شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - esijoon - 2013-08-04 11:26 PM

(2013-08-04 11:07 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوباره

کسی کاربرد گاز نیتروژن تو دوربین تفنگ رو میدونه ؟

وقتی با دوربین میری جای سرد و یا مه آلود ممکنه لنز دوربینت بخار بگیره...وقتی نیتروژن فیلد باشه دیگه در سرما بخار نمیگیره لنز دوربینتون

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - nobody2000 - 2013-08-04 11:27 PM

(2013-08-04 11:07 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوباره

دوست عزیز وجود گاز نیتروژن در دوربین باعث میشه دوربین از داخل در اثر تغییر هوا و دما بخار نکنه .
البته در دوربینهای ارزون قیمت و موجود در بازار ایران به ندرت دوربینی پیدا میشه که واقعا از این کاز پر شده باشه چون اول باید بصورت کامل هوای داخل دوربین خالی بشه و بعد با نیتروژن پر بشه و معمولا این عمل را حدود 10 بار انجام میدهند .

به عنوان مثال هیچ کدوم از دوربینهای لیپرز و سنترپوینت موجود در ایران (اونی که در ایران فروخته میشه) دارای این گاز نیست و این یکی از فرق های دوربینهای اصل و High Copy درجه یک چینی هست .
(2013-08-04 11:26 PM)esijoon نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوباره

وقتی با دوربین میری جای سرد و یا مه آلود ممکنه لنز دوربینت بخار بگیره...وقتی نیتروژن فیلد باشه دیگه در سرما بخار نمیگیره لنز دوربینتون

البته esijoon اون مربوط به داخل دوربین هست و لنز خارجی دوربین مه و بخار میگیره مگر اینکه از قطره ضد بخار مخصوص استفاده کرده باشید یا نوع لنز دوربین ضد بخار باشه مثل یه سری از دوربینهای بوشنل

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - jabili - 2013-08-04 11:30 PM

درود دوباره

بنظر من چون نیتروژن رطوبت نداره.خشکه بخاطر اون تو دوربین نیتروژن میزنن تا ضد بخار بشه

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - flower - 2013-08-04 11:31 PM

ممنون از راهنمایی

میشه گفت دوربینی که گاز نیتروژن داره پس دوربین بدرد بخوریه ؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Tomcat14 - 2013-08-04 11:36 PM

بله!
چون دوربین های خوب و بادوام این خاصیت رو دارند!(دوربین های حرفه ای)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - flower - 2013-08-04 11:48 PM

راستش من یه دورین zos 3-9*50 چند ماه پیش واسه وایرخم خریدم که فروشنده هم خیلی تعریفشو میکرد ولی چند بار مطرح کردم ولی اینجور که فهمیدم خیلی شناخته شده نیست که البته با گاز نیتروژن پر شده

حالا من هنوز توش موندم این دوربینی که خریدم واقعا اون چیزی که فروشنده میگفت خوب هست یا نه ؟
البته تو این 8-7 ماهی که دارم خدایی خوب بوده و کیفیتش هم تو زوم بالا خوب بوده
در ضمن رتیکولش هم حکی هست
نظرت چیه ؟
[تصویر: 13756475031.jpg]

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - flower - 2013-08-04 11:58 PM

(2013-08-04 11:53 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام با این حساب من500تومن رفته تو پاچم؟آخه دوربین سنتر گرفتم.

دوست من هنوز که اساتید محترم انجمن تایید نکردن که دوربین خوبی هست یا نه ؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - nobody2000 - 2013-08-05 12:02 AM

(2013-08-04 11:48 PM)flower نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راستش من یه دورین zos 3-9*50 چند ماه پیش واسه وایرخم خریدم که فروشنده هم خیلی تعریفشو میکرد ولی چند بار مطرح کردم ولی اینجور که فهمیدم خیلی شناخته شده نیست که البته با گاز نیتروژن پر شده

حالا من هنوز توش موندم این دوربینی که خریدم واقعا اون چیزی که فروشنده میگفت خوب هست یا نه ؟
البته تو این 8-7 ماهی که دارم خدایی خوب بوده و کیفیتش هم تو زوم بالا خوب بوده
در ضمن رتیکولش هم حکی هست
نظرت چیه ؟
[تصویر: 13756475031.jpg]

بنظر من این دوربین با نیتروژن پر نشده .
در مورد وایرخ باید بگی کدوم مدل وایرخ مثلا روی وایرخ 80 فکر نکنم جواب بده .اگر تفنگت خیلی لگد نداشته باشه موردی نیست .

(2013-08-04 11:53 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام با این حساب من500تومن رفته تو پاچم؟آخه دوربین سنتر گرفتم.

دوست عزیز سنترپوینت و لیپرز دوربینهای با کیفیتی هستند و دارای میدان دید و شفافیت خوبی هستند و روی همه فنری ها هم جواب میدهند و در اون رنج قیمت بهترین دوربینها هستند .

الان دوربینهای حرفه ای که واقعا با گاز نیتروژن پرشده اند قیمتشون بالای 1 میلیون هست .مثلا من الان یه دوربین هاواک دارم که زیرش زده با نیتروژن پر شده و اصل هم هست چون هاواک بصورت کپی چینی نداریم ولی خوب قیمتش الان حدود 1500 1600 هست .Khansariha (226)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - flower - 2013-08-05 12:05 AM

در مورد گاز یه پیچ زیرش داره که یه برچسب زده و نوشته گاز نیتروژن و در مورد وایرخ 80 هم تا این چند ماه که خدایی خوب بوده و جواب پس داده

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - mhrSB - 2013-08-05 11:00 AM

برای گاز نیتروژن معمولا حالت یک سوراخ در پایین بدنه دوربین هست که بعد از پر شدن نیتروژن اون را پلمپ میکنند و جاش معلومه.مثلا محل تذریق گاز نیتروژن توی لیپرز،زیر عدسی چشمی هست.و به وضوح قابل رویت(البته توی چشم نیست و اگه ببینید متوجه خوهید شد)Khansariha (256)
Khansariha (8)