شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: لوازم و تجهیزات تیراندازی و شکار (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- انجمن: دوربین هدفگیری (/forumdisplay.php?fid=16)
+--- موضوع: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن (/showthread.php?tid=41)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - saeedaria - 2012-09-09 08:32 AM

با سلام
خیلی از دوستان وقتی سان شید میبندن ناچار هستن که دستگاه نشانه روی رو بردارن و جای خالی پیچهارو یا تحمل کنن و یا با چسب همرنگ روش رو بپوشونن یا پیچ هم سایز جاش ببندن.در کل مشکل خاصی نیست.
حتی با بلندترین پایه های یک تکه که تو بازار هست،دوربین دهنه 50 با سان شید به دستگاه نشانه روی اکثر برندها گیر میکنه.
من برا اینکه سان شید رو لیپرز6-24*50 و ای تی44 ببندم ناچار شدم چنین کاری بکنم.بالاخره هر امکان جدیدی یک هزینه ای داره.که من پرداختم اما در آخر دیدم سان شید زیاد به کارم نمیاد و برا اینکه در مواقع ضروری از نعمت دستگاه نشانه روی محروم نشم،به حالت اول برگردوندمش

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - old.hunter - 2012-09-09 09:51 AM

(2012-09-09 01:00 AM)msar نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وزن این دو مدل سنتر( 3-9*32 و 4-16*40) چقدره.این لیپرز 360 تومنی وزنش چقدره؟نهایتاً با پایه،وزن اینا چقدر میشه؟
الان خواجه حافظم فهمید من به وزن آلرژی دارمKhansariha (219).ممنون میشم جواب بدین.
با راهنمایی دوستان از دیانا 34 اومدم به دیانا 54(البته این دیانا آخر هفته 100% تکلیفش روشن میشه)،خواهشن دیگه دوربینو نبرین رو دهنه ی 50 اینا Khansariha (219)(شوخی بود) ولی خداییش به فکر جیب ما کارمنداهم باشین.وزنای دوربینای پیشنهادیتونم با پایه یا بی پایه مرقوم کنید.
ممنون

دوست عزيز شما انشاالله از الان دمبل 5.500 يا 6 كيلو رو شروع كن به زدن
تمرين مداوم
چون واقعا اين سلاح با دوربين وزنش كم نيست
مخصوصا زماني كه تفنگ رو روي زوم بالا تنظيم مي كنيد از 9 به بالا Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - camel_60 - 2012-09-09 11:18 AM

(2012-09-09 01:08 AM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
راهش اینه که فقط دو تا پیچ رو ببندی سر جاش...

منم به این نتیجه رسیدم یه جوری ... گفتم راهی دیگه هم هست شاید دوستان انجام داده باشن ... اما مثل اینکه راهی نیست جز پیچ ...

(2012-09-09 01:08 AM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خوب شما باید از پایه های بلندتر استفاده کنید.
که هم میدان دیدتون بیشتر میشه و هم با بالاتر رفتن دوربین مشکلتون حل میشه.

والا پایه همین الانشم بلند هستش ... بلند که نه استاندارده ایر کینگه ...
از این بلندتر به نظر من دید سخت تر میشه و قنداق به صورت خوب نمیچسبه ...

(2012-09-09 08:32 AM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
خیلی از دوستان وقتی سان شید میبندن ناچار هستن که دستگاه نشانه روی رو بردارن و جای خالی پیچهارو یا تحمل کنن و یا با چسب همرنگ روش رو بپوشونن یا پیچ هم سایز جاش ببندن.در کل مشکل خاصی نیست.
حتی با بلندترین پایه های یک تکه که تو بازار هست،دوربین دهنه 50 با سان شید به دستگاه نشانه روی اکثر برندها گیر میکنه.
من برا اینکه سان شید رو لیپرز6-24*50 و ای تی44 ببندم ناچار شدم چنین کاری بکنم.بالاخره هر امکان جدیدی یک هزینه ای داره.که من پرداختم اما در آخر دیدم سان شید زیاد به کارم نمیاد و برا اینکه در مواقع ضروری از نعمت دستگاه نشانه روی محروم نشم،به حالت اول برگردوندمش
ممنون آقا سعید گل بابت پاسخ ...
از سانشید هم نمیشه گذشت زیبایی خاصی میده ...
دیگه دوربین هم هست نیاز به دستگاه نشانه روی نیست به نظر من ...
احتمالا میکنمش و پیچ هم سایز میبندم راحت Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - Marksman - 2012-09-09 11:24 AM

(2012-09-09 01:04 AM)camel_60 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم 4-16*50 رو ایر کینگ بستم ...
فقط تو بستن سانشید یه مشکلی که هست دستگاه نشانه روی مزاحم میشه که باید کندش ...
وقتی هم دستگاه نشانه روی برداشته بشه مشکلی که هست دو سوراخ پیچ نمایان میشه ...
برای دیده نشدن اون دو سوراخ چه راه حلی هستش؟
البته خودم در فکر پیچ آلن بودم گفتم مشورتی کنم
میلاد جان چاره اش دو تا پیچ آلن کوچیکه.همون فکری که خودت کردی.منم همین کار رو کردم:
[تصویر: dianascrews.jpg]

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - camel_60 - 2012-09-09 11:39 AM

(2012-09-09 11:24 AM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-09-09 01:04 AM)camel_60 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم 4-16*50 رو ایر کینگ بستم ...
فقط تو بستن سانشید یه مشکلی که هست دستگاه نشانه روی مزاحم میشه که باید کندش ...
وقتی هم دستگاه نشانه روی برداشته بشه مشکلی که هست دو سوراخ پیچ نمایان میشه ...
برای دیده نشدن اون دو سوراخ چه راه حلی هستش؟
البته خودم در فکر پیچ آلن بودم گفتم مشورتی کنم
میلاد جان چاره اش دو تا پیچ آلن کوچیکه.همون فکری که خودت کردی.منم همین کار رو کردم:
[تصویر: dianascrews.jpg]
آها بسیار عالی با عکس هم نشون دادی مهدی جونKhansariha (8)
عالی فکر نمیکردم خوب بشه ...
پس امروز برم بگیرمKhansariha (219)
دهنه مال من 1 سانتی رو سیلندر هم اومده حتیKhansariha (214)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - old.hunter - 2012-09-09 12:15 PM

سلام به همه Khansariha (8)
اول از همه تشكر از آقا مهدي كه قبول زحمت كردن بابت عكس
ولي دوست عزيز camel_60
اين تفنگ 52 هست
به اين نكته دقت بفرماييد كه شما ديانا 54 داريد
54 داراي كشاب تنه هست (در هنگام شليك تنه اسلحه دوسانت عقب مي كشه )
بايد دو سانت عقب تر از اين عكس دوربينت رو نصب كني
كه وقتي تفنگ رو مي خواهيد ريلود (تير گذاري مجدد) كنيد نه به قنداق صدمه بزني نه به بازوي ريلود
من روي 54 دوربين 3.9.50 نصب كردم نه شكاف درجه رو در آوردم نه
مگسك Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - saeedaria - 2012-09-09 12:41 PM

وقتی زوم دوربین بالا میره،طول دوربین افزایش پیدا میکنه.اونوقته که دهنه50 با دستگاه نشانه،همراستا میشه و باید برداشته بشه.
البته این قضیه به محل قرارگیری چشم غالب پشت دوربین هم بستگی داره

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - camel_60 - 2012-09-09 12:47 PM

(2012-09-09 12:15 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه Khansariha (8)
اول از همه تشكر از آقا مهدي كه قبول زحمت كردن بابت عكس
ولي دوست عزيز camel_60
اين تفنگ 52 هست
به اين نكته دقت بفرماييد كه شما ديانا 54 داريد
54 داراي كشاب تنه هست (در هنگام شليك تنه اسلحه دوسانت عقب مي كشه )
بايد دو سانت عقب تر از اين عكس دوربينت رو نصب كني
كه وقتي تفنگ رو مي خواهيد ريلود (تير گذاري مجدد) كنيد نه به قنداق صدمه بزني نه به بازوي ريلود
من روي 54 دوربين 3.9.50 نصب كردم نه شكاف درجه رو در آوردم نه
مگسك Khansariha (8)
همه اینا محاسبه شده عزیز من
و با آناتومی بدن من دوربین تفنگ دقیقا سر جاش هستش ...
وقتی مسلح میشه ریل دو سانت میاد جلو و چشم من دقیقا در راستای دوربین قرار میگیره ...
دقت کنید اینکه من هم نیاز به در آوردن نه شکاف درجه دارم نه مگسک ... فقط در هنگام نصب سانشید این مشکل وجود داره Khansariha (8) دو ستان هم تایید کردن این قضیه رو ...

(2012-09-09 12:41 PM)saeedaria نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وقتی زوم دوربین بالا میره،طول دوربین افزایش پیدا میکنه.اونوقته که دهنه50 با دستگاه نشانه،همراستا میشه و باید برداشته بشه.
البته این قضیه به محل قرارگیری چشم غالب پشت دوربین هم بستگی داره
نکته جالبی بودش اینو نمی دونستم آقا سعید Khansariha (8)
مال من این مشکل رو نداره حتی ... احتمالا مال همون چشم غالب هست که گفتید ...

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - ALIANA-54-T06 - 2012-09-09 12:53 PM

میلاد جان برای جلوگیری از ورد گردوخاک جای سوراخهای پیچ نشانه روی که باز کردید کافیه دوبرش کوچیک چسب نواری رویش بزنید درست همین کاری که من روی ایرکینگ خودم کردم ومدتهای زیادی هست که نه جلب توجه میکنه و نه چسبها کنده شده اگر هم بعد از مدتها کنده شد یکی دیگه بجاش بزنید بنظرم این روشی آسان و ساده میباشد. Khansariha (8)

RE: دوربین در سلاح بادی و گلوله زن - old.hunter - 2012-09-09 01:45 PM

camel_60 عزیز Khansariha (8)
سعی کن شکاف درجه تفنگ رو باز نکنی
اول شکاف درجه رو تنظیم کن بعد دوربین رو ببند وووو
البته ببخش این موضوع شخصی هست
می دونم به من هم ربطی نداره Khansariha (8)
انشالله که هیچ وقت برای دوربینت مشکلی ایجاد نشه
چون اگه در هنگام شکار رتیکل دوربین بچرخه یا ریزش کنه
اون وقته که اسلحه شما باید در صندوق عقب ماشین بایگانی بشه
ولی اگه شکاف درجه روی تفنگ نصب باشه پایه دوربین رو باز می کنی
و با شکاف لذت شکار رو می بری
چون این موضوع رو از روی تجربه عرض می کنم خدمتت
موقع چاق کردن فنر این اتفاق برای من افتاد و روزی که قرار بود
با دوستانم یک روز حوب و بیاد ماندنی رو تجربه کنم به کام من تلخ شد Khansariha (8)