شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - rezamslm - 2014-11-27 12:59 PM

سلام دوستانKhansariha (8)
تصحیح پارالکس دوربین تو شکار چقد اهمیت داره؟
بین سنتر32 و لیپرز 3-9*40 AO موندم(برا 52 میخام)
بی زحمت یکی اینا رو با هم مقایسه کنه

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Marksman - 2014-11-27 01:29 PM

برای 52 همون لیپرز که مد نظر شماست بهتره.32 به کار شما نمی آد.Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - rezamslm - 2014-11-27 02:19 PM

(2014-11-27 01:29 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه علتشو بفرمایید؟
ممنون

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - dieselpower - 2014-11-27 07:18 PM

دوستان در مورد پارالکس یه چیزی عرض کنم من تا حالا دوربین بدون تصحیح پارالکس نداشتم ولی هفته پیش دوربین بوشنل الیت تاکتیکال زوم 10 ثابت بدون پارالکس یکی از دوستان رو تست کردم توی 100 متر اصلا تصویر واضح نبود واسه منم جای تعجب داشت اول اینکه فکر نمیکردم دوربینهایی که زوم بالا ندارن خیلی پارالکس واسشون تاثیر داشته باشه که خب اشتباه فکر میکردم و دیگه اینکه زوم هم ثابت بود و از اون مهمتر اینکه دوربین بوشنل الیت تاکتیکال اصل یعنی بهترین دوربین ساخت کارخانه بوشنل بود و مهمتر از هر چی گفتم اینکه این وضعیت توی 100 متر بود پس دیگه یعنی کجا باید تصویر این دوربین واضح بشه؟؟؟؟؟به نظر من این دوربین با تمام حسنهایی که داشت فقط به درد شکار اونم شکار بزرگ میخوره که هم فاصله زیاد باشه و هم وضوح تصویر مهم نباشه همین که شکار تو دوربین اومد تنگ بغلو بزنی.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Marksman - 2014-11-29 03:53 PM

(2014-11-27 02:19 PM)rezamslm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-27 01:29 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میشه علتشو بفرمایید؟
ممنون

اول این که سنتر 32 تصحیح پارالکس نداره و برای فاصله های بالای 50 خیلی مطمئن نیست.راحت بگم این دوربین برای این تفنگ کمه.
52 تفنگ خوبیه و اگه باهاش تمرین کنید تا 100 متر هم توانایی زدن اهداف معقول رو داره.بنابراین با توجه به دهنه بزرگتر اون مدل لیپرز که تصویر شفافتری به شما میده و قابلیت تصحیح پارالکس گزینه بهتر بین این دو لیپرز هست.Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - صادق قرنجیکی - 2014-11-29 08:13 PM

پیرو نظر دوستان آقا کیوان و آقای عمادی در رابطه با اپتیک های BSA بخصوص سری Stealth Tactical ، تجربه خودم از خرید اخیر این دوربین رو با تصویر و توضیحی کوتاه حضور دوستان ارائه می دهم :
اطلاعات مدلی که برای خرید انتخاب کردم در وب سایت سازنده :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته دوستان متوجه شدند که مرکز سرویس و خدمات دهی و گارانتی دوربین های BSA در هوستون آمریکا قرار دارد :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[align=right]چند وبسایت که این مدل رو برای فروش قرار دادند :

اما تصاویر از خود دوربین :
[تصویر: 14172784001.jpg]
[تصویر: 14172784002.jpg]
[تصویر: 14172784003.jpg]
[تصویر: 14172784004.jpg]
[تصویر: 14172784005.jpg]
[تصویر: 14172785401.jpg]
[تصویر: 14172785402.jpg]
[تصویر: 14172785403.jpg]
[تصویر: 14172785404.jpg]
[تصویر: 14172785405.jpg]
[تصویر: 14172787411.jpg]

اقلام همراه دوربین :
[تصویر: 14172787412.jpg]
رتایکل دوربیم در زوم 18 :
[تصویر: 14172787413.jpg]
دو برگ مربوط ب رجیستر و ثبت اطلاعات و نیز وارانتی آن برای ایالات متحده در پکیج دوربین قرار داره :
[تصویر: 14172787414.jpg]
[تصویر: 14172787415.jpg]

همانطور که می بینید درپوش های لنز دوربین دیافراگمی بوده ! ساخت چین هستش ، البته این دوربین ها توسط bssaoptics در هیوستون آمریکا سفارش و ساخته می شود و جدا از دوربین های خود شرکت BSA انگلستان! در این مورد با BSA مکاتبه می کنم و نتیجه رو خدمت دوستان می گم. کیفیت لنز و شفافیت تصویر به صورت نسبی بهتر از سنترپوینت ها و لیپرزها هستش و در زوم 18 تا 20 بهترین تصویر رو داره! تصحیح پارالکسی آن به صورت مناسبی کار می کنه و ظرافت رتایکل ها هم خوبه ! البته نه به اندازه دوربین هایی مثل بوشنل ها و هاوک! در هر صورت به قمیت خودش می ارزه .

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - flower - 2014-11-29 08:49 PM

آقا صادق چنده ؟؟Khansariha (8)
آیا مدل های دیگه هم داره ؟؟
اصلا برا فنری مناسبه ؟؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - khashayarshekarchi - 2014-11-30 04:45 PM

سلام بر همه عزیزان و اساتید محترم.با اجازه استید من یه دیانا 56 سه روز پیش گرفتم.واسش یه دوربین سنتر پوینت هم گرفتم با پایه معمولیهایی که تو بازار هست.حدود سی تومن.خلاصه اینکه احساس میکنم دوربین بعد از ده دوازده تیر از تنظیم در میاد.سوالم اینه که ایا دوربین سنتر پوینت جواب میده واسه 56 یا نه
با تشکر از همه عزیزانی که وقت میزارن و جواب میدنKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - صادق قرنجیکی - 2014-11-30 05:00 PM

دوست عزیز برای سلاح های بادی مگنوم مثل دیانا 56 که سیستم ریلی هم داره ، دوربین هایی که بتوانند تحمل شوک وارده رو داشته باشه و همینطور در محدوده قیمتی بین 300 تا 500 هزار تومن باشه ، همین دوربین های سنترپورنت و لیپرز با زوم های بین 3 تا 24 و دهنه های 40 و 50 مناسب هستند و دوستانی که سری 50 دیانا را داشتند قبلا استفاده کرده اند.
برای تست مشکلی که گفتید از چه ساچمه ای استفاده می کنید! چون اصولا اگه دوربین به درستی نصب شده باشه و نیز سلاح در شرایط نرمال از نظر قطعات باشه نباید گروپ باز بهتون بده و یا اینکه پرت بزنه !
- اول ساچمه ها رو از نظر وزنی و شکل ظاهری دستچین کنید ،
- سپس نصب دوربین رو چک کنید که پیچی شل نباشه و یا روی ریل سلاح پایه ها شل بسته نشده باشند !
- در یک فاصله معین و با استفاده از تکیه گاه و ساپورت مناسب اقدام به تست دقت نمایید.
- البته اگه سلاح تون نو هست احتمال تا فنر به تعادل خودش برسه کمی روی شلیک ها و دقت شون تاثیر خواهد داشت.
موفق باشید Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - khashayarshekarchi - 2014-11-30 05:09 PM

سلام.دوربین سنترپوینت ۴-۱۶ * ۴۰ هست.ساچمه ها H&N BARACODA .همه موارد رو انجام دادم جز وزن کردن فشنگها که امشب باید اون کار رو بکنم.تفنگ رو سه روز پیش گرفتم اما تا امروز 400 تا تیر رو باهاش زدم.اما امروز بازم کمی از تنظیم خارج شد.وقتی میزون میشه چوب کبریت رو توی حدود 25 متری میزنم باهاش.تا دیروز گفتم شاید به خاطر نو بودن تفنگه اما امروز دیگه کمی حالم گرفته شدهKhansariha (367)
مرسی که وقت میزارید و جواب میدید.
البته ساچمه های دیگه رو هم امتحان کردم اما H&N ظاهرا خیلی خوب جواب میده