شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Tomcat14 - 2014-01-04 03:05 PM

دوست عزیز،غلظت هوا،دمای هوا و.... رو ی صفر دوربین اثر میگذارند!اگه دوربینتونو در هوای گرم(قبلا)صفر کردید و الان هوا سرده،بهتره یکبار از نو تو محیط باز اقدام به صفر کردن دوربین کنید،ببینید درست میشه یا نه!
این اولین احتمالیه که میشه داد!
بعد میشه رفت دنبال بررسی پایه و....
موفق باشید.Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - rezakaraj - 2014-01-04 03:09 PM

(2014-01-04 03:01 PM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
حدود یک ماه پیش احساس کردم صفر دوربین بهم خورده بعد از گروپ گیری در فاصله 30 متری دیدم بله شلیک بالاتر حدود یک میل دات درجهت ساعت یک برخورد کرد،بعد از کمی ور رفتن تنظیم شد.حال اتفاق عجیب امروز هم بعد حدود 100 شلیک دوباره همان اتفاق درجهت ساعت یک تنظیم دوربین تعقیر کرد!؟دیانا 54.سنتر 4‏*‏16.هالپوینت .ممنون منتظر راه حل از طرف دوستان

پایه های دوربینت رو چک بکن 54 ارتعاش زیادی به دوربین و پایه ها وارد میکنه.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - falconry98 - 2014-01-04 04:47 PM

پیچ های پایه دوربین سه چهارتاشان حدود نیم دور محکم شدن.حال میمانه تغییر دما .وسردی هوا
دوستان دوربینی مثل سنتر حدودا باید چند شلیک برای اسلحه مثل 54 را تحمل کنه؟من که دوباره با حدودی100 تا تغییر می کنه!‏

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Vicxtor - 2014-01-04 05:07 PM

سلام دوستان...
من میخوام بعد ۱۰۰ شلیک یه دوربین BSA SWEET 3-9x40 روی دیانا ۴۶۰ بندازم. میخوام بدونم تحملشو داره و بعد چند شلیک میپوکه؟؟؟ (خخخخخخ)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Tomcat14 - 2014-01-04 05:23 PM

100شات؟اونم 460مگنوم؟؟!!!!!!!Khansariha (399)
دکتر جان بالا غیرتا این دوربینو رو 460 بیخیال شو،یه سنتر32*9-3بگیر و قال قضیه رو بکن!70 الی 80 تومن تفاوت دارند!
اما....
اگه واقعا از اون سری های Sweetباشه،به نظر حقیر جواب میده اما بازم ریسک داره!بیخیالش شین!خخخخخخ
در ضمن استاندارد نا نوشته ی دوربین بستن رو تفنگا مخصوصا مگنوم ها 500شاته!Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - DAGGER - 2014-01-04 05:25 PM

(2014-01-04 04:47 PM)ilamfalconry نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پیچ های پایه دوربین سه چهارتاشان حدود نیم دور محکم شدن.حال میمانه تغییر دما .وسردی هوا
دوستان دوربینی مثل سنتر حدودا باید چند شلیک برای اسلحه مثل 54 را تحمل کنه؟من که دوباره با حدودی100 تا تغییر می کنه!‏
دوست عزيز
اينكه از 54 به عنوان دوربين خراب كن ياد ميشه تا حدودي هم به نحوه استفاده از اون مربوط ميشه و من بالشخصه معتقدم 54 بسيار شوك ملايم تري از اسلحه هاي همرده خودش به دوربين منتقل ميكنه به شرطي كه يه نكته ريز فني رعايت بشه و اونهم تنظيم دقيق فشار ضربه گير ريل هست كه بايد بسيار دقيق و متعارف با قدرت فنر و عقب نشيني سلاح تنظيم بشه تا حالت ترمز اون عملكرد مطلوب و صحيحي داشته باشه و شوك دوطرفه رو تبديل به يه عقب نشيني ملايم كنه من با تنظيم دقيقش حتي تا چند بسته ساچمه هم خارج شدن از تنظيم نداشتم ولي عمومآ با تغيير دماي هوا و يا ساچمه خلاصه بايد گاهي يكي دو كليكي به طبلكها داد ولي من اين مسئله رو خروج از تنظيم نميدونم و امري طبيعي هست
اگر قلق تنظيم دقيق ريل دستتون بياد حتي با دوربين هاي درجه دوم هم براحتي ميتونيد شلكيكهاي زيادي بدون بهم خوردن دوربين داشته باشيد چه رسد به سنتر و ليپرز
موفق باشيد

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - rezakaraj - 2014-01-04 07:48 PM

من با نظر اقا بهروز درباره رگلاژ دقیق این پیچ در 54 برای کاهش ارتعاش و جذب ضربه هنگام عقب نشینی معتقد هستم.[تصویر: 13888519071.png]
در ضمن دکتر اقا مجید از بچه های همین سایت یک دوربین سوئین سویت بر روی 470 خود بسته و برای دوربین هنوز مشکلی پیش نیومده فقط مشکل این دوربین نداشتن میلدات هستش یک از دوستان هم رو 460 خود دوربین باراسکا 6x24x50 بسته اون هم راضی بودش ولی همون طور که دیگر دوستان گفتن سنتر 3x9x32 بهترین گزینه هستش چون خوشدستی 460 رو بهم نمیزنه خود من هم میخوام برای 52 خودم یکدونه بگیرم چون 4x16 x40 کمی سنگین هستش و بالانس تفنگ رو بهم زده البته از لیپرز های 3x9x40 هم میتونی استفاده بکنی.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Vicxtor - 2014-01-04 08:55 PM

(2014-01-04 07:48 PM)rezakaraj نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ضمن دکتر اقا مجید از بچه های همین سایت یک دوربین سوئین سویت بر روی 470 خود بسته و برای دوربین هنوز مشکلی پیش نیومده فقط مشکل این دوربین نداشتن میلدات هستش یک از دوستان هم رو 460 خود دوربین باراسکا 6x24x50 بسته اون هم راضی بودش ولی همون طور که دیگر دوستان گفتن سنتر 3x9x32 بهترین گزینه هستش چون خوشدستی 460 رو بهم نمیزنه خود من هم میخوام برای 52 خودم یکدونه بگیرم چون 4x16 x40 کمی سنگین هستش و بالانس تفنگ رو بهم زده البته از لیپرز های 3x9x40 هم میتونی استفاده بکنی.

رضا جان آقا مجید بعد چند شلیک دوربین رو سلاحشون بستن؟ من میتونم بعد ۱۰۰ تا ۱۵۰ شلیک روی ۴۶۰ ببندمش؟
راستی مال من میلدات داره، ۴ تا...

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - tactirandaz - 2014-01-05 08:47 AM

(2014-01-04 08:55 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رضا جان آقا مجید بعد چند شلیک دوربین رو سلاحشون بستن؟ من میتونم بعد ۱۰۰ تا ۱۵۰ شلیک روی ۴۶۰ ببندمش؟

دوست گرامي مرسوم اينه كه حداقل 500 شليك با تفنگ آك داشته باشي بعد دوربين ببندي . شما هم اينكارو بكني بهتره

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - arash1324 - 2014-01-05 10:11 AM

(2014-01-04 08:55 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام و درود به دوست عزيمون كه به جمع 460 سوارها پيوستند Khansariha (8)

شما حداقل يه بسته پرومگنوم رو با مگسك بزن بعد دوربين رو ببند هيچ مشكلي پيش نمياد . و من به شما دوربين با زوم 4×16 پيشنهاد مي كنم . 460 قابليت اين رو داره كه از دوربين باز زوم بيشتر استفاده كني . Khansariha (8)