شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

نخجیر 3 - googoolmagooly - 2015-10-25 02:08 AM

سلام
دوستان ميدونيم كه لول نخجير٣ در دو نوع خان پهن و خان نازك موجوده. من در تاپيك هاى مختلف مطلبى نديدم. اساتيد فن لطفا نظر بدن كه چجورى ميشه با نگاه كردن در لوله اين تفاوت رو تشخيص داد؟
همچنين مزايا و معايب اين دو نوع نسبت به هم بررسى بشه. حتى المقدور شكل و عكس هم براى شير فهم كردن مبتدى هايى نظير بنده چاشنى بفرمايند.
باتشكر

Sent from my iPhone using Tapatalk

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-10-25 11:34 AM

سلام دوست عزیز مهارت خاصی برای تشخیص خان پهن وباریک وجود نداره براحتی از هم قابل تشخیص هستن. منتها تا حالا اگر کسی خان پهن وباریک رو نتونسته تشخیص بده راه حلش اینه که هر دو اسلحه رو کنار هم بگذاره مشاهده کنه. مزایا ومعایب طبق ادعای دوستان خان باریک دقته بیشتره. خان پهن طول عمر لول بیشتره البته اثبات نشده است وفرضیاته.

hosein haghighi

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-10-25 11:43 AM

من قبلا این مورد را بررسی و نوشته بودم تا آنجایی که یادم پهنا خان باریک یک میلیمتر و پهن دو میلیمتر و بعضی از برنو های قدیمی 4 میلیمتر
در مسلسل و اسلحه های جنگی در اثر شلیک مداوم لوله داغ شده منبسط میگردد بنابر این پهنا زیاد خان مرمی را بهتر با لوله چفت میکند در قبال آن مرمی دفرمه تر و لوله داغتر می شود
خان باریکها کمترمرمی با لوله درگیر میشوند دور مرمی های بلند دقت بهتری بوجود می آورند
البته مطالب فوق نتیجه بررسی ها و برداشته شخصی است و منبع ثبت شده ندارند

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-10-25 11:43 AM

نصب دور بین خوب ربطی به قیمت اسلحه نداره در کشورهای خارجی هم قیمت اسلحه با دوربین خوب تقریبا به هم نزدیک هستن اسلحه هایی هم که در ایران تولید میشن 308-270-30/06کالیبر 8جز بهترینها هستند و لیاقت سوار کردن یک دوربین خوب رو دارن. هر کسی دوربین خوب سوار کرده به تفاوت در ارتقا تیراندازی با این اسلحه ها پی برده.

hosein haghighi

در مورد هر تولیدی گذشت زمان بهترین مدعاست. ده سال دیگر باید از دارندگان اسلحه خان پهن و خان باریک نظر جست.

hosein haghighi

البته در صنایع اسلحه سازی هنگامی دست به تغییر میزنن یعنی به تکنولوژی برتری دست پیدا کرده اند و وقتی میان خان پهنو تبدیل به باریک میکنن یعنی با در نظر گرفتن مزایای قبلی یعنی طول عمر لول با سیستم خان کشی یا خالکوبی جدید دقت یا سرعت رو هم با باریک کردن خانها افزایش میدن. چون اسلحه های خارجی بیشتر با خانهای باریک تولید میشن

hosein haghighi

RE: نخجیر 3 - googoolmagooly - 2015-10-25 03:29 PM

سلام مجدد
آقا من نمیدونم چرا گلن این تفنگ زبون بسته رو زاجکاری می کنن!! بهر حال آلات متحرک با چند حرکت ، ساییده میشن و وضعیت رنگ و روی گلنگدن از ریخت میوفته . برنوها عموما گلن استیل و براقی دارند. ولی این عزیزان جنگ افزارسازی فکر میکنم به ابتکار خودشون قبل از نصب گلن ها روی نخجیر3 اونا رو زاجکاری میکنن و زحمت بعدش رو میندازن گردن صاحب تفنگ!!
در مجموع ،میخواستم ببینم دوستان برای زاج زدایی و سفید کردن گلنگدن توصیه و پیشنهادی دارن؟ آخه اگه دوباره زاجش کنیم ، خوب بازم همون آشه و همون کاسه ولی اگه سفیدش کنیم دیگه یه دست و با کلاس میشه.
موفق باشید

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-10-25 04:58 PM

با دستگاه گلانس و پالایش توسط تعمیر کار انجام میشه. اگه خودتون میخواید سفید کنید با سمباده خیلی خیلی نرم سفید صیقلی میشه.

hosein haghighi

RE: نخجیر 3 - vakil - 2015-10-25 06:35 PM

[تصویر: 64dd0636849dimg-2137.jpg]
دوستان نظرشون راجع به طراحی و نصب شعله پوش یا باس بر روی نخجیر 3 چی هست ؟
آیا کاربردی هست یا تزئینی ؟
در ضمن عرض کنم این هنر دست استاد خاکساری هستت که در مشهد هستند
در ضمن عرض کنم این هنر دست استاد خاکساری هستت که در مشهد هستند

RE: نخجیر 3 - bahruz - 2015-10-25 07:18 PM

واقعا هنرمند هستند. چند سال پیش تو نمایشگاه شکار در تهران حضور داشتند و غرفه داشتند. برنوهای خیلی زیبایی که کار کرده بودند در معرض نمایش بود

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: نخجیر 3 - vakil - 2015-10-25 07:50 PM

بله واقعا هنرمند و مبتکر کم نظیری هستند .
البته فکر میکنم ایشون پسر جناب حسین خاکساری از شکارچیان به نام مشهد و ایران هستند
البته مطمئن نیستم اگر دوستان اطلاعات بیشتری در مورد ایشون و کارها و ابتکاراتشون دارند بنده و دوستان دیگر رو بی نصیب نگذارند
ممنون
[تصویر: 0926a92a3941img-2131.jpg]
[تصویر: 155dae4fc284img-2129.jpg]
این هم دو نمونه از کارها و ابتکاراتشون که برگرفته از سایت شخصیشون هست

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-10-25 08:15 PM

زیباست

hosein haghighi

:heart::heart::heart::heart:

hosein haghighi