شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - farshid37 - 2011-04-12 10:42 AM

(2011-04-12 06:51 AM)esmaeil1356 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-11 08:02 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تنظيم كردن پايه دوربين 2تيكه يكم سخته ولي ميشه ازتراز استفاده كرد و نراز رو مثل دوربين روش گذاشت. كلا تو
pcp به خاطرخشاب و نبودن لگداز2تيكه استفاده ميشه. وزنم پايين ميادKhansariha (256)

محسن جان
مشكل زيادي با تراز بودن نداريم در پايه هاي دو تيكه هم راستا كردن دوتا پايه مشكله و توي تنظيم دوربين كارو سخت ميكنه من كه ترجيح دادم از پايه يتيكه استفاده كنم و براي چرخيدن خشاب جاي خشاب رو روي پايه دربيارم
fببخشید آقا اسماعیل باچه وسیه ای این کارو کردید؟ با توجه به ناشی بودنم فکر می کنم در تنظیم پایه دو تیکه خیلی مشکل پیدا کنم. خودتون جای خشاب رو در آوردید یا به تراشکار دادید؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - esmaeil1356 - 2011-04-12 10:49 AM

فرشيد جان
با استفاده از يك ميني فرز و يك كمان اره و در منزل روي سنگ اوپن آشپزخانه ( البته خانم منزل تشريف نداشتن وگرنه ... )اين عمليات بزرگ بوقوع پيوست

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghajoon - 2011-04-12 06:48 PM

(2011-04-09 11:38 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از اون این دومی 4-12*40 که بزرگ نمائیش 4 واقعیست را بگیر Khansariha (8)
ممنون سعیدآریا جان تا بتایپیم این شد عزیز(دیر)Khansariha (8)
علی آقا منظورتون از 4 واقعی چیه؟یه جای دیگه خوندم که گفته بودید 4*32 بزرگنمایش 4 نیست وکمتره ،میشه بیشتر توضیح بدید

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-04-12 08:14 PM

(2011-04-12 06:48 PM)aghajoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-04-09 11:38 PM)ALIANA-54-T06 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد از اون این دومی 4-12*40 که بزرگ نمائیش 4 واقعیست را بگیر Khansariha (8)
ممنون سعیدآریا جان تا بتایپیم این شد عزیز(دیر)Khansariha (8)
علی آقا منظورتون از 4 واقعی چیه؟یه جای دیگه خوندم که گفته بودید 4*32 بزرگنمایش 4 نیست وکمتره ،میشه بیشتر توضیح بدید

ببین دوست من توی همین تاپیک در صفحات قبل هم کمی توضیح دادم
بعضی از سازندگان برای صرفه اقتصادی یا بزرگتر نشدن دوربین از شیوه دیگه ای استفاده میکنند که خیلی هم متداول شده یک مثال میزنم شما اندازه طولی و ابعادی یک دوربین 4-12*40 را در نظر بگیر مخصوصا شفافیت تصویر در زوم شماره 4 که حداقل زوم هست را هم در نظر بگیرید و آن را با یک دوربین 4*32 هم در همان موضوعات مقایسه کنید با اینکه این هم زوم 4 دارد ولی چند تفاوت وجود دارد: ابعاد و طول دوربین4-12 بزرگتر است و تصویرش هم شفافتر است که بخاطر اندازه طولی واقعی آن است
خوب پس این یک زوم 4 با کیفیت و شفافیت واقعی را با طول بزرگتر بدست میدهد .
مثال دوم : اگر منه سازنده دوربین همین 4-12 را روی زوم 6 قرار دهم و حلقه رنج آن را در بیاورم (رنج زوم ) و بدنه دوربین را یکدست کنم یعنی ثابت و بدون زومدارش کنم
آنوقت بگم این یک دوربین 6*40 هست و تولید انبوه هم بکنم و وتبلیغ هم برای خرید بکنم و اونوقت هست که شما از کجا میفهمی که این 6 واقعی نیست؟
از اینجا میشه فهمید: چون نسبت به 6 واقعی (مثل 6-24*40)کمی شفافیتش کمتر و ابعاد(طول) دوربین هم کوچکتر است .
دقیقا همین کار را با 4*32 ها میکنند یعنی زومش را از 2 یا 2.5 به 4 آوردند و ثابتش کردند و رنج دارش هم نکردند و نتیجه اینکه کمی از شفافیتش را از دست میدهد و تنها حسنش این بوده که ابعاد دوربین را دیگر بزرگ نکرده و حتی المقدور کوچک نگه داشتند حتی این دوربینهای 3 واقعی مثل 3-9*40 نیز از این 4*32 کمی از نظر طولی بزرگتر است.
برای اینکه توضیح بیشتری داده باشم من بعضی دوربینهای واقعی را با زوم 2.5 برابری دیدم که اندازه طولی بدنه دوربین این 4*32 را داشت.
و همچنین 4*32 یا 4*40 های دیده ام با شفافیت حداکثری و اصلی ولی کمی از این دوربین های معمول و متداول روی بادیها بزرگتر بود. که معمولا این دوربینها با شفافیت واقعی و اصلی و بدون رنج زوم میباشند و بدیهی هم هست که مقداری هم گرانتر نیز باشند. البته بیشتر این دوربینها برای سلاحهای شکاری و نظامی استفاده و کاربرد دارند .فعلا Khansariha (214)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - aghajoon - 2011-04-13 10:32 AM

پس اینطور که شما میفرمایید بزرگ بودن طول یک دوربین با زوم ثابت یکی از دلایل واقعی بودن این زوم میشه
حالا نظرتون در مورد 4*32 گامو چیه؟آیا زومش واقیه ؟اینطور که من دیدم طولش مثل یه 3-9*40
من همیشه برام سوال بود که چرا شکارچیهای با تجربه کارشون به خوبی با یه دوربین 6*40 با مارک معروف مثل زاواروسکی روی یه تفنگ مثل برنو راه میفته ولی بچه های ما که با بادی کار میکنند زوم 16و عدسی 50 هم براشون کمه،یکی از دلایلش باید همین باشه که زوم اون دوربینها واقعی هست و شفافیت خیلی خوبی هم داره
البته سبک شدن دوربین و سرعت در تیراندازی(به خاطر اینکه سریع هدف را توی دوربین پیدا کنند)از دلایل دیگه انتخاب دوربین های زوم پایین برای تفنگهای گلوله زنیه

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Don Corleone - 2011-04-13 11:10 AM

aghajoone aziz fekr konam zoome bala baraye tofang badi mohemtar az tofang haye golule zani bashe chon ke andazeye ahdaf fargh mikone.dar tofanghaye shekari ghasde ma shekare yek heivane bozorg hast va niaz be zoome bala nadarim.Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mearaji - 2011-04-13 11:29 AM

ولي به نظر من تو تفنگ هاي گلوله زني با توجه به افزايش زياد برد مفيد به بالاي 400 متر، زوم بالا كارائي تيرانداز رو افزايش ميده... بعضي از سلاح هاي گلوله زني از 1800 متري ميتونن يك بز يا شوكا رو بلافاصله پس از برخورد زمين گير كنن!! برنو هم تقريبا ميتونه از 500 متري گوزن رو بخوابونه! وينچستر 270 كه حداقل 2.5 برابر برنو برد موثر داره با زوم 6 برابر تقريبا محدوده عملياتش به زير 500 متر كاهش پيدا ميكنه....

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Don Corleone - 2011-04-13 11:41 AM

دقیقا mearaji جان تفنگ های با برد زیاد دوربین هایی با زوم بالاتر دارن ولی مثلا اندازه ی یک گوزن در 400 متری اندازه ی یه گنجشک تو 50 متری هست.وبا سلاحی مثل برنو اغلب شکارها در فاصله ی زیر 300 متر انجام میشه.در کل زوم یک دوربین باید بر حسب برد سلاح و هدف اون تنظیم بشهKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Don Corleone - 2011-04-13 12:41 PM

راستی دوستان نظرتون درباره ی دوربین های centre point چیه؟
من بیچاره این همه تلاش کردم دوربین گرفتم ولی دوستان هیچ نظری ندادنKhansariha (226)
خواهشا بیشتر از دوربینم تعریف کنیدKhansariha (219)Khansariha (256)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2011-04-13 02:39 PM

امین جان خرید دوربین centre point مبارک باشه عزیز Khansariha (8)
این دوربین همانطور که جلال عزیز گفت خیلی شبیه لیپرز است. درسته؟
خودت الان باید یک گزارشی و تعریفی ازش بکنی چون الان در اختیار شماست من میتونم از لیپرز ، تاسکو و دیانا که دارم گزارش یا تعریفی بدم و همچنین گامو هارا قبلا خوب بررسی کردم ولی این سنتری پوینت را ندارم عزیز این از من Khansariha (214)