شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: مقایسه و مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=60)
+---- انجمن: مشاوره خرید (/forumdisplay.php?fid=62)
+---- موضوع: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه (/showthread.php?tid=424)

صفحه ها: 1 2 3 4

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - boran - 2012-10-03 10:58 AM

سلام
توی فروشگاه اسلحه فروشی 2 مدل اسلحه نخجیر ترک دولول سوار بود روی گپ یکیش اسم نخجیر با حروف لاتین ریز و از بالا به پایین نوشته شده بود،جای بندهم نداشت وداخل جعبه مقوائیش حتی آچار مخصوص چوک قرار ندادن! و اونیکی اسلحه کلمه نخجیر بصورت افقی ودرشت نوشته بود جای بند هم داشت! چه فرقی بین این دو هست وکدام بهتره؟
همچنین تفاوت این 2 تا با یلدیز دولول سوار چیه ؟
قیمت آزادش گفتن 6 میلیون ، و دولتی دومیلیون وهشتصد!
لطفاً راهنمایی کنید کدامش بهتره که بگیرم.

با تشکر وسپاس فراوان
Khansariha (8)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - royal - 2012-10-03 12:08 PM

دوست عزيز به احتمال زياداكار تركيه و شاهين ايران هستن و اگه گير اوردي حتما اكار رو بگير Khansariha (8)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - mirlohi - 2013-08-13 06:19 PM

سلاح اکار از یلدیز خیلی سرتره اینو میتونید از اسلحه فروش های با تجربه بپرسید.اکار کجا و یلدیز کجا؟Khansariha (4)Khansariha (367)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - 300WSM - 2013-08-13 08:21 PM

حتما دلیل قانع کننده ای برای حرفتون دارین،مگه نه؟؟؟

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - baracuda - 2013-08-13 09:23 PM

اتفاقأ یلدیز تفنگ شناخته شده تری تو اروپا هست تا آکار این دلیل نمیشه که تو بازار ایران اونم به دلیل اینکه این تفنگ مثل آکار بین مردم عرضه نشد تفنگ بدی باشه خیلیا واسه این تفنگ سرو دست میشکنن

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - mirlohi - 2013-08-14 07:25 PM

سلام خدمت آقای 300wsm تمام تعمیر کاران سلاح های شکاری چکاننده ی آکارو نسبت به یلدیز قابل قبول تر میدونن.همچنین اجکتور آکار قوی قوی تر هست . اینو میتونین هم امتحان کنین و هم بپرسین.منتظر جواب شما هستم جناب 300wsmعزیزKhansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (48)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - 300WSM - 2013-08-14 08:29 PM

جناب میرلوحی عزیز اگه یه کم بیشتر تو مجموعه مطالب دقت کنین متوجه میشین که هر حرفی زده میشه مستدل ،بررسی شده و بر مبنای تجربیات و مشاهدات دوستان هست.اگه یه سری به تاپیک یلدیز بزنین تصاویر کاملی از اکشن تفنگ خودم گذاشتم .وقضاوت رو هر چند از روی ظاهر به خودتون واگذار میکنم.ولی حداقل با یه نگاه هم میتونین ببینین که سیستم چکاننده ساده و قطعات با چه دقتی ماشینکاری و ساخته شدن واز نظر من هیچ موردی که حاکی از نقص یا بیدقتی دیده نمیشه ،به حر حال من منظورتون رو از نامطمئن بودن چکاننده متوجه نشدم!از سال 90 این تفنگو دارم و انواع فشنگ از ریزترین سایز تا چارپاره با شارِِِِژ استرلینگ1.9 واسلاگ 12 رو باهاش شلیک کردم و خداروشکر حتی یک مورد شلیک دوتایی یا گل کردن چاشنی ،ایراد در پوکه پران و خلاصه هر موردی رو که فکرش رو بکنین نداشتم.به نظر شما میشه قدرت پوکه پران در پرتاب کردن پوکه رو معیار صحیحی برای درجه بندی کیفی سلاح دونست یا اینکه فقط صرفا نظر شخصی و بی پایه یه تعمیرکار هست؟؟خدا شاهده زمان توزیع اولی سهمیه های آکار از هر تمیرکار درمورد آکار سوال میکردم میگفت آشغاله وفلانه وووو برو برتا بخر و از این حرفا!!!در مورد پوکه پران هم، پوکه پران باید درحدی قدرت داشته باشه که بتونه پوکه رو براحتی تافاصله معقولی مثلا دو متری پرتاب بکنه وگرنه بساری از سلاحها پوکه کش دارن وخیلی از افراد هم علاقمند به سیستم پوکه کش هستن وبرتری محسوب نمیشه و مکانیزم پیچیده ای هم نداره .در کیفیت آکار هم شکی نیست وتا حالا هم مشکل خاصی برا رفقا پیش نیومده.بنده به هیچ عنوان تعصبی روی یلدیز یا مارک بخصوصی ندارم ولی خواهش بنده اینه که قبل از اینکه مطلبی عنوان بشه یه مقدار بیشتر مطالعه بشه و حداقل فرومهای خارجی رو هم ببینین تا نظرات منطقی و علمی ترباشه تا جهل احتمالی افرادی مثل برطرف شه!!!!1!Khansariha (8)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - mirlohi - 2013-08-15 11:05 AM

فرمایشات شما درست ولی یه سری هم به پترن آکار بزنید و یه پترن هم از یلدیز بگیرید خودتون متوجه میشید که اکار جمع زن تره.شما یه سر به تاپیک پترن گیری بزن و نتیجه پترن هارو هم ببین.حتی اکار از تک لول بایکال هم جمع تر زده بود.در ضمن اسلاگ سلاح مخصوصی داره و چارپاره هم که فقط در موارد مورد نیاز ازش استفاده میشه.همین جوری که چارپاره نمیزنن آقا.اینم با سلاح ترک.اکار دارای مقاومت لول 1200 بار هست وتا اونجایی که من میدونم سلاح یلدیز مقاومت لول کمتری داره. با این حال من که چارپاه رمیگتون هم باهاش انداختم و مشکلی پیش نیومده.استرلینگ کجا و رمینگتون کجا.میتونی امتحان کنی .قیمت چارپاره رمینگتون هم 12 تومن هست . بخر امتحان کن. ما روی پیشونی گراز امتحانش کردیم. جات خالی گراز کتلت شد.
Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)با عرض پوزش.Khansariha (8)
در ضمن سلاح ما سری جدید 91 هست نه سری اولیKhansariha (226)

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - 300WSM - 2013-08-15 12:45 PM

وقتی میگم مطاله بکنین واسه همینه ,من نمیدونم شما چرا در مورد آکار متعصبی و برعکس اون یکی رو میکوبی؟باید عرض کنم اگه آکار 1200بار تست میشه لول یلدیز با فشنگهای 1400بار Rc که فیلمش موجوده تست میشه.در مورد چارپاره رمینگتون یا هر مارک دیگه برای هر فشنگی یه استاندارد و وسطح فشار معینی تعیین شده که فراتر از اون مجاز نیست یعنی مثلا رمینگتون بیاد چارپاره 1200 بار تولید کنه وهمینطور پایینتر از اون هم کارایی لازم رو نداره.لازم هست به اطلاعتون برسونم فشنگهای استرلینگ ومخصوصا چارپاره ها مهر تایید مرکز تست سنت اتین فرانسه رو دارن که رو جعبش هم هست و میتونین ببینین.پترن هم حتما میذارم تا مقایسه اصولی انجام بگیره.ممکنه آکار بهتر باشه یا یلدیز ما که بخیل نیستم.در مورد تفنگ اسلاگ وووو اگه مطالب سایت رو بخونی متوجه میشین که مطالب بسیاری رو در این زمینه خود بنده نوشتم و کسی نیستم که مطالب رو همینجوری بنویسم .حالا اگه دوستان دیگه ای هم تجربیاتی در این زمینه دارن کمک بکنن.

RE: تفاوت تفنگ شکاری یلدیز ترکیه با آکار ترکیه - mirlohi - 2013-08-15 12:56 PM

شرمنده میکنی. اگه حرفی زدیم که شما ناراحت شدی ببخشید.درضمن شارج چارپاره استرلینگ 1.7هستKhansariha (62).قیمت آزاد یلدیز 8تومنه وقیمت آزاد آکار در سال 92 حدود15 تومن هست.آکار تحت لیسانس ایتالیاست ولی یلدیز مستقیما تولید خود ترکیه هست.جناب wsm300خدا وکیلی قصد ناراحت کردن شما رو نداشتم ببخشید.