شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2016-03-04 11:53 PM

حسین آقا تو جدول همرام دوربین شما 270 فقط با لول 60 سانت هست ویا بلندترش هم وجود داره

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-04 11:55 PM

طول لولها ذکر نشده ،نام اسلحه ها ذکر شده و کالیبر اونها.

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - bahruz - 2016-03-04 11:58 PM

(2016-03-04 11:33 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام بستگی به گرین مرمی و شکل اون داره و بین فشنگهای اروپایی و امریکایی در سرعت و شارژ باروت تفاوت اندکی وجود داره.شما چه برندی مد نظرتون هست.

حسین حقیقی
۱۳۰ گرین منظورمه و سرعت فشنگهایی که خودتان استفاده میکنید

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-05 12:04 AM

فشنگهای شکاری که من استفاده میکنم سوفت پوینت 150gnهست که بین فشنگهای 270 کمترین سرعت رو دارند و اگر اشتباه نکرده باشم 805متر بر ثانیه ،اما فشنگ های دیگری هم داره که تا 930 متر یا بیشتر سرعت داره ،همین صد و پنجاه گرینی هم که من استفاده میکنم در مدل pts سرعت بیشتری داره 884 m.s .

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - mortezazadeh - 2016-03-05 12:23 AM

سلام جناب حقيقى مدل پى تى اس در وزن ١٥٠گرين تو ايران پيدا ميشه؟

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-05 12:27 AM

بعضی وقتها بله پیدا میشه.

حسین حقیقی

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-05 07:06 PM

با سلام ،بعضی از دوستان معتقدند و به بقیه هم توصیه میکنند ببنید سلاح تون با چه فشنگی سازگاره پس از همون فشنگ استفاده کنید که به نظر منم تا حدود بسیار زیادی این حرف میتونه صادق باشه امااگر فشنگی معتبر با کارنامه خوب در سلاح شما جوابگو نبود عیب از فشنگه یا سلاح ؟ و چه علتی داره مهماتی که در یک سلاح نتیجه عالی داره در سلاح دیگر بر عکس عمل میکنه ؟ تعدادی معتقدند در خانها تفاوت وجود دارد و اگر مرمی در یک سلاح عملکرد خوبی دارد علت سازگاری مرمی با خان اون سلاح است .اما به نظر من ربطی به خانها نداره و علت جای دیگری هست و شاید سکوی پرش مرمی یا فری بور توی این قصه نقش بازی میکنه ،سکوی پرش قبل از شروع خانها قرار میگیره و این سکوی پرش در اندازه طولی میتونه در سلاحها متفاوت باشه اما قطعا باید اندازه استانداردی داشته باشد نه زیاد بلند و نه کوتاه، در فاصله طولی مناسب سکوی پرش ،مرمی میتواند قبل از رسیدن به خانها سرعت مناسبی به خود بگیرد و در نتیجه دقت بالا میرود ،،در فاصله پرش استاندارد هر دو نوع مرمی ،هم مرمی های کوتاه و گرین پایین و هم مرمی بلند با گرین بالا نتیجه مطلوبی دارند،اما اگر این فاصله طولی کم باشد مرمی های گرین پایین و کوتاه جوابگو خواهند بود اما مرمی های بلند دچار مشکل میشوند، اما اگر بر عکس فاصله طولی سکوی پرش بیش از حد استاندارد بلند باشد مرمی های کوتاه و گرین پایین مسیر بیش از معمول را برای رسیدن به خانها طی میکنند که بازم محل اشکاله در این نوع فاصله طولی بلند فقط مرمیهای بلند با گرین بالاتر جوابگو هستند،پس به سکوی پرتاب یا فری بور سلاحمون دقت کنیم و مهمات رو با توجه به اون انتخاب کنیم ،بعنوان مثال در بحث ریلود فشنگ کالیبر 270 ما میتونیم حداقل طول فشنگ رو 3.210 ویا تا حداکثر 3.340داشته باشیم به نظرتون چرا ؟چون ما ازمایش کنیم ببینم در چه فاصله ای مرمی رو نصب کنیم جواب بهتری میگیریم.و این بر میگرده به طول فری بور یا سکوی پرتابمون که بر اساس اون باید منیمم بگیریم یا ماکزیمم.

حسین حقیقی

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-08 07:50 AM

باسلام ،توی سایت همسایه تصویری دوستان گذاشتن از ارتعاش لول سلاح هنگام تیراندازی که میتونه به مقدار کمی خطای تیر ایجاد کنه شایدم محسوس نباشه ،البته توی این تصویر برای درک بیشتر موضوع تصویر رو با اغراق نشون دادن ،اما چیزی رو که میخواستم بگم اینه که من بطور ازمایشی بوشی رو که یکمقدار وزن هم داره بر سر لول سلاحم نصب کردم که حس کردم دقت بهتر بشد اما نمیدونم به خودم این افزایش دقت رو تلقین کرد یا میتونه صحت داشته باشه خخخخخخ.

حسین حقیقی

[تصویر: b4641a18cc2dd792282c9453e3b6b369.jpg]

حسین حقیقی

[تصویر: 1c75de27e9365d7cad2733428dff831e.jpg][تصویر: 083afa3bf78c0cc4c9051a64849f6714.jpg]

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - karbakhsh - 2016-03-09 12:37 AM

سلام.استاد حقیقی من گلوله زن ندارم(البته عاشقشم)و در حد محبت اساتیدی تونستم تو شکار حضور داشته باشم و حتی شلیک؛اما مسایل در حد فرصت دنبال میکنم.
در مورد سکوی پرتاب فرمودین و ایا در تفنگی مثل 270 این قسمت با اندازهای مختلف تولید میشه؟که اگر جواب بله باشه چرا؟و اگرم جواب خیر باشه ایا این داستان در همه گلوله زنیها اتفاق میفته؟حالا چه خارجی و برند و چه داخلی. ممنون از محبت همیشگی شما

نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-03-09 12:47 AM

جناب کاربخش هر کارخانه معمولا برای محصولات خودش از یک اندازه خاص برای سکوی پرتاپ استفاده میکنه ،اما بطور مثال این فاصله در سلاحی با کالیبر 270 میتونه در کارخانه وینچستر تا کارخانه بلازر فرق بکنه یا هر دو تا از اینا با نخجیر سه فرق بکنند مته ای که این لولها رو خان کشی میکنه در این سکوی پرتاب بوش میخوره اگر اشتباه نکنم و بوش مته های متفاوت سایزشون در کارخانه های مختلف فرق میکنه و شایدم بطور اتفاقی شبیه به هم باشن و فرق هم نکنه .

حسین حقیقی