شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mohsen1982 - 2011-04-01 08:41 PM

بچه ها من امروز يه فكر به سرم زد . بهتون گفته بودم دوربين گامو 6-24*50 دارم هر چند شليك يه تيرپرت ميزنه
احتمال ميدم مال شيمگذاري زير پايه عقب باشه چون دوربين پايين ميزد زير پايه عقبو يه لايه باريك مقوا گذاشتم حالا
امروز اومدم مقوا رو زير پايه يه تيكه گذاشتم و يكم پيچ استپ رو سفت كردم تا عقب پايه بيادبالا وخود دوربين به
حالت نرمال بسته شد فقط فرصت نشد تست كنم ميگم شايد چون قبلا دوربين تراز نبوده وزيرش مقوا بوده به تيوپ
ودرنتيجه رتيكلش فشارميومده. اساتيددوربين نظر بدهند لطفاKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - fazasam - 2011-04-01 08:46 PM

دوستان عزیز سلام راستشوی بخواید من اصلا از دوربین و مارک های مختلف و متنوع آن هیچ اطلاع و سررشته ای ندارم می خواستم بدونم همونطور که توی جمع سلاح ها، کشوری مثل آلمان با تولید سلاح هایی از جمله وایرخ و دیانا حرف اول رو می زنه تو ساخت دوربین کدوم کشور یا مارکی سرتره و معروفترین مارک ها کدومند و اینکه چه دوربینی با چه مشخصاتی خوبه یا مشخصاتی که روی دوربین می زنند یعنی چه اگه یه توضیحی بدید ممنون میشم

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - AIRKING - 2011-04-01 09:00 PM

دوست عزیز دوربین های زاوارسکی و بوشنل و لئوپولد و ... که برند های معروفی هستند از کیفیت بالایی برخوردارند اما اصلشون هم گرونه زیر 500 ندارن.اکثرا هم به درد تفنگ بادی فنری نمی خورن.
برای بادی بهترین دوربین ها البته با توجه به قیمت هاواک و لیپرز و گامو و دیانا میزنه که تو ایران پیدا میشن.
مشخصاتی که روی دوربین میزنن به ترتیب عبارتند از زوم اولیه*زوم نهایی - قطر لنز جلو.
مبحث دوربین خیلی گسترده هست.
در کل اگر میخوای برای تفنگ بادی دوربین انتخاب کنی توی همین تاپیک به صورت کامل در مورد دوربین های که روی بادی جواب میدن بحث شده.
یا علی

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mohsen1982 - 2011-04-01 09:02 PM

به خدمت شما عارضم كه 99.99 درصد دوربينهاي توي بازار چيني هستند ولي بعضياشون تحت ليسانس كارخونه هاي معتبر
ساخته ميشند كه با اين چيني الكي ها فرق ميكنند ويه نكته ديگه اينكه تفنگ بادي فنر پيستوني چون شوك وارتعاش زيادي داره دوربين مخصوص خودشو ميخواد دوربينهاي تو ايران كه بشه روبادي سوارشون كرد از 110 تومان به بالاست واينايي
كه زير100 تومنند اشغالي وتقلبي هستند.ماركهاي گامو -ديانا رده متوسط اند كه نسبت به قيمتشون كارايي خوبي دارند
مارك ليپرز هم كه خودم دنبالشم عاليه ومخصوص بادي واز200 تومن به بالاست ولي يكم كميابه اين مشخصات روي دوربينو
نفهميدم منظورتون چيه ولي اعدادي مثل 3-9*40 يعني قدرت زوم از3برابر شروع ميشه تا 9 برابر وقطر عدسي شيئي هم
40 ميليمتره

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Saeed.black ops - 2011-04-01 09:02 PM

سلام fazasam‏ جان.من يهكم راجع به دوربين ميدونم.بسته به اينكه جه استفاده اي داري بايد انتخاب كني.
اكه دو جشمي ميخاي كه بهترينش زواروزكي مال روسيه هست كه از همه بهتره.البته اصلش قيمتش بالاست.اما بوشنل هم هست مال آمريكا كه اونم خيلي خوبه.يه مارك هست به اسم nikula‏ كه ارزون هم هست.اما كيفيتش داغونه.تك جشمي هم gamo ‎‏ و liperz‏ و bushnell‏ خيلي خوبن.حالا واسه جه كاري ميخاي ؟كارتو بكو تا دقيقتر راهنماييت كنم.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - MEHDI - 2011-04-01 09:45 PM

دوست عزیز من فقط میتونم تجربه ام رو در اختیار شما بزارم بحثهایه تخصصی رو دوستان فرمودند
بگم که اگه دوربین واسه بادی میخوای به فکر لیپرز باش البته تویه ایران
حتی اگه میخوای رویه شادو1000 بزاری چون اینو مطمئن باش که یه تفنگ شمارو واسه همیشه قانع نمیکنه لااقل اگه از فروش تفنگ بعدا ضرر کردی دیگه از بابت دوربین راحتی .....یه دوربین خوب مثل لیپرز بگیر تا آخرشم رو تمام تفنگات سوارش کن
اشتباه منو نکن یه تاسکو گرفتم که از همون اولش باهاش دارم کشتی میگیرم هنوزم خرابه
یکم بیشتر بخرج اما یه عمر استفاده کن

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Saeed.black ops - 2011-04-01 10:48 PM

واقعأ زواروزكي ماله اتريشه؟ فكر ميكردم مال روسيست.
در كل شديدأ عاليه.يكيشو ديده بودم 350 تومن بود.خدايي محيط از جشمات خوشكلتر ديده ميشد.اما همين قيمت بالاش يكم دردسره.
‏_‏liperz ‎‏ و bushnell ‎‏ هم خوبن و خدايي جون ميدن واسه بادي.فاميلمون bushnell ‎‏ داره رو دياناش.خدايي عاليه.البته اصل بود.شما هم اكه اصلشو بخري خيلي خوبه و خوبم دوام مياره.جون سخته اين بوشنل.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Diana52 - 2011-04-01 11:14 PM

سلام

خوب اساتید فروم راهنمایی های لازم رو کردن و من فقط میتونم خدمتتون عرض کنم زیر 200 چیز جالبی گیرتون نمیاد که زیاد بخاید روش حساب باز کنید مخصوصا اگر روی مگنوم بخاید ببندید.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Saeed.black ops - 2011-04-02 04:28 PM

‏_‏diana ‎52 جان درست ميكه.زير 200 تومن خوب نيست.خصوصأ واسه 350كه دوربين داغون كنه.
البته اكه يه سر كرمانشاه برين سر مرز حتمأ ارزونتر ميتونين بخرين.
(دوست عزیز پست شما بنا به دلایلی توسط ناظم انجمن ویرایش شد.با تشکر از همکاری و همراهی شما )

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - esmaeil1356 - 2011-04-03 09:26 AM

(2011-03-31 10:10 PM)mohsen1982 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من گامو6-24*50 دارم زيادراضي نيستم فعلا با500 تاشليك يه باردرجه تنظيم پارالكسش چسبش كنده شدوافتاد
كه چسبوندمش.ساچمه وفنرزير يكي از طبلكها افتاد وخودطبلك هم ازجادراومد كه دوباره جازدم تعداد ميلداتاشم كمه
4تانقطه كه بااين زوم بايد حداقل 6تاميبودخداميدونه بعدازاين ديگه گه بلايي سرش بيادفعلا رتيكلش سالمه
دنبال يه ليپرزم بااين دوربين تفنگم داره هرز ميرهKhansariha (226)قبلا يه 3-9*40داشتم اون خيلي بهتربود اين ازهر3.4 تا
شليك يكيشو پرت ميزنه فكركنم رتيكلش جابجا ميشه

محسن جان خوب مسلمه اين دوربين با اين زوم روي سلاح فنري جواب نميده بارها هم توي سايت گفته شده روي سلاحهاي فنري بهتره از دوربينهاي زوم ثابت استفاده بشه خود من همين مدل دوربينو روي AR6 بستم و هيچ مشكلي باهاش ندارم و ساچمه روي ساچمه ميزنه حتي با ساچمه بي دقتي مثل TS-22 و دوربين رو هم با رابيت مگنوم صفر كردم