده بود نو گرفتم ضخامته لوله خیلی بیشتر از نوع معمولیه وخان تفنگ خیلی تمیزه و با کیفیت به قول خودش سفارشی تا بحال 25تیر فشنگ وینچستر 130گرین انداختم خیلی دقیقه12تیر با فشنگ ایرانی هم انداختم به غیر از یکی که دو مرحله ای شلیک شد تو دقت در 340متری کم نداشت حالا فاصله های بالاتر نمیدونم قدرت تخریبش هم بالاست که این زیاد خوب نیست فشنگهای ایرانی هم توی جان گیر نمیکنه و گلن خوب بسته میشه البته یکی میگوفت فشنگ ایرانی لوله رو خراب مینکه یعنی لولو زود صاف میکنه که شایدم راست بگه چون جنس (از نظر سختی و الیاژ) و ضخامت روکش سرگلوله که از مس تهیه میشه باید استاندارد باشه این بماند حالا دوستان گفتن(در رابطه با سهمیه امسال که 20 تیره)قطر سرگلوله استاندارد نیست و باید کولیس زد که لول نترکه ........من هم بدون دوربین تیر انداختم و هم با دوربین البته پایه لئوپلد و دوربین ردفیلد اصل آمریکا در عین اینکه قدیمیه نو ودقیق هم هست مشکلی نداشتم
دوست عزیز سلاح عالی گیرت اومده ،من تجربه تیراندازی با حدود10اسلحه نخجیر3رو داشتم از تولیدات سالهای83تا الان .بدون استثنا با فشنگ داخلی وبهترین پایه دوربین ودوربین تا100متر نمیشد قوطی رب رو زد .ولی فشنگ خارجی رو همین سلاح ها دقتی غیرقابل باور داشتند

RE: نخجیر 3 - arashghaderi - 2013-09-12 09:02 AM

شما راست میگی دوست عزیز
نخجیر 3 فقط با فشنگ خارجی Khansariha (219)
اما دریغ یافت می نشود همی اگر یافتی سلام ما رو هم بهش برسون Khansariha (226)
البت یافت میشود ولی خدا تومن ...Khansariha (367)
دوستان اگر ارزون گیرتون اومد یه ندا هم به ما برسونید ... صواب داره والا ... Khansariha (172)