شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - hmrzkhl - 2016-12-31 09:51 PM

با سلام
دوستان محترم بنده یک وایروخ 80، 5.5 گرفتم و علاقه زیادی به هدف زنی در حداکثر رنج موثر این تفنگ هستم با توجه به اینکه یه نیم نگاهی هم به آینده که ممکنه PCP ای هم تهیه بشه بهمین خاطر تصمیم به خرید یک دوربین هاوک سری ساید واندر گرفتم و با زحمت فراوان 20-6.5 با دهنه 42 سری تاکتیکال رو سفارش دادم.
سوال بنده اینه که امکان خرید 25-8.5 هم با دهنه 42 با اختلاف قیمتی کمی نیز وجود دارد که بنظرم ممکنه زوم 8.5 دیگه اصلا مناسب این تفنگ نباشه .
موارد استفاده بنده هم بیشتر هدف زنی و کمتر شکار. این رو هم اضافه کنم که نرم افزار chairgun رو هم تا حدی واردم که شاید بیشتر دلیل خریدن دوربین هاوک نیز استفاده از نرم افزار و افزایش تجربه بهمراه دانش این موضوع بود.
ممنون میشم بگید از سری های ساید واندر و یا حتی ایر مکس مناسبترین گزینه برای استفاده ای که موارد فوق را پوشش بدهد کدام هست.
لازم بذکره سری 20-6.5 ببعد میلدات 1/2 در زوم 20 استاندارد داره و سری 14-4.5 اون که نیم میلدات زوم 10 رو داره ظاهرا در بازار اونور آب دیگه نیست مگر از سری قدیم که در هارد کیس عرضه می شد و درپوش فلزی پیچی داشت.
ممنون از همکاریتون و عید میلادی تون هم مبارکKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - hmrzkhl - 2017-01-02 07:20 PM

با سلام
این تاپیک ظاهرا دیگه فعال نیست!!!!

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Nanex - 2017-01-02 10:54 PM

(2016-12-31 09:51 PM)hmrzkhl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان محترم بنده یک وایروخ 80، 5.5 گرفتم و علاقه زیادی به هدف زنی در حداکثر رنج موثر این تفنگ هستم با توجه به اینکه یه نیم نگاهی هم به آینده که ممکنه PCP ای هم تهیه بشه بهمین خاطر تصمیم به خرید یک دوربین هاوک سری ساید واندر گرفتم و با زحمت فراوان 20-6.5 با دهنه 42 سری تاکتیکال رو سفارش دادم.
سوال بنده اینه که امکان خرید 25-8.5 هم با دهنه 42 با اختلاف قیمتی کمی نیز وجود دارد که بنظرم ممکنه زوم 8.5 دیگه اصلا مناسب این تفنگ نباشه .
موارد استفاده بنده هم بیشتر هدف زنی و کمتر شکار. این رو هم اضافه کنم که نرم افزار chairgun رو هم تا حدی واردم که شاید بیشتر دلیل خریدن دوربین هاوک نیز استفاده از نرم افزار و افزایش تجربه بهمراه دانش این موضوع بود.
ممنون میشم بگید از سری های ساید واندر و یا حتی ایر مکس مناسبترین گزینه برای استفاده ای که موارد فوق را پوشش بدهد کدام هست.
لازم بذکره سری 20-6.5 ببعد میلدات 1/2 در زوم 20 استاندارد داره و سری 14-4.5 اون که نیم میلدات زوم 10 رو داره ظاهرا در بازار اونور آب دیگه نیست مگر از سری قدیم که در هارد کیس عرضه می شد و درپوش فلزی پیچی داشت.
ممنون از همکاریتون و عید میلادی تون هم مبارکKhansariha (8)

سلام دوست عزیز
من هر دو این موارد یعنی دوربین هاوک و وایرخ 80 را داشتم و PCP هم داشتم .
ببین دوست عزیز وایرخ 80 تفنگ سنگینی هست که آدمو حتی با دوربین معمولی 3-9-40 هم خسته میکنه چه برسه به دوربین هاوک .
من پیشنهاد میکنم الان یه سنترپوینت یا لیپرز 4-16-40 یا 50 براش بگیرید و بعدا با یه ضرر مثلا 100 تومانی یا رو تفنگ بفروشید و بعد دوربین هاوک بخرید این عاقلانه ترین کار هست

اگر اصرار به خرید دوربین هاوک سایدویندر دارید الان 6.5-20-44 اش در بازار حدود 1550 1600 راحت گیر میاد و بهتر از مدل 8.6-25 هست چون این دوربین FFP هست و با زوم رتیکلش باز میشه و مدل 6.5 - 20 اش کاربردی تر هست .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Saharna - 2017-01-03 03:51 PM

سلام روز بخير دوستان ،ميشه بفرماييد دوربين بي اس اي ٤٤.١٤.٤ روي گلوله زني ٢٧٠ جواب ميده ؟ از لحاظ دوام و از دقت خارج نشدن ،
BSA 4-14.44 FFP
ممنون

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghashekar - 2017-01-03 08:30 PM

سلام
دوستان ببخشید شاید جای سوالم اینجا نباشد.
برای تیراندازی با شکاف درجه و مگسک راهکاری هست که بتوان بدون تغییر درجه شکاف درجه در فواصل گوناگون هدف را زد؟ هر یک شماره روی شکاف درجه چقدر محل اصابت تیر را در مثلا ده متری پایین بالا می برد؟ (البته با وایرخ 80 5.5 و ساچمه گامو پرومگنوم یک گرمی.)
نمیشود یک سیستم شبیه ریتکل دوربین طراحی کرد و به شکاف درجه وصل کرد؟ مثلا یک قطعه پله پله به عرض شکاف درجه و ارتفاع یک سانتیمتر. و آنرا به چند قسمت عرضی مساوی تقسیم کرد.
شکاف درجه های قدیمی که مثل شکاف درجه اسلحه کلاش دندانه دار با تکیه گاه لغزان بودند برای فواصل مختلف عددگذاری شده بودند که کار را خیلی راحت می کرد. در سیستم جدید که پیچی است تنظیم ارتفاع سخت است.
Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2017-01-04 09:33 AM

(2017-01-03 08:30 PM)aghashekar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان ببخشید شاید جای سوالم اینجا نباشد.
برای تیراندازی با شکاف درجه و مگسک راهکاری هست که بتوان بدون تغییر درجه شکاف درجه در فواصل گوناگون هدف را زد؟ هر یک شماره روی شکاف درجه چقدر محل اصابت تیر را در مثلا ده متری پایین بالا می برد؟ (البته با وایرخ 80 5.5 و ساچمه گامو پرومگنوم یک گرمی.)
نمیشود یک سیستم شبیه ریتکل دوربین طراحی کرد و به شکاف درجه وصل کرد؟ مثلا یک قطعه پله پله به عرض شکاف درجه و ارتفاع یک سانتیمتر. و آنرا به چند قسمت عرضی مساوی تقسیم کرد.
شکاف درجه های قدیمی که مثل شکاف درجه اسلحه کلاش دندانه دار با تکیه گاه لغزان بودند برای فواصل مختلف عددگذاری شده بودند که کار را خیلی راحت می کرد. در سیستم جدید که پیچی است تنظیم ارتفاع سخت است.
Khansariha (8)
با سلام دوست عزیز
البته اگر در تاپیک مگسک و شکاف درجه مطرح میکردید بهتر بود
ولی خلاصه نظر میدیم که شاید بشه بستگی به نوع طراحیش داره
البته باید ایده بگیرید مثلا شکاف درجه های قدیمی
[تصویر: images?q=tbn:ANd9GcSfGrf0liZNLwANWr1XKf3...-2gjVy4MyJ]
یا این مدل
[تصویر: EP2250.JPG]
در اینجا یک شکاف درجه متحرک بصورت عمودی روی یک پایه چاک دار قرار دارد
در تفنگهای تک تیرانداز و دور برد زن قدیمی این نوع شکاف درجه ها مرسوم بودند
[تصویر: p14-rear-sight.jpg]
فعلا Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghashekar - 2017-01-04 11:09 AM

سلام
متشکرم دوست عزیز.Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - hmrzkhl - 2017-01-05 02:34 PM

سلام دوست عزیز
ببین دوست عزیز وایرخ 80 تفنگ سنگینی هست که آدمو حتی با دوربین معمولی 3-9-40 هم خسته میکنه چه برسه به دوربین هاوک .
من پیشنهاد میکنم الان یه سنترپوینت یا لیپرز 4-16-40 یا 50 براش بگیرید و بعدا با یه ضرر مثلا 100 تومانی یا رو تفنگ بفروشید و بعد دوربین هاوک بخرید این عاقلانه ترین کار هست

اگر اصرار به خرید دوربین هاوک سایدویندر دارید الان 6.5-20-44 اش در بازار حدود 1550 1600 راحت گیر میاد و بهتر از مدل 8.6-25 هست چون این دوربین FFP هست و با زوم رتیکلش باز میشه و مدل 6.5 - 20 اش کاربردی تر هست .
[/quote]

با سلام و تشکر از پاسختون
2 نکته یکی اینکه این فیمتی که شما فرمودی الان در بازار موجود نیست و در صورت امکان اگر شما سراغ دارید ممنون میشم شماره برام پ.خ کنید و دوم اینکه فرمودید ffp بودن دلیلی بر بهتر بودن این زوم یعنی 20-6.5 نسبت به 25-8.5 رو دقیقا متوجه نشدم اگر ممکنه توضیح بیشتری بدید. سپاسگذارمKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Nanex - 2017-01-05 10:38 PM

(2017-01-05 02:34 PM)hmrzkhl نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز

با سلام و تشکر از پاسختون
2 نکته یکی اینکه این فیمتی که شما فرمودی الان در بازار موجود نیست و در صورت امکان اگر شما سراغ دارید ممنون میشم شماره برام پ.خ کنید و دوم اینکه فرمودید ffp بودن دلیلی بر بهتر بودن این زوم یعنی 20-6.5 نسبت به 25-8.5 رو دقیقا متوجه نشدم اگر ممکنه توضیح بیشتری بدید. سپاسگذارمKhansariha (8)
[/quote]

ببین دوست عزیز
زمانی که یه دوربین FFP هست یعنی رتیکل در زوم کم مثل یه صلیب کوچک هست و میلدات ها معلوم نیست و در زوم بالا این صلیب باز میشه و میلداتها معلوم میشه .
بازه 6.5 تا 20 معمولا در این مورد کاربردی تر از 8.5 25 هست چون شما در زوم 8.5 عملا میلداتی نمیبینی و فقط یه صلیب ریز اون وسط داری و حتی در زوم 20 هم در مدل 25 شما رتیکلتون کامل باز نشده که میلداتها کامل باشه.نمیدونم تونستم منظورم را برسونم یا نه .
در مورد دوربین هم چک میکنم ببینم اگر هنوز چند موردی که سراغ داشتم موجود داشتند بهتون اطلاعات فروشنده را تقدیم میکنم.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aliirani - 2017-01-06 02:31 AM

سلام کسی این دوربین میشناسه
ایا برروی برنو بلند جواب میده؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.