شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-05-22 07:58 AM

سوال اصلي من اين بود كه واقعا در اسلحه گلوله زن بايد زير هدف را نشانه بگيري يا نه بايد مركز هدف را كه نشانه گرفتي به مركز هدف هم اصابت كند

RE: نخجیر 3 - Saeed-AT44-Long - 2013-05-22 08:33 AM

(2013-05-22 07:58 AM)SHAYA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سوال اصلي من اين بود كه واقعا در اسلحه گلوله زن بايد زير هدف را نشانه بگيري يا نه بايد مركز هدف را كه نشانه گرفتي به مركز هدف هم اصابت كند

دوست عزیز در همه اسلحه های گلوله زنی که دارای دوربین هستند نقطه برخورد قبل از دو نقطه صفر اول و دوم اندکی با توجه به نوع پایه دوربین پایین هست و بعد از این دو نقطه با توجه به سرعت اولیه مرمی باز هم مقداری پایین ، و بین این دو نقطه با توجه به فاصله صفر اول و دوم مقداری بالا قرار میگیرد و این یک قانون هست .
این مقدار رو میتونید از نرم افزار چیرگان بدست بیاورید
و اما در مورد اسلحه شما که فاقد دوربین هست همونطور که دوستمون در بالا هم فرمودند باید روزنه دید و لول اسلحه بررسی شود

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-05-22 10:20 AM

شكاف درجه 270 (نخجير3) قابل تنظيم هست يا نه ثابته ضمنا ببخشيد زياد سوال ميكنم چون خيلي مبتديم وعلم شما دوستان عزيزم را ندارم

RE: نخجیر 3 - mrbala - 2013-05-23 12:10 AM

بله شکاف عقبی یه پیچ آلن داره که با شل کردنش میتونی بالا و پایینش کنی. البته پایه اش شیب دار هستش. اگه تا حالا بهش دست نزدی، اینو بدون که اولش خیلی سفته . با یه چیزی که روش خط نندازه آروم ضربه بزن جابجا میشه.

RE: نخجیر 3 - SHAYA - 2013-05-23 04:53 PM

سپاسگزارم از راهنمايي شما دوست عزيز

RE: نخجیر 3 - mahammaham - 2013-05-24 12:12 AM

دوستان ميشه چند تا عكس از ٢٧٠ آپلود كنيد؟!
ممنونمKhansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2013-05-24 06:22 PM

دوستان 270 های سال 90 به بعد چجور از اب در امدند
همانطور که مطلعید قبلا لوله خام را از المان می اوردند و اینجا خان کشی می شد حالا هم لوله و هم خانکشی کاملا محصول وطن هستش اطلاعاتی درباره دقت تفنگهای جدید کسی داره

RE: نخجیر 3 - amirjoon - 2013-05-24 11:17 PM

(2013-05-24 12:12 AM)mahammaham نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ميشه چند تا عكس از ٢٧٠ آپلود كنيد؟!
ممنونمKhansariha (8)

دوست عزیز بنده دست به نقد از داخل آرشیوم این چندتا عکس رو پیدا کردم که براتون اینجا میزارم ولی خودم هم خیلی علاقه دارم چندتا عکس حسابی از رخ و اجزای آن ببینم که متاسفانه موجود نیست! یکی از دلایل اون هم اشخاص کمی هست که به هر دلیل دسترسی به این سلاح دارن...Khansariha (226)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: نخجیر 3 - mahammaham - 2013-05-25 12:25 AM

ممنون بابت عكسها، عالي بود
باز هم اگر دوستان عكسهاي بيشتري بزارن استفاده ميكنيمKhansariha (256)

RE: نخجیر 3 - mrbala - 2013-05-25 01:26 AM

همینه دیگه .... از کجاش عکس میخوای ؟؟

البته قنداق اون اولی که گزاشته خیلی خوشگله و من خودم اونو ندیده بودم، اینایی که الان تولید میشه بیشتر شبیه آخریست. اگه قنداق خوب میخوای باید دست به جیب شی!!