شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - shahabhabibi - 2024-05-01 01:01 AM

بادرود و عرض ادب خدمت عزیزان
سهمیه ۲۷۰ امسال توزیع شده دوستان میتونن دریافت کنن

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2024-05-02 10:41 AM

درود - دوستانی که نخجیر 3 دارند و هد اسپیس تفنگ بیش از حد مجاز است ( فاصله پیشانی جنگی تا ته پوکه که حداکثر باید 0.2 میلیمتر باشد البته زیر 0.1 میل بهترین حالت است ضمنا هر 0.1 میل معادل ضخامت یک کاغذ است ) قبل از هر اقدمی برای رفع هد اسپیس توسط تعمییر کار که بسیار پر هزینه است حتما گلنگدن تفنگ را بررسی کنید ، در تفنگ اینجانب هد اسپیس زیاد بود که باعث عدم دقت و باد کردن پوکه ها میگردید به تعمییرکار مراجعه تا رفع شود ایشان انسان با شرفی بود و قبل از هر کاری پوسته گلن را بررسی نمود و مشخص شد به علت سائیدن و تراش گلن در صنایع جنگ افزار سازی ضخامت زبانه ها که وظیفه قفل شدن گلن را دارند در حد 0.4 میل کمتر است ( متاسفانه در تولید نخجیر 3 اکثر قطعات متحرک از موجودیهای برنو که معمولا قراضه هستند استفاده میکنند و با سنباده های نواری و تراش آنها را نو و تمییز میکنند و سپس زاجکاری و به همین دلیل اکثر تفنگها در هد اسپیس و پوکه کشی و پوکه پرانی مشکل دارند ) لذا من یک عدد پوسته گلن نو و آکبند به قیمت ناقابل 12.5 میلیون خریداری نمودم و مشکل تا حد زیادی حل شد و هداسپیس تفنگم از 0.7 میل به 0.3 میل کاهش یافت که البته هنوز عالی نیست ولی قابل قبول است و به نسبت بهتر از قبل است و هم دقت و هم بادکردن پوکه خیلی بهتر شده است ، توصیه بنده این است که قبل خرید حتما هداسپیس ، خوراک دهی ، پوکه کشی و پوکه پرانی و دقت تفنگ را بررسی کنید و فقط به شکل ظاهری و نو بودن تفنگ بسنده نکنید تا مثل من مجبور به این همه هزینه نشوید ، اینجانب غیر از کپ و لول تمام قسمتهای تفنگ حتی قنداق را تعویض نمودم

RE: نخجیر 3 - shahabhabibi - 2024-05-16 10:20 AM

(2024-05-02 10:41 AM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود - دوستانی که نخجیر 3 دارند و هد اسپیس تفنگ بیش از حد مجاز است ( فاصله پیشانی جنگی تا ته پوکه که حداکثر باید 0.2 میلیمتر باشد البته زیر 0.1 میل بهترین حالت است ضمنا هر 0.1 میل معادل ضخامت یک کاغذ است ) قبل از هر اقدمی برای رفع هد اسپیس توسط تعمییر کار که بسیار پر هزینه است حتما گلنگدن تفنگ را بررسی کنید ، در تفنگ اینجانب هد اسپیس زیاد بود که باعث عدم دقت و باد کردن پوکه ها میگردید به تعمییرکار مراجعه تا رفع شود ایشان انسان با شرفی بود و قبل از هر کاری پوسته گلن را بررسی نمود و مشخص شد به علت سائیدن و تراش گلن در صنایع جنگ افزار سازی ضخامت زبانه ها که وظیفه قفل شدن گلن را دارند در حد 0.4 میل کمتر است ( متاسفانه در تولید نخجیر 3 اکثر قطعات متحرک از موجودیهای برنو که معمولا قراضه هستند استفاده میکنند و با سنباده های نواری و تراش آنها را نو و تمییز میکنند و سپس زاجکاری و به همین دلیل اکثر تفنگها در هد اسپیس و پوکه کشی و پوکه پرانی مشکل دارند ) لذا من یک عدد پوسته گلن نو و آکبند به قیمت ناقابل 12.5 میلیون خریداری نمودم و مشکل تا حد زیادی حل شد و هداسپیس تفنگم از 0.7 میل به 0.3 میل کاهش یافت که البته هنوز عالی نیست ولی قابل قبول است و به نسبت بهتر از قبل است و هم دقت و هم بادکردن پوکه خیلی بهتر شده است ، توصیه بنده این است که قبل خرید حتما هداسپیس ، خوراک دهی ، پوکه کشی و پوکه پرانی و دقت تفنگ را بررسی کنید و فقط به شکل ظاهری و نو بودن تفنگ بسنده نکنید تا مثل من مجبور به این همه هزینه نشوید ، اینجانب غیر از کپ و لول تمام قسمتهای تفنگ حتی قنداق را تعویض نمودم
درود برشما
ایا گلن برنو با ۲۷۰ مشترک هست؟ یعنی الان من گلن برنو تمیز سراغ دارم بگیرم ؟

RE: نخجیر 3 - Hamer - دیروز 09:59 AM

درود - همانطور که عرض کردم نخجیر 3 با استفاده از کپ و گلن برنو تهیه شده است و برای کالیبر 270 گلنگدن برنو کاملا تطابق دارد البته قبل از خرید اولا گلن خود را بررسی کنید اگر ایراد دارد خرید کنید و دوما گلنی را هم که قصد خرید دارید باز کاملا کنترل نمایید که متضرر نشوید مواردی که در گلن کنترل شود عبارت است از ضخامت و کیفیت زبانه ها که وظیفه قفل کردن را دارند ، کیفیت پیشانی جنگی و پوکه کش ، کیفیت چخماق و ضامن ، ضمنا حتما هد اسپیس را با کاغذ کنترل کنید (چند عدد کاغذ گرد برابر با ابعاد ته پوکه تهیه کنید سپس سوزن را از گلن جدا کنید و با چسباندن کاغذها به انتهای پوکه گلوله شلیک نشده بارگیری شود و کنترل شود با چند عدد کاغذ گلن بسته نمیشود اگر نهایت با سه کاغذ بسته نشود مطلوب است ) ، البته راه صحیح کنترل هد اسپیس استفاده از گیجهای مخصوص است که حتی تعمییرکاران هم ندارند