شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-12 03:56 AM

سرعت باد 345 متر بر ثانیه است وسرعت این گلوله در دهانه اول 805 متر بر ثانیه وپس از طی 300 متر به 453 میرسه،یعنی 352 متر در ثانیه کاهش پیدا میکنه یعنی هر صد متر حول وحوش 116 متر کاهش پیدا میکنه حالا اگه به 750 متر برسیم یعنی به صفر میرسه یا بعد از اون نمودار کاهشش خیلی کمتر میشه چون اگه اینطور باشه جور در نمیاد واز سرعت صوت که چه عرض کنم میشه اونجا گلوله رو با دست گرفت
انوقت انرژی دم دهانه 1143 وسیصد متر 900 ژوله ،میخوام بدونم رابطه انرژی با سرعت در بالستیک چیه کسی از دوستان هست راهنمایی کنه
یعنی باید هدفو توی فاصله 1200 متری یکونیم ثانیه طول بکشه تا بزنه ثانیه اول هشتصد متر میتونه بره ونیم ثانیه دیگه طول میکشه اگه هنوز سرعت 800 مترو حفظ کنه تا به هدف برسه وقتی توی سیصد متر تقریبا 350 متر در ثانیه کاهش پیدا. میکنه وانر ژی به 900 ژول میرسه. پس ششصد متر باید یه 350 متر بر ثانیه دوباره کم کنیم انوقت میشه 700 متر بر ثانیه در ششصد متر افت سرعت وما فقط صد متر بر ثانیه اضافه داریم که اونم طبق فرمایش شما زیر سرعت صوته ونمیتونه اهدافی رو بیش از چهارصد متر بزنه این یکم جور در نمیاد من هیچ وقت ریاضیم خوب نبوده کمک کنید دوستان هنگ کردم

RE: نخجیر 3 - mehdimauser - 2015-06-12 11:02 AM

کاهش سرعت گلوله با یک شیب ثابت اتفاق نمی افتد و با کاهش سرعت مقاومت هوا نیز کاهش میابد بهترین و ساده ترین راه استفاده از نرم افزارهای محاسبه گر بالیستیک به صورت انلاین و رایگان موجود است و استفاده از داده های داده شده توسط نرم افزار و اصلاح آن در صورت وجود خطا در تیراندازی که مثلا اگر در برد داده شده ده کلیک بر حسب میل افت در نظر گرفته با شلیک در فاصله مذکور یازده کلیک افت وجود داشه باشد که این مقدار اختلاف را خودتان یادداشت و بر جدول اعمال میکنید این نرم افزار ها توانایی ورود شرایط محیطی و عواملی مثل جهت باد و کوریولیس و موارد دیگر نیز دارند مانند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در اینجا جدول بالستیک بدون باد وینچستر سوپر ایکس 270 130 گرین
[تصویر: Capture.PNG]

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-12 12:59 PM

سلام ، خیلی لطف کردید ممنون وسپاس از راهنمایی مفیدتون اما من داده هارو خودم تا 750 متر با این فشنگ دارم تصاویر داده های بالستیکی رو بالا گذاشتم فقط توی 1200 متر میخوام اما توی این برنامه هر چی مشخصات فشنگو میدم وزن ،ضریب بالستیکی ،ساخت کارخونه،وغیره جواب درستی بهم نمیده میشه راهنمایی کنید ممنون از محبتتون
با سیلیر 150 گرین sp توی 750 متر با سرعت 800 متر افت 420 سانتی متر مشاهده میکنیم اما با سیلیر بولت 150 tps با سرعت 810 متر بر ثانیه توی 750 متر 100 سانت افت داریم ،ضریب بالستیکی sp .036 وtps0.87 هستش

RE: نخجیر 3 - mehdimauser - 2015-06-12 02:20 PM

خواهش میکنم دوست عزیز.اطلاعات این برنامه ها برای داشتن دقت مورد نیاز باید در شرایط محیطی که تیراندازی انجام میگردد وارد شود مثلا در مورد سایت جی سون بعد از ثبت نام وارد این صفحه میشوید

در صورت استفاده از فشنگ کارخانه ای قسمت factory load
و مارک و کالیبر و وزن مرمی را وارد کنید

در غیر اینصورت بی سی مرمی و سرعت را وارد کنید البته در g1

سپس مشخصات محیطی مثل ارتفاع و دما و جهت باد و سرع ان را وارد و مشخصات صفر دوربین ارتفاع ان و را وارد کنید

بعد میتوان خطای اسپین مرمی را با وارد کردن طول مرمی گام خان و خطای کوریولیس و حتی هدف در حال حرکت را وارد کرد مطابق شکل البته با فعال کردن انها

در اینجا میتوان اطلاعات را روی رتیکل هم مشاهده کرد

این هم چارت بعد از ورود اطلاعات افت بر حسب میل دوربین و هم اینچ

این چارت بر حسب اطلاعات محیطی من است که طبیعتا بای [/align]شما اطلاعات متفاوتی خواهد داد

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-12 02:33 PM

ممنون عزیز. موفق شدم اما خیلی با اونچه کارخونه فشنگ میگه متفاوته مثلا برای 750 متر 719 سانت میگه در صورتی که کارخونه 420 سانت میگه برای 1200 متر 3450 سانت رو میگه

RE: نخجیر 3 - mehdimauser - 2015-06-12 02:59 PM

این میزان تفاوت در نتایج عجیب هست چون نتایج این نرم افزار با نرم افزار هورنادی بسیار نزدیک بههم هستند. بی سی را در جی 1 وارد کردید؟ احتمال تبلیغاتی بودن چارت کارخانه ای هم وجود دارد که در شرایط بخصوص اعلام میکنند ولی کلا این جداول لزوما دقیق نیستن بلکه هدف یک اطلاع اولیه است که با تصحیح کاربر به اطلاعات دقیق تبدیل شوند بهر حال ببخشید سرتون را درد اوردم

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-12 03:41 PM

الان دوباره وارد میکنم
از طریق g1 رفتم ،shooting angle ./error میزنه و90-90 degree درجه چه معنی میده با عدد 90 توی 1200 متر 163 سانت افت میزنه

RE: نخجیر 3 - mehdimauser - 2015-06-12 04:35 PM

دقیق متوجه منظورتون نشدم اگر منظورتون. شوتینگ انگل در نرم افزار هورنادی است زاویه نسبت به افق تیرانداز با هدف است
چند بی سی مختلف در سیستم g1
Hornady Sst 130 gr bc=0.46
hornady sst 140 gr=0.495
Winchester super x 130gr=0.372
Winchester super x 150gr=0.345
Nosler accubond lr 150gr =0.65
Nosler accubond 140gr=0.496
Nosler ballistic tip 130gr=433

Remington corelockt 130gr=.372
Remington corelockt 150 gr =0.372

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-06-12 05:36 PM

سلام ،بله منظورم شوتینگ انگله ،نمیدونم چه عددی رو باید داد ،شاید همون bc. رو باید داد
پس باید 0/36 رو بدم اینو در بالا یه جدول دیگه داشت مربوط به bc دادم
الان متوجه شدم اقا مهدی عزیز ،ممنون از راهنمایی شما وپیگیرتون شرمنده توی جدول دوربینم دو تا bc ,,داره یکیش 0/36 تراکم جرم در مقطع ودیگری /015 هستش change/k ft bc +

RE: نخجیر 3 - mehdimauser - 2015-06-12 06:28 PM

بی سی یا ضریب بالستیک در اطلاعات فشنگ وارد میکنید ولی شوتینگ انگل زاویه تیرانداز به هدف است که اگر هدف بالا بود مثبت(مانند عکس پایین) و در غیر اینصورت منفی خواهد بود فکر میکنم رنج فایندر ها زاویه را تشخیص میدهند
[/img]