شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2015-09-09 01:44 PM

اگر دوربین مربوط به سلاحهای نظامی باشه بله قطعا
البته دوربینهای نظامی که شماره سریال آن جزو مالکیت و یا اموال نیروهای مسلح باشه که جرمش بالاتره و اگر جزو اموال نباشه فقط بعنوان دوربین نظامی و غیر مجاز قابل ضبط و جمع آوری هست .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - shabab - 2015-09-09 03:49 PM

یه نکته در خصوص تنظیم ریتاکل و استفاده از طبلک های دوربین برای اینکه همیشه به یادمون بمونه حدمت دوستان عرض کنم .
دوربین بنده که سنتر پوینت هست روی هر کدوم از طبلکهاش یه فلش کشیده که یه جهت رو نشون میده . حالا اگه خواستید با تنظیم طبلک مسیر ساچمه رو اصلاح کنید . به این صورت خواهد بود که اگه کف دست راست رو دور طبلک بندازید و دست رو دورش حلقه کنید طوری که انگشتهای دست در جهت چرخش طبلک باشه اونوقت انگشت باز شده شست مسیر اصلاح شده برخورد ساچمه رو نشون میده و این برای هر دو طبلک افقی و عمودی صدق میکنه .به کمک این قانون همیشه یادمون خواهد موند که اگه ساچمه به چپ یا راست و یا بالا یا پایین هدف برخورد کنه برای اصلاح نقطه برخورد طبلک رو در کدوم جهت بچرخونیم .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - garshasb - 2015-09-10 12:43 AM

(2015-09-07 04:55 PM)smails نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان.دوستان من دوربینمو که سنتر هست تو فاصله 25متری صفر کردم و در فاصله 10تا15 متری یک میلدات باید پایین بگیرم تا به هدف بخوره اما موقعی که برا شکار میرم مثلا یه کبوتر روی یه درخت یا سیم برق که هست و فاصله 10تا15متری یک میلدات پایین میگیرم اما نمی خوره.دوستان کلا بنظرم وقتی هدفی در بلندی مثل سیم برق هست قضیه صفر کردنه تغییر بکنه تا خط مستقیم.دوستان خواهشا راهنمایی کنن که کلافه شدم.

دوست عزیز سلام
اگر در فاصله ده متر این اتفاق میفتد حتما در صفر کردن دوربین یا در تخمین مسافت خطا دارید. یا مهمتر از اون خطای پارالکس دوربین است که اگر از هر طرف نگاه کنید مرکز ریتکل یک جا رو نشون میده، چون با زاویه تفنگ را میگیرید ، زاویه نگاه کردن به داخل دوربین حتما عوض میشه و یک میل دات پایین میاد،
یکی از مهمترین خصوصیات دوربین پارالکس کم هست، دوربینی خوبه که فقط موقعی که صحیح پشتش قرار بگیرید تصویر رو نشون میده، این دوربینهای شفاف ارزون قیمت در بازار بقدری پارالکس دارند که گروپ روی رست نشسته با گروپ روی رست ایستاده در ۲۰ متر ۵ سانت جابجا میشه.
اما بطور کلی زاویه شلیک ، ارتفاع از سطح دریا، جهت باد و جهت گردش خان ، شلیک به سمت شرق یا غرب روی صفر دوربین تاثیر گذارند،Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - صادق قرنجیکی - 2015-09-10 12:57 AM

نقل قول :شلیک به سمت شرق یا غرب روی صفر دوربین تاثیر گذارند،
محمد عزیز تاثیر این فاکتورها به چه صورتی است! یعنی جهت جغرافیایی شلیک -اونم شرق و غرب نه شمال و جنوب-چه تاثیر مثبت یا منفی در صفر دوربین تفنگ بادی دارد؟

Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - garshasb - 2015-09-10 01:08 AM

اقا صادق ارادت
در تیراندازی صد متر جهت شرق باعث افت کمتر و جهت غرب باعث افت بیشتر میشود. درثانی بنده کلی عرض کردم نه بادی،
یک بار امتحان کن و گروپ بگیر تا ببینی میانگین ارتفاع گروپ چند میل جابجا میشود،
پایدار یاشیدKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - asman - 2015-09-15 06:59 AM

اساتید لطفا درمورد خرید دوربین برای برنو اقای جنوبی کمک کنید ونظر بدید ممنونم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - saheb - 2015-09-15 10:07 AM

هاوک روی برنو.....Khansariha (227)...سوال منم هست..Khansariha (112)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mhrSB - 2015-09-15 12:45 PM

(2015-09-15 11:32 AM)gaskin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دیروز برای تفنگ برنو بلند یه پایه یک تیکه لئوپلدی که روش حک شده بود میدن جرمانی دادم تعمیر کار نصب کرد و یه دوربین لیپرز3*9*40روی پایه نصب شد و تعمیر کار با برد سایت دوربین رو تنظیم کرد و گفت این دوربین برا گلوله زنی جواب نمیده البته تعمیر کار اسرار داشت دوربین لئوپلد یا موئپتا ولی من گفتم فعلا میخوام ازاین دوربین استفاده کنم تا بعدکه میخرم از اساتید محترم سوال داشتم میخواستم ببینم این دوربین برای برنو بلند جواب میده تا فاصله250متر بعد برای صفر کردن 250 متر فاصله اول صفر چقدر باشه تا 250 متر فاصله دوم در بیادبرای تنظیم دقیق دوربین از کدوم روش استفاده کنم
سلام دوست عزیز
من اطلاعات برای صفر برنو را ندارم.برای همین فقط میتوانم به قسمت دوربین پاسخ بدم(برای همین ارسال را در تاپیک دوربین نقل قول میکنم که جاش مناسب باشه)
قدیما دوربین های لیپرز را روی برنو میبستن و برای کار راه انداختن خوب بود،اما اون لیپرز هایی که کیفیتشون واقعا خوب بود تازه ان هم برای مدت زمان زیادی نمیشد استفاده کرد و همچنین شفافیتشون برای این مسافت های بالا کم بود(طراحی و ساختشون برای سلاح بادی بوده و نه گلوله زن،گلوله زن شفافیت و کیفیت لنز ها براش خیلی مهم هست)برای این دوربین های فعلی را که به شخصه فکر نکنم مهمان چند روزتون هم باشه.Khansariha (226)
توی وسایل اپتیکی باید یک بار و برای همیشه خرید بکنید(جنس خوب بخرین)Khansariha (256)
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jonoobi - 2015-09-15 01:06 PM

(2015-09-15 06:59 AM)asman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اساتید لطفا درمورد خرید دوربین برای برنو اقای جنوبی کمک کنید ونظر بدید ممنونم
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ممنونم اسمان جان
دوستان اگه کسی درباره این دوربین اطلاعاتی داره راهنمایی کنه ممنون میشم

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mehrdads - 2015-09-17 07:14 PM

دوستان کسی میدونه فرق بین لیپرز جعبه سبز مشکی با طوسی ها چیه ؟Khansariha (8)