شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - vakil - 2016-03-31 08:15 PM

doostan salam v arz adab
avalan sharmandam babat nadashtan font farsi
dar sani agar hamingorooh goloolr zani ro dar telegrm dashte bashim besiar ali v mofid khahad bood
baz ham babat fenglish ozr mikham
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
agar goroohe goloole zani ya nakhjir dar tlegram hast bande ro add befarmeed
Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - jonoobi - 2016-04-01 08:42 PM

پیشناهاد خیلی خوبیه دوست عزیز

اگه چنین گروهی نیست در تلگرام شما خودتون یه گروه درست کنید و آدرس بدین تا دوستان بیان

RE: نخجیر 3 - vakil - 2016-04-02 07:32 AM

vala jonoobi jan bande pishnehad dadam ta asatid eghdam be taasis befarmaiand ta ma ham estefade konim
jenab haghighi v asmn aziz ya ozorgan digeh gorooh agar pish ghadam beshan baese eftekhar hast
ham gorooh monsajem tar hast v ham matalebe mofid
agar beshe besiar mofid hast
jonoobi jan khodetoon besme lah ro begid v gorooh ro ijad konid Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - Homansalam - 2016-04-02 12:27 PM

سلام خدمت اساتید بزرگوار
اسلحه های نخجیر 3 که میگن لولش اتریشیه مال چه سال هاییه؟
یک دونه نخجیر 270 داریم سال 82 گرفتیمش ولی تا حالا فقط یک شلیک باهاش انجام دادیم خواستم ببینم لولش اتریشیه یا نه؟ و خان هاش پهنه یا نازک؟
ممنونم

RE: نخجیر 3 - asman - 2016-04-03 12:22 AM

هومن جان ضمن خوشامد گویی به شما
درمورد کجایی بودن لول 270 نظری ندارم اما ماشاالله به این حوصله وصبر که از 13 سال پیش فقط یک فشنگ شلیک داشتید
این صبر وحوصله از من برنمیاد
من بودم توی این مدت به اندازه موهای سرم باهاش گروپ میگرفتم وسنگ میترکوندم خخخخخخخخخخ
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-04-03 01:09 PM

فقط سری اول لولهاشون اتریشی بود که برمیگرده به سالهای هفتادو نه هشتاد اگر اشتباه نکرده باشم و خان پهن بودن .

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - Homansalam - 2016-04-03 02:37 PM

سلام ممنونم از اساتید که سوالات قبلی رو پاسخ دادند.
داخل صفحات گذشته خوندم که نوشته بودید مدل های اولیه 270 فشنگ های بلند گیر کرده وگلنگدن جا نمیره ابن مدل ها مربوط به چه سال هاییه ؟
یعنی گلوله های 150 گرینی نمیشه با این اسلحه ها شلیک کرد ؟ راه حلی داره که این مشکل بر طرف شه؟
برای 270 فشنگ بیشتر از 150 گرینی هم وجود داره؟ممنونم

RE: نخجیر 3 - Siavashshami - 2016-04-03 03:08 PM

دوستان چند وقت پیش رفته بودم اسلحه فروشی و یک ۸/۵۷ نخجیر دیدم ،خانهاشو که چک کردم پهن بودن اسلحه هم سال تولیدش ۹۳ یا ۹۴ بود.میخواسنم بدونم همه ۸/۵۷ ها خان پهن هستند یا جدیدا دارن اینطور میزنن؟

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

اگه جدیدا باشه پس امکان داره دوباره ۲۷۰ هم خان پهن بزنن.خودم تا جایی که یادمه ۸/۵۷ هم جدیدا خان نازک بودن و الان دوباره خان پهن شده

فرستاده شده از HUAWEI G700-U10ِ من با Tapatalk

RE: نخجیر 3 - Homansalam - 2016-04-03 03:21 PM

سلام ممنونم از اساتید که سوالات قبلی رو پاسخ دادند.
داخل صفحات گذشته خوندم که نوشته بودید مدل های اولیه 270 فشنگ های بلند گیر کرده وگلنگدن جا نمیره ابن مدل ها مربوط به چه سال هاییه ؟
یعنی گلوله های 150 گرینی نمیشه با این اسلحه ها شلیک کرد ؟ راه حلی داره که این مشکل بر طرف شه؟
برای 270 فشنگ بیشتر از 150 گرینی هم وجود داره؟ممنونم Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-04-03 03:28 PM

تولیدات دارای اشکال در کالیبر 270به اولین خروجی محصولات این کالیبر برمیگرده که بعدا خودشون متوجه شدن و اصلاحش کردن،چنانچه سلاحی از قبل موجود باشه که دارای این اشکال باشه باید به صنایع دفاع مراجعه شود تا رفع عیب گردد،اما در کالیبر 270فکر کنم سنگین ترین وزن مرمی همین 150گرین باشه و به ندرت تا صدو پنجاه و هشت گرین تولید میشه.در مورد خان پهن و خان ریز در سالهای اخیر هر دو مدل تولید میشه و برخلاف نظر عموم بنده به این نتیجه رسیدم که خان باریک بهتره.

حسین حقیقی