شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - siavashpayam - 2017-07-10 06:45 AM

یه مورد رو فراموش کردم،پس از اینکه پیچ آلن رو شل کردید حلقه پایین تبلک رو هم باید شل کنید

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - cornet - 2017-07-21 08:39 PM

بنظر من يه کونوس پرو 3-9*40 بگیرید و با خيال راحت رو فنری ها ازش استفاده کنید. البته اسنایپر هم دوربین مقاومی هست. Khansariha (256)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - salehlima - 2017-07-30 03:08 PM

سلام دوستان .من دیانا 54 .5.5 دارم ساچمه بارکودا 21 گیرین صفر ها 12 و 32 متر .حداکثر کیلزون 2 سانتیمتر. اگه من فاصله مرکز بعلاوه دوربین تا مرکز لوله رو یک سانت کم کنم (پایه دوربین کوتاه ببندم) چه تاثیری در کیلزون و فاصله صفر ها میگذاره؟دوربین 3*12*42

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - salehlima - 2017-08-01 07:04 AM

سلاااااامممم.در انتظار پاسخ فنی دوستان هستم.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2017-08-02 10:08 AM

(2017-07-30 03:08 PM)salehlima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .من دیانا 54 .5.5 دارم ساچمه بارکودا 21 گیرین صفر ها 12 و 32 متر .حداکثر کیلزون 2 سانتیمتر. اگه من فاصله مرکز بعلاوه دوربین تا مرکز لوله رو یک سانت کم کنم (پایه دوربین کوتاه ببندم) چه تاثیری در کیلزون و فاصله صفر ها میگذاره؟دوربین 3*12*42
سلام دوست عزیز
فاصله بین صفر های اول و دوم شما یعنی از 12 متر تا 32 متر را در سیستم محاسباتی بهش میگن خط PBR یا همان منطقه کیلزون
(این تصویر فرضی از برنامه چیرگان هست مربوط تفنگ شما نیست فقط جهت درک مطلب از خط PBR)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با کوتاه کردن پایه دوربین مثلا 1 سانت خط PBR به اندازه 2 تا 3 متر بسمت لوله تفنگ تغییر مکان خواهد داد و بسمت شما نزدیکتر میشود کمی هم این منطقه کیلزون یا بگیم خط PBR کوچکتر میشود (حدود 2 متر) این منطقه کیلزون را شما فرضا بین دو صفر خود قلمداد کنید . فعلا Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - salehlima - 2017-08-06 08:15 AM

سلام خیلی لطف کردید که جواب دادید .میخواستم بدونم ارتفاع حد اکثر اوج ساچمه در وست کیلزون که الان دو سانتیمتر هست چقدر کاهش پیدا میکنه.و اینکه اگر همین تفنگ 4.5 باشه ارتفاع اوج و فاصله کیلزون چقدر تغییر میکنه؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2017-08-06 02:42 PM

(2017-08-06 08:15 AM)salehlima نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خیلی لطف کردید که جواب دادید .میخواستم بدونم ارتفاع حد اکثر اوج ساچمه در وست کیلزون که الان دو سانتیمتر هست چقدر کاهش پیدا میکنه.و اینکه اگر همین تفنگ 4.5 باشه ارتفاع اوج و فاصله کیلزون چقدر تغییر میکنه؟
خواهش میکنم
ارتفاعی که 2 سانت هست کمو زیاد نمیشه و این بخاطر انتخاب کیلزون بوده اگر در برنامه کیلزون را 1 سانت بگیری اونوقت ارتفاع وسط یک سانت خواهد بود البته بشرطی که از برنامه بخواهیم خودش صفر دوربین را برآورد کند و نه اینکه ما بخواهیم اونوقت ممکنه خط PBR یا کیلزون ما دوتیکه و بریده شود که کار محاسباتی برای تیرانداز خیلی سخت میشود
ببینید اگر میخواهید اطلاعات و یا تراجکتوری را بر مبنای داده های تفنگ خود داشته باشید بهتره اول داده ها را کامل کنید تا بتوان از برمامه چیرگان تراجکتوریهای مختلف را دریافت کرد
اینها لازم است
1- ارتفاع دوربین (فاصله بین مرکز دوربین با مرکز لوله)
2- زوم دوربین
2- سرعت ساچمه
3- وزن ساچمه
4- نوع ساچمه (بخاطر پیش فرض استفاده از ضریب بالستیک)
5- صفر انتخابی دوربین (البته نظر من اینه که بهتره بزاریم برنامه خودش بهترین صفر را با توجه به کیلزون اعلام کند )
6- کیلزون انتخابی شما؟ (معمولا بین 1 تا 2 سانت برای pcp و برای فنریها تا 4 سانت نیز متداول هست)
اگر چیز دیگری یادم نرفته باشه خخخخ
اهم نیازمندیهای برنامه اینها هست اگر اطلاعات را کامل کنید و به برنامه بدهید جوابهای شما دقیقتر قابل پاسخ خواهد بود. فعلا Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - siavashpayam - 2017-08-06 07:10 PM

من با استفاده از چیرگان برای کرال پرو صفر تعیین کردم،واقعا همونی که گفت شد،از ۹ متر تا ۴۵ متر توی کیلزون ۲سانتی میزنه

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - salehlima - 2017-08-07 10:08 AM

ممنون از پاسخ دقیق و علمی شما. راستش تو شکار و هدف زنی هرچه کیلزون کوتاه تر و فاصله بین دوصفر بیشتر باشه تیر اندازی راحتتره.کیل زون یک سانتی خیلی بهتر و راحتتره برای اهداف کوچکتر هست تا کیلزون بلندتر .و شما تا همون 30 تا35 متر با کیلزون 1 سانتی میتونی اهداف کوچک رو راحت و بدون در نظر گرفتن مسافت دقیق بزنی .من میخواستم بدونم الان که تفنگ دیانا 54 و فاصله مرکز دوربین تا مرکز لوله 5.41 سانتیمتر هست زوم دوربین 10 وساچمه بارکودا مچ 21 گیرینی 5.52 میل هست یکی از دوستان قبلا با کیلزون 2 سانت با نرم افزار حساب کرده بود 12 متر و 32 متر صفر ها شده بودن .حالا میخوام بدونم اگه با همین پایه بلند که رو تفنگ هست کیلزون رو یک سانت در نظر بگیریم فاصله دو صفر چقدر میشه .و اگه یه پایه کوتاه بخرم و فاصله مرکز دوربین و تا لول رو حدوداً یک سانت کم کنم و کیلزون رو هم یک سانت بگیریم با همین ساچمه فاصله دو صفر چقدر میشه(صفر اول و دوم تو چند متر میفته).

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - salehlima - 2017-08-09 06:13 AM

دوستان سلااااااااااااام .اساتید محترم سلاااااااااااام .جواب سوالم سلاااااااام...