شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - HALFMAN2010 - 2012-09-25 01:29 PM

یه سوال درمورد دوربین لیپرز
چجوری میشه فهمید که دوربین نیتروژن فیلد هست یا نیست؟

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2012-09-25 03:10 PM

(2012-09-25 01:29 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال درمورد دوربین لیپرز
چجوری میشه فهمید که دوربین نیتروژن فیلد هست یا نیست؟
احسان جان گاز نیتروژن در داخل دوربین علاوه بر شفافیت هرگز تشکیل بخار نمیدهد اگر شما دوربین را درون فریزر گذاشتید و داخلش حاله ای از بخار تشکیل شد بدونید گازی وجود ندارد Khansariha (214)
البته گاز نیتروژن در دوربینهای لیپرز علاوه بر شفافیت و عدم تولید بخار در مناطق سردسیر بدلیل آب بندیهای خوب از ورود هرگونه گردوغبار هم جلوگیری میکند Khansariha (8)
در ضمن میتوانید اطلاعات بیشتری از کاتالوگ سال 2012 شرکت UTG لیپرز را در صفحه 007 ببینید .

نمائی از ص 004 کاتالوگ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و توضیح شرکت در خصوص وجود گاز نیتروژن در همه دوربینهای اصلی لیپرز (قسمت Fog Proof)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

این نوشته فینگلیش را خودتان ترجمه کنید . Khansariha (256)
((Fog Proof
Each scope from Leapers is filled with dry nitrogen and completely sealed by high quality rubber
o-rings. All the moving parts including the eyepiece, objective, power selector ring and knobs
have dual o-rings for smooth adjustment and long-term sealing. Fog will never build inside the
scope. If moisture or dirt exists on the outside of the lens, just mopping with the included cleaning
cloth will restall the clear view.))

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Vicxtor - 2012-09-29 04:33 PM

سلام دوستان... Khansariha (8)

دوربین های لئوپولد اصلی رو چطور میشه از چینی افتراق داد؟

لطفا اگه کسی میدونه پاسخ دقیق و عملی بده... Khansariha (399)

ممنون... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - THUNDER - 2012-09-29 06:18 PM

حنان جان من پاسخ دقیق و علمی ندارم ولی یه تفاوت رو متوجه شدم:
تقلبی ها به نام leopold تولید میشه در حالی که اصلش leupold هست و قیمت اصلش (به گفته دوستان) قیمت زیر 500 تومان نیست.

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2012-09-29 09:50 PM

(2012-09-29 04:33 PM)Vicxtor نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان... Khansariha (8)

دوربین های لئوپولد اصلی رو چطور میشه از چینی افتراق داد؟

لطفا اگه کسی میدونه پاسخ دقیق و عملی بده... Khansariha (399)

ممنون... Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
دوست من دوربینهای اصلی را حداقل از دو موضوع باید دنبال کرد
اول اینکه دقیقا همونی باشه که شرکت تو کاتالوگش معرفی کرده (با تمام زوایا و شکل و شمایل) این مهمه
دوم اینکه اگر تحت لیسانس جای مثل چین هست بدرستی ساخت چین را باید بر روی جعبه و بدنه دوربین حک کرده باشه البته اینم دقیقا مطابق با گفته شرکت باید باشه و نه اینکه الکی زده باشه ساخت المان یا آمریکا و غیره که اینها کاملا غیر واقع و شک برانگیز هست Khansariha (256)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - HALFMAN2010 - 2012-10-03 09:45 PM

چند روز پیش که رفتم خونه پدربزرگم تصمیم گرفتم دوربین لئوپولد 3.5-10*40 که دو میلیون قیمتش هست رو با دوربین bsa catseye 3.5-10*50
از لحاظ شفافیت و وضوح تصویر مقایسه کنم
چون خیلی با شفافیت بی اس آ حال میکردم
ولی فکر نمیکردم از لئوپولد بهتر باشه ولی د کمال تعجب کاملا برتری با bsa بود!!!!
گفتم چون دهنه بی اس آ 50 هست پس به خاطر همین شفافیتش بیشتره
تصمیم گرفتم یه دوربین دهنه 50 گیر بیارم و مقایسه کنم که دوربین لیپرز 4-16*50 دم دستم بود
فکر کردم دیگه بی اس آ حرفی برای گفتن نداره ولی در کمال تعجب شفافیت بی اس آ از لیپرز بهتر بود
هر چی هم تصحیح پارالکس لیپرز رو تغییر دادم باز بی اس آ سرتر بود!!!!!!
البته هر دو رو روی زوم 10 برابر امتحان کردم
زوم بی اس آ تا آخر و زوم لیپرز تا 10
Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2012-10-03 10:49 PM

احسان جان این شفافیت که شما میبینید در اصل شفافیت نیست بلکه شدت نور هست . Khansariha (214)
شدت نور در دوربینهای معمولی زیاده و اینها بدون پیتلرهای رنگی برای شکست طیف نوری و جلوگیری از ورود اشعه های مضر مجهز نشدن
این نورها به چشمی که مردمک کاملا بازی داره آسیب میزنه و بعضی از اینها متاسفانه استاندارد نیستند یعنی در حد حرفه ای نیستند . کافیه که به کاتالوگ لیپرز مراجعه کنید متوجه وجود انواع پیتلرهای مفید خواهید شد و خیلی مطالب دیگه که توضیح حرفه ای براشون داده شده Khansariha (8)
اگر شما دوربینهای 5 میلیون تومنی را با همین قیاس بخواهید ببینید که دیگه همه اونها را باید بریزید دور
من تو نمایشگاه پلیس (پارسال ) به یک دوربین سلاح تک تیرانداز که حدود 4.5 میلیون بود نگاه میکردم در نگاه اول شاید بقول دوستان تفاوتی مشهود نبود و شاید تصویر کاملا معمولی با یک ریتایکل معمولی بنظر میرسید ولی یک خبره براحتی از این دوربین خیلی چیزها را متوجه میشد (البته خودم را نمیگم چون که زیاد منم نمیفهمیدم ) ولی وقتی به کاتالوگش رجوع میکردیم تازه میفهمیدیم که چه پیچیدگیها و ویژگیهای منحصر بفردی داشته لذا از دوستان انتظار میره قبل از نتیجه گیری حتما قابلیتهای یک دوربین را خوب بشناسند و اطلاعات لازم را ازش بدست بیارن . Khansariha (256)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - HALFMAN2010 - 2012-10-03 11:01 PM

مطمئنا حرف های شما برای ما سند هست
Khansariha (8)
ولی فکر نکنم کمپانی بی اس آ هم دیگه اینقدرا از لیپرز عقب باشه که دوربین هاش به مردمک چشم آسیب بزنه
من کاتالوگشون رو دارم
فردا میخونم اگه چیزی فهمیدم گزارش میکنم
بازم ممنون از اطلاعات مفیدتونKhansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2012-10-03 11:11 PM

(2012-10-03 11:01 PM)HALFMAN2010 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مطمئنا حرف های شما برای ما سند هست
Khansariha (8)
ولی فکر نکنم کمپانی بی اس آ هم دیگه اینقدرا از لیپرز عقب باشه که دوربین هاش به مردمک چشم آسیب بزنه
من کاتالوگشون رو دارم
فردا میخونم اگه چیزی فهمیدم گزارش میکنم
بازم ممنون از اطلاعات مفیدتونKhansariha (8)
ممنون احسان جان ولی اغلب دوربینهای BSA که تو بازار الان هست متاسفانه اصلی نیستند ولی اگر دوربین اصلی را دارید بحثش جداست .

اگر اصلی باشند حداقل قیمتهای پائینشون بین 70 تا 100 دلار میشه که حدود 300 تا 400 هزارتومنی باید دربیاد و قیمتهای بالاشون حدود 300 تا 400 دلاره که بالای 1.5 میلیون درمیاد . Khansariha (8)
مدل BSA SWEET 3-12X40 AOE
[تصویر: bsa3.jpg]
اغلب مدلهای BSA

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - kami - 2012-10-03 11:25 PM

سلام.
من در مورد تشخیص تقلبی از اصلی اصلا تجربه ندارم و برام تابحال این موضوع پیش نیومده ولی در برخی از کشورها متاسفانه اجناس تقلبی یافت می شود.
در هر صورت سایت زیر هم می تواند به این تشخیص کمک کند.