شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jabili - 2015-04-15 11:21 PM

(2015-04-15 08:26 PM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام .
اساتید لطف کنید راهنمایی کنید چه دوربینی برای وایرخ ۱۰۰ پیشنهاد میکنید که دقت و زوم خوبی داشته باشه
بودجه تا یک میلیونKhansariha (8)
اگه برای هدف زنی میخواین 6-24*50
ولی واس شکار 4-16*50
البته 4-16*50 بنظر من بهتره.چون وزنش زیاد نیست و زومش هم خوبه
یا لیپرز بگیر یا سنتر
البته میتونی از دوربین های جدید که وارد شدن هم استفاده کنی(مارک lebo اگ اشتباه نکنم)که با تغییر زوم ارزش میلدات ثابت میمونه.(دقیق یادم نیست ولی فک کنم واس این نوع رتیکل fftیا ffp میگن).از سنتر و لیپرز بهتره

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mhrSB - 2015-04-15 11:48 PM

(2015-04-15 08:26 PM)ziaeianho نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام .
اساتید لطف کنید راهنمایی کنید چه دوربینی برای وایرخ ۱۰۰ پیشنهاد میکنید که دقت و زوم خوبی داشته باشه
بودجه تا یک میلیونKhansariha (8)
برای دوربین هرچقدر هزینه بکنیدد راه دوری نمیره،تازه سلامت چشم خودتون را بیمه کردین
لیپرز های دهنه 56 خوبن،هاواک(هاک و یا هر تلفظ دیگری)خوبه،تک ویکتور اپتیک ها هم بهتر از سنتر و لیپرز هستن،بی اس ا های تکنیکال اصلی هم شنیدم خوبن اینا را الان حضور ذهن دارم.البته لیپرز دهنه 56 و تک ویکتور اپتیک را فکر نکنم بتوانید به راحتی تهیه بکنید(کم هستن).Khansariha (226)
اینا حداقل از 1 تومن باید حساب بکنید تا حدود 4 تومن.البته دوربین سی زد هم هست که طرفای 2 تومن میتوانید تهیه بکنید.
(2015-04-15 11:21 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه برای هدف زنی میخواین 6-24*50
ولی واس شکار 4-16*50
البته 4-16*50 بنظر من بهتره.چون وزنش زیاد نیست و زومش هم خوبه
یا لیپرز بگیر یا سنتر
البته میتونی از دوربین های جدید که وارد شدن هم استفاده کنی(مارک lebo اگ اشتباه نکنم)که با تغییر زوم ارزش میلدات ثابت میمونه.(دقیق یادم نیست ولی فک کنم واس این نوع رتیکل fftیا ffp میگن).از سنتر و لیپرز بهتره
سلام اقا جواد
به نظر من برای شکار بازم دهنه 50 کمی بزرگ هست ولی اگه به دهنه 50 باشه به نظر من تهیه 6-24 بهتره و فقط از زوم کمترش استفاده بکنیم تا شفافیت بالاتری نسبت به 4-16 بده.Khansariha (399)
بله اف اف پی هست
[تصویر: 13965564681.jpg]
دوربین های لبو خیلی عالی هستن و به نسبت قیمتشون یک جورایی مفتن.
اما متاسفانه و یا خوشبختانه این دوربین طراحی شده برای فواصل بالا و حداقل فاصل فوکوسش 30 یارد(حدود 27 متر)هست و برای فواصل کم نمیشه فوکوسش را تنظیم کرد و شفافیت تصویر هم متاسفانه لطمه زیادی میخوره.ولی برای گلوله زن و ... مناسب هستن و لنز هاش هم شیشه ای هست(لیپرز های قدیمی هم پلاستیکی بودن)
خودمم میخواستم لبو تهیه بکنم و تسمیم هم قطعی بود ولی برای فوکوسش خریدم منتفی شد.Khansariha (172)
تیراندازی های خوبی داشته باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jabili - 2015-04-16 12:16 AM

من اشتباه نوشتم.منظورم 4-16*40 بود که وزن و حجم کمتری داره و حمل و نقلش هم راحتتره
قضیه ی فوکوس دوربین لبو رو نمیدونم ولی تو مغازه دوستم یکم باهاش ور رفتم واقعا عالی بود.در کنار سنتر و لیپرز و اسنایپر واقعا شاخ بود
در مورد هاوک هم عرض کنم که با سنتر و لیپرز فکر نکنم تفاوت زیادی داشته باشه چون تولید چین هست تو ایران

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - royall - 2015-04-16 12:45 AM

اقا جواد جسارتا میشه بفرمایید از کجا به این نتیجه رسیدید که دوربین هاوک با سنتر تفاوت زیادی نداره ؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - صادق قرنجیکی - 2015-04-16 07:53 AM

نقل قول :هاواک(هاک و یا هر تلفظ دیگری) ...
محراب جان ، Hawke رو چطور تلفظ می کنید!؟ همون هاوک درسته عزیز دل برادر !

نقل قول : در مورد هاوک هم عرض کنم که با سنتر و لیپرز فکر نکنم تفاوت زیادی داشته باشه چون تولید چین هست تو ایران ...

جواد جان تولید چین بودنش چه مشکلی داره! شما اپل ساخت چین رو نمی خرید ؟ خود آمریکاییش هم چینی دستش هست! اول یک تفکر رو درست کنیم و اون تفاوت بین محصولی فیک و ساخت چین بودن و ساخت تحت لایسنس بودن در چین رو ! در مورد دروبین های هاوک می توانید در تاپیک مرتبط با این دوربین ، تایید کیفیت و مباحث مرتبط با آن را از طرف کمپانی سازنده ببینید! دوربینی که روی ادگان ماتادور تد بیر هم نصب شده ساخت چین هستش! یعنی چی تو ایران ساخت چین میاد !در مورد کیفیت هم لطفا قبل از اظهار نظر و راهنمایی کسی ، آگاهی کامل و یا حداقلی و مطمئن به موضوع مورد نظر داشته باشید.
شخصا با دوریبن های سنترپوینت ، لیپرز (حالا به قول دوستان چه قدیمی و چه سری های جدید) و خود هاوک حداقل در 2 مدل کار کردم (سری ساید لور زوم 8.5-25 تاکتیکتال و زوم 8-32 ) و تفاوت های کیفی و کارکردی هر دو رو می دونم. هر دوربینی با هر کیفیتی در جایگاه خودش و کاربردش مشخص می کنه خوبه یا بده!

برای کسی که با یک PCP معمولی صرفا قصد شکار و هدفزنی تفریحی داره تهیه یک دوریبن هاوک ، وکتور و یا دوربین های همین رده ... توجیه مالی نداره مگر صرفا خواسته خود شخص باشد. برای این منظور یک دوربین سنترپوینت و لیپرز در زوم های 16 تا 24 کافی است.

قصدم دفاع از برندی نیست بیشتر منظورم در عنوان کردن نظرات خودمون به صورت آگاهانه بود! اگر متن و نوشتار کمی دوستانه نبوده بیشتر به خاطر اهمیت این موضوع بود که راهنمایی اشتباه و بدون آگاهی ما می تونه مخاطب تازه واردی رو از سلاح بادی و تیراندازی دور کنه! اگه نه من هم اگه با لئوپولد و نایت فورس کار کنم مطمئنا دیگه سراغ دوربین هاوک نمیرم خخخ

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - joojak - 2015-04-16 01:41 PM

سلام دوستان.این دوربینهای لیپرز و سنتر بازار میل دات 4 تایی هستن؟آیا 4 تا به بالا هم هست؟چون به نظر من میل دات 4 تا 4تا نقطه خیلی کمه مثلا 6 تا به بالا خیلی بهتره 8 و 10 باشه که عالیه.حالا کسی مدل خاصی سراغ داره؟و اینکه این افزایش میل دات مثلا 8 تایی یا 10 تایی تاثیری هم روی قیمتش داره یا نه؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jabili - 2015-04-16 02:30 PM

(2015-04-16 12:45 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقا جواد جسارتا میشه بفرمایید از کجا به این نتیجه رسیدید که دوربین هاوک با سنتر تفاوت زیادی نداره ؟

من فکر میکنم چون هاوک تو ایران قیمتش حدودا با سنتر برابره پس کیفیتش هم برابره.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - joojak - 2015-04-16 09:24 PM

؟؟؟Khansariha (172)Khansariha (226)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - صادق قرنجیکی - 2015-04-16 09:44 PM

(2015-04-16 02:30 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-04-16 12:45 AM)royall نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

من فکر میکنم چون هاوک تو ایران قیمتش حدودا با سنتر برابره پس کیفیتش هم برابره.
جواد جان مدل های هاوک که یکی دو مدل از رده خارجش رو الماس برای فروش داشت رو میگی؟! یکیش رو خودم هم خریدم !
باز از سنترپوینتها بهتر بود و من نظر و ریویو از همون مدل رو هم قرار دادم در تاپیکش.
اما در سایر سری ها و مدل ها قیمت های جهانیش هم متفاوته و البته در ایران قیمت هاش یه خورده تنده !

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jabili - 2015-04-16 10:07 PM

آره من منظورم همین مدل ها بود.البته بازم میگم فقط یه نظره.چون از نزدیک ندیدمش