شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - saiyadih - 2013-08-15 10:37 PM

(2013-08-15 08:06 PM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-08-15 07:21 PM)SHAYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من امروز جوابم را گرفتم تمام مطالبي كه راجع به خان پهن و نازك ميگن دروغ و شايعه است من يك اشنا در صنايع جنگ افراز سازي پيدا كردم از نزديك تمام لوله ها را نشونم داد همه قديمي و جديد يكسان بودند و گفت اين شايعه جديد براي فروش تفنگهاي سالهاي گذشته است جهت اطلاع دوستان عزيزم گول نخوريد
داداش با عرض شرمندگی اون اقا شما رو گول زده من حداقل 10 مورد مختلف از این خانها رو دیدم و متاسفانه وجود داره و خیلی هم تفاوت دارند اصلا به همین دلیل جنگ افزار سازی یک ساله 270نمیزنه و با کالیبر برنو نخجیر 3 رو بیرون میده اگر تونستین اصفهان تشریف بیارید و چند روزی مهمان باشید تا بریم جایی که 20 تا از اینها داره تا کامل نشونتون بدم خان 270 های جدید دقیقا مثل همین pcp ها هستن و اینقدر این پهنی و نازکی مشهود است که حد نداره
البته اصراری به این قضیه نیست اما خوب یهو یکی از دوستان این مطالب رو میخونه و میره یه 270 جدید با 2 میلیون ارزونتر میخره به امید اینکه تفاوتی نداره ولی بدبخت میشه چون واقعا اوضاع بدی دارند

با سلام
اینکه خان 270 قدیم چی بوده و الان چی بماند. ولی دوستان کمی بلند نظر باشید. چرا با یه تفنگ خوب یا بد یکی باید یدبخت یا خوشبخت بشه؟ بدبختی و خوشبختی مصداق های بسیار بسیار مهمتری حتما داره.

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-08-15 10:38 PM

برادر عزيز من خودم 270 دارم و سال90 خريدم رفتم لوله تعويض كردم بعد از شنيدن اين خبر رفتم و لوله اوليه خودم را با جديده هم مقايسه كردم و اصلا تغيري نديدم ضمنا اگد راهنمايي كنيد بنده را كه اگر خان پهن باشد ويا نارك چه اتفاقي مي افتد ممنون ميشم چون بنده به اندازه شما سواد اين مسله را ندارم و فقط چيزي كه به من نشون دادم را گفتم باز هم سپاس گزارم برادر عزيزم

RE: نخجیر 3 - KRALMAGNUM - 2013-08-15 10:51 PM

(2013-08-15 10:38 PM)SHAYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برادر عزيز من خودم 270 دارم و سال90 خريدم رفتم لوله تعويض كردم بعد از شنيدن اين خبر رفتم و لوله اوليه خودم را با جديده هم مقايسه كردم و اصلا تغيري نديدم ضمنا اگد راهنمايي كنيد بنده را كه اگر خان پهن باشد ويا نارك چه اتفاقي مي افتد ممنون ميشم چون بنده به اندازه شما سواد اين مسله را ندارم و فقط چيزي كه به من نشون دادم را گفتم باز هم سپاس گزارم برادر عزيزم

سلام دوست عزیز.فرقش اینه دقیق میزنه.فرقش اینه قدرتش زیاده.فرق دیگش اینه که خان پهن مثه خان داخل لول برنو میمونه که عمر خان میره بالا

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-08-16 08:00 AM

پس نتيجه ميگيريم كه از سال 90 به بعد خان همه 270 ها نازك زده شده چون لوله قبلي من با اين جديدا دقيقا يكي است

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-08-16 09:11 PM

ضمنا يه چيزي يادم رفت بگم لوله ها در ايران خان كشي نميشوند بلكه خان كوبي ميشوند جهت اطلاع

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-08-17 02:06 AM

داداش والا شاتل نیست که سواد بخواد عرض کردم تشریف بیارید نشونتون میدم دیگه من اینجا توی نت چجوری فرق خان نازک و پهن رو توضیح بدم .
اقای صیادی من اگه 10 میلیون پول بدم و گلوله زن بخرم و گلوله از پهنا داخل سیبل بخوره بدبخت میشم چون هم پولم رفته و هم تا 4 سال دیگه باید این اسلحه خراب رو به دندون بکشم (3سال+1سال تا صدور جواز)دیگه هم تعمیر بشو نیست چون این لوله های جدید همشون همینجور هستن خوب خوبشون مرمی رو هر جا دوست داره میزنه حالا شما با این چیزها بدبخت نمیشی خوش به حالتون اینجا تاپیک نخجیر 3 هست .تاپیک مصادیق زندگی شیرین نیست.

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-08-17 08:35 AM

(2013-08-17 02:06 AM)dieselpower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
داداش والا شاتل نیست که سواد بخواد عرض کردم تشریف بیارید نشونتون میدم دیگه من اینجا توی نت چجوری فرق خان نازک و پهن رو توضیح بدم .
اقای صیادی من اگه 10 میلیون پول بدم و گلوله زن بخرم و گلوله از پهنا داخل سیبل بخوره بدبخت میشم چون هم پولم رفته و هم تا 4 سال دیگه باید این اسلحه خراب رو به دندون بکشم (3سال+1سال تا صدور جواز)دیگه هم تعمیر بشو نیست چون این لوله های جدید همشون همینجور هستن خوب خوبشون مرمی رو هر جا دوست داره میزنه حالا شما با این چیزها بدبخت نمیشی خوش به حالتون اینجا تاپیک نخجیر 3 هست .تاپیک مصادیق زندگی شیرین نیست.
دوست عزیز با فشنگ خارجی هم تست کردید؟موارد زیاد بوده؟

RE: نخجیر 3 - dieselpower - 2013-08-17 02:33 PM

سلام
بله اقا رضا از قضا روی فشنگهای خارجی خیلی بدتر جواب میدهند این اقا که تیرش از پهنا توی سیبل میخورد با فشنگهای خارجی اینجوری بود و فشنگهای ایرانی بعضی ها رو هر کجا دوست داشت میزد و بعضی ها هم مثل خارجی ها از پهنا توی سیبل میخورد
بله حداقل من توی 2 ماه گذشته 5 مورد اینجوری دیدم حتی همین که از پهنا توی سیبل میخورد لول رو هم عوض کرده بود و باز هم میگفت هم فشنگ خارجی و هم ایرانی رو هر جا که میخواد میزنه .
چیزی که هست اینه که لول های جدید اصولا مشکل دارند و شاید ربط خاصی هم به خان نازک بودن نداره چون لول اگر خان نازک هم داشته باشه اگر درست و حساب شده باشه باید خوب و دقیق بزنه حالا خان پهن بهتره و دقیقتر و عمر بیشتری داره جای خود ولی خان نازک هم نباید اینجوری باشه این لوله های جدید ساختارشون مشکل داره یکی که نو خریده بود میگفت مرمی رو که توی لوله میذارم با یه سنبه میزنم پشتش از اون ور لوله میاد بیرون خوب این دیگه به پهن بودن و نازک بودن خان ربط نداره لوله مشکل داره و توی ایران هم چون از خان پهن نتیجه خیلی خوب و از خان نازکهای جدید نتیجه خیلی بد گرفته شده این همه حساسیت روی نوع خان هست وگرنه اگر خان نازک هم خوب باشه شاید طرف تا اخر عمرش هم اونقدر ازش استفاده نکنه که بتونه تفاوت دوام خان پهن و نازک رو متوجه بشه ولی خوب وقتی از روز اول این وضعش هست دیگه این شرایط پیش میاد.
دوستان یه چیز دیگه فشنگهای سهمیه جدید 270 مشکل اندازه مرمی دارند اسلحه فروشی که سهمیه امسال رو اورده بود داشت با یه قالب تمام گلوله ها رو اندازه میکرد و اونایی که بزرگتر از اندازه استاندارد بود رو جدا میکرد که پس بفرسته من ازش پرسیدم خوب بقیه اسلحه فروشها که سهمیه میارند چی اونا هم خرابها رو جدا میکنند گفت من دیگه نمیدونم اونا به وجدان خودشون بستگی داره .دوستان اگر به هر طریق قصد استفاده از فشنگ ایرانی بدون عوض کردن مرمی رو دارند حتما خودشون با یه کولیس دیجیتال قطر مرمی رو اندازه بگیرند و با یه فشنگ مطمئن مقایسه کنند که فاجعه به بار نیاد

RE: نخجیر 3 - baracuda - 2013-08-18 08:57 AM

این دیگه خیلی جالبه 10تومن بدی تفنگ بعد فشنگی هم که سهمیه بهت میدن رو بترسی باهاش بزنی
جمعه نخجیر۳با کالیبر8.57 یکی از دوستان رو امتحان کردیم انصافأ خوب میزد تا200متر خوب زد دیگه وقت نشد مسافت بالاتر امتحان کنیم

RE: نخجیر 3 - رضا قلعه قافی - 2013-08-18 12:17 PM

دوستان تا چه سالی نخجیر 3 خوب تولید شده ؟من تو فکربودم یک 57*8 داغون چک بخرم وبدم لوله 270 نصب کنند که جوازش چک باشه .با این تعاریف که بایست بیخیال بشم .یکی از دوستان سال 90 لوله تعویض کرد خیلی دقیق میزنه با فشنگ خارجی .من گروپ هاشو گذاشتم کسی باور نکرد .اون مورد شانسی بوده یا سال 90ها هم خوبند؟Khansariha (8)