شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-04-18 09:47 PM

جهت قنداق اگر کسی بیست میلیون ناقابل هزینه کنه میتونه قنداق آمریکایی با پایه های نصب فلزی بخره ، مدل هایی که پایه فلزی ندارند چهار پنج میلیون ارزانتر هستند ، متاسفانه قنداق فابریک نخجیر 3 و کلا تفنگهای ایرانی دقت لازم در تولید و نصب قطعات فلزی تفنگ روی اونها نمیشه ، تفنگ خودم خشاب تا کپ فاصله بیش از حد مجاز داشت و خوراک دهی فشنگها سخت بود و لول هم کاملا به بچه قنداق چسبیده بود که هردو رو اصلاح کردم ، برای نصب ماشه حساس هم فضای موجود بسیار کمه و حتما باید تراش بخوره تا بدنه ماشه کاملا آزاد قرار بگیره و درگیر نباشه ، کل این کارها و نصب ریل پیکاتینی و دوربین رو در منزل انجام دادم البته نیاز به ابزار مثل دریل ، فرز انگشتی ، سوهان مناسب ، سنبه ، گیره و سایر وسایل وجود دارد ، بدون ابزار مناسب و مهارت نسبی ممکنه کار خراب بشه ، جهت ریل پیکاتینی من نمونه چهار سوراخ مدل f4 و ماشه فالکن هردو از محصولات شرکت شاهین مشهد رو با قیمت مناسب خریدم و کاملا راضیم ، رینگ 30 هم برند هاوک نمونه بزار و بردار خریدم که اونهم تقریبا قیمت مناسب تری دارد ، این موارد رو با جزئیات عرض کردم که دوستان تحت تاثیر القائات سایرین هزینه اضافه نکنند . تندرست و شاد باشید

RE: نخجیر 3 - Fds - 2022-04-21 01:55 PM

سلام-نخجیر 3 کارکرد با جواز الان چه قیمت هایی هست؟فرض بر تمیز بودن اسلحه.

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-04-21 02:24 PM

دور و بر ۸۰ تومنی باید باشه.

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-04-23 01:11 PM

اگر منظور نخجیر 3 کالیبر 270 است کارکرده حدود قیمتی است که آقا صالح فرمودن و آکبند حدود 90 و کالیبر 7.92 برنو خور هم که کم پیدا میشه همین قیمته ولی کالیبر 308 نخجیر 3 به علت استفاده از فشنگ جنگی ژ3 قیمتی تقریبا دو برابر دارد البته کالیبر 308 و 3006 نخجیر هم کمیاب است و به ندرت برای خرید وجود داره و اکثرا 270 هستند

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-04-23 04:16 PM

سلام جناب مرادی.
بیشترین فاصله ای که با اسلحه تون با دوربین و بدون دوربین شلیک کردید چقدر بوده ؟
و اینکه ایا کسی رو دیدید که برای گلوله زنی پایه دوربین یک تکه ببنده ؟

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-04-24 08:14 PM

سلام ، متاسفانه هنوز با دوربین شلیک نکردم چون منتظرم وسایل ریلود به دستم برسه تا فشنگها را اصلاح و بر اساس اونها دوربین رو تنظیم کنم که دوباره کاری نشه ، بدون دوربین فاصله 25 متر با تکیه گاه روی سیبل کاغذی تیرها حدود یک تا دو سانت فاصله داشتند و فاصله دور هم برای یک سنگ حدودا چهل سانتی که بیش از دویست متر فاصله داشت بدون تکیه گاه ایستاده شلیک داشتیم من و یکی از دوستانم یک متر خطا میزدیم دوست دیگرم که گلوله زنی خیلی خوب میزنه سنگ رو زد واقعا بدون دوربین و تکیه گاه فاصله بیش از صدمتر کار سخت میشه ، البته با فشنگ مهام فابریک امتحان کردیم ، من خودم حس کردم سرعت گلوله کمه ودر حد 270 نیست ، انشالله فشنگها ردیف شدن حتما به استحضار میرسانم ، تندرست و شاد باشید
(2022-04-24 08:14 PM)Hamer نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، متاسفانه هنوز با دوربین شلیک نکردم چون منتظرم وسایل ریلود به دستم برسه تا فشنگها را اصلاح و بر اساس اونها دوربین رو تنظیم کنم که دوباره کاری نشه ، بدون دوربین فاصله 25 متر با تکیه گاه روی سیبل کاغذی تیرها حدود یک تا دو سانت فاصله داشتند و فاصله دور هم برای یک سنگ حدودا چهل سانتی که بیش از دویست متر فاصله داشت بدون تکیه گاه ایستاده شلیک داشتیم من و یکی از دوستانم یک متر خطا میزدیم دوست دیگرم که گلوله زنی خیلی خوب میزنه سنگ رو زد واقعا بدون دوربین و تکیه گاه فاصله بیش از صدمتر کار سخت میشه ، البته با فشنگ مهام فابریک امتحان کردیم ، من خودم حس کردم سرعت گلوله کمه ودر حد 270 نیست ، انشالله فشنگها ردیف شدن حتما به استحضار میرسانم ، تندرست و شاد باشید

درخصوص پایه دوربین اگر منظورتان نخجیر 3 است این تفنگ تولیدات قدیمی دهه هشتاد تا اوایل نود کارخانه فابریک پایه یک تکه با رینگ 25 نصب میکرد که خریداران اکثرا ناراضی بودن و تعویض میکردن سپس کارخانه هم پایه دو تکه طرح وارن نصب کرد که به نظر بهتر شده ، اما فکر کنم به صورت کلی بیشتر تیراندازان غیر حرفه ای پایه های دو تکه رو می‌پسندند چون فضای مانور بیشتری داره مخصوصا با ریل پیکاتینی و افراد حرفه ای پایه یک تکه و بیشتر دوست دارن چون استحکام و پایداری بیشتری داره ، البته ممکنه من اشتباه کنم

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-04-24 08:59 PM

سلام جناب مرادی.
در ۲۰۰ متری بدون دوربین خیلی سخته چون هدف پشت مگسک گم میشه.
اما ؛ تفنگ ۲۷۰ دقت خیلی خوبی داره
این فشنگ های مهام هم متاسفانه بسیار بی کیفیت هستن و حتما نیاز به اصلاح و کم و زیاد کردن باروت دارن.
و نظر من اینه که پایه دوربین دو تکه فقط مخصوص pcp هست که لگد نداره و اکثرا هم محل خشاب باعث شده نشه یک تکه بست.
اما پایه های یک تکه مخصوص تفنگ های لگد دار ساخته شدن و بهتره که حتما یک تکه استفاده بشه ؛ اصلا جلوه تفنگ هم زیبا تر میشه.
طرح قنداق جدید هم انصافا خوب شده و مشکلی که در سری های قدیم بود که میگفتن قنداق مناسب دوربین نیست فکر میکنم رفع شده توی عکس که اینجوری به نظر میاد.
و وضع ش.ک.ا.ر ( این کلمه توی انجمن باید به این صورت نوشته بشه ) با گلوله زنی چطوریه ؟ اصلا پروانه صادر میشه ؟ شنیدم که نمیشه.

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-04-24 10:38 PM

استفاده از پایه یک تکه مشکلاتی داره ، چون دهانه بین دو رینگ ثابته و محل نصب هم معمولا ثابت (مگر اینکه پایه یک تکه هم روی ریل پیکاتینی نصب شود که ارتفاع کلا یک کم زیاد میشه ) این فیکس بودن برای انتخاب دوربین و تنظیم فاصله چشمی و عدم برخورد دوربین با لول و قرارگرفتن خود دوربین بین دو رینگ کار رو سخت میکنه به همین دلیل عرض کردم مناسب اشخاص حرفه ای است که با حساب و کتاب باید سایز دوربین رو انتخاب کنند ، قنداق به نظر من هم بهتر شده مخصوصا ظاهر شکیلتری داره ، جواز برای ش... چهارپا چندسالی است که صادر نمیشه و اگر هم باشه برای از ما بهتران است ، البته من خودم برای لذت تیراندازی به اهداف و سرگرم شدن با ریلود و باز و بسته کردن و تغییرات در جزئیات راضیم و اهل ش... نیستم ، این را هم عرض کنم بر فرض داشتن مجوز هم خود ش.... کار هرکسی نیست دوستانی دارم که چند سال پیش مجوز گرفتند چهار شبانه روز در زمستان در استان دیگری درکوهستان بودند تا موفق شدند و بعد از آن مشکل انتقال ش... به پائین کوه و.... لذا کار هر مرد نیست خرمن کوفتن

RE: نخجیر 3 - amn - 2022-05-03 06:11 PM

اقای مرادی ؛ چه خبر از ۲۷۰ خبری نیست ازتون ؛ گفتم تاپیک رو بیارم بالا.

RE: نخجیر 3 - Hamer - 2022-05-08 02:34 PM

سلام و عرض ادب ، صالح جان در مملکت ما برای هرکاری هر چقدر هم که تلاش کنی باز یک جای کار لنگ میزند ، خرید و تیون اسلحه ، سپس تهیه دوربین و ریل و پایه ، بعد تهیه وسایل ریلود شامل چکش مرمی کش و ست ریلودینگ ، حالا هم لنگ مرمی هستم و موفق به تهیه مرمیهای ایرانی باکیفیت نشدم ، چندتایی فشنگ ایرانی باز کردم و باروت چهل و هفت گرین ریختم و از ناچاری همون مرمی مهام رو سوار کردم برای تست ولی قلبا راضی نیستم ، عزیزانی که مرمی اصفهان مخصوصا نوک پلیمری رو تهیه کردند اگر جهت خرید راهنمایی کنند سپاس گذار خواهم شد . سلامت و شاد باشید