شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-01-24 12:34 PM

با سلام ؛فاصله سی متر باشه ،حتما با فشنگ خارجی تست کنید تا سلامت سلاح معلوم بشه فشنگهای ایرانی ادرس درستی نمیدن؛پنج فشنگ شلیک کنید گروپتون باید بدون دوربین در سی متر از یکسانت تجاوز نکنه البته بستگی به تیراندازش هم داره .

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - asman - 2016-01-24 01:36 PM

(2016-01-24 10:24 AM)ARHUNT نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت اعضای محترم انجمن
یک سوال:
یکی از دوستان من قصد خرید یک نخجیر 3 کالیبر 270 از اسلحه فروشی داره و با فروشنده توافق کرده که به شرط تیر تفنگو برداره حالا سوال بنده اینه که این رفیق ما تفنگو چطور تست کنه که
به سلامت و دقت لول مطمئن بشه یعنی چه تعداد فشنگ به چه سیبلی ( اندازه خال چقدر باشه ؟) و از چه فاصله ای با مگسک و شکاف درجه شلیک کنه و گروپ تیر باید چطور باشه که بشه رو سلامت تفنگ قضاوت کرد ؟
با تشکر

(2016-01-24 12:34 PM)hossein1haghighi نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ؛فاصله سی متر باشه ،حتما با فشنگ خارجی تست کنید تا سلامت سلاح معلوم بشه فشنگهای ایرانی ادرس درستی نمیدن؛پنج فشنگ شلیک کنید گروپتون باید بدون دوربین در سی متر از یکسانت تجاوز نکنه البته بستگی به تیراندازش هم داره .

حسین حقیقی

من عاشق دوچیزم سوال واضح و جواب واضح
دم اهالی انجمن همیشه گرم باد

RE: نخجیر 3 - ARHUNT - 2016-01-24 03:09 PM

با تشکر از اظهار لطف جناب حقیقی و asman

RE: نخجیر 3 - royan - 2016-01-25 11:11 PM

استاد گرامی جناب حقیقی با سلامKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8) یک سوال تخصصی از خدمت جنابعالی داشتم؟ بنده اسلحه 270 نخجیر دارم.و انتخاب خودمو برای خرید دوربین روی اسلحه کردم زایس کونکوئست اچ دی 5 ..مشکل من انتخاب رتیکول(درجه بندی) روی دوربین؟ این دوربین دو مدل رتیکول داره یکی 800 یاری که مخصوص کالیبر مگنوم و یکی 600 یارد که استاندارد 270 .حالا من موندم کدومو انتخاب کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟800 یا 600 یاردو. میخوام بعد پشیمون نشم چرا 800 انتخاب نکردم به خاطر درجه بندی بالاتر و لانگ رنج و....... از طرفی شرکت 600 یاردو استاندارد 270 تعریف کرده و خطوط ش سازکاری داره با این کالیبر.از طرفی ام 800 یارد بهتره چون درجه بندی بالاتر داره و میشه روش حساب کرد برای رنج بالاتر ولی با تمرین درجه ها دستت میاد.حالا نظر شما چیه کدو مارو انتخاب کنم؟////؟؟؟؟ا/
در ضمن روی درجه ها اعداد حک شده.6 و 8 دو مدلشما اگه بودی کدومو انتخاب میکردی که پشیمون نشی . زوم دوربینم 3*15*42.این اعداد ایا کمک می کنن به تیر اندازی دقیق . از طرفی دوستان میگن 600 رتیکولش باز تره و دفتت بالاتر از طرفی ام میگن 800 رنجش بالاتره و برای رو کم کنی بیشتر به درد میخوره .لطفا راهنمایی بفرماییدKhansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-01-26 01:15 AM

با سلام ؛دوست عزیز اولا تیراندازی با ریتکول دوربین تخمینی و تقریبی هست و امکان داره با تغیییر مرمی در وزن وفرم به همراه اندازه باروت فشنگ در نقطه نشانه روی ریتکول هم جابجایی حاصل کنه بعنوان مثال در 300 متر فشنگ سوفت پوینت 150gn پنجاه و هشت سانت افت داره اما فشنگsst سی وچهار سانت البته اعداد رو دقیق یادم نیست تقریبی فرض رو بر این میگیرم پس شما باید مشخصات پرواز مرمی هارو ثبت و در عمل هم تجربه کنید انوقت میل دات سیصد متر اونجا چه کاری انجام میده فقط میتونه فاصله سیصد متر رو به شما نشون بده و به شما بصورت تقریبی کمک کنه تا بر اساس جداول بالستیکی و تجربه تیراندازی تیر رو به هدف بنشونید منظور چیه حالا اینکه میل داتها نمیتونن برای فشنگ خاص یا کالیبر خاصی تعریف بشن وکارایی صدرصد رو داشته باشن اما من اگر بودم دوربین با درجه بندی بیشتر رو انتخاب میکردم چون امکان تیراندازی در مسافت بالاتری رو بهم میده .

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - royan - 2016-01-26 08:30 AM

اقای حقیقی با تشکر لز جواب شما .هدف منم 800 یارد بود .ولی فقط به خاطر این که rz600 مخصوص کالیبر 270 انتخابش کردم . پس با توجه به صحبت شما احتمال داره روی خطوط دقیق نزنه درسته
درسته اگه رتیکول ها بر اساس متر بودند انتخاب با 600 یارد بود چون دقیق بر اساس متر بود نه یارد و میشد اونو انتخاب کرد حالا پس فرقی نمیکنه باید با تمرین تیر اندازی محاسباتو دقیق کرد درسته.
پس به نظر شما من 800 یاردو بگیرم امروز میخوام سفارش بدم.به مشکلی که بعد ها بر نمیخورم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-01-26 08:43 AM

بله دوست عزیز فقط و فقط تمرین وبکاربردن اطلاعات بالستیک فشنگ مورد استفاده در تیراندازی شمارو به منظورتون میرسونه نه تفاوت در میل داتها ،بالستیک فشنگها البته تا سیصد متر در هر کالیبری با میل دات ها جواب خوبی میدن اگر فشنک پدر و مادر دار باشه یا توسط خودتون ریلود شده باشه اما در مسافتهای بالاتر استفاده ازمیل داتها دقت لازم رو در روی خطوط نداره مگر اینکه با تمرین و ازمایش فشنگها خودتون به میل دات مناسب هر فاصله ای برسید.

حسین حقیقی

چه مشکلی مد نظرتون هست؟

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - royan - 2016-01-26 08:49 AM

ممنونم جناب حقیقی با تشکر از شما
ممنونم جناب حقیقی با تشکر از شماممنونم جناب حقیقی با تشکر از شما
مشکل از نظر درجه بندی که کاش اون 600 یاردو میگرفتم دقیقتر بود و..... از این حرفا
اخه تو کاتولوگش نوشته 600 یارد مخصوص کالیبر 270 و 800 یارد مخصوص کالیبر های مگنوم

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2016-01-26 09:36 AM

نقل این حرفها نیست حالا شما اگر برات مهمه همونو بردار که دوست داری.

حسین حقیقی

RE: نخجیر 3 - royan - 2016-01-26 09:39 AM

نه دوس ندارم بحث دوس داشتن نیست بحث دقت و کاربرد
میخوام نظر استادارو هم بدونم که کارایی و دقت و ..... کدوم مدل بهتره؟/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مثلا 800 میگیرم میام تو کار میبینم رتیکولاش دقت نداره میگم کاش 600 میگرفتم .حالا اگه 600 بگیرم تو کار ببینم اونم فقط تو کاتالوگش نوشته مخصوص 270 ولی تو عمل ی چیزه دیگس با خودو میگم 800 بهتره پس ؟؟؟؟؟؟؟ مشکل من اینه
مثلا 800 میگیرم میام تو کار میبینم رتیکولاش دقت نداره میگم کاش 600 میگرفتم .حالا اگه 600 بگیرم تو کار ببینم اونم فقط تو کاتالوگش نوشته مخصوص 270 ولی تو عمل ی چیزه دیگس با خودو میگم 800 بهتره پس ؟؟؟؟؟؟؟ مشکل من اینه