شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
نخجیر 3 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: نخجیر 3 (/showthread.php?tid=439)

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2015-04-05 11:09 AM

(2015-04-05 08:59 AM)esmaeelkia نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب حقیقی من از قول یکی از دوستانم میگم که میگفت تو 200 متر با فشنگ دست پر مرمی نازلر گدوپ 2.5 سانت گرفتم و تو 100 متر تیر ها همدیگرو قیچی میکنن.ایشون از سال 69 تو کار ریلود هستن وبسیار حرف ای پس با این حساب گروپ شما بهتر از اینم میتونه بشه البته از فشنگای سیلیر بلوت انتظار بیش از این نمیشه داشت چون میگفت باروتشون کمی زیاده و باید بالانس بشه البته از کیفیت عالی مرمی های چک هم تعریف کردن.ایشون چنتا فشنگ برام پر کردن با مرمی اس اس تی پودر با کد 60-44 و چاشنی مسابقاتی فدرال طول فشنگ 81.5 میلیمتر ایشالا بعد از تست نتایج رو میزارم.من دوربین وکتور اپتیک رو تفنگم بستم میخاستم بدونم اگر طبلکها در حد وسط خودشون باشن واسه تنظیم اسلحه حداکثر چند دور مجاز به جابجایی هستیم.قبلا که اشمیت بندر داشتم با یک نشانگر میشد فهمید چقدر میشه کلیک داد ولی در مورد این دوربین نمیدونم.کلا 8 دور کلیک خور داره 4 دور به چپ و 4 دور به راست

سلام میشه لطف بکنین و از دوستتون چنتا سوال بپرسید:
قیمت ست شلپ هلدر رو همراه با تمام وسایل مورد نیاز برای پر کردن فشنگو میدونن؟
چاشنی و باروت و مرمی خوب توی ایران راحت پیدا میشه؟
اصلا بصرفه هست به لحاظ اقتصادی و اینکه چقد فرقشه با خرید فشنگ از بازار؟

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-04-05 12:15 PM

سوالتون از منه اقا سجاد؟

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2015-04-05 02:09 PM

نه عزیز از آقای اسماعیل کیا خواستم که از دوستشون که در مقوله ریلود کردن فشنگ سر رشته دارن بپرسن.و از شما هم بخاطر اینکه بنده رو قابل میدونید و پیگیری میکنین ممنون باعث افتخارهKhansariha (256)Khansariha (256)

RE: نخجیر 3 - gorgen - 2015-04-05 02:28 PM

با سلام
البته بنده قصد جسارت نداشتم چون قراره به همدیگه کمک کنیم و واقعیتشو بگیم در این فاصله شما گروپتون بازه اگر امکان ریلود ندارین همین فشنگارو باروتشونو یکنواخت کنید بنده با اس اس تی ۰۱۳ و باروت ان ۱۶۰ در این فاصله سه تیر همدیگرو دوختن البته این باروت زیاد برای کالیبر ۲۷۰ مناسب نیست باز ۴۰۶۴ مناسبتره این دوین شما فامیلیشون با ج شروع نمیشه احتمالا

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-04-05 03:00 PM

خواهش میکنم منم واقعا قصد فهمیدن وکسب اطلاعات دارم وبهیچوجه برداشت بدی نکردم. واینکه شما میفرمایید دقیقا صحت داره وچیز عجیبی نیست فقط میخواستم بدونم شما یا دوستانبا این نمونه قشنگ تونستن کمتر گروپ بگیرن یا نه در مورد سوال اخر تون متوجه نشدم فامیل کی با ج شروع میشه؟شما اقای گورگن از ازارامنه عزیز هستید؟

RE: نخجیر 3 - Intervention - 2015-04-05 06:57 PM

حسین جان ماشه در دقت اسلحه بسیار تاثیر گذاره و احتمالا حالا که ماشه را تعویض کردید دقت بهتر خواهد شد

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-04-05 09:44 PM

در حال حاضر حساسیتشو درست کردم الان خیلی ماشه نرم شده وخیلی راحت کار میکنه به احتمال صد در صد اشکال از همین بوده شاید با این فشنگا الان همدیگه رو قیچی نکن ام گروپ به نیم سانت میرسه
دوستان فشنگ فدرال چطوره دقت خوبی داره ؟

RE: نخجیر 3 - esmaeelkia - 2015-04-05 11:02 PM

بهترین دستگاه ریلود RCBS ساخت امریکا هست که اگه تجهیزات کامل ست رو بگیرید 4 تا 5 تومان درمیاد بهترین چاشنی فدرال مسابقاتی دونه ای 4 تومن و باروت خوب هم مثل IMR 40-64 کیلویی حدودا 5 میلیون مرمی هر نوع بخای هست میانگین 9 تومن در نظر بگیرید.ولی به همه اینها تجربه چندین ساله فرد رو اضافه کنید به نظرم اصلا به صرفه نیست ریلود کردن چون تقریبا دونهای 30 تومن وایمیسه در حالی که فشنگ فابریک خوب حداکثر 40 تومن گیر میاد.ولی اگر خودتون با دقت و تجربه پر کنید حداکثر دقت رو خواهید گرفت من چون مرمی گرفته بودم و رو ام1 ریلود کردم و جواب نگرفتم دادم برام پر کنن حالا باید اینهارو تست کنم ببینم چطور جواب میده.
چنتا عکس از مراحل ریلود و تمیزکاری پوکه
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فشنگهای 270 که برای من پر کردند

فشنگهایی که برای تفنگ خودشون که 5 تیر روسی هست با لول داگلاس.تمام پوکه ها لاپوا هستن با انواع مرمی

مرمی 180 گرین hpc سیلیر بلوت

جدید ترین مرمی های ساخت کارخانه معظم rws

گروپ 200 متر ایشون با اسلحه 5 تیر روسی گروپ سه تایی مربوط به سر سیرا و گروپ 4تایی مربوط به سر بارنز هست

و یک گروپ دیگه با سر نازلر تو 200 متر

RE: نخجیر 3 - hossein1haghighi - 2015-04-06 05:31 AM

اقای اسماعیل کیا چرا فشنگایی که خودتون پر کردید بدرد نخورد من میخوام یه دستگاه بخرم اگه میتونه مفید باشه بگیرم چون از بازار باروت وچاشنی ومرمی توی ایران بی اطلاعم
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید چون واقعیتش دلم نمیخواد بعد از پر کردن فشنگ به همون نتیجه قبلی برسم

RE: نخجیر 3 - sajadm - 2015-04-06 11:29 AM

درست همونطور که آقا حسین گفتن از بازار باروت چاشنی و مرمی توضیح بدین.
به نظر من 10 هزار تومن هم اختلاف بصرفه است ضمن اینکه پر کردن فشنگ خودش خیلی لذت بخشهKhansariha (256)