شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Hiha - 2017-07-03 12:15 PM

مرسی از راهنماییتون

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - knighthood - 2017-07-05 11:44 PM

سلام دوستان
بین دوربین های زیر کدومو برا هاتسان 1100 پیشنهاد میدید؟
Center Point 4-16x40
لیپرز 4.16x40
هاوک 4.16x40
قیمتم به ترتیب 250 و 300 و 350 از هانت شاپ .کمتر ازین قیمت هم جایی سراغ دارین؟
و اینکه زوم هاوک ازون دو تا کمتره

ولی اینقدر تفاوت زوم مهم نیست برا من یه دوربین خوب و عمری مهمه که کیفیت ساخت خوبی ام داشته باشه و ارزش پولی که میدمو داشته باشه
ممنون میشم تجربیات شما رو بدونم

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - AXA - 2017-07-06 01:19 PM

(2017-07-05 11:44 PM)knighthood نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
Center Point 4-16x40
لیپرز 4.16x40
هاوک 4.16x40

ولی اینقدر تفاوت زوم مهم نیست برا من یه دوربین خوب و عمری مهمه که کیفیت ساخت خوبی ام داشته باشه و ارزش پولی که میدمو داشته باشه

سلام سعی کنید دوربین پارالکس دار نخرید،مثلا۴/۳۲مارکش هرکدوم از اینا،اسنایپر هم دوربین خوبیه،ولی اگر دوربین خوب بخرید برای بعدها بهتره،مثل سنتر۴/۱۶ موفق باشید

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - knighthood - 2017-07-06 02:05 PM

(2017-07-06 01:19 PM)AXA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2017-07-05 11:44 PM)knighthood نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
Center Point 4-16x40
لیپرز 4.16x40
هاوک 4.16x40

سلام سعی کنید دوربین پارالکس دار نخرید،مثلا۴/۳۲مارکش هرکدوم از اینا،اسنایپر هم دوربین خوبیه،ولی اگر دوربین خوب بخرید برای بعدها بهتره،مثل سنتر۴/۱۶ موفق باشید

ممنون از شما
دوستان کسی نظر دیگه ای نداره؟
سنتر پوینت بشته بندیش این بود . کیفیتش خوبه اینا؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بیشتر بین سنتر و لیپزر موندم .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - siavashpayam - 2017-07-07 08:53 PM

(2017-07-06 01:19 PM)AXA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
Center Point 4-16x40
لیپرز 4.16x40
هاوک 4.16x40

دلیل این توصیه رو میفرمایید؟چرا دوربین پارالکس دار خوب نیست؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - AXA - 2017-07-07 09:40 PM

سلام درتفنگ فنری الخصوص ۱۱۰۰ که لگد خشکی داره پارالکس دوربین بخاطر فنر وحالت پیچی بودن لنز شئی بعد از مدتی دندانه های پیچی تنظیم پارالکس خورده شده وهرز میشود ولوله زوم هم دارای دوعدسی ریز است که بخاطر لگد تفنگ لق میشود،این قضیه برای بنده تجربی بوده تا سنتر۴/۱۶/۴۰.ولی لیپرز۶/۲۴/۵۰ بهتر بود ویکی ازدوربین هایی بوده کی طی چندسال وروی چند تفنگ حتی مگنوم کارکردش عالیه،البته گفتم بنده تجربه ام وفراگیری را عرض کردم.ودرباره دوربینی در حدقیمتی که ایشون سوال کردند.موفق باشید

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - siavashpayam - 2017-07-08 06:47 AM

سپاسگزارم،ابتدا فکر کرده بودم شما به کل با پارالکس دارها مخالفید،در حالیکه با استفاده پارالکس دارها روی فنرپیستون مخالفید،چون بنده یه لیپرز 4*16*40 دارم که روی پی سی پی بستم و واقعا هم راضی هستم ازش،فقط حسرت میخورم که چرا لنزش 50 نیست،مجددا سپاسگزارم

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghashekar - 2017-07-09 04:40 PM

سلام دوستان
دیروز یک دوربین لیپرز 4-16*40 برای وایرخ 80 گرفتم. امروز دوربین را بستم. تقریبا کار راحتی بود. فقط اشتباه کردم و بار اول دوربین را خوب محکم به پایه نبستم که در اثر شلیک لغزید و روی تیوبش خط افتاد. البته اهمیتی ندارد چون میخواهم از آن استفاده کنم.
در زیر دکمه های تنظیم ارتفاع و تنظیم سمت دو حلقه پیچی وجود دارد که در هنگام تنظیم باید آنها را شل کرد و بعد از تنظیم محکم کرد تا درجه ها نچرخند. دو پیچ آلن خور هم روی دکمه ها هست که کاربردش را بلد نیستم. در دفترچه راهنما نوشته زیرو لاک(قفل کننده صفر ها) هستند. البته فکر کنم من اشتباه متوجه شده باشم و اینها برای ریست کردن صفر دوبین باشند. لطفا راهنمایی کنید.
با تشکرKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - siavashpayam - 2017-07-09 04:49 PM

وقتی با جابجایی تبلک ها دوربین رو صفر کردید اون حلقه ها رو سفت کنید،تبلک رو نگه دارید و با آچار آلن پیچ آلنشون رو شل کنید،زیاد نه،کمی،بعد تبلک رو به بیرون بکشید تا صدای تق بده ،زیاد نمیاد بالا،اندازه دو سه میل،بعد بچرخونیدش که عدد صفرش با نقطه راهنمای روی بدنه هم راستا بشه،بعد آروم فشارش بدید تا دوباره تق کنه و بره پایین،حالا پیچها رو سفت کنید،بهتون کمک میکنه که دوربین در حالت صفر باشه که اگر برای دورتر از صفر زدن یا خنثی سازی باد نیاز به جابجایی تبلک داشتید بدونید صفرتون کجاست

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghashekar - 2017-07-09 09:39 PM

از راهنمایی شما سپاسگزارمKhansariha (8)